Results for Laviaarit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 toukokuu 2015 |
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Hatakka | 2003 | 38.36 | 1:18.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Aki Hakkarainen | 2003 | 39.70 | 1:19.83 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Niko Matela | 2003 | 40.42 | 1:22.63 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Sami Uusikumpu | 2003 | 40.13 | 1:22.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 40.41 | 1:23.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Risto Martikainen | 2003 | 40.37 | 1:23.47 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Eetu Palvanen | 2003 | 40.57 | 1:23.93 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Markus Nuorinko | 2003 | 39.97 | 1:23.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Lassi Haimi | 2003 | 40.13 | 1:25.07 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Tuukka Inkilä | 2003 | 41.89 | 1:25.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Henri Heikkilä | 2003 | 41.70 | 1:25.48 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
12 | Luukas Vainio | 2003 | 42.14 | 1:26.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Otto Kotola | 2003 | 41.60 | 1:26.76 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Ville Savulahti | 2003 | 44.14 | 1:29.11 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 42.05 | 1:29.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Topi Myyry | 2003 | 43.56 | 1:30.03 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
17 | Pauli Rantamäki | 2003 | 42.38 | 1:30.13 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Lauri Tolvanen | 2003 | 43.97 | 1:30.65 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
19 | Kasper Holopainen | 2003 | 43.89 | 1:31.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Elias Kallonen | 2003 | 44.46 | 1:32.16 | ||||||
Vanders | ||||||||||
21 | Antti Malmberg | 2003 | 45.14 | 1:33.00 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Juho Elia Marjala | 2003 | 44.73 | 1:34.13 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Olavi Männistö | 2003 | 46.43 | 1:35.25 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Max Walther | 2003 | 47.59 | 1:35.40 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Alexander Nyman | 2004 | 46.08 | 1:35.49 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
26 | Santeri Berggren | 2003 | 47.37 | 1:35.92 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Benjamin Hoot | 2003 | 48.52 | 1:36.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Tino Kaukonen | 2004 | 47.07 | 1:36.66 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Jonne Isoranta | 2003 | 46.08 | 1:36.71 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Sami Pönkä | 2003 | 47.56 | 1:37.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
31 | Kalle Seppä | 2003 | 48.83 | 1:37.73 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
32 | Mikhail Vilesov | 2005 | 47.36 | 1:37.82 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Leevi Hautaniemi | 2003 | 1:39.26 | 1:39.26 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
34 | Elis Fokin | 2003 | 47.22 | 1:39.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Aleksi Kokkonen | 2004 | 47.58 | 1:39.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Aapo Kaasinen | 2003 | 46.21 | 1:39.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Mattias Janhunen | 2003 | 48.09 | 1:40.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Saku Ahde | 2003 | 49.18 | 1:40.61 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
39 | Tony Heinola | 2003 | 49.13 | 1:41.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Arsenij Shadrin | 2003 | 49.17 | 1:41.78 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
41 | Alexander Huhtala | 2003 | 52.56 | 1:44.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Jimi Kojo | 2005 | 52.31 | 1:45.51 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
43 | Yufei Meng | 2004 | 53.82 | 1:47.59 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
44 | Nikita Bogdanov | 2004 | 58.45 | 1:56.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Johan Krister Fredriksson | 2003 | DNS | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Leo Parviainen | 2003 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Leppänen | 2002 | 34.94 | 1:11.38 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 34.54 | 1:11.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Jesper Lietzen | 2002 | 35.64 | 1:11.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Jasu Ovaskainen | 2002 | 35.56 | 1:14.49 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Oskari Aalto | 2002 | 37.55 | 1:15.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Mikael Virtanen | 2002 | 38.35 | 1:17.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Verneri Viisanen | 2002 | 37.74 | 1:17.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Samuli Korva | 2002 | 39.05 | 1:18.48 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Oscar Skjäl | 2002 | 37.31 | 1:18.76 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Akseli Kontiainen | 2002 | 38.11 | 1:19.25 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Henri Jokinen | 2002 | 39.07 | 1:21.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Roope Tsutsunen | 2002 | 40.34 | 1:21.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Rasmus Söderholm | 2002 | 40.05 | 1:22.56 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Joel Syrjä | 2002 | 40.07 | 1:23.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Otto Hoffren | 2002 | 40.04 | 1:23.40 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Ville-veikko Katajisto | 2002 | 40.80 | 1:23.92 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
17 | Aatu Harju | 2002 | 40.00 | 1:23.99 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
