Resultater for Concordia Forsikring cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
27 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
9 |
247 |
38.07 |
|
|
|
1:27.64 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
7 |
151 |
45.83 |
|
|
|
1:43.16 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Furuborg |
2004 |
6 |
126 |
51.00 |
|
|
|
1:49.70 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Stecher |
2003 |
9 |
484 |
32.79 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Lyskjær |
2003 |
7 |
287 |
37.06 |
|
|
|
1:23.37 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
6 |
260 |
39.03 |
|
|
|
1:26.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marthine S. Helmundsen |
2003 |
5 |
255 |
40.24 |
|
|
|
1:26.74 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilde Iversen |
2003 |
4 |
241 |
40.86 |
|
|
|
1:28.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
3 |
202 |
41.98 |
|
|
|
1:33.69 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Klitgaard |
2003 |
2 |
195 |
43.95 |
|
|
|
1:34.78 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuva Sandvik |
2003 |
1 |
165 |
43.87 |
|
|
|
1:40.19 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
156 |
45.58 |
|
|
|
1:42.13 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
9 |
464 |
33.14 |
|
|
|
1:11.07 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Helene Kristiansen |
2002 |
7 |
445 |
33.77 |
|
|
|
1:12.10 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
6 |
430 |
34.03 |
|
|
|
1:12.91 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vår Granhaug Rotevatn |
2002 |
5 |
417 |
34.36 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Søe Bach |
2002 |
4 |
376 |
35.89 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timea Aspegren |
2002 |
3 |
373 |
36.04 |
|
|
|
1:16.42 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thilde Timmermand |
2002 |
2 |
363 |
35.83 |
|
|
|
1:17.13 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
1 |
362 |
36.62 |
|
|
|
1:17.18 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristine la Cour Hjelholt |
2002 |
|
347 |
37.08 |
|
|
|
1:18.28 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sara Dahl Østrøm |
2002 |
|
333 |
36.85 |
|
|
|
1:19.42 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
|
315 |
38.27 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
310 |
37.25 |
|
|
|
1:21.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
299 |
38.60 |
|
|
|
1:22.26 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
|
257 |
39.49 |
|
|
|
1:26.54 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
225 |
40.45 |
|
|
|
1:30.48 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
|
221 |
42.29 |
|
|
|
1:30.99 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
9 |
552 |
31.81 |
|
|
|
1:07.08 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ellen Nielsen |
2001 |
7 |
536 |
32.01 |
|
|
|
1:07.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
6 |
483 |
32.74 |
|
|
|
1:10.15 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Signe Villumsen |
2001 |
5 |
465 |
32.90 |
|
|
|
1:11.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Nykvist Jensen |
2001 |
4 |
456 |
32.96 |
|
|
|
1:11.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Jørgensen |
2001 |
3 |
440 |
33.69 |
|
|
|
1:12.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
2 |
412 |
34.01 |
|
|
|
1:13.98 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vera Fossdal-Uleberg |
2001 |
1 |
407 |
33.44 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
|
374 |
34.78 |
|
|
|
1:16.36 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elin Pavljuk |
2001 |
|
330 |
34.66 |
|
|
|
1:19.60 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nora Tolfsen |
2001 |
|
325 |
36.73 |
|
|
|
1:19.99 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
322 |
37.25 |
|
|
|
1:20.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
317 |
36.23 |
|
|
|
1:20.68 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Katrine Pavljuk |
2001 |
|
299 |
37.38 |
|
|
|
1:22.24 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
|
275 |
38.21 |
|
|
|
1:24.58 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nora Lund |
2001 |
|
207 |
40.92 |
|
|
|
1:33.03 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Pernille Harbo |
2001 |
|
191 |
40.21 |
|
|
|
1:35.54 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christina Berggren Munch |
2001 |
|
134 |
44.26 |
|
|
|
1:47.32 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
9 |
702 |
29.62 |
|
|
|
1:01.94 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
7 |
637 |
30.05 |
|
|
|
1:03.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
6 |
594 |
30.74 |
|
|
|
1:05.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
5 |
588 |
29.99 |
|
|
|
1:05.71 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
4 |
571 |
30.00 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helena V. Ellling |
2000 |
3 |
569 |
30.91 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
2 |
562 |
31.44 |
|
|
|
1:06.69 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
1 |
536 |
31.93 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
522 |
31.27 |
|
|
|
1:08.35 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
|
514 |
31.69 |
|
|
|
1:08.72 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Johanne Rist Jensen |
1999 |
|
488 |
32.69 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Melstein Johannes |
2000 |
|
479 |
32.93 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie Lange Jørgensen |
2000 |
|
475 |
33.23 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mette Høgild Svane |
2000 |
|
419 |
33.77 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Agnete Hoset |
1999 |
|
412 |
34.51 |
|
|
|
1:13.96 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julie Henriksen |
2000 |
|
393 |
34.50 |
|
|
|
1:15.11 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
374 |
34.69 |
|
|
|
1:16.38 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ingrid Vatne Norheim |
2000 |
|
369 |
34.96 |
|
|
|
1:16.69 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
366 |
35.35 |
|
|
|
1:16.91 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
328 |
36.98 |
|
|
|
1:19.76 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
325 |
35.97 |
|
|
|
1:20.00 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amalie Skov |
1999 |
|
311 |
36.76 |
|
|
|
1:21.17 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
299 |
37.84 |
|
|
|
1:22.31 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Melissa Furman |
1999 |
|
291 |
37.96 |
|
|
|
1:23.01 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mariet Anna Nijmeijer |
1999 |
|
258 |
39.49 |
|
|
|
1:26.41 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Camilla Aagaard |
2000 |
|
222 |
38.43 |
|
|
|
1:30.81 |
Dansk Rekord kl. S13 |
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Helena Kristensen |
2000 |
|
179 |
42.69 |
|
|
|
1:37.59 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andrea Sørensen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Katrine Holm Sørensen, 0.59.62, Esbjerg, 20213 |
Løbssponsor: Sportigan |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9 |
770 |
28.84 |
|
|
|
1:00.06 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
7 |
685 |
29.54 |
|
|
|
1:02.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
6 |
633 |
29.93 |
|
|
|
1:04.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jackie Gade |
1998 |
5 |
589 |
31.18 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ingelin Lima |
1997 |
4 |
556 |
31.44 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Renate Knudsen |
1997 |
3 |
554 |
31.44 |
|
|
|
1:07.00 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asta Blanch |
1996 |
2 |
535 |
31.78 |
|
|
|
1:07.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elise Skjæveland |
1997 |
1 |
496 |
32.87 |
|
|
|
1:09.50 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
|
488 |
32.38 |
|
|
|
1:09.92 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isabel Mass |
1998 |
|
452 |
34.03 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
442 |
32.77 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malene Tørnkvist |
1998 |
|
436 |
32.52 |
|
|
|
1:12.56 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
407 |
33.18 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nanna Bæhrenz Damgaard |
1998 |
|
362 |
35.05 |
|
|
|
1:17.22 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
332 |
36.73 |
|
|
|
1:19.45 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Nielsen |
1997 |
|
300 |
37.64 |
|
|
|
1:22.21 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
227 |
40.51 |
|
|
|
1:30.12 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuva Tronstad |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
27 september 2015 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|