Resultater for Concordia Forsikring cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.00
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
26 september 2015 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
9 |
330 |
45.28 |
1:35.62 |
2:25.56 |
|
3:14.63 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
7 |
294 |
46.62 |
1:39.26 |
2:31.87 |
|
3:22.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Hovmark |
2005 |
6 |
208 |
47.88 |
1:46.55 |
2:47.42 |
|
3:47.01 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
9 |
469 |
39.48 |
1:23.40 |
2:08.29 |
|
2:53.09 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
7 |
453 |
40.39 |
1:24.52 |
2:10.04 |
|
2:55.20 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
6 |
408 |
40.70 |
1:27.37 |
2:14.79 |
|
3:01.42 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Troldborg |
2003 |
5 |
310 |
44.36 |
1:35.05 |
2:28.00 |
|
3:18.72 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Freja Romanski |
2003 |
4 |
284 |
46.25 |
1:38.62 |
2:32.00 |
|
3:24.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla S Mortensen |
2003 |
3 |
280 |
46.97 |
1:38.58 |
2:32.33 |
|
3:25.64 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Klitgaard |
2003 |
2 |
258 |
48.26 |
1:41.78 |
2:36.59 |
|
3:31.14 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Stine Rejkjær Gadgaard |
2003 |
1 |
220 |
50.17 |
1:48.43 |
2:46.29 |
|
3:42.83 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Farag |
2003 |
|
218 |
49.58 |
1:47.17 |
2:45.79 |
|
3:43.26 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maya Madsen |
2003 |
|
159 |
58.01 |
2:01.49 |
3:05.45 |
|
4:08.04 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
9 |
492 |
39.43 |
1:24.11 |
2:07.66 |
|
2:50.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
7 |
479 |
40.04 |
1:24.94 |
2:08.53 |
|
2:51.98 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
6 |
455 |
38.92 |
1:22.82 |
2:08.83 |
|
2:54.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
5 |
366 |
41.99 |
1:30.13 |
2:19.61 |
|
3:08.04 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
4 |
278 |
47.27 |
1:39.77 |
2:33.22 |
|
3:26.12 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
3 |
261 |
47.80 |
1:41.94 |
2:36.78 |
|
3:30.54 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Bak |
2002 |
2 |
224 |
51.71 |
1:47.59 |
2:44.72 |
|
3:41.36 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
9 |
535 |
37.11 |
1:18.89 |
2:02.43 |
|
2:45.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
7 |
506 |
38.64 |
1:21.31 |
2:04.78 |
|
2:48.80 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Line Gertz |
2001 |
6 |
458 |
38.92 |
1:23.34 |
2:08.84 |
|
2:54.51 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Freja Winkler |
2001 |
5 |
419 |
39.48 |
1:24.21 |
2:11.56 |
|
2:59.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
4 |
362 |
43.48 |
1:32.00 |
2:20.65 |
|
3:08.80 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Fink |
2001 |
3 |
361 |
44.69 |
1:32.49 |
2:20.73 |
|
3:08.93 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Klea Christensen |
2001 |
2 |
354 |
42.52 |
1:31.56 |
2:21.84 |
|
3:10.08 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
1 |
353 |
41.82 |
1:30.08 |
2:20.86 |
|
3:10.30 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Edle Irene Vidnes |
2001 |
|
325 |
45.31 |
1:35.52 |
2:26.20 |
|
3:15.65 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elise Hammer |
2001 |
|
291 |
46.85 |
1:38.87 |
2:31.37 |
|
3:22.99 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nora Lund |
2001 |
|
272 |
46.18 |
1:38.26 |
2:32.51 |
|
3:27.57 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anna Sarauw |
2001 |
|
269 |
48.40 |
1:42.00 |
2:36.14 |
|
3:28.24 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kathrine Kristiansen |
2001 |
|
248 |
48.20 |
1:43.20 |
2:38.41 |
|
3:34.17 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Christensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
9 |
612 |
35.57 |
1:15.43 |
1:56.50 |
|
2:38.48 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
7 |
584 |
35.65 |
1:16.19 |
1:58.19 |
|
2:40.92 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
6 |
581 |
36.84 |
1:17.97 |
1:59.51 |
|
2:41.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
5 |
577 |
36.71 |
1:17.56 |
1:59.37 |
|
2:41.64 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
4 |
537 |
37.14 |
1:19.14 |
2:02.58 |
|
2:45.47 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
3 |
505 |
37.62 |
1:19.82 |
2:03.57 |
|
2:48.96 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Poulsen |
1999 |
2 |
486 |
38.33 |
1:21.80 |
2:06.18 |
|
2:51.13 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
1 |
482 |
38.72 |
1:21.72 |
2:06.22 |
|
2:51.61 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilde Serena Skaara |
1999 |
|
476 |
38.54 |
1:21.27 |
2:06.13 |
|
2:52.28 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Dianna Au |
2000 |
|
467 |
39.53 |
1:23.16 |
2:07.94 |
|
2:53.36 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
455 |
39.61 |
1:24.53 |
2:09.98 |
|
2:54.85 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rebecca Haahr Pallesen |
2000 |
|
449 |
39.94 |
1:24.98 |
2:10.45 |
|
2:55.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Millie Haga Farmestad |
1999 |
|
433 |
39.77 |
1:24.80 |
2:10.85 |
|
2:57.75 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nanna Rolle |
2000 |
|
433 |
40.30 |
1:25.56 |
2:12.08 |
|
2:57.85 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
430 |
40.73 |
1:25.10 |
2:11.44 |
|
2:58.25 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julie Elefsen |
2000 |
|
417 |
39.68 |
1:26.73 |
2:13.53 |
|
3:00.01 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Stine Kromann |
1999 |
|
404 |
41.90 |
1:27.84 |
2:14.94 |
|
3:02.00 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Heidi Eftestøl |
2000 |
|
403 |
40.17 |
1:26.81 |
2:15.11 |
|
3:02.08 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marita Fjelland Leknesun |
1999 |
|
323 |
43.49 |
1:33.37 |
2:25.18 |
|
3:16.02 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elina Mattsson |
1999 |
|
246 |
50.32 |
1:44.69 |
2:40.23 |
|
3:34.74 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilia Nielsen |
2000 |
|
228 |
48.59 |
1:44.89 |
2:41.84 |
|
3:40.10 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hedvig Opheim |
2000 |
|
228 |
49.86 |
1:46.41 |
2:44.36 |
|
3:40.10 |
|
|
Lillesand IL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Elin Mårtensson, 2.27.27 Sjöbo Simsällskap, 2012 |
Sponsor: Nykredit |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie D. Hald |
1996 |
9 |
658 |
35.60 |
1:15.05 |
1:54.43 |
|
2:34.70 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Søe Beith |
1996 |
7 |
521 |
36.75 |
1:18.22 |
2:02.52 |
|
2:47.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
6 |
505 |
38.60 |
1:21.79 |
2:05.26 |
|
2:48.90 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elise Skjæveland |
1997 |
5 |
490 |
39.13 |
1:22.64 |
2:07.36 |
|
2:50.61 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martha Moeslund |
1998 |
4 |
418 |
40.34 |
1:26.20 |
2:12.85 |
|
2:59.85 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Charlotte Norstad |
1998 |
3 |
340 |
44.85 |
1:34.43 |
2:23.86 |
|
3:12.74 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
26 september 2015 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:05 |
|