Resultater for Ringsted Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.16 | 1:02.59 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.66 | 1:06.92 | |||||
3 | Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.46 | 1:08.39 | |||||
4 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 32.81 | 1:10.09 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.77 | 1:10.73 | |||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.39 | 1:11.14 | |||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.11 | 1:11.28 | |||||
8 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.85 | 1:11.48 | |||||
9 | Jónsdóttir, Þorgerður Ósk | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.33 | 1:11.91 | |||||
10 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 34.74 | 1:12.30 | |||||
11 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 34.57 | 1:13.11 | |||||
12 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 36.35 | 1:13.24 | |||||
13 | Gústavsdóttir, Hilda Bríe | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.50 | 1:13.26 | |||||
14 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.58 | 1:14.12 | |||||
15 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.82 | 1:14.74 | |||||
16 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.51 | 1:15.99 | |||||
17 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 37.34 | 1:16.79 | |||||
18 | Traustadóttir, Berglind R | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.88 | 1:16.99 | |||||
19 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.51 | 1:17.93 | |||||
20 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.84 | 1:17.96 | |||||
21 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.42 | 1:18.21 | |||||
22 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 39.01 | 1:18.31 | |||||
23 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 38.26 | 1:19.60 | |||||
24 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 38.19 | 1:19.93 | |||||
25 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.64 | 1:21.28 | |||||
26 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.81 | 1:21.43 | |||||
27 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.33 | 1:21.59 | |||||
28 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.82 | 1:22.34 | |||||
29 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.82 | 1:22.56 | |||||
30 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.70 | 1:22.58 | |||||
31 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 37.63 | 1:22.79 | |||||
32 | Jóhannesdóttir, Diljá Drö | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.17 | 1:23.29 | |||||
33 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 39.54 | 1:23.56 | |||||
34 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.33 | 1:23.81 | |||||
35 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.89 | 1:24.10 | |||||
36 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.07 | 1:24.17 | |||||
37 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.80 | 1:24.95 | |||||
38 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.88 | 1:25.61 | |||||
39 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 40.16 | 1:27.08 | |||||
40 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.51 | 1:27.61 | |||||
41 | Valsdóttir, Hildur | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.06 | 1:27.91 | |||||
42 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 42.81 | 1:27.97 | |||||
43 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 43.20 | 1:30.49 | |||||
44 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 42.39 | 1:30.54 | |||||
45 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.12 | 1:30.84 | |||||
46 | Eyvindardóttir, Guðbjörg | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.10 | 1:31.47 | |||||
47 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 41.83 | 1:32.00 | |||||
48 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.95 | 1:32.76 | |||||
49 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.76 | 1:33.48 | |||||
50 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 44.58 | 1:34.74 | |||||
51 | Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.41 | 1:35.65 | |||||
52 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.13 | 1:37.85 | |||||
53 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.24 | 1:38.00 | |||||
54 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 47.08 | 1:39.57 | |||||
55 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.87 | 1:39.58 | |||||
56 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 48.02 | 1:42.24 | |||||
57 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.20 | 1:43.91 | |||||
58 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 51.00 | 1:44.14 | |||||
59 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.44 | 1:44.29 | |||||
60 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 48.71 | 1:44.49 | |||||
61 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 48.65 | 1:44.94 | |||||
62 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 47.40 | 1:47.23 | |||||
63 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.31 | 1:48.13 | |||||
64 | Rose Dysted | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.13 | 1:49.33 | |||||
65 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 52.56 | 1:59.59 | |||||
66 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 58.60 | 2:06.82 | |||||
- | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | DNF | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | 1:01.52 | |||||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.25 | 1:01.55 | |||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.01 | 1:02.13 | |||||
4 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 30.60 | 1:02.33 | |||||
5 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.53 | 1:02.50 | |||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.52 | 1:02.65 | |||||
7 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.62 | 1:02.96 | |||||
8 | Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.65 | 1:02.98 | |||||
9 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.17 | 1:03.62 | |||||
10 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.82 | 1:04.27 | |||||
11 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 31.56 | 1:04.54 | |||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.67 | 1:04.72 | |||||
13 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.88 | 1:04.96 | |||||
14 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.45 | 1:05.01 | |||||
15 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 31.69 | 1:05.35 | |||||
16 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | 1:05.58 | |||||
17 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.33 | 1:06.19 | |||||
18 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.37 | 1:06.39 | |||||
19 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.48 | 1:06.52 | |||||
20 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 31.76 | 1:07.05 | |||||
21 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.57 | 1:07.21 | |||||
22 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.37 | 1:07.36 | |||||
23 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.02 | 1:08.08 | |||||
24 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.80 | 1:08.22 | |||||
25 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.16 | 1:08.46 | |||||
26 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.05 | 1:08.56 | |||||
27 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.40 | 1:08.59 | |||||
28 | Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.52 | 1:09.20 | |||||
29 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.52 | 1:09.53 | |||||
30 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.87 | 1:10.15 | |||||
31 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 33.83 | 1:10.61 | |||||
32 | Guðmundsdóttir, Kristín Y | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.89 | 1:10.71 | |||||
32 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.65 | 1:10.71 | |||||
34 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.75 | 1:11.34 | |||||
35 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.70 | 1:11.98 | |||||
35 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.73 | 1:11.98 | |||||
37 | Finnbogadóttir, Ylfa | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.82 | 1:12.21 | |||||
38 | Nicoline Elmquist | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.90 | 1:12.82 | |||||
39 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.03 | 1:12.87 | |||||
40 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.26 | 1:13.06 | |||||
41 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | 1:13.18 | |||||
42 | Björnsdóttir, Þórdís Anit | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.51 | 1:13.27 | |||||
43 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.81 | 1:14.66 | |||||
44 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.90 | 1:14.85 | |||||
45 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.11 | 1:15.20 | |||||
46 | Hlynsdóttir, Una | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.71 | 1:15.71 | |||||
47 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.14 | 1:15.93 | |||||
48 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.61 | 1:16.70 | |||||
49 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 37.15 | 1:17.48 | |||||
50 | Atladóttir, Guðrún Alma | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.68 | 1:19.70 | |||||
51 | Julie Heron | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.05 | 1:24.89 | |||||
52 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.90 | 1:35.89 | |||||
- | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.36 | 59.63 | |||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | 1:01.28 | |||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.95 | 1:01.37 | |||||
4 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.12 | 1:03.17 | |||||
5 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 30.73 | 1:03.45 | |||||
5 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | 1:03.45 | |||||
7 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 31.37 | 1:04.77 | |||||
8 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 31.31 | 1:05.23 | |||||
9 | Silvana Bodenstein | 1999 | Psv Schwerin | 31.75 | 1:05.24 | |||||
10 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.77 | 1:05.86 | |||||
11 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 32.14 | 1:06.48 | |||||
12 | Brown B., Emilía Íris | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 31.85 | 1:06.53 | |||||
13 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.64 | 1:08.08 | |||||
14 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.13 | 1:09.60 | |||||
15 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 33.80 | 1:10.14 | |||||
16 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.89 | 1:10.17 | |||||
17 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.08 | 1:12.37 | |||||
18 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.38 | 1:14.18 | |||||
19 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 35.90 | 1:14.78 | |||||
20 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.01 | 1:18.10 | |||||
21 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.15 | 1:18.25 | |||||
- | Mira Mass | 2000 | A6 | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.68 | 58.49 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.71 | 58.54 | |||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 29.64 | 1:00.68 | |||||
4 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 29.74 | 1:00.96 | |||||
5 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.19 | 1:01.34 | |||||
6 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.66 | 1:03.13 | |||||
7 | Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.23 | 1:03.77 | |||||
8 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.19 | 1:04.32 | |||||
9 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 31.86 | 1:05.80 | |||||
10 | Friederike Lübbert | 1997 | Psv Schwerin | 31.79 | 1:07.36 | |||||
11 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 34.73 | 1:13.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |