Results for Concordia Forsikring cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Concordia Forsikring Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 september 2015 | |||
Stvne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangr | Thisted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 25 september 2015 |
Lb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2016 |
Sponsor: Sparakassen Thy & Sportigan |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Piger | 2003 | 18 | 474 | 2:15.79 | |||||
A6 | ||||||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 36.76 | 1:11.86 | |||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 33.97 | 1:45.83 | |||||||
Lrke Schelde-Mollerup | 2003 | 29.96 | 2:15.79 | |||||||
2 | Aalborg Damer 5 Id 85 | 2003 | 14 | 392 | 2:24.69 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 38.56 | 1:18.37 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 33.06 | 1:51.43 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 33.26 | 2:24.69 | |||||||
3 | Aalborg Damer 6 Id 87 | 2003 | 12 | 317 | 2:35.34 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 38.47 | 38.47 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 44.08 | 1:22.55 | |||||||
Mathilde Iversen | 2003 | 39.22 | 2:01.77 | |||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 33.57 | 2:35.34 | |||||||
4 | Silkeborg Damer 4 26 | 2003 | 10 | 293 | 2:39.41 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
Line Lyskjr | 2003 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Emilie Egerup | 2003 | 42.57 | 1:22.82 | |||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 40.01 | 2:02.83 | |||||||
Dinah Lve Hegh | 2003 | 36.58 | 2:39.41 | |||||||
5 | Thisted Piger 2003 | 2003 | 8 | 248 | 2:48.54 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
Frida Grnkjr | 2005 | 47.52 | 47.52 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 48.71 | 1:36.23 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 37.83 | 2:14.06 | |||||||
Camilla Kjr | 2003 | 34.48 | 2:48.54 | |||||||
6 | Sks Snderborg 26 | 2003 | 6 | 189 | 3:04.25 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | ||||||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 39.85 | 39.85 | |||||||
Sara Farag | 2003 | 51.12 | 1:30.97 | |||||||
Ronja Beck Christensen | 2003 | 54.52 | 2:25.49 | |||||||
Nanna Btikofer | 2004 | 38.76 | 3:04.25 | |||||||
Lb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2002 |
Sponsor: Sparakassen Thy & Sportigan |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 3 Id 148 | 2001 | 18 | 590 | 2:06.22 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 36.51 | 1:08.90 | |||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 29.89 | 1:38.79 | |||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 27.43 | 2:06.22 | |||||||
2 | Agf Young Girls 26 | 2001 | 14 | 554 | 2:08.92 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 34.33 | 34.33 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 35.74 | 1:10.07 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 31.38 | 1:41.45 | |||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 27.47 | 2:08.92 | |||||||
3 | Aalborg Damer 4 Id 149 | 2001 | 12 | 525 | 2:11.25 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Camilla Brgger-Andersen | 2002 | 36.51 | 1:11.07 | |||||||
Signe Villumsen | 2001 | 30.93 | 1:42.00 | |||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 29.25 | 2:11.25 | |||||||
4 | Ullensakersvmmer J3 Jr. | 2002 | 10 | 474 | 2:15.82 | |||||
Ullensakersvmmerne | ||||||||||
Vr Granhaug Rotevatn | 2002 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Thea Helene Kristiansen | 2002 | 38.99 | 1:12.89 | |||||||
Sara Dahl strm | 2002 | 33.78 | 1:46.67 | |||||||
Timea Aspegren | 2002 | 29.15 | 2:15.82 | |||||||
5 | Thisted Piger 26 | 2002 | 8 | 464 | 2:16.74 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Elisabeth Slvkjr | 2002 | 38.04 | 1:13.18 | |||||||
Thea Se Bach | 2002 | 32.99 | 1:46.17 | |||||||
Karoline Srensen | 2002 | 30.57 | 2:16.74 | |||||||
6 | Vgsbygd 3 | 2001 | 6 | 424 | 2:20.98 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
Tuva Schreiner | 2001 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Anne Linnea Vilhelmsen | 2003 | 40.13 | 1:15.35 | |||||||
Solveig Bratland | 2003 | 33.67 | 1:49.02 | |||||||
Tirill Hammerstrm | 2003 | 31.96 | 2:20.98 | |||||||
7 | Vgsbygd 4 | 2001 | 4 | 380 | 2:26.18 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
Elise Hammer | 2001 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Nora Tolfsen | 2001 | 41.05 | 1:19.41 | |||||||
Elin Pavljuk | 2001 | 33.64 | 1:53.05 | |||||||
Katrine Pavljuk | 2001 | 33.13 | 2:26.18 | |||||||
8 | Vgsbygd 5 | 2002 | 2 | 267 | 2:44.49 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
Maren Hope | 2002 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Emilie Furuborg | 2004 | 51.30 | 1:31.53 | |||||||
Marthine S. Helmundsen | 2003 | 36.41 | 2:07.94 | |||||||
Tuva Sandvik | 2003 | 36.55 | 2:44.49 | |||||||
- | Aabybro Girl Power 26 | 2001 | DNS | |||||||
Aabybro Idrtsforening | ||||||||||
Nanna Eriksen | 2001 | |||||||||
Ida Troldborg | 2003 | |||||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | |||||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | DNS | ||||||||
Lb 26, 4X50m Medley Damer, Finaler rg. 0-2000 |
Sponsor: Sparakassen Thy & Sportigan |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 Id 104 | 1994 | 18 | 701 | 1:59.21 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Isabella K. Srensen | 1994 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 33.33 | 1:03.00 | |||||||
Lisa Schn | 1999 | 29.12 | 1:32.12 | |||||||
Line Jrgensen Bruun | 1995 | 27.09 | 1:59.21 | |||||||
2 | Vgsbygd 1 | 1996 | 14 | 681 | 2:00.38 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
Tuva Tronstad | 1998 | 30.92 | 30.92 | |||||||
Sofie Reisnen | 1997 | 34.41 | 1:05.33 | |||||||
Amalie Thorstensen | 1996 | 29.00 | 1:34.33 | |||||||
Renate Knudsen | 1997 | 26.05 | 2:00.38 | |||||||
3 | Esbjerg Piger 1 26 | 1995 | 12 | 680 | 2:00.40 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
Julie Gadgaard | 2001 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 33.10 | 1:05.69 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 27.87 | 1:33.56 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 26.84 | 2:00.40 | |||||||
4 | Stm Damer 26 | 1996 | 10 | 643 | 2:02.71 | |||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Trine Guldberg | 1999 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 33.33 | 1:05.85 | |||||||
Trine Kjngerskov | 2000 | 28.45 | 1:34.30 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 28.41 | 2:02.71 | |||||||
5 | Silkeborg Damer 1 26 | 1999 | 8 | 609 | 2:04.94 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 35.22 | 1:08.22 | |||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 30.12 | 1:38.34 | |||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 26.60 | 2:04.94 | |||||||
6 | Agf Damer 1 26 | 1996 | 6 | 603 | 2:05.37 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Amalie Fisker Brchner | 1999 | 35.73 | 1:08.81 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 29.27 | 1:38.08 | |||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 27.29 | 2:05.37 | |||||||
7 | Aalborg Damer 2 Id 106 | 1998 | 4 | 602 | 2:05.40 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 36.42 | 1:09.21 | |||||||
Amalie Brentsen | 2000 | 28.78 | 1:37.99 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 27.41 | 2:05.40 | |||||||
8 | Thisted Piger 26 | 2000 | 2 | 580 | 2:06.96 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
Louise Srensen | 2000 | 31.93 | 31.93 | |||||||
Anne Sofie Slvkjr | 2000 | 35.83 | 1:07.76 | |||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 30.26 | 1:38.02 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 28.94 | 2:06.96 | |||||||
9 | Esbjerg Piger 2 26 | 1998 | 575 | 2:07.37 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Maria Mller Glargaard | 2001 | 35.69 | 1:09.97 | |||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 29.62 | 1:39.59 | |||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 27.78 | 2:07.37 | |||||||
9 | Poseidon Lag 1, Gr 1, Senior | 1997 | 575 | 2:07.37 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | ||||||||||
Ingelin Lima | 1997 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Stine Marie Karlberg | 1999 | 33.66 | 1:04.79 | |||||||
Ine Marie Andersen | 2000 | 32.30 | 1:37.09 | |||||||
Kristine Johnsson | 2001 | 30.28 | 2:07.37 | |||||||
11 | Aarhus Swim Piger Gr.1 26 | 1999 | 554 | 2:08.92 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 36.05 | 1:09.63 | |||||||
Nikoline sterberg | 2000 | 30.68 | 1:40.31 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | 28.61 | 2:08.92 | |||||||
12 | Silkeborg Damer 2 26 | 1998 | 534 | 2:10.55 | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
Nicoline Bredahl | 2000 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Dianna Au | 2000 | 35.84 | 1:10.21 | |||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 32.24 | 1:42.45 | |||||||
Matilde Fuglsang | 2000 | 28.10 | 2:10.55 | |||||||
13 | Esbjerg Piger 3 26 | 2000 | 530 | 2:10.84 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
Kasandra Isager | 2000 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Nadia Nrskov Vogt | 2000 | 36.18 | 1:10.98 | |||||||
Emma Jrgensen | 2001 | 30.67 | 1:41.65 | |||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 29.19 | 2:10.84 | |||||||
14 | Ullensakersvmmer J1 Jr. | 1997 | 507 | 2:12.81 | ||||||
Ullensakersvmmerne | ||||||||||
Amanda Hoset | 1997 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Elise Skjveland | 1997 | 36.63 | 1:12.08 | |||||||
Camilla Melstein Johannes | 2000 | 32.18 | 1:44.26 | |||||||
Camilla Rimmereide | 2000 | 28.55 | 2:12.81 | |||||||
15 | Kristiansand Sa Damer1 26 | 1998 | 492 | 2:14.11 | ||||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
Othine Ruenes | 2001 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Oda Sodefjed Trnkvist | 1998 | 37.52 | 1:14.43 | |||||||
Malene Trnkvist | 1998 | 32.06 | 1:46.49 | |||||||
Sara Stoebner | 1998 | 27.62 | 2:14.11 | |||||||
16 | Elverum Damer | 1999 | 441 | 2:19.06 | ||||||
Elverum Svmming | ||||||||||
Emma Sofie Alms | 1999 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Kamilla Kleppang | 2000 | 39.90 | 1:16.08 | |||||||
Sirin Andrea Hamoudeh | 2001 | 32.03 | 1:48.11 | |||||||
Oda Erikka Holberg | 2002 | 30.95 | 2:19.06 | |||||||
17 | Silkeborg Damer 3 26 | 1999 | 431 | 2:20.20 | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
Nanna Bgild Lundahl | 2001 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Esther Fl | 2001 | 35.65 | 1:12.32 | |||||||
Amalie Skov | 1999 | 34.60 | 1:46.92 | |||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 33.28 | 2:20.20 | |||||||
18 | Ullensakersvmmer J2 Jr. | 1999 | 428 | 2:20.45 | ||||||
Ullensakersvmmerne | ||||||||||
Emilia Somogyi Hoseth | 2000 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Harita Leknesund | 1999 | 41.54 | 1:15.21 | |||||||
Agnete Hoset | 1999 | 33.83 | 1:49.04 | |||||||
Henriette Syrrist | 2000 | 31.41 | 2:20.45 | |||||||
19 | Agf Damer 2 26 | 1997 | 415 | 2:21.98 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Melissa Furman | 1999 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 38.70 | 1:18.07 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 33.40 | 1:51.47 | |||||||
Nanna Bhrenz Damgaard | 1998 | 30.51 | 2:21.98 | |||||||
20 | Poseidon Lag 2, Gr 1, Junior | 1999 | 397 | 2:24.00 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | ||||||||||
Rannai Nordb | 1999 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Mariet Anna Nijmeijer | 1999 | 40.56 | 1:14.94 | |||||||
Andrea Srensen | 2000 | 37.60 | 1:52.54 | |||||||
Edle Irene Vidnes | 2001 | 31.46 | 2:24.00 | |||||||
21 | Nord Piger 26 | 1997 | 369 | 2:27.63 | ||||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
Simone Sloth stergaard | 2000 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Camilla Aagaard | 2000 | 43.02 | 1:19.20 | |||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 36.55 | 1:55.75 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 31.88 | 2:27.63 | |||||||
- | Vgsbygd 2 | 1999 | DNS | |||||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
Ingrid Vatne Norheim | 2000 | |||||||||
Julie Elefsen | 2000 | |||||||||
Vilde Serena Skaara | 1999 | |||||||||
Silje Maiell Madsen | 2000 | DNS | ||||||||
- | Agf Damer 3 26 | 1999 | DSQ | Tyvstart 3. svmmer | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Naya Hgholt Sejr | 2003 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 september 2015 |
Licens til Thisted Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |