Resultat för Hillerød Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Hillerød Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
06 november 2015 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
20:01 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 november 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Wael |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:01.93 |
2:07.70 |
3:13.53 |
|
4:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Holm |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:01.48 |
2:07.18 |
3:13.42 |
|
4:18.32 |
|
2 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:03.17 |
2:10.16 |
3:17.01 |
|
4:23.18 |
|
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:03.67 |
2:10.47 |
3:17.63 |
|
4:24.51 |
|
4 |
Sofie Kornbek |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:04.42 |
2:13.53 |
3:23.25 |
|
4:32.19 |
|
5 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:04.29 |
2:13.16 |
3:22.97 |
|
4:32.27 |
|
6 |
Sofie Brøgger |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:04.87 |
2:15.19 |
3:25.17 |
|
4:34.77 |
|
7 |
Mia Wennecke |
1999 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:02.75 |
2:13.79 |
3:27.51 |
|
4:40.61 |
|
8 |
Sofia Rasmusen |
2001 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:06.66 |
2:19.57 |
3:33.15 |
|
4:46.75 |
|
9 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:09.14 |
2:22.68 |
3:36.62 |
|
4:49.46 |
|
10 |
Freja A. Skov |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:09.12 |
2:23.14 |
3:37.74 |
|
4:50.46 |
|
11 |
Clara Rasmusen |
2001 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:09.80 |
2:25.15 |
3:39.43 |
|
4:51.25 |
|
12 |
Anna Elisabeth Mathiasen |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:08.49 |
2:25.74 |
3:42.65 |
|
4:58.73 |
|
13 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:11.95 |
2:32.19 |
3:52.70 |
|
5:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Graasbøll |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:04.45 |
2:13.42 |
3:22.99 |
|
4:31.13 |
|
2 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:04.01 |
2:13.88 |
3:24.37 |
|
4:34.97 |
|
3 |
Tine Petersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.31 |
2:19.47 |
3:31.74 |
|
4:43.67 |
|
4 |
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:06.27 |
2:18.72 |
3:31.51 |
|
4:43.78 |
|
5 |
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:07.77 |
2:21.33 |
3:35.17 |
|
4:46.89 |
|
6 |
Celia Puggaard |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.62 |
2:21.44 |
3:35.17 |
|
4:47.09 |
|
7 |
Matilde Weibel |
2002 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:08.80 |
2:24.25 |
3:38.77 |
|
4:52.53 |
|
8 |
Anika Hedegaard |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:09.58 |
2:25.00 |
3:39.41 |
|
4:53.07 |
|
9 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:11.84 |
2:26.11 |
3:41.16 |
|
4:54.77 |
|
10 |
Rebekka Giessing |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:10.18 |
2:25.35 |
3:41.33 |
|
4:55.92 |
|
11 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:09.81 |
2:25.96 |
3:43.44 |
|
5:00.33 |
|
12 |
Emilie Meng |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:10.87 |
2:27.44 |
3:43.71 |
|
5:01.38 |
|
13 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:07.41 |
2:23.17 |
3:43.79 |
|
5:07.41 |
|
14 |
Ulrikke Veje |
2002 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:11.32 |
2:32.30 |
3:52.20 |
|
5:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:13.48 |
2:34.15 |
3:55.91 |
|
5:17.60 |
|
2 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:19.86 |
2:50.98 |
4:21.50 |
|
5:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
06 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:01 |
|