Tulokset Eurogames 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 41 (Finals) - Per Age Group with lap times
Results Event 41 (Finals) - Per Age Group with lap times |
|
|
Competition name |
Eurogames |
|
Print Date |
06 augusti 2015 |
|
|
Competition place |
Stockholm |
|
Print Time |
15:29 |
|
|
Organizer |
|
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
05 augusti 2015 |
|
|
|
|
|
|
Event 41, 4X50m Medley Men, Finals 240 - 279 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
|
|
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Team Florida 246 |
246 |
Team Florida |
|
|
|
|
|
2:30.24 |
|
|
Chris Burt |
1955 |
|
|
39.80 |
|
|
|
39.80 |
|
|
Jonathan Olsen |
1963 |
|
|
40.42 |
|
|
|
1:20.22 |
|
|
John Grzeszczak |
1958 |
|
|
31.54 |
|
|
|
1:51.76 |
|
|
Michael Dively |
1938 |
|
|
38.48 |
|
|
|
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Upstream 1 240 |
240 |
Upstream |
|
|
|
|
|
2:38.21 |
|
|
Wouter Vinken |
1964 |
|
|
44.33 |
|
|
|
44.33 |
|
|
Jan Hoogland |
1949 |
|
|
49.45 |
|
|
|
1:33.78 |
|
|
Robert Weyhenke |
1952 |
|
|
32.02 |
|
|
|
2:05.80 |
|
|
Pieter Aarts |
1953 |
|
|
32.41 |
|
|
|
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tsunami B 240 |
252 |
San Francisco Tsunami |
|
|
|
|
|
2:52.30 |
|
|
Christian Hellwig |
1949 |
|
|
41.52 |
|
|
|
41.52 |
|
|
Louis Ceci |
1950 |
|
|
50.38 |
|
|
|
1:31.90 |
|
|
Ernst Halperin |
1964 |
|
|
38.54 |
|
|
|
2:10.44 |
|
|
Neil Hart |
1945 |
|
|
41.86 |
|
|
|
2:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Stockholm Dolphins A 247 |
247 |
Stockholm Dolphins |
|
|
|
|
|
2:57.01 |
|
|
Matti Vartiainen |
1951 |
|
|
52.43 |
|
|
|
52.43 |
|
|
Magnus Johansson |
1966 |
|
|
39.35 |
|
|
|
1:31.78 |
|
|
Bengt Agö |
1953 |
|
|
41.88 |
|
|
|
2:13.66 |
|
|
Lars Johan Berg |
1943 |
|
|
43.35 |
|
|
|
2:57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
West Hollywood 278 |
278 |
West Hollywood Aquatic. IGLA |
|
|
|
|
|
3:05.80 |
|
|
Paulo Figueiredo |
1946 |
|
|
44.91 |
|
|
|
44.91 |
|
|
Jay Olson |
1949 |
|
|
49.61 |
|
|
|
1:34.52 |
|
|
Neal Wiener |
1944 |
|
|
45.70 |
|
|
|
2:20.22 |
|
|
William Donovan |
1943 |
|
|
45.58 |
|
|
|
3:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Glamourhead Sharks 254 |
254 |
Glamourhead Sharks |
|
|
|
|
|
3:11.00 |
|
|
Christian Rantzau |
1960 |
|
|
49.11 |
|
|
|
49.11 |
|
|
Peter Reid |
1952 |
|
|
53.33 |
|
|
|
1:42.44 |
|
|
Gordon Turnbull |
1952 |
|
|
45.90 |
|
|
|
2:28.34 |
|
|
James Cahill |
1942 |
|
|
42.66 |
|
|
|
3:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 41, 4X50m Medley Men, Finals 200 - 239 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
|
|
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
TNYA H 211 |
211 |
TNYA |
|
|
|
|
|
2:19.46 |
|
|
Brad Cole |
1958 |
|
|
39.03 |
|
|
|
39.03 |
|
|
Mark Larson |
1963 |
|
|
38.07 |
|
|
|
1:17.10 |
|
|
Kozo Suzuki |
1963 |
|
|
31.85 |
|
|
|
1:48.95 |
|
|
John O´donnell |
1965 |
|
|
30.51 |
|
|
|
2:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lanes 208 |
208 |
NEM VSMS |
|
|
|
|
|
2:19.57 |
|
|
David O´brien |
1956 |
|
|
40.15 |
|
|
|
40.15 |
|
|
Paolo Martini |
1967 |
|
|
39.90 |
|
|
|
1:20.05 |
|
|
Frankin Mansilla |
1960 |
|
|
32.03 |
|
|
|
1:52.08 |
|
|
Bob Greene |
1968 |
|
|
27.49 |
|
|
|
2:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
OTS 200 A Male 204 |
204 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:20.45 |
|
|
Jose Luis Centella Rodriguez |
1967 |
|
|
37.54 |
|
|
|
37.54 |
|
|
Philip Collins |
1962 |
|
|
39.40 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
Ben Gifford |
1964 |
|
|
34.79 |
|
|
|
1:51.73 |
|
|
David Forrest |
1961 |
|
|
28.72 |
|
|
|
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Art B 200 |
200 |
Atlanta Rainbow Trout |
|
|
|
|
|
2:22.08 |
|
|
Steve Mortimer |
1970 |
|
|
31.48 |
|
|
|
31.48 |
|
|
Brian Dohner |
1962 |
|
|
39.23 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Sean Fitzgerald |
1963 |
|
|
31.65 |
|
|
|
1:42.36 |
|
|
William Philbrick |
1961 |
|
|
39.72 |
|
|
|
2:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
San Diego Swim Master 201 |
201 |
San Diego Swim Master/Differen |
|
|
|
|
|
2:23.68 |
|
|
Abe Menchaca |
1957 |
|
|
38.74 |
|
|
|
38.74 |
|
|
Jimmy Harden |
1963 |
|
|
42.19 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
Michael Given |
1964 |
|
|
33.74 |
|
|
|
1:54.67 |
|
|
Vincent Blot |
1975 |
|
|
29.01 |
|
|
|
2:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
FVV 200 |
201 |
FVV |
|
|
|
|
|
2:32.69 |
|
|
Peter Haeusler |
1965 |
|
|
37.28 |
|
|
|
37.28 |
|
|
Johannes Andrees |
1967 |
|
|
45.79 |
|
|
|
1:23.07 |
|
|
Federico Lupp |
1961 |
|
|
32.31 |
|
|
|
1:55.38 |
|
|
Thorsten Oestreich |
1966 |
|
|
37.31 |
|
|
|
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
HHZV Plons 5 |
224 |
HHZV Plons |
|
|
|
|
|
2:35.71 |
|
|
Evertjan Masurel |
1956 |
|
|
38.67 |
|
|
|
38.67 |
|
|
Peter Cornelissen |
1955 |
|
|
48.14 |
|
|
|
1:26.81 |
|
|
Mark Kas |
1961 |
|
|
35.63 |
|
|
|
2:02.44 |
|
|
Hans Maas |
1965 |
|
|
33.27 |
|
|
|
2:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
OTS Male 200 B Team 222 |
222 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:53.41 |
|
|
Robert John |
1955 |
|
|
46.80 |
|
|
|
46.80 |
|
|
Richard Snow |
1978 |
|
|
56.80 |
|
|
|
1:43.60 |
|
|
Donald Wilson |
1957 |
|
|
34.60 |
|
|
|
2:18.20 |
|
|
Michael Webster |
1948 |
|
|
35.21 |
|
|
|
2:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Grunions B 207 |
207 |
Long Beach Grunions |
|
|
|
|
|
3:14.84 |
|
|
Scott Osmond |
1967 |
|
|
58.82 |
|
|
|
58.82 |
|
|
Barton Parnes |
1956 |
|
|
54.82 |
|
|
|
1:53.64 |
|
|
Dean Zrucky |
1972 |
|
|
33.90 |
|
|
|
2:27.54 |
|
|
Donald Derbyshire |
1958 |
|
|
47.30 |
|
|
|
3:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
San Diego Swim Masters |
215 |
San Diego Swim Master/Differen |
|
|
|
|
|
3:15.02 |
|
|
Robert Bowsher |
1964 |
|
|
58.81 |
|
|
|
58.81 |
|
|
Daniel Howard |
1954 |
|
|
54.48 |
|
|
|
1:53.29 |
|
|
Ruben Villegas |
1963 |
|
|
41.09 |
|
|
|
2:34.38 |
|
|
Ryan Tu |
1964 |
|
|
40.64 |
|
|
|
3:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
DAF Sweden |
213 |
DAF Sweden |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Julio Aponte |
1945 |
|
|
1:07.93 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 41, 4X50m Medley Men, Finals 160 - 199 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
|
|
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
PA - 1 160 |
160 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
1:59.87 |
|
|
Tom Godefroy |
1982 |
|
|
30.81 |
|
|
|
30.81 |
|
|
Jean Paul de Oliveira |
1970 |
|
|
32.41 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
Arnaud Bouquet |
1976 |
|
|
29.11 |
|
|
|
1:32.33 |
|
|
Bruno Lefevre |
