Resultater for Brøndby Sommer Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.89 | 1:20.33 | |||||
2 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.47 | 1:22.50 | |||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.89 | 1:24.51 | |||||
4 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 41.98 | 1:25.28 | |||||
5 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.94 | 1:28.94 | |||||
6 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.40 | 1:34.82 | |||||
7 | Davie Tran | 2003 | Vest-Brøndby | 48.40 | 1:41.06 | |||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 49.26 | 1:41.14 | |||||
9 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 56.53 | 1:50.28 | |||||
10 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.98 | 1:50.34 | |||||
11 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.48 | 1:58.69 | |||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 59.21 | 2:00.46 | |||||
13 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 57.21 | 2:00.49 | |||||
14 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.18 | 2:03.95 | |||||
15 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:02.06 | 2:05.88 | |||||
16 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.35 | 2:06.58 | |||||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Victor Bornemann | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forts. bev. v.75m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.75 | 1:11.56 | |||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.59 | 1:17.23 | |||||
3 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.51 | 1:18.60 | |||||
4 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 38.51 | 1:19.44 | |||||
5 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.73 | 1:21.21 | |||||
6 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.54 | 1:21.59 | |||||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 42.00 | 1:25.99 | |||||
8 | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | 44.36 | 1:32.40 | |||||
- | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Ej forsat bev 25m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 29.82 | 1:01.42 | |||||
2 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 35.56 | 1:11.94 | |||||
3 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 41.45 | 1:24.74 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 31.89 | 1:06.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:08 |