18 | Iivari Tuomola | 2002 | 39.74 | 1:24.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Aaro Hämäläinen | 2002 | 41.50 | 1:24.90 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Akseli Lehtonen | 2002 | 40.89 | 1:24.91 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Aarne Myllynen | 2002 | 41.42 | 1:25.20 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Max Åström | 2002 | 41.47 | 1:25.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Danila Shishinin | 2002 | 42.70 | 1:25.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Emil Strandell | 2002 | 45.02 | 1:27.07 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
25 | Joonatan Lekander | 2002 | 42.79 | 1:27.08 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
26 | Lauri Uosukainen | 2002 | 40.96 | 1:27.18 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Touko Luukkonen | 2002 | 41.88 | 1:27.75 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
28 | Roni Vilén | 2002 | 43.25 | 1:27.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
29 | Aapo Liljaniemi | 2002 | 43.23 | 1:28.35 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
30 | Joonas Kytömäki | 2002 | 43.18 | 1:28.55 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
31 | Manu Ursin | 2002 | 42.10 | 1:29.32 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
32 | Martti Rautell | 2002 | 42.96 | 1:29.36 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 44.30 | 1:31.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Joel Korhonen | 2002 | 44.91 | 1:32.68 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
35 | Aleksi Vuorio | 2002 | 45.95 | 1:32.84 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
36 | Ilari Silventoinen | 2002 | 44.99 | 1:33.08 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Ossi Kervinen | 2002 | 45.72 | 1:33.50 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
38 | Elmeri Helander | 2002 | 46.60 | 1:35.23 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Mathias Lindfors | 2002 | 46.90 | 1:35.39 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
40 | Ilja Freudenthal | 2002 | 46.64 | 1:35.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Otto Sormunen | 2002 | 47.37 | 1:36.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Valle Joenranta | 2002 | 46.46 | 1:36.41 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Matias Ola | 2002 | 47.27 | 1:36.65 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
44 | Max Eriksson | 2002 | 47.13 | 1:36.67 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Sebastian Stenbacka | 2002 | 48.93 | 1:36.71 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
46 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 47.09 | 1:37.81 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
47 | Daniil Lukasin | 2002 | 49.07 | 1:40.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Aki Holtari | 2002 | 48.91 | 1:40.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Pyry Talvitie | 2002 | 50.59 | 1:41.82 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
50 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 51.71 | 1:42.63 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Severi Vilkko | 2002 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 34, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Kallström | 2001 | 31.23 | 1:04.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Isak Gramén | 2001 | 32.60 | 1:06.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Petteri Haverinen | 2001 | 32.05 | 1:06.85 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Veeti Haikonen | 2001 | 32.98 | 1:08.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Joona Mikkola | 2001 | 33.56 | 1:09.45 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Jere Ruuhonen | 2001 | 33.60 | 1:10.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Oskari Hynynen | 2001 | 34.33 | 1:10.93 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Ossi Kleimola | 2001 | 35.24 | 1:11.79 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
9 | Perttu Somero | 2001 | 34.86 | 1:12.66 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
10 | Teemu Annala | 2001 | 36.45 | 1:13.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jetro Isotalo | 2001 | 36.39 | 1:14.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Atte Alila | 2001 | 36.14 | 1:14.82 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Kasper Vaittinen | 2001 | 36.25 | 1:15.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Jere Nevalainen | 2001 | 37.02 | 1:16.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Kasper Envalds | 2001 | 37.18 | 1:16.26 | ||||||
Vanders | ||||||||||
16 | Eerikki Laitala | 2001 | 38.22 | 1:17.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Oskari Rantamäki | 2001 | 36.91 | 1:17.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Ruslan Panschin | 2001 | 38.13 | 1:20.20 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Ville Lauslahti | 2001 | 39.80 | 1:20.35 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Eevert Leppänen | 2001 | 39.42 | 1:21.00 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Eemil Kylmä | 2001 | 40.12 | 1:22.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 39.71 | 1:22.72 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Juho Ruuskanen | 2001 | 39.76 | 1:23.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Tatu Jentze | 2001 | 40.36 | 1:23.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Eemeli Puhakka | 2001 | 39.42 | 1:24.10 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Samuli Hartikainen | 2001 | 41.98 | 1:26.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Kristoffer Kulju | 2001 | 43.36 | 1:27.06 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
28 | Iikka Rajala | 2001 | 42.23 | 1:27.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Repe Kupila | 2001 | 42.05 | 1:28.15 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
30 | Aapo Keltanen | 2001 | 42.13 | 1:30.35 | ||||||
Lappeenrannan Kisa-Toverit | ||||||||||
31 | Joonas Kousa | 2001 | 45.92 | 1:31.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Eero Jääskeläinen | 2001 | 46.84 | 1:36.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aaro Märsylä | 2001 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Reko Ojalainen | 2001 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:12 |