Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 14:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sohvi Kallinen | 2004 | 44.58 | 1:30.53 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Lotta Pälsi | 2004 | 42.21 | 1:31.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Liina Virta | 2004 | 44.46 | 1:34.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jenna Pulkkinen | 2004 | 45.46 | 1:35.96 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Pinja Nieminen | 2004 | 45.84 | 1:36.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tuuli Pippuri | 2005 | 46.53 | 1:36.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Liinu Louhikoski | 2004 | 46.65 | 1:37.15 | ||||||
Vanders | ||||||||||
8 | Josephine Otis | 2004 | 45.37 | 1:38.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Aada Taiponen | 2004 | 46.13 | 1:39.12 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
10 | Emily Cwirzen | 2004 | 47.37 | 1:39.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Greta Beszteri | 2004 | 48.30 | 1:40.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Matilda Kuusniemi Fishwick | 2004 | 48.44 | 1:41.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Helmi Haverinen | 2004 | 48.62 | 1:41.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Auri Keurulainen | 2004 | 48.41 | 1:41.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Cecilia Serovuo | 2004 | 48.12 | 1:42.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Wilma Långström | 2004 | 48.60 | 1:42.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Iida Herrala | 2004 | 48.91 | 1:43.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Nea Mustonen | 2004 | 51.42 | 1:43.91 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
19 | Kira Lindroos | 2005 | 50.93 | 1:43.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Wilma Savonen | 2004 | 49.54 | 1:44.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Julia Tuura | 2004 | 51.34 | 1:44.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Milja Mäkinen | 2004 | 50.72 | 1:45.80 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
23 | Oona Ura | 2004 | 50.36 | 1:46.34 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
24 | Lumi Luoma | 2005 | 51.34 | 1:46.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Dina Sadojevic Jelacik | 2004 | 51.90 | 1:47.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Aava Aula | 2004 | 51.80 | 1:48.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
27 | Venla Lindström | 2004 | 52.21 | 1:48.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Henni Havén | 2004 | 51.54 | 1:49.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Essi Kallunki | 2004 | 51.50 | 1:49.72 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Saga Jatkola | 2004 | 52.85 | 1:49.84 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
31 | Jannika Hirvonen | 2004 | 52.74 | 1:50.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Milla Hännikäinen | 2004 | 52.67 | 1:51.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
33 | Kristina Nikkinen | 2004 | 52.01 | 1:51.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
34 | Wilma Sundt | 2006 | 53.35 | 1:51.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Noora Koukkari | 2004 | 54.02 | 1:51.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
36 | Iida Savulahti | 2004 | 52.17 | 1:52.71 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Alexandra Chaker | 2004 | 54.21 | 1:53.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Roona Karola | 2004 | 54.96 | 1:54.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
39 | Hanna Martola | 2005 | 55.01 | 1:55.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Aliina Karvonen | 2004 | 55.48 | 1:55.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Tinka Tamminen | 2006 | 57.69 | 1:56.11 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
42 | Viljaana Myllärinen | 2004 | 56.99 | 1:56.72 | ||||||
Uinti Imatra | ||||||||||
43 | Saga Höijer | 2005 | 57.18 | 1:57.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Lilja Oberwahrenbrock | 2004 | 56.71 | 1:58.75 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
45 | Elina Gavrilov | 2004 | 58.73 | 1:59.59 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
46 | Olivia Kailanko | 2004 | 58.83 | 1:59.68 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Meri Kultaranta | 2004 | 58.93 | 2:01.76 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
48 | Annika Lekander | 2004 | 58.34 | 2:01.81 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
49 | Julia Huovinen | 2004 | 57.58 | 2:03.24 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
50 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 58.17 | 2:03.40 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
51 | Roosa Tuomola | 2005 | 59.34 | 2:03.71 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
52 | Juulia Lindfors | 2005 | 59.56 | 2:03.94 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Lilja Pulkkinen | 2004 | 59.88 | 2:04.69 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
54 | Gabriella Linna | 2004 | 58.19 | 2:05.46 | ||||||
Vanders | ||||||||||
55 | Maria Mustonen | 2005 | 1:00.17 | 2:05.51 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
56 | Ada-maj Saarinen | 2004 | 1:00.23 | 2:06.88 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
57 | Katarina Kobycheva | 2004 | 58.70 | 2:07.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
58 | Elina Ruha | 2005 | 1:03.32 | 2:07.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Ella Vilenius | 2004 | 1:00.74 | 2:08.76 | ||||||
Vanders | ||||||||||
60 | Kukka Peill | 2005 | 1:01.24 | 2:09.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Silja Eloranta | 2004 | 58.84 | 2:09.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
62 | Alina Antila | 2004 | 1:00.11 | 2:10.46 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
63 | Venla Varvikko | 2005 | 1:03.89 | 2:16.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
64 | Nea Leino | 2004 | 1:06.34 | 2:20.36 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
65 | Sanni Porkkala | 2004 | 1:07.27 | 2:20.90 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
- | Anna Mattila | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Eevi Uitti | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 40.97 | 1:24.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Cindy Palm | 2003 | 41.66 | 1:29.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Siiri Einiö | 2003 | 43.83 | 1:30.04 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
4 | Sofia Långström | 2003 | 43.02 | 1:31.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Emilia Hokkanen | 2003 | 43.69 | 1:32.04 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 43.21 | 1:32.16 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Julia Sairanen | 2003 | 43.61 | 1:32.46 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri Reiniluoto | 2003 | 43.80 | 1:32.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Winona Forslund | 2003 | 45.10 | 1:36.88 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
10 | Snezhana Ilcheva | 2003 | 44.61 | 1:37.08 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
11 | Veera Skinnari | 2003 | 45.27 | 1:37.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Anna Retva | 2003 | 44.97 | 1:37.47 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Nicole Sundell | 2003 | 46.57 | 1:37.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Emma Johansson | 2003 | 47.04 | 1:37.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Tinka Rokka | 2003 | 46.65 | 1:38.39 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Henrietta Löfgren | 2003 | 47.27 | 1:40.16 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Janna Salminen | 2003 | 49.05 | 1:41.00 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Julia Peltola | 2003 | 48.85 | 1:41.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Daniela Degenhardt | 2003 | 48.31 | 1:41.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Peppi-stiina Ahti | 2003 | 47.22 | 1:42.66 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
21 | Susanna Kuisma | 2003 | 48.86 | 1:42.97 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
22 | Aino Villanen | 2003 | 48.48 | 1:43.45 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
23 | Helmi Ahonen | 2003 | 47.95 | 1:43.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Oona Lehtola | 2003 | 50.57 | 1:44.05 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Annika Heikkilä | 2003 | 49.47 | 1:44.06 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Ella Tommola | 2003 | 48.92 | 1:44.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Oona Puolakka | 2003 | 49.61 | 1:44.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Kaisa Himanen | 2003 | 49.45 | 1:44.38 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
29 | Ethel Piksilä | 2003 | 48.16 | 1:44.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Milla Salminen | 2003 | 49.88 | 1:44.52 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Kielo Hankonen | 2003 | 49.67 | 1:45.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Stefania Pavlidi | 2003 | 50.23 | 1:45.27 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Erika Korpela | 2003 | 50.68 | 1:46.33 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Martina Uusitalo | 2003 | 51.31 | 1:47.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Sini Heikkilä | 2003 | 52.22 | 1:47.63 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Minttu Paalanen | 2003 | 51.60 | 1:47.68 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
37 | Liisa Penttinen | 2003 | 50.37 | 1:48.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
38 | Julie Nikkilä | 2003 | 50.54 | 1:48.33 | ||||||
Vanders | ||||||||||
39 | Lilly Fitzpatrick | 2003 | 53.28 | 1:48.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Hanna Catalano | 2003 | 52.39 | 1:48.74 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
41 | Nelly Plukka | 2003 | 52.63 | 1:51.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Aida Pasma | 2003 | 53.93 | 1:51.93 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
43 | Senni Toikka | 2003 | 52.30 | 1:51.95 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
44 | Liina-milana Isotalo | 2003 | 52.61 | 1:52.22 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
45 | Kia Kivelä | 2003 | 55.93 | 1:54.14 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
46 | Essi Kortelainen | 2003 | 53.45 | 1:54.55 | ||||||
Vanders | ||||||||||
47 | Saana Tertsunen | 2003 | 55.84 | 1:56.32 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
48 | Lotta Heinimäki | 2003 | 55.29 | 1:56.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Nella Kukkonen | 2003 | 57.72 | 2:00.32 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
50 | Noora Hirvonen | 2003 | 59.04 | 2:01.41 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
51 | Niini Saxelin | 2003 | 58.89 | 2:02.66 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
52 | Matilda Byholm | 2003 | 58.72 | 2:06.16 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
53 | Eeva Nousiainen | 2003 | 59.08 | 2:08.96 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
54 | Lotta Lahti | 2003 | 1:02.30 | 2:09.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Milla-lotta Tapanainen | 2003 | EXTRA | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Nea Grundström | 2003 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Ronja Hellberg | 2003 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Wilma Sirén | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.5 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mirka Mettinen | 2002 | 39.12 | 1:21.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Pinja Paulomo | 2002 | 41.36 | 1:25.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Sofia Nieminen | 2002 | 40.29 | 1:25.53 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Cecilia Johansson | 2002 | 40.81 | 1:25.58 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Alexandra Arenius | 2002 | 40.93 | 1:26.16 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Venla Salminen | 2002 | 41.93 | 1:27.25 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Vilma Hottinen | 2002 | 40.71 | 1:27.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Jonna Vasara | 2002 | 42.45 | 1:28.25 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Jade Huhtamaa | 2002 | 41.41 | 1:30.00 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Venla Suihkonen | 2002 | 43.09 | 1:31.35 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Hanni Riikonen | 2002 | 44.89 | 1:33.12 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Sara Virtanen | 2002 | 45.28 | 1:33.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Anni Savolainen | 2002 | 44.62 | 1:33.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Saana Karell | 2002 | 43.91 | 1:34.58 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
15 | Vilma Tuokko | 2002 | 45.53 | 1:34.72 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Erin Ekroos | 2002 | 43.72 | 1:34.90 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
17 | Aino Kontiainen | 2002 | 44.54 | 1:35.04 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Nella Korpela | 2002 | 45.87 | 1:35.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Riia Hiltunen | 2002 | 45.15 | 1:37.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Charlotte Ingberg | 2002 | 47.85 | 1:37.63 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Ada Salokannel | 2002 | 45.64 | 1:37.76 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Oona Siltala | 2002 | 45.58 | 1:38.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Iisa Kääpä | 2002 | 47.08 | 1:38.80 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
24 | Ada Saarikko | 2002 | 47.70 | 1:39.24 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Negiin Javadi | 2002 | 46.97 | 1:39.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Milli Kosunen | 2002 | 47.57 | 1:40.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 47.71 | 1:41.42 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Nelli Vartiainen | 2002 | 49.15 | 1:42.34 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
29 | Jenna Kallio | 2002 | 49.77 | 1:42.79 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Saga Lindeberg | 2002 | 48.08 | 1:43.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Emma Laasonen | 2002 | 49.24 | 1:44.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Viivi Kuosmanen | 2002 | 49.22 | 1:44.20 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
33 | Linda Merimaa | 2002 | 52.50 | 1:49.20 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Pinja Kuuva | 2002 | 51.70 | 1:49.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
35 | Maria Pesso | 2002 | 54.75 | 1:52.59 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
36 | Julia Laine | 2002 | 53.31 | 1:52.85 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
37 | Sara Mulari | 2002 | 56.02 | 2:03.97 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
38 | Iiris Saranpää | 2002 | 59.18 | 2:04.32 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 14:00 |