Results for Joulukuunkisat 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 09:44 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sofia Risteelä | 1993 | 522 | 31.23 | 1:06.27 | 1:43.11 | 2:20.26 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:19.38 | |||||||||
2 | Henna Hökkä | 2003 | 509 | 31.89 | 1:44.85 | 2:21.45 | ||||
Oulun Uinti 1906 | 2:19.94 | |||||||||
3 | Jenna Miettinen | 1999 | 493 | 31.86 | 1:08.10 | 1:45.49 | 2:22.98 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:21.19 | |||||||||
4 | Wendela Vuorinen | 2000 | 492 | 31.89 | 1:07.86 | 1:45.35 | 2:23.04 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:24.05 | |||||||||
5 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 489 | 31.89 | 1:07.59 | 1:45.48 | 2:23.40 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:24.84 | |||||||||
6 | Nea Lähdesmäki | 1999 | 487 | 32.46 | 1:08.78 | 1:46.81 | 2:23.52 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:21.37 | |||||||||
7 | Denize Korkiakoski | 1999 | 479 | 32.78 | 1:10.80 | 1:48.15 | 2:24.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:24.36 | |||||||||
8 | Heta Järvenpää | 2001 | 479 | 32.04 | 1:08.30 | 1:46.17 | 2:24.36 | |||
Haapajärven Kiilat | 2:24.29 | |||||||||
9 | Silvia Pravato | 1998 | 445 | 1:10.02 | 2:27.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Nora Kosonen | 2001 | 440 | 32.53 | 1:09.92 | 1:49.09 | 2:28.44 | |||
TaTu Tampere | 2:24.24 | |||||||||
11 | Venla Säntti | 2003 | 422 | 32.51 | 1:21.90 | 1:51.59 | 2:30.60 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:29.72 | |||||||||
12 | Seela Peuralahti | 2001 | 417 | 32.29 | 1:11.33 | 1:51.98 | 2:31.16 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:30.77 | |||||||||
13 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 382 | 34.77 | 1:14.23 | 1:55.95 | 2:35.63 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.43 | |||||||||
14 | Isa Vehkaoja | 2002 | 375 | 35.24 | 1:15.46 | 1:57.10 | 2:36.63 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:33.93 | |||||||||
15 | Sole Piirainen | 2002 | 283 | 35.85 | 1:20.32 | 2:07.31 | 2:52.05 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:53.93 | |||||||||
16 | Essi Juntunen | 2003 | 266 | 37.33 | 1:21.86 | 2:09.17 | 2:55.55 | |||
Haukiputaan Heitto | 2:55.20 | |||||||||
17 | Kia Leinonen | 2003 | 221 | 39.30 | 1:27.56 | 2:18.11 | 3:06.80 | |||
Oulun Lohet | 2:59.23 | |||||||||
18 | Noora Aikio | 2004 | 205 | 1:32.36 | 3:11.48 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
19 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 185 | 3:18.27 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 3:32.16 | |||||||||
20 | Mikaela Laaksola | 2004 | 159 | 1:43.47 | 3:28.51 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 3:28.04 | |||||||||
- | Lidia Evans | 2005 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 3:33.77 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 09:44 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:08 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | 505 | 28.39 | 1:00.24 | 1:34.45 | 2:08.01 | |||
Kemin Uimaseura | 2:04.38 | |||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | 503 | 28.41 | 1:35.31 | 2:08.22 | ||||
Haukiputaan Heitto | 2:10.02 | |||||||||
3 | Severi Lieto | 1998 | 453 | 29.29 | 1:01.75 | 1:38.66 | 2:12.76 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:12.09 | |||||||||
4 | Claes Fjellström | 2001 | 450 | 30.60 | 1:04.65 | 1:39.15 | 2:13.04 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:14.57 | |||||||||
5 | Aaron Joki | 1999 | 423 | 29.14 | 1:02.80 | 1:39.34 | 2:15.80 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:12.29 | |||||||||
6 | Janne Tyni | 2000 | 422 | 31.45 | 1:06.56 | 1:41.70 | 2:15.95 | |||
Oulun Lohet | 2:19.16 | |||||||||
7 | Nikolai Em | 2004 | 371 | 41.90 | 1:40.05 | 2:21.95 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Joona Oksakari | 2000 | 353 | 32.17 | 1:08.71 | 1:46.19 | 2:24.19 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:20.52 | |||||||||
9 | Juho Keränen | 2002 | 284 | 34.98 | 1:13.72 | 1:55.20 | 2:35.06 | |||
Oulun Lohet | 2:38.05 | |||||||||
10 | Toni Lipponen | 2003 | 246 | 36.31 | 1:19.09 | 2:03.89 | 2:42.74 | |||
Kemin Uimaseura | 2:42.56 | |||||||||
11 | Kari Paananen | 1970 | 223 | 36.91 | 1:19.13 | 2:03.12 | 2:48.07 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
12 | Benjamin Evans | 2003 | 217 | 37.39 | 1:21.30 | 2:06.87 | 2:49.48 | |||
Swimming Club Vuokatti | 2:51.15 | |||||||||
13 | Jani Leskelä | 2001 | 189 | 37.26 | 1:23.90 | 2:14.05 | 2:57.73 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:43.01 | |||||||||
14 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 183 | 37.03 | 1:23.83 | 2:12.63 | 2:59.57 | |||
Kemin Uimaseura | 2:57.87 | |||||||||
15 | Otto Luokkala | 2001 | 168 | 39.87 | 1:27.62 | 2:16.71 | 3:04.55 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 2:55.43 | |||||||||
16 | Jami Kenttälä | 2004 | 165 | 41.66 | 1:30.32 | 2:20.08 | 3:05.91 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:08.06 | |||||||||
17 | Topi Fordell | 2005 | 149 | 42.98 | 1:33.69 | 2:25.21 | 3:12.27 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Miko Saukkonen | 2006 | 106 | 45.48 | 1:39.29 | 2:37.34 | 3:35.40 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Ville Korpilähde | 2002 | DNS | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 2:38.68 | |||||||||
- | Matias Murole | 1971 | DNF | |||||||
Uinti Imatra | 2:28.73 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:08 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:11 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pinja Taskila | 2004 | 475 | 37.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.90 | |||||||||
2 | Laura Markuksela | 2004 | 412 | 39.60 | ||||||
Oulun Lohet | 40.38 | |||||||||
3 | Helmi Jouhten | 2004 | 329 | 42.68 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 50.58 | |||||||||
4 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 327 | 42.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 45.60 | |||||||||
5 | Anastasia Parfenova | 2004 | 325 | 42.85 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 43.72 | |||||||||
6 | Miina Torvikoski | 2006 | 230 | 48.10 | ||||||
Kemin Uimaseura | 50.80 | |||||||||
7 | Alexia Tahkola | 2005 | 191 | 51.11 | ||||||
Oulun Lohet | 50.20 | |||||||||
8 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 186 | 51.58 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 50.38 | |||||||||
9 | Anniina Kanste | 2004 | 185 | 51.70 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 54.17 | |||||||||
10 | Roosa Hautamäki | 2005 | 182 | 51.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.67 | |||||||||
11 | Lotta Moilanen | 2006 | 182 | 52.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 51.60 | |||||||||
12 | Henna Moilanen | 2004 | 167 | 53.46 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 52.83 | |||||||||
13 | Petra Laukkanen | 2004 | 167 | 53.48 | ||||||
Oulun Lohet | 55.39 | |||||||||
14 | Amanda Riuttanen | 2005 | 166 | 53.57 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.69 | |||||||||
15 | Kaisa Keränen | 2007 | 155 | 54.84 | ||||||
Oulun Lohet | 54.03 | |||||||||
16 | Pinja Lohiniva | 2005 | 151 | 55.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 56.19 | |||||||||
17 | Teresa Pulkkinen | 2005 | 147 | 55.80 | ||||||
Oulun Lohet | 53.77 | |||||||||
18 | Vilja Säntti | 2008 | 147 | 55.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 55.36 | |||||||||
19 | Veera Pulkkinen | 2004 | 142 | 56.46 | ||||||
Oulun Lohet | 58.90 | |||||||||
20 | Raita Virtanen | 2005 | 137 | 57.07 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 58.19 | |||||||||
21 | Lidia Evans | 2005 | 136 | 57.21 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 57.25 | |||||||||
22 | Reetta Pietilä | 2005 | 136 | 57.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 58.45 | |||||||||
23 | Aada Hirvasoja | 2005 | 135 | 57.42 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 57.88 | |||||||||
24 | Sara Seppänen | 2006 | 132 | 57.88 | ||||||
Oulun Lohet | 59.30 | |||||||||
25 | Noora Tennilä | 2007 | 129 | 58.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 58.42 | |||||||||
26 | Ellen Krüger | 2007 | 128 | 58.41 | ||||||
Oulun Lohet | 57.14 | |||||||||
27 | Emma Autio | 2007 | 117 | 1:00.11 | ||||||
Oulun Lohet | 1:02.62 | |||||||||
28 | Martta Ryynänen | 2005 | 117 | 1:00.23 | ||||||
Oulun Lohet | 59.01 | |||||||||