1972 |
|
|
27.54 |
|
|
|
1:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
HHVZ PLONS 1 |
162 |
HHZV Plons |
|
|
|
|
|
2:07.58 |
|
|
Stan Dekker |
1979 |
|
|
32.95 |
|
|
|
32.95 |
|
|
Jerry Grondel |
1972 |
|
|
35.18 |
|
|
|
1:08.13 |
|
|
Rene Correlje |
1968 |
|
|
29.83 |
|
|
|
1:37.96 |
|
|
Steven Prins |
1979 |
|
|
29.62 |
|
|
|
2:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
TNYA F 174 |
174 |
TNYA |
|
|
|
|
|
2:07.92 |
|
|
Jamie Malcolm |
1974 |
|
|
32.85 |
|
|
|
32.85 |
|
|
Rj Hermanet |
1970 |
|
|
36.49 |
|
|
|
1:09.34 |
|
|
Daniel Prince |
1966 |
|
|
30.94 |
|
|
|
1:40.28 |
|
|
Joshua Judge |
1976 |
|
|
27.64 |
|
|
|
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
West Hollywood 160 |
160 |
West Hollywood Aquatic. IGLA |
|
|
|
|
|
2:08.12 |
|
|
Carlos Florez |
1975 |
|
|
34.90 |
|
|
|
34.90 |
|
|
Rodrigo Corcho |
1979 |
|
|
35.54 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Alex Moothart |
1990 |
|
|
29.54 |
|
|
|
1:39.98 |
|
|
Marcus Hernandez |
1976 |
|
|
28.14 |
|
|
|
2:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
DC Aquatics Club 188 |
188 |
DC Aquatics Club |
|
|
|
|
|
2:09.80 |
|
|
Jeffrey Mead |
1956 |
|
|
38.28 |
|
|
|
38.28 |
|
|
Wonkee Moon |
1974 |
|
|
36.25 |
|
|
|
1:14.53 |
|
|
Neill Williams |
1968 |
|
|
27.13 |
|
|
|
1:41.66 |
|
|
Robert Jeter |
1974 |
|
|
28.14 |
|
|
|
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Team Florida 162 |
162 |
Team Florida |
|
|
|
|
|
2:10.18 |
|
|
James Vaucher |
1983 |
|
|
32.32 |
|
|
|
32.32 |
|
|
David Leclair |
1967 |
|
|
38.25 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
Diego Suarez |
1983 |
|
|
30.33 |
|
|
|
1:40.90 |
|
|
Freddy Arends |
1967 |
|
|
29.28 |
|
|
|
2:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Team Stuttgart 182 |
182 |
Team Stuttgart |
|
|
|
|
|
2:16.27 |
|
|
Andreas Kaisinger |
1966 |
|
|
37.08 |
|
|
|
37.08 |
|
|
Christian Vogel |
1968 |
|
|
43.35 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
Michael Schassberger |
1972 |
|
|
28.07 |
|
|
|
1:48.50 |
|
|
Roger Siegloch |
1972 |
|
|
27.77 |
|
|
|
2:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
OTS 161 |
161 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:18.70 |
|
|
Rhys Williams |
1973 |
|
|
35.77 |
|
|
|
35.77 |
|
|
Jorge Pozo |
1985 |
|
|
38.47 |
|
|
|
1:14.24 |
|
|
Fabrizio Casazza |
1978 |
|
|
33.15 |
|
|
|
1:47.39 |
|
|
Bill Holmes |
1962 |
|
|
31.31 |
|
|
|
2:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
TLV Nemos 1 162 |
162 |
TLV Nemos |
|
|
|
|
|
2:18.77 |
|
|
Gilad Ronen |
1983 |
|
|
36.83 |
|
|
|
36.83 |
|
|
Ariel Druckman |
1982 |
|
|
35.89 |
|
|
|
1:12.72 |
|
|
Sagi Krispin |
1976 |
|
|
31.05 |
|
|
|
1:43.77 |
|
|
Shlomo Shaul |
1957 |
|
|
35.00 |
|
|
|
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stockholm Dolphins B 161 |
161 |
Stockholm Dolphins |
|
|
|
|
|
2:19.72 |
|
|
Toma Bellotti |
1979 |
|
|
38.86 |
|
|
|
38.86 |
|
|
Mattias Karlsson |
1973 |
|
|
36.68 |
|
|
|
1:15.54 |
|
|
Joachim Ståhl |
1973 |
|
|
33.61 |
|
|
|
1:49.15 |
|
|
Niklas Degerman |
1974 |
|
|
30.57 |
|
|
|
2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tsunami C 160 |
164 |
San Francisco Tsunami |
|
|
|
|
|
2:21.43 |
|
|
David Kim |
1975 |
|
|
40.16 |
|
|
|
40.16 |
|
|
Mason Chuang |
1979 |
|
|
39.41 |
|
|
|
1:19.57 |
|
|
Steven Welch |
1976 |
|
|
30.85 |
|
|
|
1:50.42 |
|
|
Stuart Hills |
1966 |
|
|
31.01 |
|
|
|
2:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Halegatos 2 |
160 |
Halegatos |
|
|
|
|
|
2:22.04 |
|
|
Juan Pedraz Araujo |
1981 |
|
|
34.97 |
|
|
|
34.97 |
|
|
Fernando Martin Barahona |
1975 |
|
|
40.26 |
|
|
|
1:15.23 |
|
|
Joaquín Yeves Millán |
1964 |
|
|
34.43 |
|
|
|
1:49.66 |
|
|
Kieran Finkbeiner |
1980 |
|
|
32.38 |
|
|
|
2:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Düsseldorf Dolphins |
160 |
Düsseldorf Dolphins |
|
|
|
|
|
2:23.54 |
|
|
Stefan Zanders |
1961 |
|
|
39.96 |
|
|
|
39.96 |
|
|
Jockel Engel |
1974 |
|
|
40.68 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Emanuele Canni |
1973 |
|
|
33.41 |
|
|
|
1:54.05 |
|
|
Ingo Hansen |
1982 |
|
|
29.49 |
|
|
|
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
San Diego Swim Master 172 |
172 |
San Diego Swim Master/Differen |
|
|
|
|
|
2:24.28 |
|
|
Grant Wilson |
1966 |
|
|
37.10 |
|
|
|
37.10 |
|
|
Steve Doster |
1970 |
|
|
46.64 |
|
|
|
1:23.74 |
|
|
Ken Griffiths |
1969 |
|
|
31.80 |
|
|
|
1:55.54 |
|
|
Michael Manley |
1983 |
|
|
28.74 |
|
|
|
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Worspiel Berlin 160 |
160 |
Vorspiel Sportverein für Schwu |
|
|
|
|
|
2:26.10 |
|
|
Dirk Dorsemagen |
1971 |
|
|
36.53 |
|
|
|
36.53 |
|
|
Lukas Benda |
1977 |
|
|
38.50 |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
Eckhard Heuer |
1961 |
|
|
38.76 |
|
|
|
1:53.79 |
|
|
Miguel Ortega Rodriguez |
1981 |
|
|
32.31 |
|
|
|
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Toronto Down Town 185 |
185 |
Toronto Down town Swim Club |
|
|
|
|
|
2:28.75 |
|
|
Paulo Valencia |
1970 |
|
|
39.87 |
|
|
|
39.87 |
|
|
Carlos Escobar |
1969 |
|
|
44.79 |
|
|
|
1:24.66 |
|
|
Donald Ainslie |
1966 |
|
|
30.43 |
|
|
|
1:55.09 |
|
|
Mikel Rotaeche |
1969 |
|
|
33.66 |
|
|
|
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
West Hollywood 175 |
175 |
West Hollywood Aquatic. IGLA |
|
|
|
|
|
2:30.14 |
|
|
David Kirvan |
1964 |
|
|
42.04 |
|
|
|
42.04 |
|
|
Nathan Santell |
1977 |
|
|
39.28 |
|
|
|
1:21.32 |
|
|
Chad Hall |
1982 |
|
|
32.94 |
|
|
|
1:54.26 |
|
|
Vincent Lowell |
1961 |
|
|
35.88 |
|
|
|
2:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Le Cerlce du marais 174 |
174 |
Le cerlce du marais |
|
|
|
|
|
2:32.87 |
|
|
Frédéric Schranckenmuller |
1972 |
|
|
43.28 |
|
|
|
43.28 |
|
|
Benoir Tiberghien |
1963 |
|
|
38.40 |
|
|
|
1:21.68 |
|
|
Christophe Arnaud |
1976 |
|
|
40.03 |
|
|
|
2:01.71 |
|
|
Vincent Moreau |
1975 |
|
|
31.16 |
|
|
|
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isarhechte 186 |
186 |
Isarhechte |
|
|
|
|
|
2:39.63 |
|
|
Ralf Schulte |
1967 |
|
|
43.30 |
|
|
|
43.30 |
|
|
Robert Gnass |
1964 |
|
|
41.53 |
|
|
|
1:24.83 |
|
|
Joachim Daubenmerkl |
1969 |
|
|
41.77 |
|
|
|
2:06.60 |
|
|
Andreas Schmid |
1973 |
|
|
33.03 |
|
|
|
2:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
GSA1 177 |
177 |
GAY SWIM AMSTERDAM |
|
|
|
|
|
2:40.61 |
|
|
Rob van Wanrooy |
1982 |
|
|
36.47 |
|
|
|
36.47 |
|
|
Peter Veer |
1956 |
|
|
52.46 |
|
|
|
1:28.93 |
|
|
Marcel van Walt van Praag |
1975 |
|
|
37.70 |
|
|
|
2:06.63 |
|
|
Ronald Naafs |
1960 |
|
|
33.98 |
|
|
|
2:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
H20 Geneva 1 178 |
178 |
H20 GENEVA |
|
|
|
|
|
2:42.57 |
|
|
Juan Caicedo |
1971 |
|
|
39.42 |
|
|
|
39.42 |
|
|
Marc-Antoine Claivaz |
1970 |
|
|
59.48 |
|
|
|
1:38.90 |
|
|
Christoph Mohr |
1973 |
|
|
29.85 |
|
|
|
2:08.75 |
|
|
Yves Monnerat |
1965 |
|
|
33.82 |
|
|
|
2:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
GSZ 1 167 |
167 |
Gaysport Zuerich |
|
|
|
|
|
2:42.63 |
|
|
Erich Gegenschatz |
1963 |
|
|
51.58 |
|
|
|
51.58 |
|
|
Bastien Venturi |
1978 |
|
|
41.12 |
|
|
|
1:32.70 |
|
|
Alvaro Catala |
1981 |
|
|
34.58 |
|
|
|
2:07.28 |
|
|
Anselmo Fandino |
1971 |
|
|
35.35 |
|
|
|
2:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
OTS 176 |
176 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:46.83 |
|
|
Tyson Bell |
1972 |
|
|
49.20 |
|
|
|
49.20 |
|
|
Jerome Breton |
1959 |
|
|
47.46 |
|
|
|
1:36.66 |
|
|
Terry Muscat |
1965 |
|
|
33.27 |
|
|
|
2:09.93 |
|
|
Oscar Garcia |
1978 |
|
|
36.90 |
|
|
|
2:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
LISBOA Poolboys 178 |
178 |
Lisboa Poolboys Swim Team |
|
|
|
|
|
2:54.30 |
|
|
Jean Alexandre Testagrossa |
1971 |
|
|
34.17 |
|
|
|
34.17 |
|
|
Joao Pereira |
1960 |
|
|
1:02.57 |
|
|
|
1:36.74 |
|
|
Álvaro Cardoso |
1984 |
|
|
9.62 |
|
|
|
1:46.36 |
|
|
Hélio Girão |
1967 |
|
|
1:07.94 |
|
|
|
2:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Stockholm Dolphins C 165 |
165 |
Stockholm Dolphins |
|
|
|
|
|
2:55.19 |
|
|
Jonas Winnerlöv |
1964 |
|
|
54.01 |
|
|
|
54.01 |
|
|
Peter Twede |
1957 |
|
|
45.12 |
|
|
|
1:39.13 |
|
|
Zhan Ouyang |
1988 |
|
|
36.08 |
|
|
|
2:15.21 |
|
|
David Bergman |
1985 |
|
|
39.98 |
|
|
|
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
TNYA G 182 |
182 |
TNYA |
|
|
|
|
|
2:58.25 |
|
|
Daniel Rosemarin |
1955 |
|
|
48.14 |
|
|
|
48.14 |
|
|
Randall Chamberlain |
1969 |
|
|
50.83 |
|
|
|
1:38.97 |
|
|
Baltazar Villegas |
1971 |
|
|
38.00 |
|
|
|
2:16.97 |
|
|
Mark Lingenfelter |
1973 |
|
|
41.28 |
|
|
|
2:58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Positive Strokes |
197 |
Positive Strokes |
|
|
|
|
|
3:04.19 |
|
|
Simon Randerson |
1957 |
|
|
45.07 |
|
|
|
45.07 |
|
|
Marc Tonti |
1967 |
|
|
47.71 |
|
|
|
1:32.78 |
|
|
Neville Flemmin |
1967 |
|
|
54.13 |
|
|
|
2:26.91 |
|
|
Darcy Lovel |
1958 |
|
|
37.28 |
|
|
|
3:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 41, 4X50m Medley Men, Finals 120 - 159 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
|
|
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
TNYA B 152 |
152 |
TNYA |
|
|
|
|
|
1:54.32 |
|
|
Win Chesson |
1983 |
|
|
31.39 |
|
|
|
31.39 |
|
|
Amini Fonua |
1989 |
|
|
28.69 |
|
|
|
1:00.08 |
|
|
David Spires |
1983 |
|
|
29.10 |
|
|
|
1:29.18 |
|
|
Dan Mahoney |
1985 |
|
|
25.14 |
|
|
|
1:54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stockholm Dolphins D 147 |
147 |
Stockholm Dolphins |
|
|
|
|
|
2:00.44 |
|
|
Julio Machado |
1969 |
|
|
31.99 |
|
|
|
31.99 |
|
|
Daniel Ljuslinder |
1978 |
|
|
33.80 |
|
|
|
1:05.79 |
|
|
Stefan Jadestig |
1984 |
|
|
28.08 |
|
|
|
1:33.87 |
|
|
Rickard Andersson |
1982 |
|
|
26.57 |
|
|
|
2:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
TNYA C 126 |
126 |
TNYA |
|
|
|
|
|
2:00.49 |
|
|
David Hildebrand |
1981 |
|
|
33.19 |
|
|
|
33.19 |
|
|
Shachar Keizman |
1983 |
|
|
33.77 |
|
|
|
1:06.96 |
|
|
Michael Tynan |
1981 |
|
|
29.12 |
|
|
|
1:36.08 |
|
|
Isaac Rothenbaum |
1989 |
|
|
24.41 |
|
|
|
2:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Team Oslo |
155 |
Lambertseter Oslo |
|
|
|
|
|
2:05.98 |
|
|
Kristian Tennebø |
1975 |
|
|
32.31 |
|
|
|
32.31 |
|
|
Ståle Ølberg |
1972 |
|
|
36.00 |
|
|
|
1:08.31 |
|
|
Tor Gunnar Bjørnstad |
1984 |
|
|
30.22 |
|
|
|
1:38.53 |
|
|
Dag Audun Andersen |
1974 |
|
|
27.45 |
|
|
|
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Worspiel Berlin 120 |
120 |
Vorspiel Sportverein für Schwu |
|
|
|
|
|
2:08.95 |
|
|
Markus Follmann |
1964 |
|
|
31.88 |
|
|
|
31.88 |
|
|
Juin-Kai Chou |
1987 |
|
|
36.66 |
|
|
|
1:08.54 |
|
|
Michel Keemers |
1969 |
|
|
31.95 |
|
|
|
1:40.49 |
|
|
Jonathan Fichman |
1986 |
|
|
28.46 |
|
|
|
2:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
PA - 3 142 |
142 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
2:17.12 |
|
|
Julien Badre |
1976 |
|
|
35.32 |
|
|
|
35.32 |
|
|
Jean Fabre |
1986 |
|
|
40.04 |
|
|
|
1:15.36 |
|
|
Matthias Decanter |
1977 |
|
|
34.37 |
|
|
|
1:49.73 |
|
|
Jean-philippe Franqueville |
1979 |
|
|
27.39 |
|
|
|
2:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
DC Aquatics Club 143 |
143 |
DC Aquatics Club |
|
|
|
|
|
2:17.49 |
|
|
John Tustin |
1976 |
|
|
35.65 |
|
|
|
35.65 |
|
|
Jason Bricker |
1978 |
|
|
37.34 |
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Brent Quinn |
1983 |
|
|
35.67 |
|
|
|
1:48.66 |
|
|
Dana Connors |
1980 |
|
|
28.83 |
|
|
|
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Team Inner Beauty 130 |
130 |
Styrmir |
|
|
|
|
|
2:18.47 |
|
|
Hólmgeir Reynisson |
1986 |
|
|
34.97 |
|
|
|
34.97 |
|
|
Jón Örvar Gestsson |
1984 |
|
|
38.82 |
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Tomas Sturlaugsson |
1981 |
|
|
32.12 |
|
|
|
1:45.91 |
|
|
Hjörtur Thorbjörnsson |
1979 |
|
|
32.56 |
|
|
|
2:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
PA - 5 151 |
151 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
2:20.00 |
|
|
Damien Bordreuil |
1976 |
|
|
38.91 |
|
|
|
38.91 |
|
|
Talal Gariani |
1972 |
|
|
39.89 |
|
|
|
1:18.80 |
|
|
Fabrice Payan |
1980 |
|
|
31.83 |
|
|
|
1:50.63 |
|
|
Sacha Leonard |
1980 |
|
|
29.37 |
|
|
|
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
DC Aquatics Club 136 |
136 |
DC Aquatics Club |
|
|
|
|
|
2:22.04 |
|
|
Brendan Garvin |
1980 |
|
|
37.09 |
|
|
|
37.09 |
|
|
Michael Saxvik |
1981 |
|
|
40.10 |
|
|
|
1:17.19 |
|
|
Aurelio Bonavia |
1970 |
|
|
33.41 |
|
|
|
1:50.60 |
|
|
Kevin Muehleman |
1993 |
|
|
31.44 |
|
|
|
2:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
BGS 125 |
125 |
Bgs |
|
|
|
|
|
2:23.87 |
|
|
Jure Tanko |
1986 |
|
|
41.73 |
|
|
|
41.73 |
|
|
Pablo Lourenzo Quatra |
1990 |
|
|
36.69 |
|
|
|
1:18.42 |
|
|
Ruben Alonso |
1977 |
|
|
33.51 |
|
|
|
1:51.93 |
|
|
Samuli Pietiläinen |
1982 |
|
|
31.94 |
|
|
|
2:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
PA - 4 126 |
126 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
2:24.60 |
|
|
Ulysse Bolopion |
1980 |
|
|
38.00 |
|
|
|
38.00 |
|
|
Timothee Kazmierczak |
1984 |
|
|
37.84 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Fabien Groisard |
1990 |
|
|
35.99 |
|
|
|
1:51.83 |
|
|
Vincent Lafaye |
1985 |
|
|
32.77 |
|
|
|
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
TNYA D 146 |
146 |
TNYA |
|
|
|
|
|
2:25.48 |
|
|
Jack Martins |
1975 |
|
|
40.42 |
|
|
|
40.42 |
|
|
Joseph Marra |
1975 |
|
|
43.22 |
|
|
|
1:23.64 |
|
|
Stephen Hooper |
1984 |
|
|
34.02 |
|
|
|
1:57.66 |
|
|
Evan Cobb |
1979 |
|
|
27.82 |
|
|
|
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
OTS 153 |
153 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:25.58 |
|
|
Matthew Bazeley |
1976 |
|
|
41.01 |
|
|
|
41.01 |
|
|
James Gaubert |
1982 |
|
|
36.52 |
|
|
|
1:17.53 |
|
|
Reed Landberg |
1969 |
|
|
38.14 |
|
|
|
1:55.67 |
|
|
Jasper Pearson |
1980 |
|
|
29.91 |
|
|
|
2:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
FVV 141 |
141 |
FVV |
|
|
|
|
|
2:25.74 |
|
|
Christian Baumann |
1976 |
|
|
41.72 |
|
|
|
41.72 |
|
|
Manuel Grote |
1984 |
|
|
38.71 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
Alexander Henf |
1978 |
|
|
35.86 |
|
|
|
1:56.29 |
|
|
Arno Knappschneider |
1981 |
|
|
29.45 |
|
|
|
2:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
GLS Ketelbinkie 157 |
157 |
GLS Ketelbinkie |
|
|
|
|
|
2:26.55 |
|
|
Harry Raven |
1994 |
|
|
37.17 |
|
|
|
37.17 |
|
|
Gerard Tel |
1967 |
|
|
39.33 |
|
|
|
1:16.50 |
|
|
Robert Zandee |
1977 |
|
|
34.66 |
|
|
|
1:51.16 |
|
|
Ian Barillas-Mcentee |
1989 |
|
|
35.39 |
|
|
|
2:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
PA - 6 148 |
148 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
2:27.39 |
|
|
Laurent Poirot |
1973 |
|
|
39.07 |
|
|
|
39.07 |
|
|
Mathieu Duguine |
1983 |
|
|
42.89 |
|
|
|
1:21.96 |
|
|
Antoine Legros |
1984 |
|
|
35.84 |
|
|
|
1:57.80 |
|
|
Guillaume Proust |
1972 |
|
|
29.59 |
|
|
|
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
OTS A Male 142 |
142 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:27.53 |
|
|
Glenn Reynolds |
1969 |
|
|
40.70 |
|
|
|
40.70 |
|
|
James Langridge |
1985 |
|
|
42.83 |
|
|
|
1:23.53 |
|
|
Mark Livingstone |
1982 |
|
|
33.23 |
|
|
|
1:56.76 |
|
|
Emanuele Fanelli |
1982 |
|
|
30.77 |
|
|
|
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
HOT 142 |
142 |
HOT |
|
|
|
|
|
2:37.48 |
|
|
Esa Iivari |
1981 |
|
|
41.04 |
|
|
|
41.04 |
|
|
Juha Syri |
1975 |
|
|
46.40 |
|
|
|
1:27.44 |
|
|
Sergei Lahti |
1980 |
|
|
34.51 |
|
|
|
2:01.95 |
|
|
Janne Lämsä |
1979 |
|
|
35.53 |
|
|
|
2:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Stockholm Dolphins F 148 |
148 |
Stockholm Dolphins |
|
|
|
|
|
2:38.03 |
|
|
Robert Säker |
1981 |
|
|
45.08 |
|
|
|
45.08 |
|
|
Karl Skoog |
1983 |
|
|
42.86 |
|
|
|
1:27.94 |
|
|
Timo Lainen |
1967 |
|
|
32.16 |
|
|
|
2:00.10 |
|
|
Marko Feller |
1981 |
|
|
37.93 |
|
|
|
2:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
TLV Nemos 2 158 |
158 |
TLV Nemos |
|
|
|
|
|
2:38.20 |
|
|
Idan Levy |
1974 |
|
|
41.99 |
|
|
|
41.99 |
|
|
Ariel Jassan |
1981 |
|
|
45.82 |
|
|
|
1:27.81 |
|
|
Boaz Merari |
1971 |
|
|
31.69 |
|
|
|
1:59.50 |
|
|
Lior Keren |
1976 |
|
|
38.70 |
|
|
|
2:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
PA - 7 152 |
152 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
2:39.63 |
|
|
Yohann Nicolas |
1976 |
|
|
41.49 |
|
|
|
41.49 |
|
|
Olivier Migette |
1978 |
|
|
46.17 |
|
|
|
1:27.66 |
|
|
Sylvio Tarcy |
1972 |
|
|
37.31 |
|
|
|
2:04.97 |
|
|
Briand Nguyen |
1982 |
|
|
34.66 |
|
|
|
2:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
TNYA E 146 |
146 |
TNYA |
|
|
|
|
|
2:44.20 |
|
|
Yong Ih Kim |
1976 |
|
|
42.20 |
|
|
|
42.20 |
|
|
James Cronin |
1978 |
|
|
48.88 |
|
|
|
1:31.08 |
|
|
Bertrand Dehouck |
1979 |
|
|
37.24 |
|
|
|
2:08.32 |
|
|
Alan Washington |
1981 |
|
|
35.88 |
|
|
|
2:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
PA - 8 135 |
135 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
2:49.17 |
|
|
Xavier Chambard |
1979 |
|
|
57.76 |
|
|
|
57.76 |
|
|
Yannick Agapit |
1980 |
|
|
40.40 |
|
|
|
1:38.16 |
|
|
Jean-Victor Babeanu |
1985 |
|
|
32.60 |
|
|
|
2:10.76 |
|
|
David Bouche |
1981 |
|
|
38.41 |
|
|
|
2:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 41, 4X50m Medley Men, Finals 100 - 119 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
|
|
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
TNYA A 101 |
101 |
TNYA |
|
|
|
|
|
1:59.46 |
|
|
William Scott |
1991 |
|
|
31.22 |
|
|
|
31.22 |
|
|
Neil Heacox |
1990 |
|
|
34.65 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
David Hovey |
1990 |
|
|
27.87 |
|
|
|
1:33.74 |
|
|
Charles Ludeke |
1988 |
|
|
25.72 |
|
|
|
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
DC Aquatics Club 117 |
117 |
DC Aquatics Club |
|
|
|
|
|
2:05.81 |
|
|
Patrick Barrett |
1981 |
|
|
32.49 |
|
|
|
32.49 |
|
|
Paul Quincy |
1991 |
|
|
35.43 |
|
|
|
1:07.92 |
|
|
Sam Smedinghoff |
1984 |
|
|
31.55 |
|
|
|
1:39.47 |
|
|
Dustin Sigward |
1987 |
|
|
26.34 |
|
|
|
2:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
PA - 2 117 |
117 |
Paris Aquatique |
|
|
|
|
|
2:06.45 |
|
|
David Genet |
1982 |
|
|
31.05 |
|
|
|
31.05 |
|
|
Arnaud Chandeclair |
1981 |
|
|
36.41 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
David Napoleon Simbana Escobar |
1990 |
|
|
30.69 |
|
|
|
1:38.15 |
|
|
Michel Belt |
1990 |
|
|
28.30 |
|
|
|
2:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
OTS 100 Male A Team 101 |
101 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:06.60 |
|
|
Nicholas Miller |
1989 |
|
|
36.74 |
|
|
|
36.74 |
|
|
Samuel Shepherd |
1987 |
|
|
33.96 |
|
|
|
1:10.70 |
|
|
Neal Thomson |
1991 |
|
|
25.83 |
|
|
|
1:36.53 |
|
|
Samuel Weinberg |
1992 |
|
|
30.07 |
|
|
|
2:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
OTS 113 |
113 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:13.79 |
|
|
Daniel Hadden |
1986 |
|
|
37.40 |
|
|
|
37.40 |
|
|
Daniel Paul |
1982 |
|
|
35.61 |
|
|
|
1:13.01 |
|
|
Darren Whittingslow |
1990 |
|
|
29.56 |
|
|
|
1:42.57 |
|
|
Michael Willmott |
1989 |
|
|
31.22 |
|
|
|
2:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
OTS B-team 107 |
107 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
2:14.60 |
|
|
Jonathan Daniel Tindall |
1988 |
|
|
43.41 |
|
|
|
43.41 |
|
|
Tommy Ting |
1989 |
|
|
33.60 |
|
|
|
1:17.01 |
|
|
Stephen Lue |
1984 |
|
|
28.09 |
|
|
|
1:45.10 |
|
|
Ethan Spibey |
1992 |
|
|
29.50 |
|
|
|
2:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tsunami A 100 |
113 |
San Francisco Tsunami |
|
|
|
|
|
2:15.14 |
|
|
Adel Jabbar |
1987 |
|
|
39.56 |
|
|
|
39.56 |
|
|
Daniel Friel |
1987 |
|
|
34.69 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Nicholas Niiro |
1986 |
|
|
28.87 |
|
|
|
1:43.12 |
|
|
Ryan Brennan |
1987 |
|
|
32.02 |
|
|
|
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Copenhagen Mermates 1 |
115 |
Copenhagen Mermates |
|
|
|
|
|
2:16.94 |
|
|
Jakob Edinger |
1985 |
|
|
36.36 |
|
|
|
36.36 |
|
|
Johnny Nguyen |
1986 |
|
|
37.85 |
|
|
|
1:14.21 |
|
|
Peter Rude Torp |
1989 |
|
|
31.48 |
|
|
|
1:45.69 |
|
|
Martin Ancher |
1985 |
|
|
31.25 |
|
|
|
2:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
06 augusti 2015 |
Licensed to: Simklubben Neptun |
Print Time |
15:29 |
|