Resultater for Concordia Forsikring cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2015 |
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2016 |
Sponsor: Guldbageren & Concordia forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristiansand Sa G1 Jr. 25 | 2001 | 18 | 483 | 1:59.28 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Dennis Aateigen | 2001 | 29.64 | 29.64 | |||||||
Ole Marius Rist Jensen | 2001 | 32.46 | 1:02.10 | |||||||
Christoffer Lohne | 2001 | 30.15 | 1:32.25 | |||||||
Andreas Håbesland Klausen | 2002 | 27.03 | 1:59.28 | |||||||
2 | Aarhus Swim Drenge Gr3 25 | 2001 | 14 | 476 | 1:59.87 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 32.28 | 1:03.90 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 28.31 | 1:32.21 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 27.66 | 1:59.87 | |||||||
3 | Aalborg Herrer 5 Id 81 | 2001 | 12 | 445 | 2:02.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 31.91 | 31.91 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 34.37 | 1:06.28 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 28.55 | 1:34.83 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 27.75 | 2:02.58 | |||||||
4 | Agf Unge Knægte 2 25 | 2001 | 10 | 430 | 2:04.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 35.23 | 1:06.44 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.19 | 1:36.63 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.41 | 2:04.04 | |||||||
5 | Sks Sønderborg 25 | 2001 | 8 | 340 | 2:14.11 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 35.18 | 1:08.87 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 34.70 | 1:43.57 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 30.54 | 2:14.11 | |||||||
6 | A6 Drenge | 2001 | 6 | 326 | 2:15.95 | |||||
A6 | ||||||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 37.03 | 1:13.06 | |||||||
Rasmus Thilleman | 2001 | 33.16 | 1:46.22 | |||||||
Alexander Skarby Madsen | 2001 | 29.73 | 2:15.95 | |||||||
7 | Thisted Drenge 25 | 2001 | 4 | 325 | 2:16.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mads Kloster | 2002 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 37.12 | 1:08.26 | |||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | 33.47 | 1:41.73 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 34.39 | 2:16.12 | |||||||
8 | Aalborg Herrer 6 Id 83 | 2001 | 2 | 310 | 2:18.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 37.28 | 37.28 | |||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 37.41 | 1:14.69 | |||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 31.96 | 1:46.65 | |||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 31.69 | 2:18.34 | |||||||
9 | Thisted Drenge 2001 | 2002 | 174 | 2:47.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Kjær | 2005 | 45.01 | 45.01 | |||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 48.58 | 1:33.59 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 39.17 | 2:12.76 | |||||||
Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 34.88 | 2:47.64 | |||||||
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Guldbageren & Concordia forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Unge Knægte 1 25 | 1999 | 18 | 499 | 1:58.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
David Hjort | 2000 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 34.47 | 1:03.56 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 27.96 | 1:31.52 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.51 | 1:58.03 | |||||||
2 | Aalborg Herrer 4 Id 116 | 1999 | 14 | 488 | 1:58.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 29.89 | 29.89 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 35.23 | 1:05.12 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 28.25 | 1:33.37 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 25.56 | 1:58.93 | |||||||
3 | Esbjerg Sølv Drenge 2 25 | 1999 | 12 | 443 | 2:02.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Frydenholm | 2001 | 32.81 | 32.81 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 34.10 | 1:06.91 | |||||||
Jakob Mose | 2000 | 29.82 | 1:36.73 | |||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 26.05 | 2:02.78 | |||||||
4 | Poseidon Lag 1, Gr 2 | 1999 | 10 | 443 | 2:02.80 | |||||
SK Poseidon Porsgrunn | ||||||||||
Daniel Steenberg Mortensen | 1999 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Mats Andersen | 2000 | 33.61 | 1:06.38 | |||||||
Anders Valdar | 2000 | 29.30 | 1:35.68 | |||||||
William Skjærum | 2000 | 27.12 | 2:02.80 | |||||||
5 | Esbjerg Sølv Drenge 1 25 | 2000 | 8 | 435 | 2:03.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 36.76 | 1:08.35 | |||||||
Oliver Frøsig | 2000 | 28.96 | 1:37.31 | |||||||
Martin H. Abel | 2001 | 26.22 | 2:03.53 | |||||||
6 | Swim Team Aabybro 25 | 1999 | 6 | 366 | 2:10.87 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 34.96 | 1:09.54 | |||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 29.52 | 1:39.06 | |||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 31.81 | 2:10.87 | |||||||
7 | Elverum Herrer | 2000 | 4 | 312 | 2:17.94 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Snorre Myrvold Stener | 2000 | 35.85 | 35.85 | |||||||
Sivert Høgevold | 2001 | 41.74 | 1:17.59 | |||||||
Jens Fredrik Holberg | 2000 | 30.89 | 1:48.48 | |||||||
Roberts Rostoks | 2000 | 29.46 | 2:17.94 | |||||||
8 | Aabybro Destroyers 25 | 1999 | 2 | 151 | 2:55.66 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Rasmus Grøn | 1999 | 44.88 | 1:25.28 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 49.64 | 2:14.92 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 40.74 | 2:55.66 | |||||||
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Guldbageren & Concordia forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Herrer 1 Id 114 | 1993 | 18 | 722 | 1:44.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 27.34 | 27.34 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 29.28 | 56.62 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 24.60 | 1:21.22 | |||||||
Jens Bach | 1997 | 23.14 | 1:44.36 | |||||||
2 | Stm Herrer 25 | 1997 | 14 | 688 | 1:46.05 | |||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 28.34 | 28.34 | |||||||
Chris Christensen | 1988 | 28.27 | 56.61 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 25.78 | 1:22.39 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 23.66 | 1:46.05 | |||||||
3 | Esbjerg Mænd | 1990 | 12 | 683 | 1:46.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 28.05 | 56.50 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.19 | 1:21.69 | |||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 24.63 | 1:46.32 | |||||||
4 | Esbjerg Junior Boys | 1998 | 10 | 680 | 1:46.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 26.91 | 26.91 | |||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 29.43 | 56.34 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.69 | 1:22.03 | |||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 24.43 | 1:46.46 | |||||||
5 | Agf Pure Power 25 | 1995 | 8 | 663 | 1:47.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 28.03 | 56.32 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 26.84 | 1:23.16 | |||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 24.22 | 1:47.38 | |||||||
6 | Aalborg Herrer 2 Id 118 | 1995 | 6 | 646 | 1:48.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anton Bromer | 1995 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 29.46 | 57.66 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 25.61 | 1:23.27 | |||||||
Søren Villumsen | 1998 | 25.04 | 1:48.31 | |||||||
7 | Agf Herrer 2 25 | 1993 | 4 | 637 | 1:48.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 28.28 | 28.28 | |||||||
Sebastian Friis | 1995 | 30.22 | 58.50 | |||||||
Albert Grann-Frankild | 1996 | 26.46 | 1:24.96 | |||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 23.84 | 1:48.80 | |||||||
8 | Kristiansand Sa Herre1 25 | 1997 | 2 | 560 | 1:53.59 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Eirik Frestad | 1997 | 27.90 | 27.90 | |||||||
Julian Sebastian Solås | 1999 | 32.88 | 1:00.78 | |||||||
Fredrik Håbesland Klausen | 1999 | 28.15 | 1:28.93 | |||||||
Johannes Hope | 1999 | 24.66 | 1:53.59 | |||||||
9 | Aalborg Herrer 3 Id 112 | 1997 | 555 | 1:53.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 31.03 | 1:01.02 | |||||||
Marcus Brandborg | 1997 | 27.30 | 1:28.32 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 25.62 | 1:53.94 | |||||||
10 | Thisted Drenge 25 | 1996 | 535 | 1:55.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Peter Birk | 1996 | 31.07 | 1:01.37 | |||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 27.66 | 1:29.03 | |||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 26.28 | 1:55.31 | |||||||
11 | Ullensakersvømmer G1 Jr. | 1998 | 492 | 1:58.56 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
Håkon Syrrist | 2000 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Mathias Somogyi Hoseth | 2003 | 35.01 | 1:05.73 | |||||||
Henrik Aspegren | 1999 | 27.73 | 1:33.46 | |||||||
Henrik Dahl Østrøm | 1998 | 25.10 | 1:58.56 | |||||||
12 | Agf Herrer 3 25 | 1995 | 488 | 1:58.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 30.95 | 1:01.49 | |||||||
Niels K. Mortensen | 1995 | 29.63 | 1:31.12 | |||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 27.79 | 1:58.91 | |||||||
13 | Vågsbygd 1 | 1998 | 466 | 2:00.72 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Hadrian Phillipson | 1999 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Anton Tolfsen | 1998 | 35.41 | 1:05.01 | |||||||
Espen Pavljuk | 1998 | 29.34 | 1:34.35 | |||||||
Ask Benham | 1999 | 26.37 | 2:00.72 | |||||||
14 | Aarhus Swim Drenge Gr1 25 | 1997 | 465 | 2:00.88 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Oliver Høyer | 2000 | 37.20 | 1:06.77 | |||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 29.34 | 1:36.11 | |||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 24.77 | 2:00.88 | |||||||
15 | Vågsbygd 2 | 1998 | 301 | 2:19.68 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Marcus Yu Jacobsen | 2000 | 34.12 | 34.12 | |||||||
Elias Hammer | 2004 | 46.14 | 1:20.26 | |||||||
Titus Phillipson | 2002 | 32.44 | 1:52.70 | |||||||
Thomas Hille | 1998 | 26.98 | 2:19.68 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |