Resultater for Brøndby Sommer Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.17 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.34 | ||||||
3 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.72 | ||||||
4 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.66 | ||||||
5 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.98 | ||||||
6 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 46.57 | ||||||
7 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 47.00 | ||||||
8 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 48.24 | ||||||
9 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 50.90 | ||||||
10 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 51.23 | ||||||
11 | Nikolaj Noording-Grooss | 2004 | Værløse Svømmeklub | 51.43 | ||||||
12 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 51.96 | ||||||
13 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 52.13 | ||||||
14 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | Vest-Brøndby | 52.18 | ||||||
15 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 52.47 | ||||||
16 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 52.50 | ||||||
17 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 53.38 | ||||||
18 | Victor Bornemann | 2006 | Sigma Swim Allerød | 53.42 | ||||||
19 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 55.32 | ||||||
20 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.84 | ||||||
21 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 56.26 | ||||||
- | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.74 | ||||||
2 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.48 | ||||||
3 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.83 | ||||||
4 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.03 | ||||||
5 | Jeppe Just Lundgreen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 46.97 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 29.12 | ||||||
2 | Emil Compen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 33.28 | ||||||
3 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.35 | ||||||
4 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 37.62 | ||||||
5 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.15 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.01 | ||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 30.38 | ||||||
3 | Martin Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 33.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:16 |