Results for Nykredit Gentofte Open 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 25 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 58.90 | 2:00.36 | 3:02.06 | 4:03.53 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 1:02.23 | 2:06.84 | 3:11.58 | 4:16.58 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 1:02.43 | 2:08.32 | 3:13.46 | 4:17.43 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 1:03.00 | 2:08.76 | 3:15.18 | 4:20.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Schütt | 1996 | 1:03.83 | 2:10.07 | 3:15.87 | 4:21.23 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | 1:04.24 | 2:10.49 | 3:17.02 | 4:23.02 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Caroline Erichsen | 1998 | 1:04.68 | 2:11.75 | 3:17.80 | 4:24.01 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 1:04.55 | 2:11.42 | 3:18.23 | 4:25.54 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Lisa Steen Duus | 1997 | 1:04.54 | 2:12.41 | 3:20.71 | 4:29.19 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 1:04.01 | 2:12.68 | 3:22.42 | 4:31.11 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Stephanie Hansen | 1996 | 1:06.64 | 2:15.93 | 3:24.29 | 4:32.17 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Julie Lunau | 1995 | 1:05.55 | 2:13.72 | 3:23.41 | 4:32.83 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 1:06.81 | 2:15.49 | 3:25.00 | 4:33.38 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 1:03.73 | 2:12.19 | 3:22.66 | 4:33.94 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 1:07.11 | 2:17.75 | 3:28.96 | 4:40.56 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexa Korsberg | 1995 | 1:06.69 | 2:17.80 | 3:31.79 | 4:46.39 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sofia Altoft | 1998 | 1:06.88 | 2:19.31 | 3:33.10 | 4:47.31 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 1:02.39 | 2:09.53 | 3:17.37 | 4:25.54 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Toft | 2000 | 1:05.67 | 2:14.98 | 3:23.65 | 4:30.82 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Vera Staun Hansen | 1999 | 1:06.76 | 2:16.57 | 3:25.13 | 4:31.19 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:05.41 | 2:13.63 | 3:22.91 | 4:31.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:04.63 | 2:14.21 | 3:24.16 | 4:31.56 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:06.82 | 2:17.02 | 3:27.07 | 4:36.45 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:07.08 | 2:16.99 | 3:26.72 | 4:36.45 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 1:05.83 | 2:16.73 | 3:27.97 | 4:40.71 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hannah Pilgaard | 1999 | 1:07.12 | 2:17.91 | 3:29.98 | 4:42.40 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 1:08.06 | 2:19.61 | 3:32.10 | 4:45.95 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:10.11 | 2:23.63 | 3:35.27 | 4:47.50 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karina Garne Larsen | 2000 | 1:08.90 | 2:21.65 | 3:35.15 | 4:47.58 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 1:10.08 | 2:24.35 | 3:37.61 | 4:49.72 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 1:07.94 | 2:21.63 | 3:36.04 | 4:49.84 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 1:10.22 | 2:23.70 | 3:36.90 | 4:51.99 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 1:09.64 | 2:24.08 | 3:39.00 | 4:52.99 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 1:08.59 | 2:25.07 | 3:43.32 | 5:00.90 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederikke Arentoft | 2000 | 1:12.85 | 2:30.13 | 3:48.29 | 5:05.43 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Fiedler | 2001 | 1:14.36 | 2:36.02 | 3:57.90 | 5:19.11 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:18 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 689 | 57.48 | 1:57.45 | 2:58.53 | 4:00.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | 676 | 59.50 | 2:01.74 | 3:02.51 | 4:01.83 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Viktor Holm | 1996 | 665 | 58.56 | 2:00.69 | 3:02.77 | 4:03.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | 640 | 59.97 | 2:03.44 | 3:06.09 | 4:06.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 605 | 1:00.02 | 2:04.10 | 3:08.27 | 4:10.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 576 | 1:01.13 | 2:05.56 | 3:10.92 | 4:15.00 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 537 | 1:01.18 | 2:07.85 | 3:15.57 | 4:21.07 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Christoffer Bjørner | 1997 | 384 | 1:05.46 | 2:17.59 | 3:34.24 | 4:51.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Matell | 1994 | 362 | 1:10.96 | 2:26.48 | 3:42.65 | 4:57.65 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Timon Wedekind | 1996 | 318 | 1:11.18 | 2:30.43 | 3:50.78 | 5:10.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 714 | 57.74 | 1:57.98 | 2:58.35 | 3:57.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 680 | 58.26 | 1:59.51 | 3:01.50 | 4:01.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 645 | 58.72 | 2:00.93 | 3:03.61 | 4:05.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 624 | 1:00.09 | 2:03.64 | 3:07.13 | 4:08.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | 621 | 1:00.66 | 2:03.07 | 3:06.28 | 4:08.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | 598 | 1:00.32 | 2:03.65 | 3:08.25 | 4:11.85 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 577 | 1:01.07 | 2:05.02 | 3:10.60 | 4:14.92 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Christian Andersen | 1999 | 518 | 1:03.16 | 2:09.77 | 3:17.38 | 4:24.16 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | 493 | 1:03.88 | 2:12.71 | 3:21.05 | 4:28.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 470 | 1:04.00 | 2:12.79 | 3:22.69 | 4:32.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 410 | 1:06.47 | 2:19.20 | 3:32.94 | 4:45.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:18 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 25 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 33.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Tenna Jensen | 1998 | 33.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 34.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 34.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 34.51 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | 35.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 37.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 39.13 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 35.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rosemarie Blicher | 2000 | 35.65 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emma la Cour | 1999 | 35.88 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Bro | 1999 | 36.11 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Stampe | 2000 | 36.78 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Nicole Bennetsen | 2000 | 36.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 37.44 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 37.71 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 37.80 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cassandra Thimmer | 1999 | 38.02 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Klara Reeh | 1999 | 39.35 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Iben Jeppesen | 2000 | 41.20 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Natasja Kepp | 2000 | 41.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 34.38 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 34.75 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 34.96 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 36.93 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 38.05 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 38.11 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 38.25 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 38.57 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde van der Linden | 2002 | 39.26 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 39.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mia Krüger | 2002 | 42.35 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nynne Nørlem | 2002 | 44.57 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 51.11 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 36.65 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 37.21 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | 37.70 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | 38.72 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 39.89 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 41.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Clara Toft | 2004 | 42.30 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | 45.16 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Astrid Permin | 2003 | 49.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Elisabeth Roskær | 2004 | 49.88 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 51.13 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 25 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 29.16 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 30.43 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | 30.48 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | 32.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 34.33 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joachim Frimann | 1997 | 34.61 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 30.92 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | 31.11 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 31.38 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 32.28 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 32.40 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Christiansen | 1999 | 32.73 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Tino Floris | 1998 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 31.71 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 31.89 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 33.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 33.18 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 33.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christoffer Weiss | 2001 | 35.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jakob Forsberg | 2000 | 35.99 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Skinhøj | 2001 | 36.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Andersen | 2001 | 36.51 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 36.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 37.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 38.80 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Ferdinand Wahl | 2000 | DSQ | Dobelt. flyspark | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 33.94 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 36.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | 40.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Arthur Hansen | 2002 | 40.95 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Harald Riisager | 2003 | 41.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karl August B. Balle | 2003 | 42.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 43.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | 43.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Christopher H. Brown | 2002 | 44.17 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 45.30 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 45.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Penghao Ji | 2003 | 48.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 49.89 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Bonde | 2002 | DSQ | En hånd i vendingen | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 25 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 30.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 31.96 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Hørlykke | 1998 | 32.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Christensen | 1997 | 32.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 33.26 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 31.08 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Maagøe | 1999 | 31.09 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Stampe | 2000 | 31.52 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 33.24 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie W. Krattet | 2000 | 33.75 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cassandra Thimmer | 1999 | 33.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 34.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 34.30 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 34.61 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Thit Bondo | 2000 | 34.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Camilla Taylor | 2000 | 34.97 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 35.34 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karina Garne Larsen | 2000 | 37.40 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 30.49 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 30.52 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | 32.12 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Stampe Meier | 2001 | 32.28 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 33.15 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 33.39 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Holst Lange | 2002 | 34.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 34.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 35.79 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mia Krüger | 2002 | 37.88 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 39.61 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Foverskov | 2002 | 41.06 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Camille Erichsen | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 33.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 34.43 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 35.31 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | 36.08 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 36.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Brink | 2003 | 36.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 37.44 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Freja Gjerløv | 2003 | 37.69 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 37.74 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 37.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 38.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 38.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathilde Nielsen | 2003 | 38.61 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alma Heyn Stage | 2004 | 38.86 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Isobel Crosskey | 2003 | 39.00 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mie Mørkedal | 2003 | 41.18 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 41.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 42.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 44.79 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ester Krantz | 2004 | 45.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | 48.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Balbi | 2003 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 25 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre | 1996 | 27.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Chris Johansen | 1996 | 27.87 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 28.08 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Viktor Holm | 1996 | 28.93 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 28.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | 37.46 | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 27.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | 27.90 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 28.68 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Bech | 1998 | 28.94 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 28.20 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 28.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 30.01 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 30.23 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mads Toft | 2001 | 30.23 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 30.36 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 30.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Schiellerup | 2000 | 30.91 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Mike Johansen | 2001 | 31.11 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Roar Andersen | 2001 | 31.90 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | August Becktor | 2001 | 31.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christian Ong Hansen | 2001 | 32.04 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | 32.19 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Christian K. Jensen | 2000 | 32.24 | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Frederik Lund | 2000 | 33.62 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 35.18 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 35.31 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | William Kristiansen | 2001 | 36.42 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 31.31 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 31.61 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Dessau | 2002 | 34.62 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Linus Lindquist | 2002 | 34.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 35.76 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Frederik Pedersen | 2002 | 36.37 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Silas Bøjsen | 2002 | 36.39 | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | 36.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oliver Madsen | 2003 | 38.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anders Hvidt | 2002 | 41.02 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 25 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 31.67 | 1:06.93 | 1:41.83 | 2:16.94 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 30.72 | 1:05.85 | 1:41.38 | 2:17.28 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 32.32 | 1:07.83 | 1:42.51 | 2:18.01 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 31.52 | 1:06.70 | 1:42.80 | 2:20.80 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 33.16 | 1:10.11 | 1:48.01 | 2:25.15 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | 33.94 | 1:12.03 | 1:51.77 | 2:33.34 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofia Altoft | 1998 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 31.78 | 1:07.11 | 1:42.78 | 2:19.42 | ||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 32.84 | 1:09.88 | 1:47.00 | 2:24.18 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 34.40 | 1:11.47 | 1:48.60 | 2:25.33 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Klara Reeh | 1999 | 32.82 | 1:10.45 | 1:49.38 | 2:29.76 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Bro | 1999 | 32.73 | 1:10.86 | 1:50.59 | 2:31.04 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.54 | 1:12.49 | 1:54.35 | 2:37.74 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Sofie Lund | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 33.65 | 1:11.83 | 1:50.33 | 2:28.32 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 32.11 | 1:10.66 | 1:52.74 | 2:35.66 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anika Hedegaard | 2002 | 34.89 | 1:15.71 | 1:58.06 | 2:41.15 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 36.34 | 1:18.61 | 2:02.02 | 2:45.03 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 35.23 | 1:16.24 | 2:01.29 | 2:47.59 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 39.05 | 1:25.24 | 2:15.72 | 3:08.18 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nynne Nørlem | 2002 | 43.28 | 1:35.36 | 2:30.88 | 3:26.24 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 34.15 | 1:14.80 | 1:59.48 | 2:43.17 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Amalie Michelsen | 2003 | 36.77 | 1:19.74 | 2:03.56 | 2:48.16 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 37.93 | 1:22.63 | 2:10.47 | 2:55.91 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Rebekka Giessing | 2003 | 38.11 | 1:22.58 | 2:09.41 | 2:56.57 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 38.70 | 1:23.94 | 2:11.99 | 2:59.25 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:13 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 25 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 28.94 | 1:01.76 | 1:35.43 | 2:09.45 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 31.80 | 1:07.32 | 1:43.03 | 2:20.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 31.42 | 1:06.89 | 1:43.68 | 2:21.24 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 29.61 | 1:05.14 | 1:43.30 | 2:22.72 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Peter Forsberg | 1997 | 32.75 | 1:10.51 | 1:50.18 | 2:31.58 | ||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 28.68 | 1:01.29 | 1:33.63 | 2:06.97 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 29.34 | 1:02.99 | 1:37.07 | 2:12.08 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 28.65 | 1:02.24 | 1:37.87 | 2:14.81 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 29.55 | 1:02.95 | 1:38.08 | 2:15.49 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 30.32 | 1:05.09 | 1:40.92 | 2:16.92 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 30.50 | 1:06.15 | 1:42.60 | 2:19.33 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 31.07 | 1:07.42 | 1:45.57 | 2:24.44 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 32.31 | 1:09.03 | 1:46.58 | 2:25.31 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | 31.68 | 1:09.77 | 1:49.07 | 2:29.26 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 34.26 | 1:12.76 | 1:53.16 | 2:34.06 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 32.63 | 1:12.24 | 1:54.06 | 2:35.61 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Kristian Torp | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 32.20 | 1:09.89 | 1:49.99 | 2:29.74 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 34.71 | 1:13.97 | 1:56.25 | 2:39.87 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 34.89 | 1:16.59 | 2:00.76 | 2:45.93 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Theodor Palmø | 2002 | 36.11 | 1:18.72 | 2:04.47 | 2:51.33 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 25 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 27.85 | 57.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 28.33 | 58.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 28.27 | 58.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 28.76 | 59.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | 29.27 | 1:00.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 29.21 | 1:00.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Emilie Hørlykke | 1998 | 29.32 | 1:00.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stephanie Hansen | 1996 | 30.03 | 1:01.13 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 29.89 | 1:01.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lisa Steen Duus | 1997 | 29.95 | 1:01.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 30.01 | 1:01.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 36.65 | 1:17.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 27.38 | 57.45 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 29.43 | 59.39 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Vera Staun Hansen | 1999 | 29.57 | 1:00.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 29.58 | 1:00.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 29.40 | 1:01.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 30.15 | 1:01.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rosemarie Blicher | 2000 | 29.66 | 1:01.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma la Cour | 1999 | 30.21 | 1:01.79 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Krell Refn | 1999 | 30.19 | 1:02.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 30.34 | 1:02.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Pilgaard | 1999 | 30.85 | 1:03.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 30.25 | 1:03.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 30.99 | 1:04.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thit Bondo | 2000 | 30.67 | 1:04.77 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Nicole Bennetsen | 2000 | 31.14 | 1:04.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 31.69 | 1:05.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alice Gantriis | 2000 | 31.30 | 1:05.50 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 31.08 | 1:05.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Clara Marott Schelde | 2000 | 31.84 | 1:06.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 31.27 | 1:06.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Natasja Kepp | 2000 | 31.97 | 1:06.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Katrine Stampe | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 29.48 | 1:00.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 29.60 | 1:00.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | 29.23 | 1:00.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 30.73 | 1:03.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 30.90 | 1:03.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 31.64 | 1:04.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 31.32 | 1:04.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emilie Holst Lange | 2002 | 31.16 | 1:04.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 31.23 | 1:05.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 31.76 | 1:05.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | 32.30 | 1:07.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 32.50 | 1:08.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 33.06 | 1:10.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Jensen | 2002 | 33.40 | 1:10.61 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Foverskov | 2002 | 37.15 | 1:16.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 36.12 | 1:18.07 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 42.93 | 1:30.16 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 30.78 | 1:03.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 31.21 | 1:04.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 32.05 | 1:06.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 32.18 | 1:06.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emilie Meng | 2003 | 32.00 | 1:07.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Amalie Nielsen | 2003 | 33.26 | 1:09.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Rebekka Giessing | 2003 | 33.47 | 1:09.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 32.94 | 1:09.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathilde Nielsen | 2003 | 33.72 | 1:09.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 34.49 | 1:10.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 34.29 | 1:11.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 34.41 | 1:11.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mie Mørkedal | 2003 | 35.54 | 1:13.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 35.66 | 1:13.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anne Sofie Evald | 2004 | 35.60 | 1:13.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Freja Gjerløv | 2003 | 35.62 | 1:14.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Clara Toft | 2004 | 37.07 | 1:15.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 35.80 | 1:15.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Elisabeth Roskær | 2004 | 37.84 | 1:17.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Isobel Crosskey | 2003 | 37.27 | 1:18.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alma Heyn Stage | 2004 | 36.69 | 1:19.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 37.98 | 1:19.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 39.71 | 1:20.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 1:21.72 | 1:21.72 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Astrid Permin | 2003 | 39.52 | 1:21.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Ester Krantz | 2004 | 41.76 | 1:31.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | 42.96 | 1:31.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Balbi | 2003 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophia Hyldtoft | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 680 | 24.66 | 51.10 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 639 | 25.35 | 52.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 629 | 24.62 | 52.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 608 | 25.57 | 53.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Røssel | 1995 | 602 | 25.36 | 53.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Asbjørn Garne | 1995 | 585 | 25.78 | 53.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | 574 | 25.30 | 54.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Mårtensson | 1997 | 573 | 26.01 | 54.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Mads Steen Petersen | 1997 | 570 | 26.15 | 54.18 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Morten Børre | 1996 | 566 | 26.67 | 54.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 565 | 26.46 | 54.34 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Hannibal Steenfos | 1996 | 558 | 26.50 | 54.56 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Viktor Holm | 1996 | 558 | 26.26 | 54.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Martin Wagner | 1991 | 552 | 26.31 | 54.78 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 538 | 26.65 | 55.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Chris Johansen | 1996 | 500 | 26.90 | 56.62 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 495 | 27.49 | 56.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 469 | 27.49 | 57.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 428 | 28.02 | 59.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Joachim Frimann | 1997 | 424 | 28.92 | 59.80 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Timon Wedekind | 1996 | 294 | 31.87 | 1:07.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Bech | 1998 | 547 | 27.10 | 54.92 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 540 | 26.07 | 55.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | 517 | 27.29 | 55.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Christiansen | 1999 | 509 | 27.10 | 56.26 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 500 | 27.55 | 56.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | 481 | 27.49 | 57.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 473 | 27.90 | 57.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Adam Hansen | 1998 | 470 | 27.66 | 57.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 442 | 28.80 | 58.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 430 | 28.37 | 59.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Frydensberg | 1999 | 406 | 29.68 | 1:00.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Mogensen | 1999 | 392 | 30.12 | 1:01.39 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Tino Floris | 1998 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 570 | 26.62 | 54.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 549 | 26.64 | 54.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 502 | 26.58 | 56.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Toft | 2001 | 484 | 27.41 | 57.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 482 | 27.28 | 57.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 452 | 28.19 | 58.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Christoffer Weiss | 2001 | 423 | 28.20 | 59.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Roar Andersen | 2001 | 421 | 29.14 | 59.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | 420 | 28.58 | 1:00.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Gustav Sidenius | 2001 | 409 | 29.38 | 1:00.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Christian K. Jensen | 2000 | 405 | 29.26 | 1:00.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Jakob Forsberg | 2000 | 405 | 29.81 | 1:00.74 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mike Johansen | 2001 | 390 | 29.95 | 1:01.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Jonas Andersen | 2001 | 387 | 30.00 | 1:01.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 380 | 30.08 | 1:02.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | August Becktor | 2001 | 371 | 30.18 | 1:02.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 370 | 30.37 | 1:02.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Gram Peters | 2001 | 364 | 29.98 | 1:02.93 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 361 | 29.78 | 1:03.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frederik Lund | 2000 | 352 | 30.07 | 1:03.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 348 | 30.71 | 1:03.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | William Kristiansen | 2001 | 346 | 31.11 | 1:03.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christian Ong Hansen | 2001 | 346 | 30.36 | 1:04.00 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christian Skinhøj | 2001 | 309 | 32.38 | 1:06.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 456 | 28.01 | 58.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 396 | 29.07 | 1:01.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | 394 | 30.00 | 1:01.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alfred Højberg | 2002 | 379 | 29.70 | 1:02.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Dessau | 2002 | 314 | 31.63 | 1:06.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | 301 | 32.71 | 1:07.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christopher H. Brown | 2002 | 293 | 32.92 | 1:07.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | 292 | 32.17 | 1:07.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 288 | 32.65 | 1:08.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Frederik Pedersen | 2002 | 267 | 34.65 | 1:09.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Arthur Hansen | 2002 | 261 | 33.60 | 1:10.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Linus Lindquist | 2002 | 261 | 32.91 | 1:10.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sebastian Bonde | 2002 | 258 | 34.43 | 1:10.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christopher G. Trandum | 2003 | 235 | 36.01 | 1:12.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oliver Madsen | 2003 | 230 | 35.33 | 1:13.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Harald Riisager | 2003 | 228 | 35.03 | 1:13.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anders Hvidt | 2002 | 228 | 35.26 | 1:13.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 227 | 35.83 | 1:13.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 218 | 35.43 | 1:14.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 208 | 35.85 | 1:15.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 195 | 37.19 | 1:17.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Karl August B. Balle | 2003 | 182 | 38.35 | 1:19.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 177 | 37.87 | 1:19.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Lukas Frederiksen | 2004 | 176 | 38.53 | 1:20.13 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 172 | 39.44 | 1:20.80 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Gram Peters | 2005 | 168 | 38.55 | 1:21.36 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Penghao Ji | 2003 | 147 | 39.12 | 1:25.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Thor Bols Jeppesen | 2002 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Valentin Wahl | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:19 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 639 | 1:11.34 | 2:32.30 | 3:54.32 | 5:02.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 576 | 1:12.66 | 2:29.77 | 4:04.61 | 5:13.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 533 | 1:11.26 | 2:30.29 | 4:07.27 | 5:21.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 510 | 1:18.68 | 2:43.44 | 4:12.57 | 5:26.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anika Hedegaard | 2002 | 405 | 1:16.79 | 2:50.59 | 4:38.40 | 5:52.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 483 | 1:13.81 | 2:37.08 | 4:15.29 | 5:32.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 469 | 1:21.52 | 2:47.24 | 4:18.69 | 5:35.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | 427 | 1:17.45 | 2:45.91 | 4:21.41 | 5:46.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 399 | 1:22.36 | 2:51.73 | 4:35.93 | 5:54.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 388 | 1:22.88 | 2:54.99 | 4:37.61 | 5:57.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 362 | 1:23.32 | 2:55.85 | 4:42.57 | 6:05.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:19 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 598 | 1:02.42 | 2:13.64 | 3:35.44 | 4:39.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 572 | 1:03.62 | 2:16.27 | 3:40.01 | 4:43.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 561 | 1:07.86 | 2:18.81 | 3:41.29 | 4:45.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 506 | 1:06.32 | 2:19.78 | 3:45.06 | 4:55.37 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 496 | 1:06.67 | 2:21.97 | 3:49.98 | 4:57.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | 492 | 1:07.82 | 2:25.83 | 3:49.68 | 4:58.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Kristian Torp | 2000 | 472 | 1:07.65 | 2:28.47 | 3:51.73 | 5:02.44 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 468 | 1:10.23 | 2:24.18 | 3:56.79 | 5:03.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 443 | 1:13.10 | 2:30.54 | 3:58.09 | 5:08.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mike Johansen | 2001 | 437 | 1:14.30 | 2:29.21 | 4:01.52 | 5:10.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Oliver Schiellerup | 2000 | 422 | 1:16.15 | 2:34.21 | 4:03.58 | 5:13.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Roar Andersen | 2001 | 420 | 1:13.17 | 2:32.83 | 4:07.54 | 5:14.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 414 | 1:15.71 | 2:34.69 | 4:04.25 | 5:15.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Andersen | 2001 | 412 | 1:13.44 | 2:34.97 | 4:03.85 | 5:16.47 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik Lund | 2000 | 398 | 1:12.29 | 2:30.76 | 4:07.21 | 5:20.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 370 | 1:11.79 | 2:35.22 | 4:13.69 | 5:28.00 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Christian K. Jensen | 2000 | 354 | 1:14.77 | 2:38.22 | 4:19.97 | 5:32.88 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | William Kristiansen | 2001 | 334 | 1:21.77 | 2:47.73 | 4:25.20 | 5:39.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 323 | 1:17.98 | 2:45.93 | 4:26.06 | 5:43.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 472 | 1:08.24 | 2:22.70 | 3:52.72 | 5:02.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 423 | 1:09.18 | 2:27.29 | 4:02.43 | 5:13.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 407 | 1:11.37 | 2:31.26 | 4:05.49 | 5:17.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Valentin Wahl | 2003 | 335 | 1:21.10 | 2:47.96 | 4:23.04 | 5:38.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Arthur Hansen | 2002 | 321 | 1:21.42 | 2:48.34 | 4:24.22 | 5:43.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | 304 | 1:23.21 | 2:51.86 | 4:33.06 | 5:50.08 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 583 | 29.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 551 | 29.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 453 | 31.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 446 | 31.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 443 | 31.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 440 | 32.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 437 | 32.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Stampe Meier | 2001 | 436 | 32.14 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Claudia Sperling | 2002 | 433 | 32.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Holst Lange | 2002 | 408 | 32.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 397 | 33.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 396 | 33.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Petri | 2001 | 391 | 33.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anika Hedegaard | 2002 | 369 | 33.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 364 | 34.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 361 | 34.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 355 | 34.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 350 | 34.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emma Jensen | 2002 | 284 | 37.09 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Zofia Kulon | 2001 | 238 | 39.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Foverskov | 2002 | 196 | 41.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 398 | 33.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Amalie Michelsen | 2003 | 364 | 34.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 363 | 34.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 350 | 34.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 350 | 34.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 328 | 35.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebekka Giessing | 2003 | 313 | 35.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Freja Gjerløv | 2003 | 304 | 36.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 289 | 36.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | 287 | 36.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Alma Heyn Stage | 2004 | 276 | 37.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 276 | 37.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 274 | 37.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 273 | 37.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 243 | 39.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Anna Nørskov | 2004 | 218 | 40.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 217 | 40.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rebecca Sangild | 2003 | 216 | 40.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anastasia Smirnov | 2004 | 207 | 41.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pauline Drucker | 2004 | 202 | 41.50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karoline Kortbæk | 2003 | 197 | 41.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 192 | 42.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathilde Kehlet | 2003 | 155 | 45.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 147 | 46.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Laura Nellemann | 2004 | 124 | 48.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 471 | 28.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 438 | 28.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 391 | 29.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 375 | 30.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 373 | 30.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 367 | 30.44 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Ong Hansen | 2001 | 348 | 30.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 331 | 31.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Gram Peters | 2001 | 294 | 32.75 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Nørskov | 2001 | 286 | 33.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mark Wiskum | 2001 | 282 | 33.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Skinhøj | 2001 | 269 | 33.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 451 | 28.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 359 | 30.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | 350 | 30.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 324 | 31.73 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Weiss | 2002 | 305 | 32.38 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Theodor Palmø | 2002 | 273 | 33.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 265 | 33.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Dessau | 2002 | 263 | 33.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 262 | 34.