Tulokset Arne Borgs minne & TYR sprint
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | 1:02.51 | |||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.10 | 1:04.30 | |||||
3 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.53 | 1:08.75 | |||||
4 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.50 | 1:09.55 | |||||
5 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.49 | 1:10.00 | |||||
6 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.97 | 1:10.50 | |||||
7 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:10.81 | |||||
8 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:11.23 | |||||
9 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.45 | 1:11.25 | |||||
10 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.24 | 1:11.34 | |||||
11 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.88 | 1:11.37 | |||||
12 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.74 | 1:11.67 | |||||
13 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.91 | 1:11.89 | |||||
14 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.77 | 1:12.36 | |||||
15 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.97 | 1:12.50 | |||||
16 | Axel Moureau | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.91 | 1:12.72 | |||||
17 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.25 | 1:13.80 | |||||
18 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 33.74 | 1:14.11 | |||||
19 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.90 | 1:14.24 | |||||
20 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.13 | 1:14.52 | |||||
21 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.84 | 1:14.67 | |||||
22 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.38 | 1:14.75 | |||||
23 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.54 | 1:14.79 | |||||
24 | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | 35.06 | 1:17.31 | |||||
25 | Emil Cederlöf | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.85 | 1:18.52 | |||||
26 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 34.90 | 1:18.66 | |||||
27 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.33 | 1:19.56 | |||||
28 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.12 | 1:19.69 | |||||
29 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.15 | 1:20.10 | |||||
30 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 36.92 | 1:20.73 | |||||
31 | Rasmus Björnsson Hedman | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 37.96 | 1:21.11 | |||||
32 | Max Crafoord | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.46 | 1:21.76 | |||||
33 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 38.40 | 1:21.96 | |||||
34 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 37.69 | 1:22.37 | |||||
35 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.69 | 1:23.53 | |||||
36 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 38.70 | 1:24.21 | |||||
37 | Manuel Apaza Cutile | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.84 | 1:25.32 | |||||
38 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 41.23 | 1:25.61 | |||||
39 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.86 | 1:26.93 | |||||
- | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:41 |