Resultat för Harboe Water Games 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2015 |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 juni 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1997 |
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2015 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Brink |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
39.17 |
|
2 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
42.21 |
|
3 |
Anna Foverskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
42.75 |
|
4 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
43.01 |
|
5 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
43.07 |
|
6 |
Selma Kobberø |
2004 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
43.72 |
|
7 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
43.93 |
|
8 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
44.07 |
|
9 |
SIF Jørgin |
2002 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
44.19 |
|
10 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
45.08 |
|
11 |
Emma Olsen |
2003 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
45.92 |
|
12 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
45.94 |
|
13 |
Maria Szokody |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
46.40 |
|
14 |
Signe T. Pedersen |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
46.63 |
|
15 |
Wilma Anker |
2004 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
47.56 |
|
16 |
Monique Etsegenet Jensen |
2003 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
48.74 |
|
17 |
Ida Oest |
2003 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
49.24 |
|
18 |
Josephine Lysdahl |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
50.78 |
|
19 |
Sophie Grandjean |
2003 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
50.91 |
|
20 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
51.08 |
|
21 |
Celina Mehr |
2003 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
51.59 |
|
22 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
51.61 |
|
23 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
52.03 |
|
24 |
Tanja-Marie Mathies |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
53.40 |
|
25 |
Viola Nordstrøm |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
53.50 |
|
26 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
53.83 |
|
27 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
53.94 |
|
28 |
Freja Juul |
2006 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
53.98 |
|
29 |
Amalie Nyhave Nielsen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
54.27 |
|
30 |
Signe Thornberg Bech |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
54.57 |
|
31 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
55.50 |
|
32 |
Freja Threms |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
56.21 |
|
33 |
Juliane Andersen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
56.93 |
|
34 |
Annette Toft |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
57.13 |
|
34 |
Helene Thielsen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
57.13 |
|
36 |
Sille Møller |
2004 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
57.66 |
|
37 |
Alberte Schilling |
2003 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
57.83 |
|
38 |
Caroline Kingo Sørensen |
2003 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
57.95 |
|
39 |
Signe Liebgen |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
57.97 |
|
40 |
Laura Meyer |
2006 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:00.07 |
|
41 |
Marie Donstrup |
2004 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
1:00.26 |
|
42 |
Mathilde Mørk Hansen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
1:00.36 |
|
43 |
Silje Mathiasen |
2006 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
1:00.44 |
|
44 |
Tilde-Sofie Quist |
2005 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:00.67 |
|
45 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:02.08 |
|
46 |
Alba Seneca |
2005 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
1:05.86 |
|
47 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:10.09 |
|
48 |
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
1:17.16 |
|
49 |
Christine Schytte |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:18.43 |
|
50 |
Emma Mølholm |
2005 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:21.20 |
|
51 |
Camilla Gjermandsen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
1:24.51 |
|
- |
Clara Guldager Olsen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emily Stanbury |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej samt berør 25m |
- |
Majse Mandrup Jensen |
2004 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
- |
Masha Jul Pedersen |
2006 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawlben v start |
- |
Signe Astrup Taul |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
2 flyben v start |
- |
Sofie Nørgaard |
2006 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
DSQ |
En hånd i vend 25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|