Results for DM-L & DJM-L
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L & DJM-L 2015 | Udskriftsdato | 04 juli 2015 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 juli 2015 |
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.04 2015-06-12 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.04 2015-06-12 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 777 | 27.89 | 1:00.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 748 | 29.30 | 1:01.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Christina Munkholm | 1996 | 730 | 29.13 | 1:02.26 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 724 | 29.61 | 1:02.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 720 | 28.94 | 1:02.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 697 | 29.35 | 1:03.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 694 | 29.29 | 1:03.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | 688 | 29.70 | 1:03.48 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 681 | 29.91 | 1:03.71 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 680 | 29.99 | 1:03.74 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Camilla Dufour | 1996 | 679 | 29.77 | 1:03.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 673 | 30.03 | 1:03.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Schmidt | 1995 | 670 | 30.74 | 1:04.05 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Marina Heller Hansen | 1994 | 668 | 29.81 | 1:04.12 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Lisa Schøn | 1999 | 663 | 30.05 | 1:04.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 662 | 30.31 | 1:04.30 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 661 | 29.76 | 1:04.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 654 | 29.68 | 1:04.58 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
19 | Amalie Bærentsen | 2000 | 645 | 30.28 | 1:04.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Eva Olsen | 2000 | 638 | 30.62 | 1:05.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma la Cour | 1999 | 636 | 30.71 | 1:05.17 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katrine B. Hansen | 1999 | 636 | 30.50 | 1:05.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 633 | 30.70 | 1:05.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Marianne Duijm | 1993 | 627 | 30.36 | 1:05.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 619 | 31.32 | 1:05.75 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
26 | Vera Staun Hansen | 1999 | 618 | 30.43 | 1:05.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 609 | 31.23 | 1:06.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 591 | 32.47 | 1:06.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Brøgger | 2000 | 589 | 30.39 | 1:06.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Hannah Pilgaard | 1999 | 588 | 31.36 | 1:06.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 586 | 31.32 | 1:06.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Johanne Carr | 1999 | 586 | 31.52 | 1:06.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 585 | 31.38 | 1:07.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 582 | 31.01 | 1:07.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 572 | 30.46 | 1:07.52 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 572 | 31.52 | 1:07.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 570 | 31.40 | 1:07.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 568 | 31.40 | 1:07.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Clara Schade Cantby | 2000 | 567 | 31.34 | 1:07.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
40 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 557 | 31.61 | 1:08.10 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
41 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 556 | 32.54 | 1:08.15 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Thea Lund Petersen | 1998 | 556 | 31.99 | 1:08.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Laura Weinreich | 1998 | 554 | 32.24 | 1:08.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
44 | Nanna Sonne | 1999 | 552 | 32.00 | 1:08.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
45 | Kristine Barrett | 1998 | 551 | 32.17 | 1:08.35 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
46 | Mette Flaskager | 1999 | 551 | 31.29 | 1:08.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 551 | 30.00 | 1:08.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
48 | Mira Mass | 2000 | 547 | 32.24 | 1:08.54 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sofie Rasmussen | 1999 | 545 | 32.48 | 1:08.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
50 | Laura Holm Junge | 1998 | 543 | 32.29 | 1:08.68 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
51 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 536 | 31.84 | 1:09.00 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
52 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 526 | 31.50 | 1:09.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
53 | Amanda Duus | 2000 | 525 | 32.61 | 1:09.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
54 | Katrine Stampe | 2000 | 524 | 32.26 | 1:09.50 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
55 | Maria Olsen | 2000 | 523 | 31.67 | 1:09.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
56 | Josephine Holm | 1999 | 515 | 32.54 | 1:09.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
57 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 510 | 31.61 | 1:10.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
58 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 502 | 32.48 | 1:10.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
59 | Nikoline Østerberg | 2000 | 501 | 32.12 | 1:10.55 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
60 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 500 | 32.29 | 1:10.60 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
61 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 485 | 32.84 | 1:11.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
62 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 485 | 32.91 | 1:11.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 477 | 32.85 | 1:11.72 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
64 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 475 | 33.74 | 1:11.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
65 | Amalie Pedersen | 2000 | 459 | 33.75 | 1:12.65 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
66 | Freya Ellehus | 2000 | 450 | 33.91 | 1:13.13 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
67 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 445 | 33.53 | 1:13.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
68 | Marie Müller | 2000 | 444 | 34.15 | 1:13.43 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
69 | Laura Blendstrup | 1999 | 442 | 33.77 | 1:13.55 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
70 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 436 | 33.98 | 1:13.91 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
71 | Mille Rask Sander | 1999 | 424 | 33.39 | 1:14.60 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
72 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 424 | 35.59 | 1:14.62 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
73 | Ane Wildenschild | 2000 | 407 | 35.10 | 1:15.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 04 juli 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |