Resultater for Nykredit Gentofte Open 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 748 | 28.60 | 1:00.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 681 | 29.20 | 1:02.55 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 647 | 29.42 | 1:03.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 603 | 30.70 | 1:05.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 588 | 30.68 | 1:05.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 561 | 31.16 | 1:06.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Steen Duus | 1997 | 543 | 32.12 | 1:07.47 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Silke Meyer | 1998 | 513 | 32.26 | 1:08.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Christensen | 1997 | 486 | 32.29 | 1:10.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 481 | 32.44 | 1:10.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Stephanie Hansen | 1996 | 478 | 32.83 | 1:10.39 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vera Staun Hansen | 1999 | 629 | 30.55 | 1:04.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 585 | 31.07 | 1:05.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 574 | 30.86 | 1:06.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 555 | 32.02 | 1:06.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Stampe | 2000 | 543 | 31.35 | 1:07.47 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Sara Krell Refn | 1999 | 506 | 32.12 | 1:09.07 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 499 | 32.97 | 1:09.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 475 | 33.39 | 1:10.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | 447 | 33.44 | 1:11.97 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 445 | 33.48 | 1:12.10 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 417 | 34.16 | 1:13.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Iben Jeppesen | 2000 | 376 | 34.18 | 1:16.25 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:29 |