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Janus Rosholm | 2002 | 252 | 34.49 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | William Kristensen | 2003 | 229 | 35.61 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asger Hugo Juul | 2003 | 210 | 36.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Pedersen | 2002 | 209 | 36.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Carl Heyn Stage | 2003 | 198 | 37.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Sebastian Bonde | 2002 | 197 | 37.41 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Max Albertsen | 2003 | 192 | 37.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Madsen | 2003 | 169 | 39.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 167 | 39.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 158 | 40.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 139 | 42.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 136 | 42.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Andreas Hoffmann | 2003 | 128 | 43.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 628 | 30.12 | 1:02.87 | 1:36.41 | 2:09.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frederikke Petri | 2001 | 573 | 31.78 | 1:06.18 | 1:40.42 | 2:13.79 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 550 | 31.48 | 1:06.01 | 1:40.89 | 2:15.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 535 | 32.32 | 1:06.72 | 1:42.16 | 2:16.89 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 525 | 31.67 | 1:06.56 | 1:42.04 | 2:17.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 488 | 32.66 | 1:08.19 | 1:44.78 | 2:21.14 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 477 | 32.46 | 1:08.57 | 1:46.31 | 2:22.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Claudia Sperling | 2002 | 473 | 32.63 | 1:08.62 | 1:45.92 | 2:22.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 469 | 32.47 | 1:08.58 | 1:46.45 | 2:23.00 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 458 | 33.35 | 1:10.79 | 1:48.07 | 2:24.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | 421 | 34.19 | 1:11.96 | 1:51.39 | 2:28.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 421 | 33.25 | 1:10.94 | 1:50.22 | 2:28.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 413 | 35.22 | 1:13.02 | 1:51.82 | 2:29.20 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 397 | 35.60 | 1:13.90 | 1:53.32 | 2:31.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 389 | 35.10 | 1:14.29 | 1:53.65 | 2:32.28 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Jensen | 2002 | 382 | 35.39 | 1:14.31 | 1:54.58 | 2:33.21 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 369 | 34.67 | 1:13.46 | 1:54.42 | 2:34.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nynne Nørlem | 2002 | 327 | 36.49 | 1:17.07 | 1:59.14 | 2:41.29 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 257 | 37.19 | 1:21.75 | 2:08.23 | 2:54.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Zofia Kulon | 2001 | 221 | 39.44 | 1:24.92 | 2:14.97 | 3:03.87 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 213 | 42.56 | 1:31.02 | 2:19.98 | 3:06.00 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Louisa Xu | 2001 | 171 | 41.63 | 1:32.10 | 2:26.54 | 3:20.02 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 505 | 32.55 | 1:08.40 | 1:44.66 | 2:19.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 453 | 33.25 | 1:09.97 | 1:47.92 | 2:24.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rebekka Giessing | 2003 | 425 | 34.33 | 1:12.86 | 1:51.24 | 2:27.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 424 | 34.75 | 1:12.96 | 1:51.21 | 2:27.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 412 | 34.33 | 1:11.43 | 1:50.29 | 2:29.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Nielsen | 2003 | 389 | 35.38 | 1:13.87 | 1:53.87 | 2:32.22 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 376 | 34.59 | 1:13.49 | 1:54.10 | 2:33.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 361 | 35.87 | 1:16.07 | 1:56.44 | 2:36.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mie Mørkedal | 2003 | 345 | 36.20 | 1:16.25 | 1:57.90 | 2:38.50 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 342 | 37.10 | 1:16.94 | 1:58.46 | 2:38.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Clara Toft | 2004 | 342 | 37.56 | 1:18.25 | 1:59.55 | 2:38.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maria Hagen | 2003 | 341 | 36.55 | 1:17.55 | 1:59.56 | 2:38.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 341 | 36.63 | 1:16.98 | 1:59.35 | 2:39.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 341 | 36.33 | 1:17.64 | 1:59.31 | 2:39.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 340 | 36.37 | 1:16.98 | 1:58.42 | 2:39.26 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Norah Szczepanski | 2003 | 321 | 37.14 | 1:18.68 | 2:00.79 | 2:42.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 320 | 36.31 | 1:17.76 | 1:59.96 | 2:42.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Isobel Crosskey | 2003 | 267 | 37.11 | 1:20.39 | 2:07.37 | 2:52.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Rebecca Sangild | 2003 | 258 | 38.41 | 1:21.95 | 2:09.17 | 2:54.52 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 254 | 39.52 | 1:24.37 | 2:10.98 | 2:55.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Astrid Permin | 2003 | 249 | 41.03 | 1:25.81 | 2:11.76 | 2:56.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mathilde Kehlet | 2003 | 229 | 42.43 | 1:28.46 | 2:15.60 | 3:01.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Nørskov | 2004 | 228 | 42.19 | 1:28.43 | 2:16.19 | 3:01.83 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 220 | 42.55 | 1:29.43 | 2:17.98 | 3:03.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pauline Drucker | 2004 | 216 | 42.99 | 1:30.54 | 2:19.30 | 3:05.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Nellemann | 2004 | 193 | 43.84 | 1:33.22 | 2:24.17 | 3:12.10 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 594 | 27.65 | 58.05 | 1:29.03 | 1:58.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 589 | 27.62 | 57.81 | 1:28.78 | 1:58.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 581 | 28.27 | 58.89 | 1:29.46 | 1:59.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Toft | 2001 | 534 | 28.74 | 59.19 | 1:30.33 | 2:02.44 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 501 | 29.31 | 1:01.68 | 1:33.78 | 2:05.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | 499 | 29.06 | 1:01.13 | 1:33.68 | 2:05.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 492 | 29.72 | 1:01.64 | 1:33.94 | 2:05.79 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | 492 | 29.04 | 1:02.16 | 1:34.59 | 2:05.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 480 | 30.34 | 1:02.67 | 1:34.98 | 2:06.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 463 | 31.86 | 1:06.24 | 1:36.87 | 2:08.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Roar Andersen | 2001 | 454 | 29.93 | 1:02.26 | 1:35.56 | 2:09.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 450 | 29.63 | 1:02.60 | 1:36.14 | 2:09.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | 449 | 29.90 | 1:02.99 | 1:36.81 | 2:09.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Jonas Andersen | 2001 | 418 | 31.41 | 1:05.28 | 1:39.31 | 2:12.87 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mike Johansen | 2001 | 407 | 31.01 | 1:05.22 | 1:39.78 | 2:14.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Mark Wiskum | 2001 | 380 | 31.00 | 1:05.94 | 1:42.49 | 2:17.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | August Becktor | 2001 | 372 | 31.47 | 1:07.28 | 1:43.46 | 2:18.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Lund | 2000 | 370 | 31.12 | 1:06.41 | 1:43.19 | 2:18.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 327 | 32.74 | 1:09.62 | 1:48.60 | 2:24.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Christian Skinhøj | 2001 | 322 | 33.53 | 1:10.06 | 1:47.58 | 2:24.91 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathias Nørskov | 2001 | 317 | 33.23 | 1:10.55 | 1:48.24 | 2:25.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 224 | 35.82 | 1:16.58 | 2:00.67 | 2:43.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 437 | 29.95 | 1:03.12 | 1:37.51 | 2:10.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 432 | 30.43 | 1:03.39 | 1:37.71 | 2:11.38 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 419 | 31.41 | 1:05.20 | 1:39.28 | 2:12.75 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 415 | 30.98 | 1:04.94 | 1:39.43 | 2:13.14 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 406 | 30.86 | 1:04.62 | 1:39.17 | 2:14.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | 405 | 31.14 | 1:05.31 | 1:39.71 | 2:14.28 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Dessau | 2002 | 368 | 31.93 | 1:07.42 | 1:44.14 | 2:18.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Theodor Palmø | 2002 | 342 | 33.44 | 1:09.42 | 1:45.59 | 2:22.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Valentin Wahl | 2003 | 330 | 34.33 | 1:12.20 | 1:48.14 | 2:23.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 292 | 33.90 | 1:12.40 | 1:51.96 | 2:29.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 288 | 33.98 | 1:11.87 | 1:51.94 | 2:30.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 284 | 34.94 | 1:13.29 | 1:53.74 | 2:31.06 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 283 | 34.67 | 1:13.59 | 1:52.92 | 2:31.29 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christopher G. Trandum | 2003 | 279 | 35.05 | 1:14.09 | 1:53.59 | 2:32.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lucas Reüter | 2002 | 262 | 34.41 | 1:15.67 | 1:55.70 | 2:35.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Quaade | 2003 | 249 | 32.90 | 1:11.44 | 1:54.77 | 2:37.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 247 | 34.04 | 1:14.42 | 1:58.03 | 2:38.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Harald Riisager | 2003 | 243 | 36.27 | 1:17.23 | 1:59.20 | 2:39.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 242 | 35.76 | 1:15.92 | 1:58.36 | 2:39.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Asger Hugo Juul | 2003 | 241 | 36.88 | 1:18.82 | 2:00.45 | 2:39.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Bror Textor-Broch | 2003 | 233 | 36.43 | 1:16.76 | 1:59.80 | 2:41.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 225 | 36.77 | 1:18.43 | 2:02.49 | 2:43.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 221 | 36.54 | 1:19.55 | 2:03.50 | 2:44.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | William Kristensen | 2003 | 220 | 36.72 | 1:18.84 | 2:03.11 | 2:44.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anders Hvidt | 2002 | 219 | 36.98 | 1:18.43 | 2:02.27 | 2:44.84 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 195 | 38.54 | 1:24.22 | 2:10.67 | 2:51.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Karl August B. Balle | 2003 | 188 | 39.35 | 1:24.55 | 2:11.39 | 2:53.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Max Albertsen | 2003 | 182 | 38.28 | 1:23.09 | 2:10.15 | 2:55.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Penghao Ji | 2003 | 165 | 40.29 | 1:26.14 | 2:14.05 | 3:01.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Janus Rosholm | 2002 | DSQ | ej berøring 125m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 559 | 36.63 | 1:15.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 548 | 35.95 | 1:16.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 501 | 37.24 | 1:18.51 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 413 | 39.48 | 1:23.68 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 411 | 39.25 | 1:23.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 408 | 39.54 | 1:24.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 401 | 39.45 | 1:24.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 375 | 41.75 | 1:26.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emilie Holst Lange | 2002 | 348 | 41.82 | 1:28.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Foverskov | 2002 | 302 | 45.36 | 1:32.86 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nynne Nørlem | 2002 | 300 | 45.53 | 1:33.11 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 297 | 45.20 | 1:33.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mia Krüger | 2002 | 288 | 43.22 | 1:34.42 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 217 | 48.56 | 1:43.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 201 | 51.97 | 1:46.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 199 | 49.39 | 1:46.64 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louisa Xu | 2001 | 199 | 48.96 | 1:46.80 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Zofia Kulon | 2001 | 161 | 53.16 | 1:54.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Antonisen | 2002 | 113 | 1:00.52 | 2:08.73 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Brink | 2003 | 492 | 38.03 | 1:18.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 463 | 38.33 | 1:20.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | 386 | 40.78 | 1:25.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 323 | 43.84 | 1:30.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 322 | 43.46 | 1:30.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 314 | 43.38 | 1:31.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 311 | 44.61 | 1:32.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rebekka Giessing | 2003 | 309 | 44.43 | 1:32.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 295 | 44.97 | 1:33.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Kehlet | 2003 | 293 | 45.35 | 1:33.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 269 | 45.81 | 1:36.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 264 | 45.70 | 1:37.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 228 | 49.99 | 1:42.03 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 227 | 49.41 | 1:42.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Elisabeth Roskær | 2004 | 221 | 49.80 | 1:43.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Pauline Drucker | 2004 | 219 | 50.50 | 1:43.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anastasia Smirnov | 2004 | 206 | 49.02 | 1:45.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Nellemann | 2004 | 205 | 50.51 | 1:45.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rebecca Sangild | 2003 | 205 | 50.11 | 1:45.66 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 165 | 53.82 | 1:53.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Ester Krantz | 2004 | DSQ | 1 hånd i vend 25+75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 500 | 33.65 | 1:10.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 496 | 33.61 | 1:10.23 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 387 | 36.00 | 1:16.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Weiss | 2001 | 366 | 36.09 | 1:17.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jakob Forsberg | 2000 | 358 | 37.26 | 1:18.28 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Andersen | 2001 | 345 | 37.53 | 1:19.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 330 | 37.80 | 1:20.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 288 | 39.85 | 1:24.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | August Becktor | 2001 | 277 | 39.55 | 1:25.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | William Kristiansen | 2001 | 226 | 43.44 | 1:31.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 163 | 47.99 | 1:41.77 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Christian Damgaard | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 331 | 37.19 | 1:20.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Janus Rosholm | 2002 | 295 | 40.07 | 1:23.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arthur Hansen | 2002 | 272 | 41.02 | 1:25.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 260 | 42.01 | 1:27.03 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | 260 | 41.41 | 1:27.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Valentin Wahl | 2003 | 251 | 41.55 | 1:28.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Bror Textor-Broch | 2003 | 248 | 42.30 | 1:28.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2002 | 247 | 41.93 | 1:28.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lucas Reüter | 2002 | 239 | 42.27 | 1:29.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 230 | 43.04 | 1:30.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 227 | 43.95 | 1:31.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Linus Lindquist | 2002 | 210 | 43.75 | 1:33.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 197 | 45.85 | 1:35.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Christopher H. Brown | 2002 | 197 | 45.04 | 1:35.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sebastian Bonde | 2002 | 183 | 46.48 | 1:37.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anders Hvidt | 2002 | 174 | 47.64 | 1:39.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 161 | 48.30 | 1:42.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Asger Hugo Juul | 2003 | 140 | 50.13 | 1:46.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Max Albertsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 593 | 34.20 | 1:10.99 | 1:47.03 | 2:22.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 590 | 34.61 | 1:11.40 | 1:47.68 | 2:23.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 538 | 36.35 | 1:14.05 | 1:51.67 | 2:27.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 517 | 35.30 | 1:12.86 | 1:50.91 | 2:29.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 492 | 36.63 | 1:14.78 | 1:53.32 | 2:31.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilie Holst Lange | 2002 | 453 | 36.13 | 1:15.38 | 1:55.85 | 2:36.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Claudia Sperling | 2002 | 446 | 36.08 | 1:15.30 | 1:56.00 | 2:37.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 442 | 37.12 | 1:17.29 | 1:58.20 | 2:37.53 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 427 | 36.98 | 1:17.10 | 1:58.84 | 2:39.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 391 | 38.83 | 1:20.74 | 2:02.40 | 2:44.14 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 373 | 38.38 | 1:20.65 | 2:03.68 | 2:46.69 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anika Hedegaard | 2002 | 357 | 40.06 | 1:22.84 | 2:06.29 | 2:49.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 242 | 46.32 | 1:34.69 | 2:24.44 | 3:12.45 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Stampe Meier | 2001 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Natalie Clara Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Louisa Xu | 2001 | DSQ | 2 armtag før vend 50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 461 | 36.65 | 1:15.82 | 1:56.40 | 2:35.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 426 | 37.75 | 1:17.86 | 2:00.57 | 2:39.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 403 | 38.69 | 1:19.44 | 2:00.69 | 2:42.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | 379 | 38.50 | 1:19.91 | 2:03.03 | 2:45.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 370 | 39.77 | 1:23.24 | 2:06.14 | 2:47.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Freja Gjerløv | 2003 | 362 | 39.31 | 1:22.98 | 2:06.92 | 2:48.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 338 | 42.45 | 1:25.36 | 2:09.37 | 2:52.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Kortbæk | 2003 | 327 | 40.15 | 1:24.27 | 2:09.82 | 2:54.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 323 | 41.55 | 1:26.27 | 2:11.53 | 2:54.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 318 | 40.96 | 1:26.39 | 2:11.90 | 2:55.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathilde Nielsen | 2003 | 317 | 41.90 | 1:26.76 | 2:12.30 | 2:55.89 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 308 | 42.75 | 1:27.65 | 2:13.76 | 2:57.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 307 | 42.20 | 1:27.02 | 2:13.80 | 2:57.88 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 297 | 41.74 | 1:27.22 | 2:14.40 | 2:59.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 285 | 43.22 | 1:30.06 | 2:17.44 | 3:02.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 280 | 42.74 | 1:28.87 | 2:15.85 | 3:03.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anastasia Smirnov | 2004 | 257 | 44.35 | 1:31.34 | 2:20.88 | 3:08.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Nørskov | 2004 | 221 | 47.57 | 1:38.20 | 2:29.46 | 3:18.27 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Elisabeth Roskær | 2004 | 199 | 49.86 | 1:41.41 | 2:33.73 | 3:25.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Alma Heyn Stage | 2004 | DSQ | efb 50 m. | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Maria Hagen | 2003 | DSQ | efb v 50+100m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 530 | 30.82 | 1:03.78 | 1:37.47 | 2:11.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 482 | 31.92 | 1:06.51 | 1:41.45 | 2:15.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 475 | 32.45 | 1:07.35 | 1:42.76 | 2:15.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 463 | 32.26 | 1:07.03 | 1:42.18 | 2:17.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mike Johansen | 2001 | 432 | 32.74 | 1:08.29 | 1:44.08 | 2:20.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | William Textor Broch | 2001 | 388 | 33.94 | 1:11.29 | 1:48.75 | 2:25.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Schiellerup | 2000 | 365 | 34.73 | 1:13.49 | 1:51.84 | 2:28.36 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Gustav Sidenius | 2001 | 360 | 34.69 | 1:12.70 | 1:50.99 | 2:29.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Roar Andersen | 2001 | 359 | 35.17 | 1:13.88 | 1:52.36 | 2:29.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 351 | 36.45 | 1:15.38 | 1:53.70 | 2:30.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Christian K. Jensen | 2000 | 351 | 34.84 | 1:13.73 | 1:53.35 | 2:30.38 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 253 | 39.74 | 1:22.67 | 2:05.73 | 2:47.65 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 147 | 46.10 | 1:37.26 | 2:30.89 | 3:21.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 446 | 32.93 | 1:07.94 | 1:43.08 | 2:18.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 358 | 34.81 | 1:12.82 | 1:51.33 | 2:29.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Dessau | 2002 | 340 | 35.61 | 1:14.64 | 1:53.69 | 2:31.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | 273 | 38.34 | 1:20.34 | 2:02.43 | 2:43.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 212 | 42.24 | 1:27.54 | 2:13.23 | 2:57.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | 211 | 41.31 | 1:26.73 | 2:12.62 | 2:58.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | William Kristensen | 2003 | 193 | 42.96 | 1:29.96 | 2:16.83 | 3:03.42 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 187 | 43.00 | 1:30.70 | 2:18.85 | 3:05.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | 183 | 43.77 | 1:32.86 | 2:21.86 | 3:06.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | DSQ | efb 100 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer W Frederiksen | 2003 | DSQ | efb 100 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DSQ | efb 50 m. | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 592 | 31.72 | 1:08.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 565 | 32.07 | 1:09.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 505 | 34.70 | 1:12.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 489 | 33.21 | 1:12.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 486 | 33.72 | 1:13.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 459 | 35.02 | 1:14.46 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde van der Linden | 2002 | 456 | 35.25 | 1:14.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 455 | 35.17 | 1:14.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 441 | 34.34 | 1:15.45 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Holst Lange | 2002 | 437 | 34.41 | 1:15.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 436 | 36.74 | 1:15.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederikke Petri | 2001 | 433 | 35.95 | 1:15.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 428 | 35.39 | 1:16.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 389 | 36.50 | 1:18.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 376 | 36.80 | 1:19.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mia Krüger | 2002 | 354 | 36.79 | 1:21.15 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nynne Nørlem | 2002 | 292 | 41.59 | 1:26.56 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 270 | 43.52 | 1:28.85 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 251 | 43.56 | 1:31.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 232 | 46.49 | 1:33.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Zofia Kulon | 2001 | 217 | 42.41 | 1:35.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Louisa Xu | 2001 | 181 | 48.69 | 1:41.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Antonisen | 2002 | 154 | 51.62 | 1:47.02 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophie Gjelstrup | 2002 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Bach Offendal | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 475 | 35.03 | 1:13.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 445 | 35.28 | 1:15.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | 433 | 36.11 | 1:15.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 430 | 34.90 | 1:16.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 405 | 36.64 | 1:17.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Amalie Michelsen | 2003 | 392 | 37.52 | 1:18.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 386 | 36.62 | 1:18.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 376 | 36.90 | 1:19.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 362 | 37.39 | 1:20.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Amalie Nielsen | 2003 | 352 | 37.71 | 1:21.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Freja Gjerløv | 2003 | 342 | 38.20 | 1:22.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Anne Sofie Evald | 2004 | 338 | 38.58 | 1:22.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 334 | 40.65 | 1:22.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 326 | 40.18 | 1:23.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 321 | 38.86 | 1:23.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 320 | 37.41 | 1:23.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 316 | 38.79 | 1:24.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Hagen | 2003 | 313 | 39.28 | 1:24.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Clara Toft | 2004 | 301 | 40.15 | 1:25.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 298 | 41.08 | 1:26.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 296 | 40.87 | 1:26.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 290 | 40.85 | 1:26.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Isobel Crosskey | 2003 | 279 | 41.15 | 1:27.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 275 | 41.16 | 1:28.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mie Mørkedal | 2003 | 275 | 41.05 | 1:28.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Karoline Kortbæk | 2003 | 269 | 41.41 | 1:28.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alma Heyn Stage | 2004 | 263 | 38.84 | 1:29.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Norah Szczepanski | 2003 | 254 | 42.77 | 1:30.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Elisabeth Roskær | 2004 | 247 | 44.64 | 1:31.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 246 | 41.07 | 1:31.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 246 | 43.22 | 1:31.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Rebecca Sangild | 2003 | 240 | 43.05 | 1:32.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathilde Kehlet | 2003 | 236 | 46.99 | 1:32.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Astrid Permin | 2003 | 225 | 45.19 | 1:34.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Anna Nørskov | 2004 | 221 | 44.60 | 1:34.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 218 | 44.50 | 1:35.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Pauline Drucker | 2004 | 214 | 45.84 | 1:35.90 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 212 | 45.06 | 1:36.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Ester Krantz | 2004 | 212 | 45.07 | 1:36.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Laura Nellemann | 2004 | 209 | 48.14 | 1:36.71 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 207 | 46.48 | 1:37.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | DSQ | afsl. p maven i ryg | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 572 | 28.41 | 1:01.08 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 535 | 29.44 | 1:02.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 523 | 29.55 | 1:02.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 516 | 29.34 | 1:03.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 465 | 30.03 | 1:05.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 460 | 31.74 | 1:05.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | 436 | 30.79 | 1:06.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Toft | 2001 | 433 | 31.13 | 1:07.00 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 427 | 31.51 | 1:07.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 426 | 31.15 | 1:07.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | 404 | 32.41 | 1:08.55 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 386 | 32.37 | 1:09.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christian Ong Hansen | 2001 | 380 | 31.48 | 1:09.99 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Lund | 2000 | 368 | 32.08 | 1:10.71 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 347 | 33.02 | 1:12.16 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mark Wiskum | 2001 | 344 | 34.24 | 1:12.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Gram Peters | 2001 | 340 | 33.61 | 1:12.59 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Skinhøj | 2001 | 333 | 35.20 | 1:13.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 327 | 35.49 | 1:13.58 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gustav Sidenius | 2001 | 311 | 33.45 | 1:14.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Mathias Nørskov | 2001 | 309 | 34.98 | 1:14.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 299 | 36.22 | 1:15.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 173 | 42.58 | 1:30.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | August Becktor | 2001 | DSQ | ryg afsl. på maven | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Lucas Alexander Meng | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 22, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 424 | 31.33 | 1:07.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 408 | 32.38 | 1:08.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | 382 | 33.52 | 1:09.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 380 | 34.01 | 1:09.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 374 | 32.60 | 1:10.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 368 | 31.65 | 1:10.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 357 | 32.34 | 1:11.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2002 | 294 | 35.99 | 1:16.19 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Janus Rosholm | 2002 | 290 | 36.68 | 1:16.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Theodor Palmø | 2002 | 282 | 35.83 | 1:17.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Silas Bøjsen | 2002 | 280 | 35.69 | 1:17.46 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Linus Lindquist | 2002 | 271 | 35.65 | 1:18.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 267 | 36.44 | 1:18.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 265 | 36.24 | 1:18.91 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 254 | 36.33 | 1:20.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Carl Heyn Stage | 2003 | 250 | 37.60 | 1:20.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Arthur Hansen | 2002 | 248 | 38.15 | 1:20.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Mikkel Quaade | 2003 | 247 | 38.04 | 1:20.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lucas Reüter | 2002 | 242 | 38.77 | 1:21.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Bror Textor-Broch | 2003 | 235 | 40.78 | 1:22.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Max Albertsen | 2003 | 222 | 38.67 | 1:23.64 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christopher G. Trandum | 2003 | 218 | 39.11 | 1:24.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Oliver Madsen | 2003 | 216 | 39.76 | 1:24.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Harald Riisager | 2003 | 214 | 40.83 | 1:24.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Anders Hvidt | 2002 | 201 | 40.81 | 1:26.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Asger Hugo Juul | 2003 | 196 | 39.44 | 1:27.18 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Karl August B. Balle | 2003 | 194 | 41.99 | 1:27.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 192 | 39.65 | 1:27.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 187 | 41.22 | 1:28.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 185 | 42.92 | 1:28.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | William Kristensen | 2003 | 175 | 39.86 | 1:30.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lukas Frederiksen | 2004 | 160 | 45.84 | 1:33.23 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Penghao Ji | 2003 | 158 | 44.04 | 1:33.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Andreas Hoffmann | 2003 | 155 | 43.96 | 1:34.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor Bols Jeppesen | 2002 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer W Frederiksen | 2003 | DSQ | ryg afslut på maven | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Pedersen | 2002 | DSQ | ej samt. berør 75 m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DSQ | ryg afslut på maven | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DSQ | 1 hånd vend 75m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | 616 | 1:54.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 28.98 | 56.03 | |||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 28.77 | 1:24.80 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 29.20 | 1:54.00 | |||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2002 | 592 | 1:55.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 27.87 | 57.32 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 30.23 | 1:27.55 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 27.97 | 1:55.52 | |||||||
3 | Lyngby Piger 2001 2 | 2001 | 535 | 1:59.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Claudia Sperling | 2002 | 29.29 | 58.97 | |||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 31.47 | 1:30.44 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 29.05 | 1:59.49 | |||||||
4 | Søllerød Girls | 2001 | 530 | 1:59.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Petri | 2001 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 28.38 | 58.29 | |||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 32.79 | 1:31.08 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 28.82 | 1:59.90 | |||||||
5 | Gentofte Piger 2 | 0 | 529 | 1:59.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 29.59 | 59.37 | |||||||
SIF Nikoline Madsen | 2001 | 30.44 | 1:29.81 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 30.12 | 1:59.93 | |||||||
6 | Lyngby Piger 2001 | 2001 | 518 | 2:00.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 30.06 | 59.57 | |||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 29.34 | 1:28.91 | |||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 31.85 | 2:00.76 | |||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2002 | 500 | 2:02.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Anika Hedegaard | 2002 | 30.33 | 1:00.84 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 30.43 | 1:31.27 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 30.95 | 2:02.22 | |||||||
8 | Gentofte Piger 3 | 0 | 425 | 2:09.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 32.08 | 1:02.67 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 32.87 | 1:35.54 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 33.51 | 2:09.05 | |||||||
9 | Kvik Piger 4 | 2002 | 414 | 2:10.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 31.70 | 1:03.93 | |||||||
Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 34.03 | 1:37.96 | |||||||
Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 32.20 | 2:10.16 | |||||||
10 | Lyngby Piger 2003 | 2003 | 409 | 2:10.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 31.31 | 1:03.95 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 33.71 | 1:37.66 | |||||||
Maria Hagen | 2003 | 33.03 | 2:10.69 | |||||||
11 | Lyngby Piger 2004 | 2004 | 389 | 2:12.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 34.87 | 1:08.44 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 32.92 | 1:41.36 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 31.50 | 2:12.86 | |||||||
12 | Holbæk Piger | 2002 | 372 | 2:14.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Anna Foverskov | 2002 | 33.62 | 1:06.28 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 34.47 | 1:40.75 | |||||||
Nynne Nørlem | 2002 | 34.11 | 2:14.86 | |||||||
13 | Gentofte Piger 4 | 0 | 356 | 2:16.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 34.16 | 1:08.06 | |||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 34.08 | 1:42.14 | |||||||
Astrid Permin | 2003 | 34.77 | 2:16.91 | |||||||
14 | Søllerød Girls 2 | 2003 | 282 | 2:27.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 37.46 | 1:12.76 | |||||||
Louisa Xu | 2001 | 38.35 | 1:51.11 | |||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 36.70 | 2:27.81 | |||||||
15 | Gentofte Piger 5 | 0 | 250 | 2:33.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 39.62 | 1:15.60 | |||||||
Ester Krantz | 2004 | 41.83 | 1:57.43 | |||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 36.46 | 2:33.89 | |||||||
- | Kvik Piger 3 | 2002 | DSQ | tyvsstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gentofte Drenge 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.64 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 25.21 | 25.21 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 24.96 | 50.17 | |||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 26.59 | 1:16.76 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 25.88 | 1:42.64 | |||||||
2 | Lyngby Drenge 2000-2001 | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.14 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 26.79 | 26.79 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 25.82 | 52.61 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 25.35 | 1:17.96 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 25.18 | 1:43.14 | |||||||
3 | Kvik Drenge 1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.85 | ||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 25.82 | 53.31 | |||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 26.05 | 1:19.36 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | 26.49 | 1:45.85 | |||||||
4 | Sigma Ag1 | 0 | Sigma Swim | 1:46.28 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 27.37 | 54.76 | |||||||
Kristian Torp | 2000 | 27.74 | 1:22.50 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 23.78 | 1:46.28 | |||||||
5 | Gentofte Drenge 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.41 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 27.54 | 55.07 | |||||||
Frederik Lund | 2000 | 28.29 | 1:23.36 | |||||||
August Becktor | 2001 | 28.05 | 1:51.41 | |||||||
6 | Søllerød Boys | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:51.49 | ||||||
Mark Wiskum | 2001 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 27.71 | 55.44 | |||||||
Mathias Nørskov | 2001 | 29.51 | 1:24.95 | |||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 26.54 | 1:51.49 | |||||||
7 | Holbæk Drenge | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:52.41 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 26.44 | 26.44 | |||||||
David Arneskov | 2002 | 28.69 | 55.13 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 28.88 | 1:24.01 | |||||||
Gorm Topp Tholle | 2001 | 28.40 | 1:52.41 | |||||||
8 | Kvik Drenge 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.36 | ||||||
Mike Johansen | 2001 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 28.63 | 57.38 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 26.27 | 1:23.65 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 30.71 | 1:54.36 | |||||||
9 | Lyngby Drenge 2000-2001 2 | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.25 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 27.85 | 57.26 | |||||||
Lucas Reüter | 2002 | 31.27 | 1:28.53 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 26.72 | 1:55.25 | |||||||
10 | Gentofte Drenge 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.98 | ||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 28.98 | 28.98 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 29.22 | 58.20 | |||||||
Gustav B. Thorndahl | 2001 | 27.74 | 1:25.94 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 30.04 | 1:55.98 | |||||||
11 | Holbæk Drenge 2 | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:01.86 | ||||||
Theodor Palmø | 2002 | 31.03 | 31.03 | |||||||
William Kristiansen | 2001 | 30.57 | 1:01.60 | |||||||
Mads Selvig Wenger | 2001 | 28.92 | 1:30.52 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 31.34 | 2:01.86 | |||||||
12 | Søllerød Boys 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:02.90 | ||||||
Janus Rosholm | 2002 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 30.64 | 1:01.44 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 30.54 | 1:31.98 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 30.92 | 2:02.90 | |||||||
13 | Lyngby Drenge 2003 | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.34 | ||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 31.44 | 1:03.06 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 30.56 | 1:33.62 | |||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 29.72 | 2:03.34 | |||||||
14 | Kvik Drenge 3 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.82 | ||||||
Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 31.34 | 1:06.32 | |||||||
Lucas Sirek Larsen | 2002 | 30.80 | 1:37.12 | |||||||
Arthur Hansen | 2002 | 32.70 | 2:09.82 | |||||||
15 | Gentofte Drenge 4 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:14.00 | ||||||
Linus Lindquist | 2002 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Harald Riisager | 2003 | 34.39 | 1:06.06 | |||||||
Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 33.91 | 1:39.97 | |||||||
Anders Hvidt | 2002 | 34.03 | 2:14.00 | |||||||
16 | Gentofte Drenge 5 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:17.34 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | 34.76 | 1:07.68 | |||||||
Elias Kongsted Misander | 2002 | 35.41 | 1:43.09 | |||||||
Oliver Madsen | 2003 | 34.25 | 2:17.34 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Boutrup | 1998 | 687 | 1:10.24 | 2:27.47 | 3:51.20 | 4:55.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 671 | 1:07.62 | 2:27.52 | 3:53.26 | 4:57.90 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 664 | 1:06.12 | 2:19.31 | 3:50.48 | 4:58.86 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 642 | 1:09.31 | 2:23.30 | 3:52.83 | 5:02.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 638 | 1:08.33 | 2:25.73 | 3:52.63 | 5:02.98 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 623 | 1:10.09 | 2:30.46 | 3:54.39 | 5:05.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 592 | 1:12.01 | 2:35.61 | 4:01.46 | 5:10.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 585 | 1:09.87 | 2:29.63 | 3:58.95 | 5:11.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Silke Meyer | 1998 | 568 | 1:11.28 | 2:34.35 | 4:00.39 | 5:14.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lisa Steen Duus | 1997 | 539 | 1:10.26 | 2:34.16 | 4:10.15 | 5:20.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Stephanie Hansen | 1996 | 533 | 1:12.41 | 2:36.55 | 4:09.05 | 5:21.54 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 618 | 1:08.35 | 2:28.56 | 3:55.68 | 5:06.23 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 579 | 1:11.03 | 2:34.14 | 4:02.71 | 5:12.82 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 562 | 1:15.44 | 2:41.13 | 4:09.60 | 5:16.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karina Garne Larsen | 2000 | 491 | 1:18.53 | 2:44.15 | 4:17.12 | 5:30.56 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 481 | 1:16.25 | 2:41.24 | 4:16.05 | 5:32.75 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 421 | 1:16.83 | 2:45.43 | 4:27.40 | 5:48.01 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Frederikke Arentoft | 2000 | 399 | 1:31.29 | 2:55.12 | 4:34.30 | 5:54.09 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Fiedler | 2001 | 382 | 1:25.36 | 3:00.90 | 4:35.42 | 5:59.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 616 | 1:05.04 | 2:17.31 | 3:36.31 | 4:36.75 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 613 | 1:01.79 | 2:16.28 | 3:34.40 | 4:37.18 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 583 | 1:05.88 | 2:16.38 | 3:38.49 | 4:41.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 550 | 1:04.70 | 2:20.15 | 3:40.79 | 4:47.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 541 | 1:06.32 | 2:17.06 | 3:42.00 | 4:48.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 513 | 1:07.48 | 2:22.67 | 3:48.40 | 4:54.10 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 643 | 1:00.72 | 2:08.80 | 3:30.61 | 4:32.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 628 | 1:03.92 | 2:12.92 | 3:31.33 | 4:34.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 622 | 1:01.45 | 2:10.21 | 3:33.64 | 4:35.87 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 596 | 1:03.44 | 2:14.39 | 3:36.82 | 4:39.78 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 572 | 1:04.92 | 2:15.85 | 3:38.94 | 4:43.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 559 | 1:03.64 | 2:17.87 | 3:41.05 | 4:45.76 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Alexander Eggers | 1999 | 519 | 1:07.63 | 2:22.55 | 3:45.16 | 4:52.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 692 | 27.56 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Julie Lunau | 1995 | 604 | 28.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 591 | 29.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Christensen | 1997 | 522 | 30.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 518 | 30.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emilie Hørlykke | 1998 | 513 | 30.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 590 | 29.06 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 577 | 29.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 507 | 30.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma la Cour | 1999 | 504 | 30.63 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 501 | 30.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 487 | 30.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Sara Krell Refn | 1999 | 469 | 31.36 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thit Bondo | 2000 | 457 | 31.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | 451 | 31.79 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicole Bennetsen | 2000 | 442 | 32.00 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cassandra Thimmer | 1999 | 441 | 32.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 420 | 32.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Iben Jeppesen | 2000 | 399 | 33.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 379 | 33.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 377 | 33.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Simone Jørgensen | 1999 | 364 | 34.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Taylor | 2000 | 349 | 34.61 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Sofie W. Krattet | 2000 | 254 | 38.45 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Eriksen | 1975 | 561 | 26.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Asbjørn Garne | 1995 | 529 | 26.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian Røssel | 1995 | 528 | 26.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Morten Børre | 1996 | 515 | 27.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 476 | 27.91 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Chris Johansen | 1996 | 471 | 28.01 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 452 | 28.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 441 | 28.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Joachim Frimann | 1997 | 411 | 29.32 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Peter Forsberg | 1997 | 374 | 30.24 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Bech | 1998 | 555 | 26.52 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Christiansen | 1999 | 500 | 27.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 495 | 27.54 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 454 | 28.36 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Adam Hansen | 1998 | 438 | 28.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 726 | 29.34 | 1:00.64 | 1:32.44 | 2:03.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 721 | 30.04 | 1:01.35 | 1:32.99 | 2:03.94 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 683 | 30.32 | 1:02.56 | 1:34.57 | 2:06.20 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Steen Duus | 1997 | 642 | 30.93 | 1:03.89 | 1:36.73 | 2:08.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Alexa Korsberg | 1995 | 541 | 32.00 | 1:05.66 | 1:40.71 | 2:16.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 722 | 29.29 | 1:00.52 | 1:32.05 | 2:03.89 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 640 | 30.73 | 1:03.84 | 1:36.51 | 2:08.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 638 | 30.78 | 1:04.01 | 1:37.80 | 2:09.11 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 606 | 31.04 | 1:04.31 | 1:38.39 | 2:11.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 603 | 30.37 | 1:04.33 | 1:37.85 | 2:11.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nina Toft | 2000 | 601 | 30.64 | 1:04.33 | 1:37.95 | 2:11.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 601 | 30.70 | 1:04.10 | 1:38.28 | 2:11.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Hørlykke | 2000 | 588 | 31.15 | 1:04.93 | 1:39.01 | 2:12.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Stampe | 2000 | 586 | 30.81 | 1:04.72 | 1:39.08 | 2:12.82 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Hannah Pilgaard | 1999 | 558 | 31.57 | 1:05.77 | 1:40.26 | 2:14.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 538 | 31.50 | 1:06.53 | 1:41.32 | 2:16.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 526 | 31.64 | 1:06.63 | 1:42.36 | 2:17.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 520 | 31.85 | 1:07.27 | 1:43.23 | 2:18.21 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Karina Garne Larsen | 2000 | 515 | 32.44 | 1:07.41 | 1:42.97 | 2:18.65 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 512 | 32.14 | 1:06.62 | 1:42.48 | 2:18.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 491 | 33.04 | 1:09.01 | 1:45.49 | 2:20.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederikke Arentoft | 2000 | 484 | 33.36 | 1:09.55 | 1:45.99 | 2:21.58 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Alice Gantriis | 2000 | 479 | 32.50 | 1:08.81 | 1:45.97 | 2:22.03 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 458 | 32.54 | 1:08.61 | 1:47.00 | 2:24.15 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Natasja Kepp | 2000 | 454 | 32.98 | 1:09.74 | 1:47.42 | 2:24.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 631 | 30.58 | 1:03.77 | 1:36.97 | 2:09.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Fiedler | 2001 | 387 | 33.22 | 1:11.52 | 1:52.54 | 2:32.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 653 | 27.47 | 56.54 | 1:25.46 | 1:54.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 605 | 27.54 | 57.75 | 1:27.65 | 1:57.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 553 | 26.21 | 56.05 | 1:27.69 | 2:01.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 511 | 28.96 | 59.85 | 1:31.98 | 2:04.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 679 | 27.18 | 56.09 | 1:24.74 | 1:53.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 585 | 28.13 | 57.95 | 1:28.69 | 1:58.77 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Andersen | 1999 | 529 | 29.20 | 1:01.26 | 1:32.35 | 2:02.80 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | 476 | 29.64 | 1:02.04 | 1:34.84 | 2:07.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 462 | 29.54 | 1:02.03 | 1:35.27 | 2:08.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 415 | 30.37 | 1:04.09 | 1:38.30 | 2:13.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Mogensen | 1999 | 413 | 31.80 | 1:06.21 | 1:40.42 | 2:13.42 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 612 | 35.36 | 1:13.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 609 | 35.04 | 1:13.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 578 | 35.60 | 1:14.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 577 | 35.39 | 1:14.90 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | 575 | 35.82 | 1:14.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 552 | 35.91 | 1:16.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silke Meyer | 1998 | 521 | 36.65 | 1:17.48 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 388 | 40.00 | 1:25.49 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rosemarie Blicher | 2000 | 503 | 36.60 | 1:18.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 488 | 37.49 | 1:19.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cassandra Thimmer | 1999 | 444 | 38.43 | 1:21.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | 433 | 38.51 | 1:22.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 389 | 39.40 | 1:25.41 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 644 | 30.62 | 1:04.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 631 | 30.84 | 1:04.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 582 | 31.22 | 1:06.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Lars Breum Hansen | 1997 | 580 | 30.95 | 1:06.68 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | 504 | 33.30 | 1:09.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 576 | 31.87 | 1:06.83 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 571 | 31.45 | 1:07.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 509 | 33.00 | 1:09.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 503 | 33.65 | 1:09.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Tino Floris | 1998 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Bro | 1996 | 818 | 30.81 | 1:03.09 | 1:35.73 | 2:08.33 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 675 | 33.18 | 1:07.71 | 1:42.41 | 2:16.83 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 612 | 34.75 | 1:10.97 | 1:46.41 | 2:21.30 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Emilie Hørlykke | 1998 | 561 | 34.77 | 1:11.31 | 1:48.62 | 2:25.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 525 | 35.13 | 1:12.43 | 1:50.76 | 2:28.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | 525 | 36.75 | 1:14.30 | 1:51.86 | 2:28.76 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 487 | 36.33 | 1:14.60 | 1:53.78 | 2:32.56 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klara Reeh | 1999 | 591 | 33.74 | 1:09.32 | 1:46.42 | 2:22.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Maagøe | 1999 | 582 | 34.68 | 1:11.31 | 1:47.83 | 2:23.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Bro | 1999 | 567 | 34.38 | 1:11.25 | 1:48.23 | 2:24.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emily Gantriis | 1999 | 558 | 35.00 | 1:11.67 | 1:49.19 | 2:25.73 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Toft | 2000 | 550 | 34.68 | 1:11.46 | 1:48.96 | 2:26.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 548 | 35.41 | 1:12.69 | 1:49.65 | 2:26.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thit Bondo | 2000 | 510 | 35.56 | 1:13.26 | 1:51.77 | 2:30.14 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 499 | 35.74 | 1:13.99 | 1:53.08 | 2:31.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hannah Pilgaard | 1999 | 491 | 36.03 | 1:14.24 | 1:53.36 | 2:32.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Hørlykke | 2000 | 490 | 36.69 | 1:14.66 | 1:54.60 | 2:32.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie W. Krattet | 2000 | 489 | 36.28 | 1:14.79 | 1:54.13 | 2:32.29 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 480 | 35.86 | 1:14.79 | 1:54.01 | 2:33.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 475 | 36.59 | 1:15.73 | 1:54.88 | 2:33.82 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 443 | 37.03 | 1:17.89 | 1:58.48 | 2:37.44 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Rosemarie Blicher | 2000 | 439 | 35.93 | 1:15.99 | 1:57.08 | 2:37.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | 577 | 30.50 | 1:02.86 | 1:35.56 | 2:07.39 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 532 | 31.40 | 1:04.14 | 1:37.70 | 2:10.88 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Børre | 1996 | 516 | 32.23 | 1:06.36 | 1:39.17 | 2:12.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 486 | 32.38 | 1:06.54 | 1:40.67 | 2:14.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 458 | 32.55 | 1:07.78 | 1:42.43 | 2:17.61 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 534 | 31.54 | 1:04.87 | 1:38.41 | 2:10.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | 495 | 32.46 | 1:06.96 | 1:40.68 | 2:14.13 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 450 | 33.52 | 1:09.05 | 1:43.98 | 2:18.46 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 374 | 35.02 | 1:12.34 | 1:49.87 | 2:27.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Frydensberg | 1999 | 353 | 36.24 | 1:15.10 | 1:52.29 | 2:30.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 324 | 36.01 | 1:15.58 | 1:55.58 | 2:34.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 697 | 29.72 | 1:04.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 656 | 30.20 | 1:06.10 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 623 | 29.71 | 1:07.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 602 | 32.24 | 1:08.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | 601 | 32.40 | 1:08.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 578 | 32.36 | 1:08.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 482 | 33.34 | 1:13.24 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 473 | 36.33 | 1:13.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lise Norgil Damgaard | 1997 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 658 | 30.86 | 1:06.05 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 600 | 31.93 | 1:08.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 594 | 31.14 | 1:08.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Stampe | 2000 | 585 | 31.34 | 1:08.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 570 | 33.04 | 1:09.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 557 | 32.80 | 1:09.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 549 | 32.20 | 1:10.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 540 | 32.48 | 1:10.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 536 | 32.62 | 1:10.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma la Cour | 1999 | 535 | 33.48 | 1:10.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sara Krell Refn | 1999 | 505 | 32.49 | 1:12.11 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicole Bennetsen | 2000 | 495 | 34.40 | 1:12.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 449 | 34.49 | 1:15.01 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simone Jørgensen | 1999 | 436 | 34.62 | 1:15.75 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Natasja Kepp | 2000 | 426 | 35.82 | 1:16.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Taylor | 2000 | 418 | 34.76 | 1:16.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Iben Jeppesen | 2000 | 414 | 35.15 | 1:17.03 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 384 | 35.87 | 1:19.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Alice Gantriis | 2000 | 369 | 37.36 | 1:20.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | DSQ | Vend på mave v 50 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 655 | 31.91 | 1:06.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 658 | 27.77 | 58.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 575 | 29.10 | 1:00.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Martin Wagner | 1991 | 568 | 28.64 | 1:01.20 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Klingberg | 1987 | 568 | 28.98 | 1:01.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Lars Breum Hansen | 1997 | 542 | 28.47 | 1:02.17 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 526 | 28.80 | 1:02.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 521 | 28.95 | 1:03.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Eriksen | 1975 | 518 | 29.46 | 1:03.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Chris Johansen | 1996 | 475 | 28.36 | 1:04.95 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 441 | 29.75 | 1:06.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Joachim Frimann | 1997 | 422 | 32.27 | 1:07.58 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Peter Forsberg | 1997 | 351 | 34.39 | 1:11.84 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 594 | 27.26 | 1:00.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Thomas Bech | 1998 | 576 | 28.35 | 1:00.93 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 550 | 28.17 | 1:01.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 535 | 29.13 | 1:02.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Christiansen | 1999 | 529 | 29.07 | 1:02.69 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 518 | 29.60 | 1:03.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | 510 | 29.42 | 1:03.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Andersen | 1999 | 431 | 30.83 | 1:07.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 413 | 32.06 | 1:08.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 385 | 32.15 | 1:09.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Frydensberg | 1999 | 346 | 34.85 | 1:12.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior A | 0 | 736 | 1:47.46 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 26.78 | 26.78 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 26.80 | 53.58 | |||||||
Maj Howardsen | 1997 | 26.63 | 1:20.21 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 27.25 | 1:47.46 | |||||||
2 | Lyngby Damer | 0 | 714 | 1:48.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Julie Lunau | 1995 | 27.16 | 54.55 | |||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 26.17 | 1:20.72 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 27.82 | 1:48.54 | |||||||
3 | Lyngby Piger 1999 | 1999 | 682 | 1:50.22 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 27.12 | 56.17 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 26.76 | 1:22.93 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 27.29 | 1:50.22 | |||||||
4 | Gentofte Damer 1 | 0 | 667 | 1:51.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 27.08 | 55.38 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 28.45 | 1:23.83 | |||||||
Lise Norgil Damgaard | 1997 | 27.20 | 1:51.03 | |||||||
5 | Lyngby Piger 2000 | 2000 | 642 | 1:52.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Nina Toft | 2000 | 28.22 | 56.32 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 28.08 | 1:24.40 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 28.07 | 1:52.47 | |||||||
6 | Sigma Senior B | 0 | 639 | 1:52.64 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 28.64 | 56.66 | |||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 27.63 | 1:24.29 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 28.35 | 1:52.64 | |||||||
7 | Sigma Junior | 0 | 634 | 1:52.90 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Katrine Stampe | 2000 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 26.48 | 54.97 | |||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 29.07 | 1:24.04 | |||||||
Thit Bondo | 2000 | 28.86 | 1:52.90 | |||||||
8 | Hørsholm Damer | 1998 | 575 | 1:56.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 29.14 | 58.70 | |||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 29.48 | 1:28.18 | |||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 28.49 | 1:56.67 | |||||||
9 | Farum Girl Squad | 1999 | 518 | 2:00.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 29.37 | 29.37 | |||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 30.33 | 59.70 | |||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 30.99 | 1:30.69 | |||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.12 | 2:00.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:59 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lyngby Herrer | 0 | 657 | 1:35.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Christoph Karow | 1984 | 23.72 | 23.72 | |||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 23.64 | 47.36 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 23.91 | 1:11.27 | |||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 24.61 | 1:35.88 | |||||||
2 | Sigma Senior A | 0 | 644 | 1:36.53 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 24.09 | 24.09 | |||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 24.54 | 48.63 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 23.74 | 1:12.37 | |||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 24.16 | 1:36.53 | |||||||
3 | Sigma Senior B | 0 | 555 | 1:41.41 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Alexander Eggers | 1999 | 24.92 | 24.92 | |||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 26.16 | 51.08 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 24.67 | 1:15.75 | |||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 25.66 | 1:41.41 | |||||||
4 | Lyngby Drenge 1999 | 1999 | 552 | 1:41.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 24.43 | 24.43 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 23.61 | 48.04 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 26.71 | 1:14.75 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 26.86 | 1:41.61 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 09:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 39, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 639 | 1:04.81 | 2:14.25 | 3:23.97 | 4:32.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 586 | 1:06.45 | 2:17.56 | 3:29.39 | 4:40.19 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 584 | 1:06.96 | 2:19.31 | 3:32.08 | 4:40.56 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 522 | 1:09.46 | 2:23.67 | 3:37.27 | 4:51.13 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 522 | 1:07.77 | 2:20.86 | 3:35.82 | 4:51.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anika Hedegaard | 2002 | 497 | 1:09.76 | 2:24.98 | 3:41.19 | 4:55.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Emilie Holst Lange | 2002 | 473 | 1:09.51 | 2:26.19 | 3:44.41 | 5:00.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 421 | 1:15.04 | 2:34.69 | 3:55.17 | 5:12.74 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nynne Nørlem | 2002 | 331 | 1:18.64 | 2:44.80 | 4:11.94 | 5:39.01 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | SIF Nikoline Madsen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 39, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 513 | 1:09.37 | 2:23.73 | 3:38.93 | 4:52.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 509 | 1:07.12 | 2:22.51 | 3:39.39 | 4:53.66 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tine Petersen | 2003 | 494 | 1:09.50 | 2:24.97 | 3:41.84 | 4:56.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 468 | 1:10.84 | 2:27.68 | 3:44.63 | 5:01.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rebekka Giessing | 2003 | 423 | 1:12.10 | 2:31.17 | 3:52.17 | 5:12.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 416 | 1:16.14 | 2:36.56 | 3:57.05 | 5:14.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | 377 | 1:16.75 | 2:40.37 | 4:03.82 | 5:24.54 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 352 | 1:18.04 | 2:42.68 | 4:07.93 | 5:32.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mie Mørkedal | 2003 | 344 | 1:18.87 | 2:44.77 | 4:10.69 | 5:34.59 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 09:33 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 602 | 1:00.10 | 2:03.58 | 3:07.89 | 4:11.25 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 568 | 1:00.36 | 2:05.13 | 3:10.87 | 4:16.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 565 | 1:04.32 | 2:13.31 | 3:15.89 | 4:16.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 554 | 1:02.54 | 2:07.29 | 3:13.61 | 4:18.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 530 | 1:01.15 | 2:06.78 | 3:14.20 | 4:22.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Toft | 2001 | 506 | 1:02.56 | 2:10.38 | 3:18.76 | 4:26.29 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | 503 | 1:03.23 | 2:11.32 | 3:19.87 | 4:26.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 498 | 1:04.38 | 2:12.54 | 3:21.19 | 4:27.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | William Textor Broch | 2001 | 471 | 1:03.22 | 2:13.79 | 3:23.04 | 4:32.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Torp | 2000 | 466 | 1:06.17 | 2:15.79 | 3:25.51 | 4:33.64 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Christian K. Jensen | 2000 | 434 | 1:04.28 | 2:16.63 | 3:30.15 | 4:40.24 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 433 | 1:06.15 | 2:16.56 | 3:28.20 | 4:40.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonas Andersen | 2001 | 426 | 1:05.15 | 2:17.52 | 3:30.90 | 4:42.01 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Gustav Sidenius | 2001 | 417 | 1:05.70 | 2:17.41 | 3:31.49 | 4:43.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 412 | 1:05.58 | 2:18.07 | 3:32.27 | 4:45.08 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Lund | 2000 | 388 | 1:08.20 | 2:22.29 | 3:36.92 | 4:50.88 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | William Kristiansen | 2001 | 368 | 1:08.66 | 2:24.84 | 3:41.21 | 4:56.11 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 360 | 1:08.93 | 2:26.17 | 3:42.41 | 4:58.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christian Skinhøj | 2001 | 334 | 1:10.60 | 2:28.22 | 3:47.22 | 5:05.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 312 | 1:12.94 | 2:34.03 | 3:55.46 | 5:12.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | August Becktor | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mike Johansen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 503 | 1:03.20 | 2:11.03 | 3:19.43 | 4:26.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 465 | 1:03.55 | 2:12.86 | 3:22.73 | 4:33.85 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 436 | 1:04.86 | 2:14.95 | 3:27.23 | 4:39.70 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 427 | 1:05.89 | 2:17.73 | 3:29.80 | 4:41.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 420 | 1:07.15 | 2:19.64 | 3:31.90 | 4:43.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Theodor Palmø | 2002 | 379 | 1:10.40 | 2:24.85 | 3:39.48 | 4:53.09 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christoffer Weiss | 2002 | 353 | 1:08.34 | 2:25.14 | 3:42.85 | 5:00.21 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | 347 | 1:11.96 | 2:29.05 | 3:45.99 | 5:01.91 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sebastian Bonde | 2002 | 279 | 1:15.02 | 2:38.18 | 4:02.47 | 5:24.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Linus Lindquist | 2002 | 276 | 1:14.51 | 2:37.49 | 4:01.96 | 5:25.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Marcus Dessau | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 588 | 30.66 | 1:05.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 535 | 31.73 | 1:07.79 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Camille Erichsen | 2001 | 497 | 32.85 | 1:09.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 472 | 33.02 | 1:10.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anika Hedegaard | 2002 | 424 | 34.33 | 1:13.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 408 | 34.21 | 1:14.19 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | 389 | 33.41 | 1:15.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 353 | 35.09 | 1:17.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 347 | 34.50 | 1:18.29 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Petri | 2001 | 341 | 34.53 | 1:18.78 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 318 | 36.36 | 1:20.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 41, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Michelsen | 2003 | 385 | 35.05 | 1:15.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Rebekka Giessing | 2003 | 328 | 38.18 | 1:19.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 313 | 36.17 | 1:21.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | 304 | 36.63 | 1:21.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 301 | 38.02 | 1:22.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 272 | 37.30 | 1:24.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Nielsen | 2003 | 249 | 38.40 | 1:27.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Alma Heyn Stage | 2004 | 249 | 38.74 | 1:27.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 553 | 27.33 | 59.03 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 486 | 28.66 | 1:01.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 469 | 28.90 | 1:02.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 353 | 31.98 | 1:08.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 344 | 32.22 | 1:09.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 325 | 32.62 | 1:10.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christoffer Weiss | 2001 | 321 | 32.81 | 1:10.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 320 | 32.73 | 1:10.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Gustav Sidenius | 2001 | 292 | 33.23 | 1:13.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 42, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 403 | 30.00 | 1:05.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | David Arneskov | 2002 | 344 | 32.38 | 1:09.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer Weiss | 2002 | 248 | 35.01 | 1:17.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 226 | 36.24 | 1:19.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Marcus Dessau | 2002 | 222 | 36.49 | 1:20.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | 216 | 35.98 | 1:20.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 129 | 43.56 | 1:35.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 628 | 30.89 | 1:06.87 | 1:49.25 | 2:23.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 534 | 32.44 | 1:10.36 | 1:56.75 | 2:31.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 519 | 33.71 | 1:15.98 | 1:58.70 | 2:33.28 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 497 | 32.97 | 1:11.55 | 1:59.01 | 2:35.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 479 | 35.36 | 1:15.33 | 2:01.84 | 2:37.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 477 | 36.10 | 1:17.86 | 2:02.33 | 2:37.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Claudia Sperling | 2002 | 472 | 33.99 | 1:14.60 | 2:01.36 | 2:38.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 449 | 36.62 | 1:17.14 | 2:05.10 | 2:40.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 440 | 33.45 | 1:14.86 | 2:01.84 | 2:41.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Petri | 2001 | 439 | 37.73 | 1:19.47 | 2:07.89 | 2:42.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | 423 | 35.60 | 1:16.61 | 2:05.03 | 2:44.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emilie Holst Lange | 2002 | 418 | 34.21 | 1:15.73 | 2:05.18 | 2:44.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 418 | 33.72 | 1:17.59 | 2:03.94 | 2:44.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 372 | 37.31 | 1:19.98 | 2:11.45 | 2:51.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 369 | 40.23 | 1:23.46 | 2:12.94 | 2:51.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 352 | 36.74 | 1:21.47 | 2:11.44 | 2:54.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Brink | 2003 | 461 | 35.46 | 1:16.63 | 2:00.91 | 2:39.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 433 | 36.19 | 1:15.89 | 2:06.78 | 2:42.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | 430 | 35.85 | 1:18.57 | 2:04.37 | 2:43.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 401 | 37.54 | 1:17.71 | 2:07.40 | 2:47.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 392 | 37.11 | 1:19.98 | 2:10.40 | 2:48.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 382 | 37.20 | 1:20.54 | 2:11.82 | 2:49.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 353 | 35.62 | 1:21.36 | 2:14.63 | 2:54.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Nielsen | 2003 | 345 | 40.10 | 1:24.36 | 2:15.57 | 2:55.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Freja Gjerløv | 2003 | 333 | 38.96 | 1:24.49 | 2:17.85 | 2:57.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Anne Sofie Evald | 2004 | 320 | 39.95 | 1:26.62 | 2:19.53 | 3:00.10 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 319 | 42.12 | 1:28.55 | 2:18.21 | 3:00.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 317 | 37.46 | 1:23.24 | 2:19.56 | 3:00.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karoline Kortbæk | 2003 | 309 | 42.18 | 1:26.30 | 2:20.34 | 3:02.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Clara Toft | 2004 | 309 | 41.69 | 1:29.06 | 2:21.80 | 3:02.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 298 | 37.10 | 1:23.65 | 2:19.58 | 3:04.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 296 | 42.37 | 1:29.88 | 2:23.13 | 3:04.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Norah Szczepanski | 2003 | 266 | 42.70 | 1:31.45 | 2:28.00 | 3:11.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Elisabeth Roskær | 2004 | 248 | 45.42 | 1:37.14 | 2:33.32 | 3:16.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Anastasia Smirnov | 2004 | 238 | 44.80 | 1:33.65 | 2:34.56 | 3:18.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emily Maack | 2004 | 210 | 50.44 | 1:40.19 | 2:37.31 | 3:27.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | DSQ | ej afslut ryk v 100 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | DSQ | ej afslut af ryg 100 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Borre Jacobsen | 2004 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Hagen | 2003 | DSQ | afslut på mave i ryg | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 540 | 29.62 | 1:04.31 | 1:43.80 | 2:14.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 520 | 29.30 | 1:04.26 | 1:45.49 | 2:16.31 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 483 | 31.01 | 1:06.68 | 1:48.81 | 2:19.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 482 | 30.83 | 1:07.78 | 1:47.99 | 2:19.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 481 | 30.90 | 1:07.06 | 1:47.89 | 2:19.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 455 | 30.67 | 1:05.63 | 1:50.38 | 2:22.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 436 | 30.81 | 1:07.38 | 1:51.34 | 2:24.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Textor Broch | 2001 | 416 | 31.75 | 1:09.93 | 1:53.71 | 2:26.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Lund | 2000 | 365 | 33.32 | 1:11.68 | 1:59.13 | 2:33.34 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Ong Hansen | 2001 | 351 | 32.26 | 1:11.37 | 1:58.84 | 2:35.27 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mark Wiskum | 2001 | 350 | 33.47 | 1:13.23 | 2:00.15 | 2:35.54 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 341 | 31.82 | 1:13.57 | 2:01.66 | 2:36.81 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Jonas Andersen | 2001 | 338 | 34.42 | 1:16.04 | 2:00.53 | 2:37.34 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christian Skinhøj | 2001 | 332 | 36.77 | 1:18.52 | 2:01.57 | 2:38.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mathias Nørskov | 2001 | 302 | 33.98 | 1:17.23 | 2:05.32 | 2:43.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | August Becktor | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 426 | 32.04 | 1:09.20 | 1:50.45 | 2:25.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 406 | 32.20 | 1:10.65 | 1:53.76 | 2:27.99 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | 383 | 32.81 | 1:11.20 | 1:55.90 | 2:30.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 378 | 32.67 | 1:12.71 | 1:57.68 | 2:31.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 371 | 31.08 | 1:09.24 | 1:58.26 | 2:32.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Valentin Wahl | 2003 | 286 | 37.51 | 1:22.00 | 2:08.52 | 2:46.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Arthur Hansen | 2002 | 274 | 37.99 | 1:21.25 | 2:09.31 | 2:48.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Lucas Reüter | 2002 | 269 | 37.77 | 1:23.32 | 2:12.31 | 2:49.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 266 | 36.91 | 1:19.39 | 2:09.83 | 2:50.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Quaade | 2003 | 258 | 37.99 | 1:21.88 | 2:12.59 | 2:52.03 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | 254 | 39.83 | 1:23.51 | 2:14.78 | 2:53.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Bror Textor-Broch | 2003 | 251 | 38.77 | 1:23.77 | 2:12.74 | 2:53.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christopher G. Trandum | 2003 | 242 | 37.65 | 1:21.34 | 2:17.21 | 2:55.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 217 | 41.25 | 1:25.18 | 2:17.43 | 3:02.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karl August B. Balle | 2003 | 210 | 42.75 | 1:32.88 | 2:22.14 | 3:04.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 205 | 41.84 | 1:28.87 | 2:25.31 | 3:05.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anders Hvidt | 2002 | 201 | 43.46 | 1:30.71 | 2:26.48 | 3:06.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Hoffmann | 2003 | 170 | 44.76 | 1:34.56 | 2:32.16 | 3:17.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DSQ | crawl i bryst v 125m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | DSQ | afslut på mave 100 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 601 | 32.01 | 1:05.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 600 | 32.07 | 1:05.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 529 | 33.71 | 1:08.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Claudia Sperling | 2002 | 494 | 33.61 | 1:09.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 422 | 36.40 | 1:13.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 405 | 35.71 | 1:14.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 392 | 37.03 | 1:15.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 383 | 36.94 | 1:16.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 380 | 37.03 | 1:16.23 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 358 | 37.64 | 1:17.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 305 | 39.99 | 1:21.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Jensen | 2002 | 273 | 40.97 | 1:25.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Antonisen | 2002 | 189 | 47.06 | 1:36.12 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 184 | 47.49 | 1:36.97 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 145 | 50.93 | 1:44.91 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 440 | 35.78 | 1:12.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 394 | 37.83 | 1:15.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 380 | 37.83 | 1:16.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | 334 | 38.97 | 1:19.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 334 | 37.96 | 1:19.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 332 | 38.68 | 1:19.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alma Heyn Stage | 2004 | 326 | 39.49 | 1:20.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Maria Hagen | 2003 | 314 | 39.29 | 1:21.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 311 | 40.30 | 1:21.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Mathilde Nielsen | 2003 | 304 | 40.60 | 1:22.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 304 | 40.26 | 1:22.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Freja Gjerløv | 2003 | 300 | 40.50 | 1:22.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Isobel Crosskey | 2003 | 297 | 39.76 | 1:22.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Karoline Kortbæk | 2003 | 290 | 40.39 | 1:23.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 279 | 41.26 | 1:24.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 272 | 41.45 | 1:25.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 252 | 41.94 | 1:27.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anastasia Smirnov | 2004 | 240 | 42.76 | 1:28.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 230 | 44.34 | 1:30.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mie Mørkedal | 2003 | 228 | 44.65 | 1:30.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Astrid Permin | 2003 | 205 | 45.72 | 1:33.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Elisabeth Roskær | 2004 | 196 | 47.66 | 1:34.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 189 | 48.12 | 1:36.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Ester Krantz | 2004 | 150 | 49.16 | 1:43.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | 135 | 51.41 | 1:47.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 46, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 552 | 29.29 | 59.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 525 | 29.84 | 1:00.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 450 | 31.54 | 1:03.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 440 | 31.16 | 1:04.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 438 | 31.56 | 1:04.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | 408 | 32.28 | 1:05.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mads Toft | 2001 | 404 | 32.66 | 1:06.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Schiellerup | 2000 | 378 | 32.49 | 1:07.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Christoffer Weiss | 2001 | 372 | 32.91 | 1:08.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 371 | 32.88 | 1:08.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Roar Andersen | 2001 | 358 | 33.38 | 1:08.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Christian K. Jensen | 2000 | 349 | 34.34 | 1:09.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Gustav Sidenius | 2001 | 342 | 33.80 | 1:09.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Christian Ong Hansen | 2001 | 337 | 34.25 | 1:10.31 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Gram Peters | 2001 | 333 | 34.32 | 1:10.54 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 331 | 34.35 | 1:10.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mark Wiskum | 2001 | 318 | 35.71 | 1:11.66 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Gorm Topp Tholle | 2001 | 318 | 34.47 | 1:11.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Selvig Wenger | 2001 | 272 | 36.98 | 1:15.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | William Kristiansen | 2001 | 260 | 37.29 | 1:16.62 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 245 | 38.16 | 1:18.20 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 46, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 377 | 32.71 | 1:07.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | 355 | 34.29 | 1:09.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | David Arneskov | 2002 | 353 | 34.03 | 1:09.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | 327 | 34.78 | 1:11.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Dessau | 2002 | 309 | 34.87 | 1:12.33 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Theodor Palmø | 2002 | 279 | 36.50 | 1:14.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Linus Lindquist | 2002 | 253 | 37.40 | 1:17.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | 249 | 38.12 | 1:17.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | 240 | 37.83 | 1:18.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christopher H. Brown | 2002 | 237 | 38.70 | 1:19.05 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christoffer Weiss | 2002 | 234 | 38.57 | 1:19.31 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 228 | 38.63 | 1:20.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mikkel Quaade | 2003 | 227 | 38.96 | 1:20.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 213 | 40.64 | 1:21.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 207 | 40.51 | 1:22.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 194 | 40.80 | 1:24.43 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bror Textor-Broch | 2003 | 184 | 42.75 | 1:26.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 180 | 42.17 | 1:26.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 175 | 43.01 | 1:27.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Oliver Madsen | 2003 | 174 | 42.15 | 1:27.66 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 166 | 45.05 | 1:28.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 164 | 44.34 | 1:29.37 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Andreas Hoffmann | 2003 | 155 | 44.42 | 1:31.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lukas Frederiksen | 2004 | 148 | 44.91 | 1:32.34 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Penghao Ji | 2003 | 143 | 45.62 | 1:33.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 114 | 49.65 | 1:40.69 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Leonard Steen Jensen | 2003 | DSQ | svøm på maven v 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 527 | 38.74 | 1:21.84 | 2:05.22 | 2:46.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 448 | 38.16 | 1:21.53 | 2:08.47 | 2:55.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 438 | 40.65 | 1:26.57 | 2:12.04 | 2:57.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 431 | 41.22 | 1:26.45 | 2:12.35 | 2:58.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nynne Nørlem | 2002 | 338 | 45.03 | 1:34.29 | 2:23.95 | 3:13.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 47, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Brink | 2003 | 495 | 38.80 | 1:21.53 | 2:06.03 | 2:50.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 476 | 38.59 | 1:22.66 | 2:08.48 | 2:52.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | 463 | 40.50 | 1:24.68 | 2:09.11 | 2:53.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | 421 | 40.90 | 1:26.97 | 2:13.62 | 2:59.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 365 | 43.00 | 1:30.85 | 2:20.09 | 3:08.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 364 | 41.94 | 1:29.84 | 2:19.05 | 3:08.37 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 349 | 43.56 | 1:32.32 | 2:22.46 | 3:11.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Amalie Nielsen | 2003 | 348 | 43.94 | 1:32.38 | 2:22.06 | 3:11.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 306 | 46.17 | 1:37.16 | 2:28.75 | 3:19.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 260 | 47.11 | 1:41.03 | 2:35.67 | 3:30.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 257 | 47.67 | 1:41.68 | 2:36.98 | 3:31.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 247 | 49.10 | 1:43.65 | 2:39.21 | 3:34.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emily Maack | 2004 | 222 | 49.44 | 1:46.98 | 2:45.68 | 3:42.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 48, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 498 | 34.73 | 1:13.26 | 1:53.07 | 2:32.21 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 491 | 34.51 | 1:12.90 | 1:52.87 | 2:32.87 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 438 | 35.83 | 1:16.35 | 1:58.01 | 2:38.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | 433 | 35.87 | 1:16.90 | 1:58.61 | 2:39.50 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 431 | 36.35 | 1:17.38 | 1:59.14 | 2:39.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristian Torp | 2000 | 403 | 37.90 | 1:19.92 | 2:01.93 | 2:43.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Jakob Forsberg | 2000 | 365 | 38.52 | 1:21.12 | 2:05.06 | 2:48.82 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Skinhøj | 2001 | 361 | 39.69 | 1:22.80 | 2:06.53 | 2:49.32 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 359 | 38.41 | 1:21.49 | 2:05.84 | 2:49.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 2001 | 356 | 38.82 | 1:22.54 | 2:06.51 | 2:50.24 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 345 | 38.10 | 1:22.40 | 2:07.19 | 2:52.04 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Roar Andersen | 2001 | 339 | 38.44 | 1:22.73 | 2:08.28 | 2:52.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mathias Nørskov | 2001 | 277 | 41.61 | 1:29.74 | 2:18.69 | 3:04.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | August Becktor | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 48, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Leo Badaker | 2002 | 294 | 41.41 | 1:26.44 | 2:12.21 | 3:01.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Arthur Hansen | 2002 | 287 | 42.45 | 1:29.17 | 2:16.29 | 3:02.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | 281 | 42.34 | 1:30.43 | 2:17.37 | 3:04.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Lucas Reüter | 2002 | 281 | 41.76 | 1:29.10 | 2:17.77 | 3:04.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 263 | 42.73 | 1:30.73 | 2:19.86 | 3:08.32 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karl August B. Balle | 2003 | 256 | 44.63 | 1:33.56 | 2:22.57 | 3:09.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 244 | 43.69 | 1:32.81 | 2:23.15 | 3:13.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Harald Riisager | 2003 | 237 | 44.08 | 1:33.48 | 2:23.73 | 3:14.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 213 | 46.00 | 1:37.86 | 2:30.38 | 3:21.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Emil Gram Peters | 2005 | 168 | 50.23 | 1:46.08 | 2:42.39 | 3:38.56 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 49, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 549 | 28.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 549 | 28.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 541 | 28.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Petri | 2001 | 513 | 29.03 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 508 | 29.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 497 | 29.32 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | 495 | 29.36 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 493 | 29.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Claudia Sperling | 2002 | 492 | 29.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 490 | 29.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 483 | 29.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mathilde van der Linden | 2002 | 481 | 29.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 479 | 29.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Stampe Meier | 2001 | 450 | 30.31 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Emilie Holst Lange | 2002 | 447 | 30.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | 446 | 30.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 445 | 30.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Jensen | 2002 | 382 | 32.02 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 380 | 32.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 348 | 33.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 336 | 33.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 311 | 34.29 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nynne Nørlem | 2002 | 309 | 34.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 267 | 36.08 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Antonisen | 2002 | 194 | 40.08 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 49, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 478 | 29.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 461 | 30.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 457 | 30.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 425 | 30.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 424 | 30.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 396 | 31.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 384 | 31.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 383 | 32.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Hagen | 2003 | 380 | 32.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 369 | 32.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | 366 | 32.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Anne Sofie Evald | 2004 | 362 | 32.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 360 | 32.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 343 | 33.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 341 | 33.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 339 | 33.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 337 | 33.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mie Mørkedal | 2003 | 331 | 33.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Clara Toft | 2004 | 324 | 33.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 324 | 33.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 323 | 33.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 319 | 34.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anastasia Smirnov | 2004 | 317 | 34.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 316 | 34.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alma Heyn Stage | 2004 | 305 | 34.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Norah Szczepanski | 2003 | 293 | 34.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 292 | 35.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Isobel Crosskey | 2003 | 291 | 35.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Astrid Permin | 2003 | 281 | 35.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Karoline Kortbæk | 2003 | 278 | 35.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Elisabeth Roskær | 2004 | 276 | 35.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 238 | 37.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Emily Maack | 2004 | 227 | 38.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 226 | 38.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Ester Krantz | 2004 | 187 | 40.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Asta Ellermann-Kingombe | 2004 | 167 | 42.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Freja Gjerløv | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 50, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 588 | 24.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 512 | 25.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 503 | 25.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 497 | 25.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 496 | 25.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 489 | 25.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 472 | 26.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Toft | 2001 | 461 | 26.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 431 | 26.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Sidenius | 2001 | 412 | 27.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Oliver Schiellerup | 2000 | 406 | 27.41 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Christoffer Weiss | 2001 | 398 | 27.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mark Wiskum | 2001 | 396 | 27.63 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian K. Jensen | 2000 | 390 | 27.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Jakob Forsberg | 2000 | 373 | 28.19 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Gram Peters | 2001 | 368 | 28.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian Ong Hansen | 2001 | 346 | 28.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 331 | 29.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederik Lund | 2000 | 328 | 29.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mathias Nørskov | 2001 | 307 | 30.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 50, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 452 | 26.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 385 | 27.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 357 | 28.60 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 349 | 28.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | 348 | 28.85 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Fabiansen | 2002 | 348 | 28.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | David Arneskov | 2002 | 343 | 28.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikkel Quaade | 2003 | 322 | 29.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Dessau | 2002 | 315 | 29.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Carl Heyn Stage | 2003 | 293 | 30.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Theodor Palmø | 2002 | 288 | 30.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Silas Bøjsen | 2002 | 287 | 30.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 278 | 31.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 273 | 31.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Sebastian Bonde | 2002 | 270 | 31.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederik Pedersen | 2002 | 265 | 31.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Valentin Wahl | 2003 | 264 | 31.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 250 | 32.19 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lucas Reüter | 2002 | 246 | 32.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Arthur Hansen | 2002 | 244 | 32.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Bror Textor-Broch | 2003 | 232 | 33.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christopher G. Trandum | 2003 | 232 | 33.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 227 | 33.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anders Hvidt | 2002 | 225 | 33.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 224 | 33.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 222 | 33.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Oliver Madsen | 2003 | 217 | 33.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Harald Riisager | 2003 | 216 | 33.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 199 | 34.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 195 | 34.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Lukas Frederiksen | 2004 | 191 | 35.19 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 175 | 36.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emil Gram Peters | 2005 | 173 | 36.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Andreas Hoffmann | 2003 | 158 | 37.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 154 | 37.87 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Penghao Ji | 2003 | 143 | 38.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 51, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | 605 | 2:05.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Maria Munch-Menzer | 2001 | 34.11 | 1:08.05 | |||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 28.99 | 1:37.04 | |||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 28.17 | 2:05.21 | |||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2002 | 598 | 2:05.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 36.69 | 1:07.37 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 29.30 | 1:36.67 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 29.04 | 2:05.71 | |||||||
3 | Kvik Piger 2 | 2002 | 517 | 2:11.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 36.96 | 1:10.93 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 31.09 | 1:42.02 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 29.91 | 2:11.93 | |||||||
4 | Lyngby Piger 2001 | 2001 | 504 | 2:13.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 35.97 | 1:12.86 | |||||||
Maria Borre Jacobsen | 2001 | 31.14 | 1:44.00 | |||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 29.02 | 2:13.02 | |||||||
5 | Gentofte Piger 2 | 0 | 488 | 2:14.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 36.28 | 1:10.41 | |||||||
Natalie Clara Petersen | 2002 | 35.16 | 1:45.57 | |||||||
Caroline Waage Nowak | 2001 | 28.96 | 2:14.53 | |||||||
6 | Lyngby Piger 2001 2 | 2001 | 480 | 2:15.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Claudia Sperling | 2002 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 38.82 | 1:12.12 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 31.71 | 1:43.83 | |||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 31.44 | 2:15.27 | |||||||
7 | Søllerød Girls | 2001 | 468 | 2:16.35 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 36.58 | 1:15.54 | |||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 31.49 | 1:47.03 | |||||||
Frederikke Petri | 2001 | 29.32 | 2:16.35 | |||||||
8 | Kvik Piger 3 | 2002 | 425 | 2:20.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 38.94 | 1:16.26 | |||||||
Anika Hedegaard | 2002 | 31.98 | 1:48.24 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 32.54 | 2:20.78 | |||||||
9 | Gentofte Piger 3 | 0 | 411 | 2:22.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
SIF Nikoline Madsen | 2001 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.90 | 1:16.06 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 35.19 | 1:51.25 | |||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 31.13 | 2:22.38 | |||||||
10 | Lyngby Piger 2003 | 2003 | 376 | 2:26.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 43.21 | 1:21.06 | |||||||
Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 35.13 | 1:56.19 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 30.46 | 2:26.65 | |||||||
11 | Kvik Piger 4 | 2002 | 346 | 2:30.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 42.19 | 1:19.67 | |||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 37.49 | 1:57.16 | |||||||
Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 33.61 | 2:30.77 | |||||||
12 | Gentofte Piger 4 | 0 | 333 | 2:32.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 43.21 | 1:20.62 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 39.02 | 1:59.64 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 33.12 | 2:32.76 | |||||||
12 | Lyngby Piger 2004 | 2004 | 333 | 2:32.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 43.00 | 1:22.89 | |||||||
Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 36.35 | 1:59.24 | |||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 33.52 | 2:32.76 | |||||||
14 | Gentofte Piger 5 | 0 | 264 | 2:45.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sophia Hyldtoft | 2004 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Isobel Crosskey | 2003 | 43.63 | 1:25.74 | |||||||
Norah Szczepanski | 2003 | 43.59 | 2:09.33 | |||||||
Astrid Permin | 2003 | 35.77 | 2:45.10 | |||||||
- | Holbæk Piger | 2002 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | |||||||||
Nynne Nørlem | 2002 | |||||||||
Mie Mørkedal | 2003 | |||||||||
Anna Foverskov | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 52, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Drenge 1 | 0 | 531 | 1:55.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 32.88 | 1:01.83 | |||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 27.79 | 1:29.62 | |||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 26.00 | 1:55.62 | |||||||
2 | Kvik Drenge 1 | 2000 | 521 | 1:56.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 32.81 | 1:03.01 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 27.36 | 1:30.37 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 25.97 | 1:56.34 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 2000-2001 | 2000 | 507 | 1:57.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 30.16 | 30.16 | |||||||
William Textor Broch | 2001 | 33.87 | 1:04.03 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 27.45 | 1:31.48 | |||||||
Anders Blix Mogensen | 2000 | 25.89 | 1:57.37 | |||||||
4 | Sigma Ag1 | 0 | 496 | 1:58.30 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Kristian Torp | 2000 | 33.71 | 1:05.25 | |||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 29.38 | 1:34.63 | |||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 23.67 | 1:58.30 | |||||||
5 | Holbæk Drenge | 2000 | 432 | 2:03.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
David Arneskov | 2002 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Jonas Andersen | 2001 | 36.14 | 1:08.66 | |||||||
Gorm Topp Tholle | 2001 | 29.73 | 1:38.39 | |||||||
Mads Toft | 2001 | 25.43 | 2:03.82 | |||||||
6 | Søllerød Boys | 2001 | 398 | 2:07.24 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 35.83 | 1:07.21 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 33.03 | 1:40.24 | |||||||
Mark Wiskum | 2001 | 27.00 | 2:07.24 | |||||||
7 | Kvik Drenge 2 | 2000 | 382 | 2:09.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mike Johansen | 2001 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 40.00 | 1:12.06 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 30.77 | 1:42.83 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | 26.23 | 2:09.06 | |||||||
8 | Gentofte Drenge 2 | 0 | 361 | 2:11.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Marcus Dessau | 2002 | 2:11.51 | 2:11.51 | |||||||
Christian Skinhøj | 2001 | |||||||||
Leo Badaker | 2002 | |||||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 2:11.51 | 2:11.51 | |||||||
8 | Lyngby Drenge 2000-2001 2 | 2000 | 361 | 2:11.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 37.09 | 1:10.77 | |||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 28.82 | 1:39.59 | |||||||
Lucas Reüter | 2002 | 31.92 | 2:11.51 | |||||||
10 | Gentofte Drenge 3 | 0 | 348 | 2:13.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Mads Bjørn Andersen | 2001 | 37.66 | 1:14.08 | |||||||
Frederik Lund | 2000 | 31.03 | 1:45.11 | |||||||
Gustav B. Thorndahl | 2001 | 27.95 | 2:13.06 | |||||||
11 | Holbæk Drenge 2 | 2000 | 309 | 2:18.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
William Kristiansen | 2001 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 40.37 | 1:16.94 | |||||||
Theodor Palmø | 2002 | 33.54 | 1:50.48 | |||||||
Mads Selvig Wenger | 2001 | 28.00 | 2:18.48 | |||||||
12 | Lyngby Drenge 2003 | 2003 | 278 | 2:23.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 41.66 | 1:17.38 | |||||||
Bror Textor-Broch | 2003 | 36.26 | 1:53.64 | |||||||
Mikkel Quaade | 2003 | 29.79 | 2:23.43 | |||||||
13 | Kvik Drenge 3 | 2000 | 260 | 2:26.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Arthur Hansen | 2002 | 40.81 | 1:21.61 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 34.02 | 1:55.63 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 31.08 | 2:26.71 | |||||||
14 | Gentofte Drenge 5 | 0 | 222 | 2:34.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 45.32 | 1:23.53 | |||||||
Elias Kongsted Misander | 2002 | 38.37 | 2:01.90 | |||||||
Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 32.66 | 2:34.56 | |||||||
15 | Gentofte Drenge 4 | 0 | 210 | 2:37.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oliver Madsen | 2003 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Karl August B. Balle | 2003 | 43.70 | 1:23.41 | |||||||
Linus Lindquist | 2002 | 35.79 | 1:59.20 | |||||||
Penghao Ji | 2003 | 38.34 | 2:37.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 748 | 28.60 | 1:00.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 681 | 29.20 | 1:02.55 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 647 | 29.42 | 1:03.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 603 | 30.70 | 1:05.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 588 | 30.68 | 1:05.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 561 | 31.16 | 1:06.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | 543 | 32.12 | 1:07.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Silke Meyer | 1998 | 513 | 32.26 | 1:08.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Christensen | 1997 | 486 | 32.29 | 1:10.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 481 | 32.44 | 1:10.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Stephanie Hansen | 1996 | 478 | 32.83 | 1:10.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vera Staun Hansen | 1999 | 629 | 30.55 | 1:04.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 585 | 31.07 | 1:05.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 574 | 30.86 | 1:06.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 555 | 32.02 | 1:06.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Stampe | 2000 | 543 | 31.35 | 1:07.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sara Krell Refn | 1999 | 506 | 32.12 | 1:09.07 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 499 | 32.97 | 1:09.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 475 | 33.39 | 1:10.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | 447 | 33.44 | 1:11.97 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 445 | 33.48 | 1:12.10 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 417 | 34.16 | 1:13.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Iben Jeppesen | 2000 | 376 | 34.18 | 1:16.25 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 54 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 54, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 622 | 26.40 | 56.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 568 | 27.63 | 58.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Christian Røssel | 1995 | 556 | 27.52 | 58.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Eriksen | 1975 | 534 | 28.29 | 59.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Morten Børre | 1996 | 517 | 28.47 | 1:00.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Steen Petersen | 1997 | 495 | 28.41 | 1:01.27 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 492 | 28.86 | 1:01.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 484 | 29.16 | 1:01.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asbjørn Garne | 1995 | 460 | 28.64 | 1:02.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 435 | 29.64 | 1:03.98 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Peter Forsberg | 1997 | 372 | 30.91 | 1:07.38 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 54, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 629 | 26.74 | 56.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 578 | 27.28 | 58.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Bech | 1998 | 534 | 28.37 | 59.72 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | 531 | 28.02 | 59.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 527 | 28.20 | 59.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Christiansen | 1999 | 514 | 27.85 | 1:00.50 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 504 | 27.98 | 1:00.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 468 | 28.67 | 1:02.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adam Hansen | 1998 | 421 | 30.01 | 1:04.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Mogensen | 1999 | 335 | 32.62 | 1:09.80 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 55 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 55, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 707 | 31.13 | 1:07.69 | 1:46.25 | 2:18.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 641 | 31.11 | 1:09.60 | 1:51.42 | 2:22.86 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 624 | 31.99 | 1:10.00 | 1:51.94 | 2:24.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 611 | 31.37 | 1:06.37 | 1:51.03 | 2:25.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | 606 | 32.46 | 1:12.21 | 1:52.07 | 2:25.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | 564 | 32.49 | 1:12.39 | 1:54.06 | 2:29.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofia Altoft | 1998 | 514 | 33.02 | 1:13.51 | 1:58.69 | 2:33.78 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 55, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 635 | 31.72 | 1:10.71 | 1:49.55 | 2:23.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 620 | 31.80 | 1:09.48 | 1:51.73 | 2:24.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 598 | 30.35 | 1:06.98 | 1:50.37 | 2:26.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 596 | 32.79 | 1:11.64 | 1:52.64 | 2:26.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Klara Reeh | 1999 | 595 | 31.82 | 1:09.16 | 1:53.52 | 2:26.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma la Cour | 1999 | 585 | 31.94 | 1:11.46 | 1:53.97 | 2:27.29 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 567 | 31.70 | 1:11.77 | 1:55.79 | 2:28.79 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 567 | 31.67 | 1:11.12 | 1:56.36 | 2:28.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hannah Pilgaard | 1999 | 559 | 32.41 | 1:10.86 | 1:54.46 | 2:29.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 559 | 31.79 | 1:09.88 | 1:53.83 | 2:29.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Maagøe | 1999 | 518 | 31.93 | 1:09.29 | 1:57.97 | 2:33.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thit Bondo | 2000 | 499 | 33.83 | 1:12.97 | 1:59.32 | 2:35.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 498 | 34.57 | 1:14.84 | 1:58.51 | 2:35.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 495 | 33.50 | 1:13.82 | 1:59.92 | 2:35.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rosemarie Blicher | 2000 | 492 | 32.50 | 1:12.29 | 1:58.02 | 2:35.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 477 | 34.66 | 1:15.61 | 2:01.55 | 2:37.62 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 446 | 34.04 | 1:15.77 | 2:03.16 | 2:41.22 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 444 | 34.66 | 1:16.39 | 2:03.26 | 2:41.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 439 | 32.11 | 1:13.53 | 2:05.24 | 2:42.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Simone Jørgensen | 1999 | 428 | 33.71 | 1:15.55 | 2:04.04 | 2:43.43 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Natasja Kepp | 2000 | 417 | 35.09 | 1:18.29 | 2:07.83 | 2:44.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 410 | 34.78 | 1:17.67 | 2:07.39 | 2:45.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Frederikke Arentoft | 2000 | 405 | 37.24 | 1:18.37 | 2:08.55 | 2:46.51 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Anna Fiedler | 2001 | 362 | 38.34 | 1:25.86 | 2:12.86 | 2:52.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 56 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 56, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 617 | 27.95 | 1:01.50 | 1:37.86 | 2:08.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 593 | 28.11 | 1:03.32 | 1:40.44 | 2:10.48 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 561 | 28.81 | 1:04.12 | 1:42.22 | 2:12.87 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 542 | 29.54 | 1:03.19 | 1:43.28 | 2:14.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 56, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 650 | 26.97 | 58.42 | 1:36.79 | 2:06.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Andersen | 1999 | 470 | 30.01 | 1:06.48 | 1:48.64 | 2:20.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 425 | 30.01 | 1:07.50 | 1:52.52 | 2:25.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | 380 | 33.30 | 1:13.40 | 1:57.53 | 2:31.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Feld Sørensen | 1999 | DSQ | sv ryg efter vend 25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 57, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 662 | 31.19 | 1:03.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 655 | 31.05 | 1:03.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 632 | 31.53 | 1:04.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 539 | 32.82 | 1:07.85 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 537 | 33.35 | 1:07.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 57, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Toft | 2000 | 514 | 33.28 | 1:08.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 493 | 33.59 | 1:09.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 459 | 34.77 | 1:11.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 432 | 35.43 | 1:13.03 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cassandra Thimmer | 1999 | 432 | 35.74 | 1:13.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Camilla Taylor | 2000 | 411 | 35.85 | 1:14.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Alice Gantriis | 2000 | 320 | 39.06 | 1:20.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 58 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 58, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 584 | 29.22 | 58.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Børre | 1996 | 547 | 30.22 | 59.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 529 | 29.82 | 1:00.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 507 | 29.88 | 1:01.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 490 | 30.13 | 1:02.06 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 58, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Eggers | 1999 | 517 | 29.92 | 1:00.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 498 | 30.45 | 1:01.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | 490 | 30.46 | 1:02.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 59 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 703 | 34.68 | 1:12.37 | 1:51.19 | 2:31.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 637 | 35.95 | 1:15.26 | 1:55.31 | 2:36.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 624 | 37.15 | 1:16.86 | 1:57.17 | 2:37.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | 553 | 38.19 | 1:19.74 | 2:01.82 | 2:43.88 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 545 | 37.51 | 1:19.96 | 2:02.31 | 2:44.73 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | 533 | 39.33 | 1:21.46 | 2:03.65 | 2:45.95 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 492 | 38.03 | 1:20.58 | 2:04.87 | 2:50.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stephanie Hansen | 1996 | 472 | 39.84 | 1:23.51 | 2:08.23 | 2:52.82 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 59, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 639 | 35.85 | 1:15.63 | 1:56.11 | 2:36.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 548 | 38.93 | 1:21.69 | 2:03.62 | 2:44.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 546 | 37.43 | 1:19.23 | 2:01.99 | 2:44.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 544 | 37.62 | 1:19.38 | 2:02.59 | 2:44.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 535 | 38.80 | 1:21.23 | 2:03.34 | 2:45.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma la Cour | 1999 | 529 | 39.10 | 1:21.99 | 2:04.61 | 2:46.36 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 511 | 38.26 | 1:21.34 | 2:04.54 | 2:48.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hannah Pilgaard | 1999 | 497 | 38.90 | 1:21.62 | 2:05.66 | 2:49.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 377 | 40.83 | 1:28.28 | 2:17.36 | 3:06.28 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 60 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 60, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 606 | 32.76 | 1:09.28 | 1:45.77 | 2:22.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 580 | 32.54 | 1:10.13 | 1:47.13 | 2:24.63 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Andreas Mårtensson | 1997 | DSQ | 2 flyben v 50m | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 60, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 578 | 32.92 | 1:10.34 | 1:47.83 | 2:24.78 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 530 | 33.83 | 1:11.42 | 1:50.00 | 2:29.08 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Christiansen | 1999 | 526 | 34.26 | 1:12.03 | 1:50.43 | 2:29.43 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 462 | 34.47 | 1:14.44 | 1:55.44 | 2:36.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 455 | 35.87 | 1:16.65 | 1:56.69 | 2:36.80 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | 454 | 35.33 | 1:15.56 | 1:55.87 | 2:36.93 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 61 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | 660 | 26.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 593 | 27.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Emilie Hørlykke | 1998 | 586 | 27.77 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 584 | 27.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 573 | 27.97 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Julie Lunau | 1995 | 567 | 28.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | 555 | 28.27 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 541 | 28.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 535 | 28.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Christensen | 1997 | 517 | 28.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 505 | 29.17 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 383 | 31.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 713 | 26.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 602 | 27.52 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 596 | 27.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 562 | 28.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 557 | 28.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 553 | 28.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | 533 | 28.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nina Toft | 2000 | 521 | 28.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Stampe | 2000 | 514 | 29.00 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 510 | 29.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Emma la Cour | 1999 | 509 | 29.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thit Bondo | 2000 | 490 | 29.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Alice Gantriis | 2000 | 486 | 29.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicole Bennetsen | 2000 | 486 | 29.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 481 | 29.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Frederikke Arentoft | 2000 | 480 | 29.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 475 | 29.77 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 463 | 30.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 462 | 30.05 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Simone Jørgensen | 1999 | 459 | 30.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Marott Schelde | 2000 | 458 | 30.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Iben Jeppesen | 2000 | 447 | 30.39 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Natasja Kepp | 2000 | 422 | 30.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 391 | 31.78 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 61, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Fiedler | 2001 | 414 | 31.17 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 62 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 641 | 23.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Eriksen | 1975 | 568 | 24.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Asbjørn Garne | 1995 | 541 | 24.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Steen Petersen | 1997 | 506 | 25.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 467 | 26.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 459 | 26.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 445 | 26.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 441 | 26.65 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 383 | 27.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 62, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 602 | 24.04 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 591 | 24.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 567 | 24.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Eggers | 1999 | 539 | 24.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Thomas Bech | 1998 | 512 | 25.36 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anton Borring Andersen | 1999 | 500 | 25.56 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 484 | 25.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | 476 | 25.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 472 | 26.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 460 | 26.28 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christian Andersen | 1999 | 428 | 26.93 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adam Hansen | 1998 | 422 | 27.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 411 | 27.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 403 | 27.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Mogensen | 1999 | 399 | 27.57 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Frydensberg | 1999 | 386 | 27.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Tino Floris | 1998 | DNS | |||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 63 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 63, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Senior A | 0 | 727 | 1:57.77 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 33.36 | 1:03.74 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 27.36 | 1:31.10 | |||||||
Maj Howardsen | 1997 | 26.67 | 1:57.77 | |||||||
2 | Lyngby Damer | 0 | 706 | 1:58.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 30.38 | 30.38 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 33.85 | 1:04.23 | |||||||
Julie Lunau | 1995 | 27.93 | 1:32.16 | |||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 26.78 | 1:58.94 | |||||||
3 | Lyngby Piger 1999 | 1999 | 653 | 2:02.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 34.68 | 1:04.96 | |||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 29.98 | 1:34.94 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 27.13 | 2:02.07 | |||||||
4 | Sigma Senior B | 0 | 624 | 2:03.89 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 35.55 | 1:06.27 | |||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 30.12 | 1:36.39 | |||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 27.50 | 2:03.89 | |||||||
5 | Lyngby Piger 2000 | 2000 | 597 | 2:05.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Nina Toft | 2000 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 35.54 | 1:08.08 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 29.90 | 1:37.98 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 27.75 | 2:05.73 | |||||||
6 | Gentofte Damer 1 | 0 | 595 | 2:05.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 34.44 | 34.44 | |||||||
Lise Norgil Damgaard | 1997 | 32.97 | 1:07.41 | |||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 30.62 | 1:38.03 | |||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 27.87 | 2:05.90 | |||||||
7 | Hørsholm Damer | 1998 | 529 | 2:10.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Anna Fiedler | 2001 | 38.83 | 1:12.25 | |||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 31.10 | 1:43.35 | |||||||
Sofia Altoft | 1998 | 27.54 | 2:10.89 | |||||||
8 | Farum Girl Squad | 1999 | 469 | 2:16.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 40.00 | 1:14.92 | |||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 31.98 | 1:46.90 | |||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 29.36 | 2:16.26 | |||||||
- | Sigma Junior | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Thit Bondo | 2000 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 64 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 64, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Herrer | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.95 | ||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 28.46 | 57.18 | |||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.05 | 1:22.23 | |||||||
Christoph Karow | 1984 | 22.72 | 1:44.95 | |||||||
2 | Sigma Senior A | 0 | Sigma Swim | 1:48.64 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 29.74 | 56.77 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 26.77 | 1:23.54 | |||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 25.10 | 1:48.64 | |||||||
3 | Lyngby Drenge 1999 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.68 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 27.23 | 27.23 | |||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 34.24 | 1:01.47 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 25.40 | 1:26.87 | |||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 26.81 | 1:53.68 | |||||||
4 | Sigma Senior B | 0 | Sigma Swim | 1:55.84 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 32.82 | 1:02.00 | |||||||
Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | 28.48 | 1:30.48 | |||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 25.36 | 1:55.84 | |||||||
- | Gentofte Herrer 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | mere end 15m u.vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:54 |