Tulokset Eurogames 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 2
Results Event 26 (Finals) - Per Age Group with lap times
Results Event 26 (Finals) - Per Age Group with lap times |
|
|
Competition name |
Eurogames |
|
Print Date |
06 augusti 2015 |
|
|
Competition place |
Stockholm |
|
Print Time |
09:56 |
|
|
Organizer |
|
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
05 augusti 2015 |
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 70 - 74 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rob Hanou |
1943 |
PSV - Eindhoven (NED) |
|
50.55 |
1:48.20 |
2:46.28 |
|
3:39.21 |
|
2 |
James B Richardson |
1945 |
Making Waves Swim Club |
|
58.18 |
2:09.35 |
3:22.10 |
|
4:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 65 - 69 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robert Jolly |
1947 |
Paris Aquatique |
|
50.56 |
1:48.56 |
2:50.00 |
|
3:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 60 - 64 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charles Myers |
1953 |
West Hollywood Aquatic. IGLA |
|
50.35 |
1:47.87 |
2:49.45 |
|
3:44.95 |
|
2 |
Peter Cornelissen |
1955 |
HHZV Plons |
|
56.36 |
2:00.09 |
3:06.58 |
|
4:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 55 - 59 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Lace |
1959 |
Northern Wave Swimming Club |
|
46.78 |
1:38.66 |
2:31.24 |
|
3:20.21 |
|
2 |
Leo Espinosa |
1960 |
ORCA |
|
44.79 |
1:34.46 |
2:27.17 |
|
3:22.41 |
|
3 |
Lindsey Kopp |
1957 |
Minnesota Masters Swimming |
|
45.71 |
1:37.78 |
2:32.04 |
|
3:23.94 |
|
4 |
Gert Mooij |
1958 |
Nat Utrecht/swimming |
|
51.04 |
1:47.49 |
2:43.12 |
|
3:36.10 |
|
5 |
Mikael Björk |
1960 |
Dolphins Stockholm |
|
51.41 |
1:49.14 |
2:49.70 |
|
3:47.78 |
|
6 |
Christian Rantzau |
1960 |
Glamourhead Sharks |
|
50.87 |
1:50.10 |
2:52.22 |
|
3:52.64 |
|
7 |
Barton Parnes |
1956 |
Long Beach Grunions |
|
56.36 |
2:00.48 |
3:10.59 |
|
4:19.10 |
|
- |
Jean-louis D'hondt |
1959 |
Bgs |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 50 - 54 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cristian Rentsch |
1963 |
Gay Sport Zürich |
|
41.24 |
1:27.89 |
2:15.34 |
|
3:01.39 |
|
2 |
Eric Czander |
1965 |
DCAC |
|
43.69 |
1:31.37 |
2:19.71 |
|
3:07.48 |
|
3 |
Philip Collins |
1962 |
Out To Swim |
|
43.72 |
1:33.29 |
2:23.05 |
|
3:11.72 |
|
4 |
David Walley |
1965 |
Team Florida |
|
45.49 |
1:35.74 |
2:26.33 |
|
3:15.76 |
|
5 |
Richard van de Steeg |
1962 |
Upstream Amsterdam |
|
45.15 |
1:35.78 |
2:27.25 |
|
3:17.61 |
|
6 |
Jimmy Harden |
1963 |
san diego swim masters/dsst |
|
43.50 |
1:33.65 |
2:26.63 |
|
3:18.98 |
|
7 |
Pere Cruells I Pagès |
1964 |
Club Esportiu Panteres Grogues |
|
45.85 |
1:37.55 |
2:29.95 |
|
3:21.90 |
|
8 |
Robert Ryan |
1965 |
Philadelphia Fins Aquatic Club |
|
43.65 |
1:34.84 |
2:29.53 |
|
3:25.29 |
|
9 |
Ernst Halperin |
1964 |
San Francisco Tsunami |
|
45.98 |
1:38.10 |
2:32.70 |
|
3:26.28 |
|
10 |
Hector Javier Lozano |
1965 |
GMadrid Sports |
|
45.52 |
1:38.28 |
2:36.39 |
|
3:32.10 |
|
11 |
Robb Johnson |
1962 |
Liquid Assets New England Swim |
|
51.22 |
1:47.87 |
2:46.76 |
|
3:41.47 |
|
12 |
Stefan Zanders |
1961 |
Duesseldorf Dolphins |
|
47.21 |
1:44.87 |
2:47.13 |
|
3:46.96 |
|
- |
Mark Larson |
1963 |
TNYA Team New York Aquatics |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 45 - 49 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jean Paul de Oliveira |
1970 |
Paris Aquatique |
|
36.04 |
1:16.83 |
1:58.07 |
|
2:38.73 |
|
2 |
Jan Gert Notenbomer |
1966 |
Upstream Amsterdam |
|
37.76 |
1:20.39 |
2:02.76 |
|
2:45.19 |
|
3 |
Sean Frampton |
1966 |
Team Florida |
|
38.43 |
1:21.42 |
2:03.11 |
|
2:46.29 |
|
4 |
Carlos Cinalli |
1970 |
PANTERES GROGUES |
|
43.54 |
1:31.64 |
2:20.54 |
|
3:08.26 |
|
5 |
Jose Luis Centella Rodriguez |
1967 |
Out To Swim |
|
41.23 |
1:29.31 |
2:21.03 |
|
3:10.63 |
|
6 |
Gerard Tel |
1967 |
GLS Ketelbinkie |
|
44.97 |
1:34.31 |
2:23.91 |
|
3:12.12 |
|
7 |
Garth Brunt |
1966 |
Making Waves Swim Team |
|
45.90 |
1:36.60 |
2:28.21 |
|
3:21.53 |
|
8 |
Christian Vogel |
1968 |
Abseitz Stuttgart |
|
45.42 |
1:37.17 |
2:31.35 |
|
3:24.74 |
|
9 |
Keith Pryor |
1970 |
SQUID Swim Team |
|
48.48 |
1:43.07 |
2:37.28 |
|
3:29.87 |
|
10 |
Peter Musschenga |
1969 |
Zwem Goud |
|
46.21 |
1:38.84 |
2:33.60 |
|
3:30.06 |
|
11 |
John Napoli |
1970 |
TNYA |
|
48.74 |
1:42.42 |
2:38.03 |
|
3:32.56 |
|
12 |
Volker Kassing |
1968 |
SC AufRuhr |
|
48.06 |
1:47.44 |
2:48.91 |
|
3:41.66 |
|
13 |
Rob Poste |
1966 |
KC Wave |
|
51.87 |
1:48.92 |
2:47.47 |
|
3:43.88 |
|
14 |
Reinhard Schorn |
1967 |
sc aufruhr (id=5126) |
|
50.16 |
1:47.19 |
2:46.58 |
|
3:44.03 |
|
15 |
Olivier Pierre |
1967 |
Isarhechte |
|
50.86 |
1:47.97 |
2:46.90 |
|
3:44.75 |
|
16 |
Marc Tonti |
1967 |
Positive Strokes |
|
55.61 |
1:56.62 |
3:01.25 |
|
4:01.48 |
|
17 |
Adam Jacobson |
1966 |
Team NY aquatics |
|
57.74 |
2:00.11 |
3:05.77 |
|
4:10.82 |
|
18 |
Scott Osmond |
1967 |
Long Beach Grunions |
|
1:08.36 |
2:29.81 |
3:49.49 |
|
5:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 40 - 44 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jean Alexandre Testagrossa |
1971 |
Lisboa Poolboys Swim Team |
|
38.14 |
1:21.80 |
2:06.61 |
|
2:51.19 |
|
2 |
Jerry Grondel |
1972 |
PLONS |
|
39.59 |
1:23.72 |
2:09.71 |
|
2:53.88 |
|
3 |
Wonkee Moon |
1974 |
DC Aquatics Club |
|
43.50 |
1:31.32 |
2:19.03 |
|
3:04.09 |
|
4 |
Dirk Dorsemagen |
1971 |
Vorspiel SSL Berlin e.V. |
|
42.34 |
1:30.94 |
2:20.46 |
|
3:08.88 |
|
5 |
Jonathan Horsford |
1972 |
District of Columbia Aquatics |
|
45.77 |
1:35.79 |
2:25.61 |
|
3:11.64 |
|
6 |
Gregory Phillips |
1973 |
Glamourhead Sharks (swimming. |
|
46.06 |
1:38.53 |
2:32.51 |
|
3:24.38 |
|
7 |
George Kardaras |
1971 |
olke athens |
|
48.13 |
1:40.95 |
2:36.02 |
|
3:28.59 |
|
8 |
Casey Cheung |
1973 |
San Francisco Tsunami Masters |
|
45.41 |
1:38.35 |
2:34.95 |
|
3:31.91 |
|
9 |
John Hayden |
1972 |
SQUID Swim Team |
|
49.30 |
1:44.97 |
2:41.92 |
|
3:36.08 |
|
10 |
Menno van der Elst |
1974 |
GLS Ketelbinkie |
|
48.45 |
1:43.46 |
2:40.02 |
|
3:36.26 |
|
11 |
Fernando Martin Barahona |
1975 |
HALEGATOS MADRID |
|
49.43 |
1:46.62 |
2:46.61 |
|
3:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 35 - 39 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kodie Webb |
1978 |
Glamourhead Sharks |
|
40.21 |
1:24.10 |
2:08.70 |
|
2:52.82 |
|
2 |
Marc Borgstedt |
1980 |
SC JANUS COLOGNE |
|
37.65 |
1:19.97 |
2:04.93 |
|
2:53.97 |
|
3 |
Rodrigo Corcho |
1979 |
West Hollywood Aquatics |
|
41.03 |
1:25.68 |
2:10.52 |
|
2:56.65 |
|
4 |
Jason Bricker |
1978 |
DCAC - District of Columbia Aq |
|
39.80 |
1:24.88 |
2:10.98 |
|
2:58.17 |
|
5 |
Daniel Ljuslinder |
1978 |
Stockholm Dolphins Swim Team |
|
40.83 |
1:27.87 |
2:16.24 |
|
3:02.90 |
|
6 |
Sagi Krispin |
1976 |
TLV Nemos |
|
42.68 |
1:30.09 |
2:18.49 |
|
3:07.37 |
|
7 |
Dermot Flynn |
1976 |
Out To Swim |
|
41.73 |
1:29.17 |
2:18.82 |
|
3:08.94 |
|
8 |
Nathan Santell |
1977 |
WH2O |
|
43.77 |
1:33.12 |
2:25.16 |
|
3:14.25 |
|
9 |
Koen Baekelandt |
1980 |
C.D. Halegatos |
|
44.97 |
1:34.26 |
2:25.63 |
|
3:16.58 |
|
10 |
Michel Krüger |
1978 |
Düsseldorf Dolphins |
|
44.11 |
1:34.72 |
2:26.45 |
|
3:17.71 |
|
11 |
Mike Stansberry |
1978 |
Making Waves Swim Club |
|
45.02 |
1:35.65 |
2:26.44 |
|
3:17.83 |
|
12 |
Joel Storry |
1979 |
South Beds Masters Swimming |
|
44.12 |
1:35.08 |
2:28.55 |
|
3:20.96 |
|
13 |
Christian Baumann |
1976 |
FVV Frankfurter Volleyball Ver |
|
48.14 |
1:44.04 |
2:42.90 |
|
3:35.45 |
|
14 |
Paul-Jürgen Wagner |
1979 |
SC Diana |
|
49.78 |
1:46.36 |
2:43.68 |
|
3:36.53 |
|
15 |
Kieran Finkbeiner |
1980 |
Halegatos |
|
51.52 |
1:47.92 |
2:45.68 |
|
3:39.00 |
|
16 |
David Harmes |
1980 |
Northern Wave |
|
51.89 |
1:48.28 |
2:46.19 |
|
3:42.00 |
|
17 |
Jonas Elkjær |
1980 |
Copenhagen Mermates. Pan Idræt |
|
52.40 |
1:54.52 |
3:00.34 |
|
4:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 30 - 34 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Shachar Keizman |
1983 |
Team New York Aquatics |
|
41.26 |
1:25.81 |
2:10.18 |
|
2:54.09 |
|
2 |
Ariel Druckman |
1982 |
TLV Nemos |
|
40.57 |
1:27.09 |
2:14.38 |
|
3:01.24 |
|
3 |
Jón Örvar Gestsson |
1984 |
Styrmir Iceland |
|
43.48 |
1:31.24 |
2:20.94 |
|
3:09.58 |
|
4 |
Alberto Caceres Castro |
1982 |
Glamourhead Sharks |
|
42.39 |
1:31.48 |
2:21.76 |
|
3:09.93 |
|
5 |
Manuel Grote |
1984 |
Frankfurter Volleyball Verein |
|
43.37 |
1:32.47 |
2:22.77 |
|
3:10.90 |
|
6 |
Justin Shields |
1984 |
Making Waves Swim Club |
|
43.86 |
1:33.43 |
2:22.62 |
|
3:11.98 |
|
7 |
Peter Isgrigg |
1981 |
TNYA |
|
45.21 |
1:36.77 |
2:29.35 |
|
3:20.63 |
|
8 |
Axel Baumann |
1984 |
SC Janus e.V. |
|
46.25 |
1:41.08 |
2:37.44 |
|
3:30.24 |
|
9 |
Uwe Martin |
1985 |
Isarhechte Muenchen |
|
47.02 |
1:40.83 |
2:35.76 |
|
3:30.26 |
|
10 |
Alberto Imedio Perez |
1981 |
Halegatos |
|
45.93 |
1:39.51 |
2:35.86 |
|
3:30.43 |
|
11 |
Michael Saxvik |
1981 |
DC Aquatics Club |
|
47.11 |
1:41.26 |
2:34.66 |
|
3:30.84 |
|
12 |
Gabor Vago |
1984 |
|
|
45.39 |
1:38.85 |
2:36.20 |
|
3:33.81 |
|
13 |
Nguyen Briand |
1982 |
Front Runners Paris |
|
51.74 |
1:47.64 |
2:44.75 |
|
3:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 25 - 29 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amini Fonua |
1989 |
|
|
35.97 |
1:17.71 |
1:57.14 |
|
2:35.94 |
|
2 |
David Hovey |
1990 |
Team New York Aquatics |
|
39.19 |
1:21.75 |
2:03.52 |
|
2:45.90 |
|
3 |
Juin-Kai Chou |
1987 |
Vorspiel SSL Berlin |
|
41.02 |
1:28.59 |
2:16.72 |
|
3:06.41 |
|
4 |
Scott Jordan |
1986 |
Team New York Aquatics (6-TNYA |
|
42.10 |
1:28.97 |
2:18.25 |
|
3:08.59 |
|
5 |
Nicholas Miller |
1989 |
Out To Swim |
|
44.47 |
1:35.64 |
2:28.75 |
|
3:22.67 |
|
6 |
Baptiste Martin |
1989 |
MUST |
|
45.89 |
1:37.40 |
2:30.80 |
|
3:23.31 |
|
7 |
Brendan J. Knox |
1986 |
Melbourne Glamourhead Sharks |
|
48.06 |
1:41.00 |
2:36.26 |
|
3:33.79 |
|
8 |
Pablo Ruiz Martín |
1988 |
CD Halegatos Madrid |
|
51.56 |
1:48.13 |
2:48.28 |
|
3:46.01 |
|
9 |
Jonathan Andres Diaz Salazar |
1987 |
Halegatos |
|
51.03 |
1:49.84 |
2:53.20 |
|
3:55.03 |
|
- |
Daniel Hadden |
1986 |
Out To Swim |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men, Finals 20 - 24 years |
|
Place |
Name |
Born |
Club |
|
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Chris Unsworth |
1991 |
University of York |
|
35.74 |
1:17.99 |
2:01.22 |
|
2:44.91 |
|
2 |
Samuel Weinberg |
1992 |
Out To Swim |
|
37.83 |
1:22.28 |
2:08.54 |
|
2:54.08 |
|
3 |
Moritz Reichert |
1991 |
Rosa Panther |
|
53.10 |
1:50.25 |
2:49.53 |
|
3:47.03 |
|
4 |
Dermuid Mccabe |
1994 |
Queensland Aqualicious Masters |
|
53.57 |
1:54.76 |
2:57.41 |
|
4:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.24.00 |
Print Date |
06 augusti 2015 |
Licensed to: Simklubben Neptun |
Print Time |
09:56 |
|