29 | Mikaela Laaksola | 2004 | 115 | 1:00.58 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 56.99 | |||||||||
30 | Riina Leinonen | 2004 | 115 | 1:00.62 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 59.52 | |||||||||
31 | Pihla Louhela | 2005 | 107 | 1:02.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:03.34 | |||||||||
32 | Anniina Törmi | 2005 | 107 | 1:02.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:03.77 | |||||||||
33 | Vilmiina Grekula | 2005 | 106 | 1:02.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.14 | |||||||||
34 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 92 | 1:05.29 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 1:00.87 | |||||||||
35 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 82 | 1:07.68 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.55 | |||||||||
- | Sofia Kilpeläinen | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.42 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 679 | 33.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.85 | |||||||||
2 | Milja Mielty | 2000 | 540 | 36.20 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.24 | |||||||||
3 | Reetta Pahkala | 1997 | 506 | 36.98 | ||||||
Oulun Lohet | 34.52 | |||||||||
4 | Heidi Kivioja | 2000 | 506 | 36.99 | ||||||
Vieskan Uimarit | 36.16 | |||||||||
5 | Riika Huttula | 2001 | 478 | 37.70 | ||||||
Oulun Lohet | 38.32 | |||||||||
6 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 470 | 37.89 | ||||||
Oulun Lohet | 39.50 | |||||||||
6 | Sini Niemi | 1993 | 470 | 37.89 | ||||||
Tornion Uimaseura | 40.27 | |||||||||
8 | Anni Rajaniemi | 2000 | 459 | 38.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.27 | |||||||||
9 | Fanny Vuollet | 1999 | 451 | 38.43 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.31 | |||||||||
10 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 448 | 38.50 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 37.49 | |||||||||
11 | Malla Huusko | 1999 | 448 | 38.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.42 | |||||||||
12 | Eveliina Palo | 1999 | 446 | 38.56 | ||||||
Kemin Uimaseura | 39.56 | |||||||||
13 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 417 | 39.45 | ||||||
Tornion Uimaseura | 37.37 | |||||||||
14 | Katariina Kourula | 2002 | 414 | 39.54 | ||||||
Kemin Uimaseura | 40.42 | |||||||||
15 | Sonja Portin | 1998 | 404 | 39.85 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Nelle Ojakippola | 2001 | 401 | 39.96 | ||||||
Vieskan Uimarit | 37.53 | |||||||||
17 | Emma Hämäläinen | 2003 | 394 | 40.20 | ||||||
Vieskan Uimarit | 42.83 | |||||||||
18 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 384 | 40.54 | ||||||
Oulun Lohet | 42.40 | |||||||||
19 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 377 | 40.79 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 40.83 | |||||||||
20 | Alina Huotari | 2002 | 370 | 41.06 | ||||||
Oulun Lohet | 38.46 | |||||||||
21 | Amalia Siekkinen | 2002 | 364 | 41.27 | ||||||
Oulun Lohet | 41.11 | |||||||||
22 | Senni Keisu | 2001 | 352 | 41.72 | ||||||
Oulun Lohet | 41.89 | |||||||||
23 | Ronja Nätynki | 2002 | 350 | 41.80 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 40.66 | |||||||||
24 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 347 | 41.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.47 | |||||||||
25 | Emma Nikula | 1998 | 336 | 42.37 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
26 | Mathilda Puutio | 2003 | 331 | 42.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.46 | |||||||||
27 | Sina Hulkkonen | 1987 | 308 | 43.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.31 | |||||||||
28 | Liina Rajaniemi | 2003 | 288 | 44.59 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 47.61 | |||||||||
29 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 279 | 45.07 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 44.06 | |||||||||
30 | Silja Kanto | 2000 | 265 | 45.84 | ||||||
Kemin Uimaseura | 48.40 | |||||||||
31 | Miina Laukka | 2003 | 255 | 46.45 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 47.15 | |||||||||
32 | Iida Saraniemi | 2003 | 239 | 47.45 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 46.23 | |||||||||
33 | Reeta Kallunki | 2003 | 239 | 47.46 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.44 | |||||||||
34 | Angelica Kuoksa | 2001 | 218 | 48.96 | ||||||
Oulun Lohet | 47.60 | |||||||||
35 | Pipsa Remes | 2001 | 215 | 49.20 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 49.79 | |||||||||
36 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 213 | 49.29 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 47.79 | |||||||||
37 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 209 | 49.62 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 52.46 | |||||||||
38 | Anette Kinnunen | 2002 | 198 | 50.52 | ||||||
Oulun Lohet | 52.72 | |||||||||
39 | Emmi Palo | 2003 | 188 | 51.38 | ||||||
Kemin Uimaseura | 51.79 | |||||||||
40 | Tanja Uusitalo | 2003 | 169 | 53.26 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 56.99 | |||||||||
41 | Soile Kallunki | 1975 | 163 | 53.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 52.08 | |||||||||
42 | Mervi Ukkola | 1970 | 158 | 54.48 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.46 | |||||||||
43 | Vilma Kivimäki | 2002 | 149 | 55.58 | ||||||
Oulun Lohet | 55.97 | |||||||||
44 | Jenni Pyörälä | 2002 | 122 | 59.38 | ||||||
Oulun Lohet | 56.17 | |||||||||
45 | Jenny Kukkonen | 1994 | 91 | 1:05.32 | ||||||
Oulun Lohet | 1:03.18 | |||||||||
- | Hanna Rantanen | 2002 | DNF | |||||||
Kemin Uimaseura | 46.36 | |||||||||
- | Sole Piirainen | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Club Vuokatti | 43.02 | |||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:11 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:22 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 287 | 40.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.05 | |||||||||
2 | Sihan Yu | 2003 | 255 | 42.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.49 | |||||||||
3 | Magnus Kuitunen | 2004 | 253 | 42.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.97 | |||||||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | 194 | 46.02 | ||||||
Kemin Uimaseura | 47.86 | |||||||||
5 | Vili Rantasuo | 2004 | 184 | 46.86 | ||||||
Oulun Lohet | 47.27 | |||||||||
6 | Konsta Rantasuo | 2006 | 171 | 48.02 | ||||||
Oulun Lohet | 48.06 | |||||||||
7 | Benjamin Evans | 2003 | 160 | 49.08 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 50.51 | |||||||||
8 | Noa Korhonen | 2005 | 139 | 51.43 | ||||||
Oulun Lohet | 53.39 | |||||||||
9 | Elias Mikkonen | 2005 | 136 | 51.83 | ||||||
Oulun Lohet | 52.30 | |||||||||
10 | Aatu Kunnari | 2004 | 122 | 53.75 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 55.38 | |||||||||
11 | Tuomas Romsi | 2005 | 121 | 53.82 | ||||||
Kemin Uimaseura | 52.94 | |||||||||
12 | Paavo Tapio | 2005 | 113 | 55.10 | ||||||
Oulun Lohet | 56.00 | |||||||||
13 | Topi Fordell | 2005 | 104 | 56.60 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 57.49 | |||||||||
13 | Tuomo Leinonen | 2006 | 104 | 56.60 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 54.91 | |||||||||
15 | Roni Heikkinen | 2005 | 103 | 56.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Lauri Siurua | 2005 | 101 | 57.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 59.52 | |||||||||
17 | Otso Kotila | 2004 | 92 | 59.00 | ||||||
Oulun Lohet | 57.64 | |||||||||
- | Jean Väisänen | 2006 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Teemu Hartikainen | 1993 | 545 | 32.65 | ||||||
Kemin Uimaseura | 32.61 | |||||||||
2 | Joona Oksakari | 2000 | 524 | 33.07 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.12 | |||||||||
3 | Santeri Leppälä | 1998 | 514 | 33.28 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.38 | |||||||||
4 | Tuukka Korpela | 1990 | 472 | 34.24 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Tomi Leppälä | 1994 | 468 | 34.35 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Miikka Willman | 1998 | 459 | 34.55 | ||||||
Oulun Lohet | 34.75 | |||||||||
7 | Robin Thodin | 1995 | 450 | 34.79 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 34.19 | |||||||||
8 | Julius Kuitunen | 2002 | 443 | 34.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.87 | |||||||||
9 | Aaron Joki | 1999 | 422 | 35.54 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.35 | |||||||||
10 | Tiitus Taskila | 2001 | 386 | 36.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.31 | |||||||||
11 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 379 | 36.85 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 37.03 | |||||||||
12 | Niko Blankenstein | 1996 | 373 | 37.04 | ||||||
Oulun Lohet | 35.86 | |||||||||
13 | Viktor Thodin | 2000 | 355 | 37.66 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.33 | |||||||||
14 | Veikko Romppainen | 2000 | 329 | 38.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.80 | |||||||||
15 | Kalle Karhunen | 2001 | 315 | 39.18 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 39.29 | |||||||||
16 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 274 | 41.05 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.53 | |||||||||
17 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 265 | 41.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.90 | |||||||||
18 | Anton Ylihannu | 2001 | 256 | 41.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Aleksi Romsi | 2002 | 244 | 42.68 | ||||||
Kemin Uimaseura | 45.24 | |||||||||
20 | Marko Saarinen | 1970 | 238 | 43.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Olli Halvari | 2002 | 204 | 45.25 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 45.56 | |||||||||
22 | Jeremia Saarinen | 2002 | 203 | 45.36 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 46.04 | |||||||||
23 | Miikka Mattila | 1977 | 196 | 45.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.49 | |||||||||
24 | Riku Silvennoinen | 2001 | 173 | 47.79 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 46.73 | |||||||||
25 | Eemeli Kauppila | 2002 | 139 | 51.47 | ||||||
Oulun Lohet | 51.11 | |||||||||
26 | Petri Aarnio | 1977 | 10 | 2:00.89 | ||||||
Oulun Lohet | 2:06.44 | |||||||||
- | Veeti Taimisto | 2002 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.87 | |||||||||
- | Hugo Mattola | 2001 | DSQ | |||||||
Haapajärven Kiilat | 41.27 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:22 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:32 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Petra Heikkinen | 2002 | 452 | 36.55 | 1:15.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:14.56 | |||||||||
2 | Jonna Airisniemi | 2000 | 434 | 36.58 | 1:16.75 | |||||
Kemijärven Kaiku | 1:14.04 | |||||||||
3 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 425 | 37.07 | 1:17.29 | |||||
Oulun Lohet | 1:16.41 | |||||||||
4 | Seela Peuralahti | 2001 | 410 | 37.68 | 1:18.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.74 | |||||||||
5 | Petra Ansaranta | 2004 | 401 | 37.48 | 1:18.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.90 | |||||||||
6 | Mari Hekkala | 2000 | 396 | 37.85 | 1:19.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:15.45 | |||||||||
7 | Nora Kosonen | 2001 | 387 | 39.26 | 1:19.71 | |||||
TaTu Tampere | 1:17.98 | |||||||||
8 | Anni Katajamäki | 2000 | 366 | 40.00 | 1:21.24 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:20.92 | |||||||||
9 | Eevi Peltonen | 2004 | 362 | 39.63 | 1:21.49 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.44 | |||||||||
10 | Sole Piirainen | 2002 | 292 | 42.31 | 1:27.51 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:25.93 | |||||||||
11 | Viivi Tonteri | 2004 | 270 | 43.56 | 1:29.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.02 | |||||||||
12 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 259 | 43.41 | 1:31.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:29.52 | |||||||||
13 | Viona Mönttinen | 2003 | 255 | 45.05 | 1:31.62 | |||||
Oulun Lohet | 1:30.97 | |||||||||
14 | Viivi Lankinen | 2002 | 254 | 44.97 | 1:31.70 | |||||
Oulun Lohet | 1:32.24 | |||||||||
15 | Viivi Säntti | 2005 | 250 | 44.50 | 1:32.23 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:36.91 | |||||||||
16 | Katariina Niemelä | 2001 | 248 | 46.32 | 1:32.41 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:35.57 | |||||||||
17 | Iida Saraniemi | 2003 | 244 | 45.23 | 1:32.97 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
18 | Sara Meissner | 2004 | 233 | 45.38 | 1:34.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:42.64 | |||||||||
19 | Elina Turunen | 2005 | 221 | 45.36 | 1:35.99 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:36.16 | |||||||||
20 | Iida Nissilä | 2003 | 219 | 47.24 | 1:36.37 | |||||
Oulun Lohet | 1:33.42 | |||||||||
21 | Lotta Moilanen | 2006 | 206 | 47.43 | 1:38.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:40.05 | |||||||||
22 | Laura Rajavaara | 2005 | 192 | 48.06 | 1:40.65 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:38.42 | |||||||||
23 | Siiri Rahikkala | 2004 | 188 | 48.13 | 1:41.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:45.83 | |||||||||
24 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 172 | 51.19 | 1:44.37 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:51.64 | |||||||||
25 | Saana Näsi | 2004 | 129 | 56.14 | 1:54.93 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:54.91 | |||||||||
- | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | DNS | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:26.64 | |||||||||
- | Jenna Salonen | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Denize Korkiakoski | 1999 | 442 | 36.74 | 1:16.25 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.66 | |||||||||
2 | Tiia Pudas | 1999 | 383 | 38.77 | 1:20.00 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:19.52 | |||||||||
3 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 154 | 30.00 | 1:48.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:32 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:42 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aaron Joki | 1999 | 404 | 34.09 | 1:10.21 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.76 | |||||||||
2 | Viktor Thodin | 2000 | 401 | 33.57 | 1:10.40 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:09.37 | |||||||||
3 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 392 | 34.58 | 1:10.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.95 | |||||||||
4 | Claes Fjellström | 2001 | 375 | 34.63 | 1:11.98 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.03 | |||||||||
5 | Joona Oksakari | 2000 | 242 | 39.75 | 1:23.33 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.31 | |||||||||
6 | Niklas Raesalmi | 2002 | 234 | 41.28 | 1:24.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:24.27 | |||||||||
7 | Leevi Sipilä | 2003 | 201 | 43.25 | 1:28.60 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:28.02 | |||||||||
8 | Juhani Tapio | 2002 | 181 | 45.86 | 1:31.73 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:25.79 | |||||||||
9 | Eemeli Korhonen | 2003 | 173 | 45.84 | 1:33.16 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:32.31 | |||||||||
10 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 173 | 43.98 | 1:33.17 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:29.53 | |||||||||
11 | Vili Rantasuo | 2004 | 168 | 46.33 | 1:34.07 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Benjamin Evans | 2003 | 152 | 49.54 | 1:37.32 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:32.83 | |||||||||
13 | Matias Mikkonen | 2003 | 128 | 50.36 | 1:43.00 | |||||
Oulun Lohet | 1:43.69 | |||||||||
14 | Topias Höglund | 2007 | 64 | 1:01.00 | 2:09.64 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Matias Utunen | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Esa Hyrynkangas | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 1:15.18 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Hugo Mattola | 2001 | DSQ | |||||||
Haapajärven Kiilat | 1:12.34 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jimi Kenttälä | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Rasmus Koskela | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:38.68 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Miikka Mattila | 1977 | 139 | 48.39 | 1:40.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:44.96 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:42 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:47 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 569 | 31.71 | 1:07.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.35 | |||||||||
2 | Wendela Vuorinen | 2000 | 445 | 35.12 | 1:13.29 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.79 | |||||||||
3 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 415 | 34.16 | 1:15.03 | |||||
Tornion Uimaseura | 1:10.66 | |||||||||
4 | Katriina Korpi | 2000 | 411 | 35.71 | 1:15.27 | |||||
Oulun Lohet | 1:21.16 | |||||||||
5 | Nelle Ojakippola | 2001 | 368 | 36.79 | 1:18.07 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:16.27 | |||||||||
6 | Heidi Kivioja | 2000 | 330 | 37.38 | 1:21.00 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:16.69 | |||||||||
7 | Nita Poutiainen | 2003 | 299 | 38.87 | 1:23.64 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.33 | |||||||||
8 | Heta Järvenpää | 2001 | 274 | 38.09 | 1:26.18 | |||||
Haapajärven Kiilat | 1:19.09 | |||||||||
9 | Amalia Siekkinen | 2002 | 258 | 40.63 | 1:27.88 | |||||
Oulun Lohet | 1:24.94 | |||||||||
10 | Pinja Sipovaara | 2002 | 243 | 42.25 | 1:29.60 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 209 | 46.01 | 1:34.30 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.89 | |||||||||
12 | Aada Heiskanen | 2004 | 187 | 45.36 | 1:37.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Mikaela Jokela | 2002 | 167 | 44.83 | 1:41.48 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:48.91 | |||||||||
14 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 152 | 44.05 | 1:44.68 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Katariina Kourula | 2002 | DNF | |||||||
Kemin Uimaseura | 1:37.38 | |||||||||
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Heidi Savioja | 1988 | 516 | 33.01 | 1:09.75 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 1:12.99 | |||||||||
2 | Sofia Risteelä | 1993 | 443 | 33.93 | 1:13.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.45 | |||||||||
3 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 394 | 36.07 | 1:16.34 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.87 | |||||||||
- | Mari Mäkilä | 1991 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:47 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:51 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 418 | 30.54 | 1:06.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.09 | |||||||||
2 | Aaron Joki | 1999 | 379 | 31.30 | 1:08.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.13 | |||||||||
3 | Joona Oksakari | 2000 | 326 | 34.11 | 1:12.35 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.99 | |||||||||
4 | Valtteri Taskinen | 2002 | 258 | 35.57 | 1:18.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:18.10 | |||||||||
5 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 195 | 41.10 | 1:25.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:45.13 | |||||||||
6 | Mikael Ryynänen | 2003 | 146 | 43.98 | 1:34.42 | |||||
Oulun Lohet | 1:38.90 | |||||||||
7 | Toni Lipponen | 2003 | 133 | 43.90 | 1:37.57 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 643 | 26.53 | 57.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 57.84 | |||||||||
2 | Robin Thodin | 1995 | 471 | 30.47 | 1:03.99 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:02.40 | |||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 424 | 30.50 | 1:06.31 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:07.70 | |||||||||
3 | Santeri Teppola | 1994 | 424 | 30.12 | 1:06.31 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.91 | |||||||||
5 | Severi Lieto | 1998 | 416 | 30.40 | 1:06.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.57 | |||||||||
6 | Riku Ylikärppä | 1998 | 401 | 30.97 | 1:07.53 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:01.68 | |||||||||
7 | Mikko Porali | 1971 | 258 | 34.69 | 1:18.21 | |||||
Uinti Imatra | 1:17.77 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:51 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:05 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Laura Markuksela | 2004 | 373 | 32.95 | ||||||
Oulun Lohet | 32.39 | |||||||||
2 | Miina Torvikoski | 2006 | 275 | 36.48 | ||||||
Kemin Uimaseura | 38.09 | |||||||||
3 | Anastasia Parfenova | 2004 | 246 | 37.83 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 37.50 | |||||||||
4 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 226 | 38.94 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 38.20 | |||||||||
5 | Matilda Hietala | 2004 | 218 | 39.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.76 | |||||||||
6 | Petra Laukkanen | 2004 | 206 | 40.16 | ||||||
Oulun Lohet | 40.87 | |||||||||
7 | Noora Aikio | 2004 | 198 | 40.69 | ||||||
Kemin Uimaseura | 41.75 | |||||||||
8 | Sointu Purola | 2005 | 189 | 41.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.17 | |||||||||
9 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | 188 | 41.39 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 47.97 | |||||||||
10 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 187 | 41.43 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 41.13 | |||||||||
11 | Vilja Säntti | 2008 | 185 | 41.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.12 | |||||||||
12 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 183 | 41.79 | ||||||
Kemin Uimaseura | 42.32 | |||||||||
13 | Mikaela Laaksola | 2004 | 182 | 41.82 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 41.59 | |||||||||
14 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 169 | 42.84 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 43.89 | |||||||||
15 | Noora Tennilä | 2007 | 168 | 42.94 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 41.32 | |||||||||
16 | Sara Seppänen | 2006 | 164 | 43.27 | ||||||
Oulun Lohet | 42.73 | |||||||||
17 | Amanda Riuttanen | 2005 | 148 | 44.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 44.73 | |||||||||
18 | Reetta Pietilä | 2005 | 147 | 44.91 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 45.12 | |||||||||
19 | Lidia Evans | 2005 | 141 | 45.50 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 45.53 | |||||||||
20 | Saana Näsi | 2004 | 133 | 46.44 | ||||||
Kemin Uimaseura | 45.46 | |||||||||
21 | Martta Ryynänen | 2005 | 123 | 47.67 | ||||||
Oulun Lohet | 45.54 | |||||||||
22 | Raita Virtanen | 2005 | 122 | 47.72 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 46.80 | |||||||||
23 | Anniina Törmi | 2005 | 120 | 47.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 50.21 | |||||||||
24 | Emma Autio | 2007 | 116 | 48.63 | ||||||
Oulun Lohet | 49.76 | |||||||||
25 | Vilmiina Grekula | 2005 | 110 | 49.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 53.10 | |||||||||
26 | Roosa Hautamäki | 2005 | 108 | 49.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 53.30 | |||||||||
27 | Ellen Krüger | 2007 | 104 | 50.33 | ||||||
Oulun Lohet | 49.94 | |||||||||
28 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 73 | 56.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.93 | |||||||||
- | Aada Hirvasoja | 2005 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | 47.19 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Helmi Jouhten | 2004 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 32.20 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sonja Portin | 1998 | 588 | 28.31 | ||||||
Oulun Lohet | 28.12 | |||||||||
2 | Katri Hurskainen | 2000 | 561 | 28.76 | ||||||
Oulun Lohet | 28.70 | |||||||||
3 | Jenni Louhimo | 2001 | 552 | 28.92 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.80 | |||||||||
4 | Heidi Savioja | 1988 | 519 | 29.52 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 29.00 | |||||||||
5 | Reetta Pahkala | 1997 | 514 | 29.62 | ||||||
Oulun Lohet | 28.47 | |||||||||
6 | Heta Järvenpää | 2001 | 507 | 29.75 | ||||||
Haapajärven Kiilat | 30.78 | |||||||||
7 | Henna Hökkä | 2003 | 506 | 29.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.08 | |||||||||
7 | Jenni Niskanen | 1999 | 506 | 29.76 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 29.66 | |||||||||
9 | Malla Huusko | 1999 | 491 | 30.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.36 | |||||||||
10 | Nea Lähdesmäki | 1999 | 482 | 30.26 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.82 | |||||||||
11 | Carita Heikkala | 1998 | 477 | 30.35 | ||||||
Oulun Lohet | 31.37 | |||||||||
12 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 472 | 30.46 | ||||||
Oulun Lohet | 30.78 | |||||||||
13 | Riika Huttula | 2001 | 467 | 30.57 | ||||||
Oulun Lohet | 29.98 | |||||||||
14 | Heidi Blankenstein | 2001 | 462 | 30.69 | ||||||
Oulun Lohet | 30.49 | |||||||||
15 | Inna Pajuluoma | 1999 | 455 | 30.85 | ||||||
Oulun Lohet | 30.67 | |||||||||
16 | Jemina Pesonen | 1998 | 447 | 31.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.65 | |||||||||
17 | Anni Rajaniemi | 2000 | 446 | 31.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.76 | |||||||||
18 | Tiia Pudas | 1999 | 435 | 31.30 | ||||||
Vieskan Uimarit | 31.64 | |||||||||
19 | Elina Pulkkinen | 1999 | 435 | 31.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.27 | |||||||||
20 | Denize Korkiakoski | 1999 | 425 | 31.54 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.43 | |||||||||
21 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 423 | 31.60 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.13 | |||||||||
22 | Minja Lukkari | 2003 | 422 | 31.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.00 | |||||||||
23 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 422 | 31.63 | ||||||
Oulun Lohet | 33.24 | |||||||||
24 | Anni Willman | 2001 | 420 | 31.67 | ||||||
Oulun Lohet | 31.36 | |||||||||
25 | Emma Nikula | 1998 | 407 | 32.02 | ||||||
Vieskan Uimarit | 32.87 | |||||||||
26 | Ronja Nätynki | 2002 | 403 | 32.11 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 31.74 | |||||||||
27 | Senni Keisu | 2001 | 402 | 32.13 | ||||||
Oulun Lohet | 31.95 | |||||||||
28 | Angelica Kuoksa | 2001 | 401 | 32.16 | ||||||
Oulun Lohet | 31.58 | |||||||||
29 | Iina Elorinne | 2002 | 399 | 32.21 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
30 | Moonica Pirhonen | 2001 | 395 | 32.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.13 | |||||||||
31 | Ada Niskala | 2000 | 388 | 32.52 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 33.10 | |||||||||
32 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 382 | 32.70 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 32.49 | |||||||||
33 | Karita Juntunen | 1999 | 381 | 32.71 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.40 | |||||||||
34 | Milla Lackman | 1997 | 380 | 32.75 | ||||||
Oulun Lohet | 32.40 | |||||||||
35 | Iida Kunnari | 2000 | 377 | 32.84 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.62 | |||||||||
36 | Katariina Jyrälä | 2000 | 376 | 32.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.73 | |||||||||
37 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 376 | 32.87 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 32.37 | |||||||||
38 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 375 | 32.88 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 32.92 | |||||||||
39 | Martta Rautiainen | 1998 | 357 | 33.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.57 | |||||||||
40 | Silja Kanto | 2000 | 357 | 33.43 | ||||||
Kemin Uimaseura | 34.80 | |||||||||
41 | Hanna Rantanen | 2002 | 353 | 33.56 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.50 | |||||||||
42 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 341 | 33.94 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 33.03 | |||||||||
43 | Sara Ylimäki | 2003 | 337 | 34.07 | ||||||
Kemin Uimaseura | 35.28 | |||||||||
44 | Filippa Rieppo | 2003 | 326 | 34.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.60 | |||||||||
45 | Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 324 | 34.53 | ||||||
Oulun Lohet | 33.96 | |||||||||
46 | Saga Alisa Bruun | 2003 | 324 | 34.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.63 | |||||||||
47 | Reeta Kallunki | 2003 | 322 | 34.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.85 | |||||||||
48 | Pipsa Remes | 2001 | 318 | 34.76 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 34.15 | |||||||||
49 | Liina Rajaniemi | 2003 | 312 | 34.96 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 36.20 | |||||||||
50 | Iida Saraniemi | 2003 | 303 | 35.31 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 35.98 | |||||||||
51 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | 298 | 35.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.37 | |||||||||
52 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 238 | 38.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.50 | |||||||||
53 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 219 | 39.33 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 39.22 | |||||||||
54 | Tanja Uusitalo | 2003 | 207 | 40.06 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.30 | |||||||||
55 | Emmi Palo | 2003 | 200 | 40.53 | ||||||
Kemin Uimaseura | 39.44 | |||||||||
56 | Vilma Kivimäki | 2002 | 179 | 42.07 | ||||||
Oulun Lohet | 45.57 | |||||||||
57 | Soile Kallunki | 1975 | 170 | 42.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
58 | Sofia Koppström | 2003 | 157 | 43.94 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
59 | Mervi Ukkola | 1970 | 138 | 45.87 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 46.21 | |||||||||
60 | Krista Korento | 2003 | 116 | 48.64 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
61 | Jenni Pyörälä | 2002 | 114 | 48.81 | ||||||
Oulun Lohet | 44.66 | |||||||||
62 | Jenny Kukkonen | 1994 | 85 | 53.78 | ||||||
Oulun Lohet | 47.06 | |||||||||
- | Nora Kosonen | 2001 | DNF | |||||||
TaTu Tampere | 31.05 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:05 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 321 | 30.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.08 | |||||||||
2 | Magnus Kuitunen | 2004 | 261 | 32.70 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.54 | |||||||||
3 | Vili Rantasuo | 2004 | 198 | 35.82 | ||||||
Oulun Lohet | 35.62 | |||||||||
4 | Karlo Kilpinen | 2003 | 172 | 37.58 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.49 | |||||||||
5 | Alex Kortesalmi | 2004 | 165 | 38.05 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 38.67 | |||||||||
6 | Nikolai Em | 2004 | 165 | 38.06 | ||||||
Oulun Lohet | 37.18 | |||||||||
7 | Topi Fordell | 2005 | 153 | 39.07 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 39.42 | |||||||||
8 | Tuomas Romsi | 2005 | 150 | 39.27 | ||||||
Kemin Uimaseura | 40.10 | |||||||||
9 | Konsta Rantasuo | 2006 | 150 | 39.33 | ||||||
Oulun Lohet | 39.41 | |||||||||
10 | Aatu Kunnari | 2004 | 145 | 39.74 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 40.08 | |||||||||
11 | Matias Mikkonen | 2003 | 138 | 40.37 | ||||||
Oulun Lohet | 41.10 | |||||||||
12 | Onni Kelloniemi | 2004 | 123 | 42.03 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
13 | Nooa Kaunisto | 2007 | 115 | 42.99 | ||||||
Kemin Uimaseura | 47.35 | |||||||||
14 | Eliel Ketola | 2005 | 113 | 43.24 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 47.82 | |||||||||
15 | Tuomo Leinonen | 2006 | 109 | 43.72 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
16 | Paavo Tapio | 2005 | 101 | 44.85 | ||||||
Oulun Lohet | 44.47 | |||||||||
17 | Miko Saukkonen | 2006 | 99 | 45.18 | ||||||
Kemin Uimaseura | 46.12 | |||||||||
18 | Otso Kotila | 2004 | 98 | 45.24 | ||||||
Oulun Lohet | 44.75 | |||||||||
19 | Lauri Siurua | 2005 | 88 | 46.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 46.71 | |||||||||
20 | Jean Väisänen | 2006 | 83 | 47.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 46.18 | |||||||||
21 | Topias Höglund | 2007 | 77 | 49.11 | ||||||
Kemin Uimaseura | 48.28 | |||||||||
22 | Roni Heikkinen | 2005 | 64 | 52.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 53.31 | |||||||||
- | Roope Mutanen | 2003 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | 35.07 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 606 | 24.70 | ||||||
Oulun Lohet | 24.51 | |||||||||
2 | Aku Venhola | 1990 | 575 | 25.14 | ||||||
Oulun Lohet | 24.93 | |||||||||
3 | Konsta Kallinen | 1999 | 544 | 25.61 | ||||||
Oulun Lohet | 24.81 | |||||||||
4 | Santeri Leppälä | 1998 | 543 | 25.63 | ||||||
Kemin Uimaseura | 25.45 | |||||||||
5 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 519 | 26.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 25.66 | |||||||||
6 | Aaron Joki | 1999 | 462 | 27.03 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.17 | |||||||||
7 | Juho Herva | 1998 | 459 | 27.10 | ||||||
Oulun Lohet | 26.39 | |||||||||
8 | Miikka Willman | 1998 | 455 | 27.17 | ||||||
Oulun Lohet | 27.23 | |||||||||
9 | Santeri Teppola | 1994 | 448 | 27.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.01 | |||||||||
10 | Jere Keskiaho | 2001 | 442 | 27.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.12 | |||||||||
11 | Severi Lieto | 1998 | 429 | 27.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 27.00 | |||||||||
12 | Veikko Romppainen | 2000 | 424 | 27.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.79 | |||||||||
13 | Viktor Thodin | 2000 | 415 | 28.02 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 27.83 | |||||||||
14 | Eetu Elorinne | 2000 | 412 | 28.08 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 28.94 | |||||||||
15 | Paavo-Petteri Kelho | 1996 | 392 | 28.55 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 28.24 | |||||||||
16 | Janne Tyni | 2000 | 386 | 28.71 | ||||||
Oulun Lohet | 30.17 | |||||||||
17 | Matias Rajavaara | 2002 | 362 | 29.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.50 | |||||||||
18 | Julius Kuitunen | 2002 | 331 | 30.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.53 | |||||||||
19 | Joona Oksakari | 2000 | 318 | 30.63 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.64 | |||||||||
20 | Joni Ratilainen | 2000 | 316 | 30.68 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 31.31 | |||||||||
21 | Hugo Mattola | 2001 | 305 | 31.03 | ||||||
Haapajärven Kiilat | 31.01 | |||||||||
22 | Anton Ylihannu | 2001 | 305 | 31.04 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.18 | |||||||||
23 | Jaakko Hietikko | 2002 | 297 | 31.31 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 31.78 | |||||||||
24 | Aleksi Romsi | 2002 | 281 | 31.91 | ||||||
Kemin Uimaseura | 32.42 | |||||||||
25 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 273 | 32.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.25 | |||||||||
26 | Marko Saarinen | 1970 | 269 | 32.38 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Jani Leskelä | 2001 | 246 | 33.35 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 32.26 | |||||||||
28 | Eemeli Kauppila | 2002 | 244 | 33.46 | ||||||
Oulun Lohet | 33.79 | |||||||||
29 | Jeremia Saarinen | 2002 | 240 | 33.64 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 33.45 | |||||||||
30 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 215 | 34.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.49 | |||||||||
31 | Otto Luokkala | 2001 | 206 | 35.35 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 35.31 | |||||||||
32 | Olli Halvari | 2002 | 176 | 37.27 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 42.56 | |||||||||
33 | Riku Silvennoinen | 2001 | 134 | 40.78 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 37.91 | |||||||||
34 | Petri Aarnio | 1977 | 2 | 2:32.30 | ||||||
Oulun Lohet | 2:27.52 | |||||||||
- | Jere Kerttula | 1999 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.16 | |||||||||
- | Mika Piirainen | 1973 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.90 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:14 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:11 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 586 | 1:07.48 | 2:20.36 | 3:33.87 | 4:45.72 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:41.20 | |||||||||
2 | Sini Niemi | 1993 | 569 | 1:08.08 | 2:21.03 | 3:34.90 | 4:48.51 | |||
Tornion Uimaseura | 4:48.61 | |||||||||
3 | Jenni Louhimo | 2001 | 515 | 1:10.11 | 2:26.56 | 3:42.62 | 4:58.25 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:44.64 | |||||||||
4 | Jenna Miettinen | 1999 | 482 | 1:12.34 | 2:30.18 | 3:48.27 | 5:04.82 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:05.43 | |||||||||
5 | Wendela Vuorinen | 2000 | 459 | 1:10.90 | 2:29.71 | 3:50.19 | 5:09.89 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:57.69 | |||||||||
6 | Mathilda Puutio | 2003 | 452 | 1:14.96 | 2:34.87 | 3:54.57 | 5:11.54 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:16.24 | |||||||||
7 | Pinja Taskila | 2004 | 375 | 1:18.40 | 2:43.36 | 4:09.40 | 5:31.38 | |||
Oulun Uinti 1906 | 5:30.22 | |||||||||
8 | Ronja Nätynki | 2002 | 362 | 1:18.39 | 2:45.48 | 4:13.21 | 5:35.42 | |||
Swimming Club Rovaniemi | 5:33.13 | |||||||||
9 | Iina Elorinne | 2002 | 339 | 1:23.34 | 2:52.84 | 4:21.32 | 5:42.77 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Viivi Säntti | 2005 | 336 | 1:19.00 | 2:47.49 | 4:16.92 | 5:43.90 | |||
Oulun Uinti 1906 | 6:14.36 | |||||||||
11 | Emma Pajuluoma | 2001 | 332 | 1:18.59 | 2:45.36 | 4:15.93 | 5:45.28 | |||
Oulun Lohet | 5:14.52 | |||||||||
12 | Eevi Peltonen | 2004 | 294 | 1:24.13 | 2:55.65 | 4:29.08 | 5:59.46 | |||
Oulun Lohet | 6:01.12 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:11 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Tiitus Taskila | 2001 | 492 | 1:05.36 | 2:16.53 | 3:28.27 | 4:38.72 | |||
Oulun Uinti 1906 | 4:35.43 | |||||||||
2 | Claes Fjellström | 2001 | 405 | 1:08.27 | 2:24.03 | 3:40.83 | 4:57.39 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 4:38.21 | |||||||||
3 | Aaron Joki | 1999 | 381 | 1:08.61 | 2:28.43 | 3:47.33 | 5:03.37 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:08.79 | |||||||||
4 | Joona Oksakari | 2000 | 364 | 1:12.66 | 2:29.59 | 3:48.40 | 5:08.18 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:03.85 | |||||||||
5 | Kalle Karhunen | 2001 | 310 | 1:14.37 | 2:38.09 | 4:03.16 | 5:25.02 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 5:19.83 | |||||||||
6 | Toni Lipponen | 2003 | 263 | 1:22.98 | 2:51.84 | 4:18.53 | 5:43.41 | |||
Kemin Uimaseura | 5:33.61 | |||||||||
7 | Jami Kenttälä | 2004 | 189 | 1:30.30 | 3:09.57 | 4:47.16 | 6:23.21 | |||
Oulun Uinti 1906 | 7:05.31 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:03 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:16 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Milja Mielty | 2000 | 562 | 32.08 | 1:12.83 | 1:59.42 | 2:32.85 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:30.09 | |||||||||
2 | Fanny Vuollet | 1999 | 460 | 36.27 | 1:17.80 | 2:05.11 | 2:43.34 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:47.32 | |||||||||
3 | Petra Heikkinen | 2002 | 436 | 35.81 | 1:17.26 | 2:07.38 | 2:46.29 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:49.67 | |||||||||
4 | Anni Willman | 2001 | 421 | 36.95 | 1:22.94 | 2:12.57 | 2:48.26 | |||
Oulun Lohet | 2:47.55 | |||||||||
5 | Amalia Siekkinen | 2002 | 379 | 39.65 | 1:25.74 | 2:13.29 | 2:54.30 | |||
Oulun Lohet | 2:50.09 | |||||||||
6 | Emma Hämäläinen | 2003 | 355 | 39.08 | 1:27.27 | 2:17.16 | 2:58.02 | |||
Vieskan Uimarit | 2:55.15 | |||||||||
7 | Alina Huotari | 2002 | 353 | 44.34 | 1:28.38 | 2:19.16 | 2:58.35 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 314 | 39.70 | 1:30.04 | 2:23.29 | 3:05.44 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:01.07 | |||||||||
9 | Miina Torvikoski | 2006 | 256 | 46.72 | 1:40.40 | 2:34.43 | 3:18.44 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Lotta Moilanen | 2006 | 206 | 50.41 | 1:44.97 | 2:45.55 | 3:33.31 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Henna Moilanen | 2004 | 202 | 48.85 | 1:42.51 | 2:45.49 | 3:34.97 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:45.42 | |||||||||
12 | Riina Leinonen | 2004 | 150 | 58.00 | 1:57.72 | 3:04.14 | 3:57.05 | |||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Elina Pulkkinen | 1999 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:52.31 | |||||||||
- | Pipsa Remes | 2001 | DNF | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 3:19.84 | |||||||||
- | Anni Katajamäki | 2000 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | 2:46.50 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Miina Laukka | 2003 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 3:43.65 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:16 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:19 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Viktor Thodin | 2000 | 407 | 33.10 | 1:14.20 | 2:00.73 | 2:33.71 | |||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 2:33.69 | |||||||||
2 | Aaron Joki | 1999 | 386 | 31.53 | 1:15.20 | 2:02.72 | 2:36.45 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:31.31 | |||||||||
3 | Joona Oksakari | 2000 | 353 | 33.66 | 1:19.90 | 2:04.98 | 2:41.19 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:34.25 | |||||||||
4 | Mikael Ryynänen | 2003 | 202 | 45.64 | 1:35.04 | 2:34.04 | 3:14.13 | |||
Oulun Lohet | 3:15.09 | |||||||||
5 | Jani Leskelä | 2001 | 202 | 46.66 | 1:38.30 | 2:30.37 | 3:14.21 | |||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Leevi Sipilä | 2003 | 196 | 44.69 | 1:32.07 | 2:32.37 | 3:16.20 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:24.51 | |||||||||
7 | Juhani Tapio | 2002 | 142 | 51.30 | 1:42.27 | 2:51.60 | 3:38.11 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:25.72 | |||||||||
8 | Miikka Mattila | 1977 | 133 | 44.36 | 1:43.96 | 2:53.86 | 3:43.24 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:19 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 357 | 35.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.69 | |||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 281 | 38.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.94 | |||||||||
3 | Laura Markuksela | 2004 | 275 | 38.55 | ||||||
Oulun Lohet | 38.33 | |||||||||
4 | Viivi Tonteri | 2004 | 233 | 40.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.38 | |||||||||
5 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 211 | 42.08 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 41.34 | |||||||||
6 | Sara Meissner | 2004 | 192 | 43.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.06 | |||||||||
7 | Anniina Kanste | 2004 | 178 | 44.55 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 44.46 | |||||||||
8 | Alexia Tahkola | 2005 | 170 | 45.18 | ||||||
Oulun Lohet | 44.37 | |||||||||
9 | Jenna Salonen | 2004 | 128 | 49.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Noora Tennilä | 2007 | 109 | 52.35 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | 102 | 53.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 59.57 | |||||||||
12 | Petra Laukkanen | 2004 | 99 | 54.13 | ||||||
Oulun Lohet | 57.18 | |||||||||
13 | Vilja Säntti | 2008 | 80 | 58.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 55.87 | |||||||||
14 | Emma Autio | 2007 | 65 | 1:02.33 | ||||||
Oulun Lohet | 1:06.83 | |||||||||
15 | Anniina Törmi | 2005 | 55 | 1:05.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Martta Ryynänen | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Heidi Savioja | 1988 | 559 | 30.43 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 29.78 | |||||||||
2 | Seela Peuralahti | 2001 | 516 | 31.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.90 | |||||||||
3 | Janette Karppinen | 1996 | 494 | 31.70 | ||||||
Oulun Lohet | 30.77 | |||||||||
4 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 485 | 31.90 | ||||||
Tornion Uimaseura | 31.46 | |||||||||
5 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 471 | 32.21 | ||||||
Oulun Lohet | 33.74 | |||||||||
6 | Ada Niskala | 2000 | 452 | 32.66 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 33.32 | |||||||||
7 | Sonja Portin | 1998 | 443 | 32.88 | ||||||
Oulun Lohet | 31.78 | |||||||||
8 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 433 | 33.13 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.49 | |||||||||
9 | Denize Korkiakoski | 1999 | 427 | 33.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.88 | |||||||||
10 | Riika Huttula | 2001 | 416 | 33.57 | ||||||
Oulun Lohet | 36.86 | |||||||||
11 | Eveliina Palo | 1999 | 415 | 33.60 | ||||||
Kemin Uimaseura | 33.19 | |||||||||
12 | Heidi Blankenstein | 2001 | 412 | 33.69 | ||||||
Oulun Lohet | 33.00 | |||||||||
13 | Henna Hökkä | 2003 | 410 | 33.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.59 | |||||||||
14 | Milla Lackman | 1997 | 392 | 34.24 | ||||||
Oulun Lohet | 33.99 | |||||||||
15 | Emma Nikula | 1998 | 390 | 34.29 | ||||||
Vieskan Uimarit | 34.93 | |||||||||
16 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 373 | 34.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.52 | |||||||||
17 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 369 | 34.93 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 34.24 | |||||||||
18 | Venla Säntti | 2003 | 365 | 35.06 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.45 | |||||||||
19 | Mari Mäkilä | 1991 | 362 | 35.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.99 | |||||||||
20 | Angelica Kuoksa | 2001 | 360 | 35.22 | ||||||
Oulun Lohet | 35.35 | |||||||||
21 | Jonna Airisniemi | 2000 | 342 | 35.84 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 36.69 | |||||||||
22 | Silja Kanto | 2000 | 340 | 35.90 | ||||||
Kemin Uimaseura | 38.82 | |||||||||
23 | Nita Poutiainen | 2003 | 336 | 36.03 | ||||||
Oulun Lohet | 36.78 | |||||||||
24 | Senni Keisu | 2001 | 331 | 36.22 | ||||||
Oulun Lohet | 35.33 | |||||||||
25 | Heta Järvenpää | 2001 | 328 | 36.34 | ||||||
Haapajärven Kiilat | 35.08 | |||||||||
26 | Karita Juntunen | 1999 | 305 | 37.22 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 36.79 | |||||||||
27 | Katariina Niemelä | 2001 | 239 | 40.36 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 43.25 | |||||||||
28 | Hanna Rantanen | 2002 | 238 | 40.42 | ||||||
Kemin Uimaseura | 38.09 | |||||||||
29 | Kia Leinonen | 2003 | 215 | 41.79 | ||||||
Oulun Lohet | 42.33 | |||||||||
30 | Saga Alisa Bruun | 2003 | 215 | 41.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 204 | 42.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 42.07 | |||||||||
32 | Noora Sipilä | 2002 | 199 | 42.92 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 45.65 | |||||||||
33 | Sara Ylimäki | 2003 | 168 | 45.37 | ||||||
Kemin Uimaseura | 42.48 | |||||||||
- | Iida Kaijala | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | 47.59 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:13 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 319 | 32.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.49 | |||||||||
2 | Magnus Kuitunen | 2004 | 232 | 36.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.49 | |||||||||
3 | Tuomas Romsi | 2005 | 144 | 42.72 | ||||||
Kemin Uimaseura | 46.83 | |||||||||
4 | Nikolai Em | 2004 | 129 | 44.36 | ||||||
Oulun Lohet | 44.61 | |||||||||
5 | Eemeli Korhonen | 2003 | 113 | 46.31 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 45.68 | |||||||||
6 | Elias Mikkonen | 2005 | 83 | 51.39 | ||||||
Oulun Lohet | 49.34 | |||||||||
7 | Elmeri Kauppila | 2004 | 79 | 52.25 | ||||||
Oulun Lohet | 52.38 | |||||||||
8 | Alex Kortesalmi | 2004 | 69 | 54.58 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 52.39 | |||||||||
- | Aatu Kunnari | 2004 | DNF | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 649 | 25.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.27 | |||||||||
2 | Aku Venhola | 1990 | 591 | 26.72 | ||||||
Oulun Lohet | 27.48 | |||||||||
3 | Riku Ylikärppä | 1998 | 517 | 27.93 | ||||||
Kemin Uimaseura | 27.80 | |||||||||
4 | Robin Thodin | 1995 | 498 | 28.28 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 27.98 | |||||||||
5 | Santeri Teppola | 1994 | 491 | 28.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.35 | |||||||||
6 | Santeri Leppälä | 1998 | 473 | 28.78 | ||||||
Kemin Uimaseura | 28.72 | |||||||||
7 | Aaron Joki | 1999 | 472 | 28.79 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.20 | |||||||||
8 | Severi Lieto | 1998 | 470 | 28.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.63 | |||||||||
9 | Miikka Willman | 1998 | 458 | 29.09 | ||||||
Oulun Lohet | 30.17 | |||||||||
10 | Konsta Kallinen | 1999 | 429 | 29.74 | ||||||
Oulun Lohet | 28.40 | |||||||||
11 | Mikko Porali | 1971 | 370 | 31.23 | ||||||
Uinti Imatra | 30.93 | |||||||||
12 | Matias Rajavaara | 2002 | 369 | 31.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.67 | |||||||||
13 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 347 | 31.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.51 | |||||||||
14 | Julius Kuitunen | 2002 | 344 | 32.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.41 | |||||||||
15 | Anton Ylihannu | 2001 | 322 | 32.72 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.74 | |||||||||
16 | Joona Oksakari | 2000 | 319 | 32.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.07 | |||||||||
17 | Veikko Romppainen | 2000 | 319 | 32.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 31.84 | |||||||||
18 | Aleksi Romsi | 2002 | 253 | 35.42 | ||||||
Kemin Uimaseura | 37.21 | |||||||||
19 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 245 | 35.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.80 | |||||||||
20 | Jaakko Hietikko | 2002 | 207 | 37.87 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 40.38 | |||||||||
- | Jere Kerttula | 1999 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.28 | |||||||||
- | Veeti Taimisto | 2002 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.76 | |||||||||
- | Eetu Elorinne | 2000 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 34.96 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:34 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:47 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 591 | 35.64 | 1:16.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.94 | |||||||||
2 | Heidi Kivioja | 2000 | 499 | 38.60 | 1:21.13 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:19.40 | |||||||||
3 | Minja Lukkari | 2003 | 484 | 38.90 | 1:21.95 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:21.51 | |||||||||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 449 | 40.22 | 1:24.00 | |||||
Oulun Lohet | 1:24.05 | |||||||||
5 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 444 | 40.75 | 1:24.35 | |||||
Kemijärven Kaiku | 1:22.57 | |||||||||
6 | Anni Rajaniemi | 2000 | 438 | 38.88 | 1:24.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:23.96 | |||||||||
7 | Katariina Kourula | 2002 | 393 | 40.57 | 1:27.84 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:25.84 | |||||||||
8 | Amalia Siekkinen | 2002 | 365 | 43.13 | 1:30.03 | |||||
Oulun Lohet | 1:26.70 | |||||||||
9 | Viivi Säntti | 2005 | 342 | 42.86 | 1:32.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:36.40 | |||||||||
10 | Mathilda Puutio | 2003 | 337 | 44.36 | 1:32.39 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.73 | |||||||||
11 | Sole Piirainen | 2002 | 335 | 43.80 | 1:32.64 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:31.62 | |||||||||
12 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 315 | 45.71 | 1:34.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:35.52 | |||||||||
13 | Ronja Nätynki | 2002 | 311 | 45.37 | 1:34.94 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:31.56 | |||||||||
14 | Tiina Duan | 2003 | 251 | 47.47 | 1:42.01 | |||||
Oulun Lohet | 1:45.98 | |||||||||
15 | Iida Saraniemi | 2003 | 248 | 50.83 | 1:42.30 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:41.37 | |||||||||
16 | Miina Laukka | 2003 | 244 | 49.38 | 1:42.86 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:37.84 | |||||||||
17 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | 234 | 49.20 | 1:44.29 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:45.91 | |||||||||
18 | Elina Turunen | 2005 | 227 | 50.15 | 1:45.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:48.89 | |||||||||
19 | Iiris Isokoski | 2003 | 211 | 52.71 | 1:47.95 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:47.42 | |||||||||
20 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 202 | 53.25 | 1:49.53 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:52.89 | |||||||||
21 | Siiri Rahikkala | 2004 | 196 | 49.96 | 1:50.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:53.54 | |||||||||
22 | Anette Kinnunen | 2002 | 195 | 53.45 | 1:50.84 | |||||
Oulun Lohet | 1:50.78 | |||||||||
23 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 190 | 54.58 | 1:51.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:02.30 | |||||||||
24 | Laura Rajavaara | 2005 | 180 | 53.95 | 1:53.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:59.50 | |||||||||
25 | Amanda Riuttanen | 2005 | 171 | 54.10 | 1:55.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 169 | 55.95 | 1:56.22 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:58.08 | |||||||||
27 | Lidia Evans | 2005 | 155 | 57.46 | 1:59.56 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 2:03.74 | |||||||||
28 | Roosa Hautamäki | 2005 | 147 | 58.98 | 2:01.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:00.33 | |||||||||
29 | Reetta Pietilä | 2005 | 121 | 59.00 | 2:10.03 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Matilda Hietala | 2004 | 117 | 59.40 | 2:11.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:14.49 | |||||||||
31 | Sofia Kilpeläinen | 2005 | 110 | 1:04.58 | 2:14.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
32 | Mikaela Laaksola | 2004 | 106 | 1:04.84 | 2:15.83 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 2:04.48 | |||||||||
33 | Pihla Louhela | 2005 | 102 | 1:06.13 | 2:17.47 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 85 | 1:10.65 | 2:26.20 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 2:09.58 | |||||||||
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sina Hulkkonen | 1987 | 309 | 44.96 | 1:35.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.52 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:47 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:14 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joona Oksakari | 2000 | 433 | 35.78 | 1:17.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.09 | |||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 425 | 37.54 | 1:17.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:21.55 | |||||||||
3 | Jere Keskiaho | 2001 | 422 | 35.48 | 1:17.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.91 | |||||||||
4 | Juho Keränen | 2002 | 350 | 39.06 | 1:22.94 | |||||
Oulun Lohet | 1:23.12 | |||||||||
5 | Aaron Joki | 1999 | 346 | 38.05 | 1:23.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:20.12 | |||||||||
6 | Viktor Thodin | 2000 | 332 | 39.64 | 1:24.36 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:22.28 | |||||||||
7 | Kalle Karhunen | 2001 | 300 | 40.68 | 1:27.28 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:27.43 | |||||||||
8 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 266 | 44.78 | 1:30.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:31.19 | |||||||||
9 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 263 | 42.44 | 1:31.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:30.65 | |||||||||
10 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 262 | 42.51 | 1:31.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Niklas Raesalmi | 2002 | 257 | 44.36 | 1:31.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:34.82 | |||||||||
12 | Sihan Yu | 2003 | 239 | 45.31 | 1:34.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:33.07 | |||||||||
13 | Otto Luokkala | 2001 | 193 | 47.56 | 1:41.08 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:40.53 | |||||||||
14 | Olli Halvari | 2002 | 186 | 48.06 | 1:42.29 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:40.67 | |||||||||
15 | Benjamin Evans | 2003 | 178 | 50.37 | 1:43.77 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:50.53 | |||||||||
16 | Vili Rantasuo | 2004 | 178 | 49.62 | 1:43.81 | |||||
Oulun Lohet | 1:45.43 | |||||||||
17 | Karlo Kilpinen | 2003 | 169 | 48.66 | 1:45.61 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:46.46 | |||||||||
18 | Joona Annunen | 2002 | 168 | 50.76 | 1:45.85 | |||||
Oulun Lohet | 1:45.65 | |||||||||
19 | Matias Mikkonen | 2003 | 167 | 51.85 | 1:46.01 | |||||
Oulun Lohet | 1:47.05 | |||||||||
20 | Nikolai Em | 2004 | 134 | 53.82 | 1:54.19 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Jimi Kenttälä | 2004 | 123 | 56.95 | 1:57.51 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 2:00.22 | |||||||||
22 | Rasmus Koskela | 2004 | 110 | 56.59 | 2:01.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:57.16 | |||||||||
- | Matias Utunen | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:55.15 | |||||||||
- | Paavo Tapio | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | 2:01.42 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joonatan Lehtonen | 1993 | 450 | 33.94 | 1:16.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:16.03 | |||||||||
2 | Mikko Säntti | 1979 | 442 | 35.21 | 1:16.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:14 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:15 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | 410 | 33.22 | 1:10.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:10.88 | |||||||||
2 | Miina Torvikoski | 2006 | 293 | 37.94 | 1:18.34 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:22.88 | |||||||||
3 | Viivi Tonteri | 2004 | 290 | 37.89 | 1:18.66 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:19.01 | |||||||||
4 | Sara Meissner | 2004 | 245 | 38.69 | 1:23.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:27.35 | |||||||||
5 | Anastasia Parfenova | 2004 | 229 | 40.61 | 1:25.05 | |||||
Kemijärven Kaiku | 1:23.57 | |||||||||
6 | Siiri Rahikkala | 2004 | 225 | 39.53 | 1:25.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:25.33 | |||||||||
7 | Lotta Moilanen | 2006 | 223 | 41.41 | 1:25.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:32.12 | |||||||||
8 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 220 | 39.51 | 1:26.16 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:24.25 | |||||||||
9 | Anniina Kanste | 2004 | 215 | 40.16 | 1:26.90 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:27.86 | |||||||||
10 | Alexia Tahkola | 2005 | 210 | 42.43 | 1:27.49 | |||||
Oulun Lohet | 1:29.77 | |||||||||
11 | Noora Aikio | 2004 | 204 | 42.27 | 1:28.34 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:35.21 | |||||||||
12 | Petra Laukkanen | 2004 | 178 | 45.04 | 1:32.46 | |||||
Oulun Lohet | 1:37.37 | |||||||||
13 | Ella-Olivia Tikkanen | 2005 | 169 | 45.36 | 1:34.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Noora Tennilä | 2007 | 164 | 46.32 | 1:34.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Kaisa Keränen | 2007 | 164 | 46.07 | 1:35.10 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Vilja Säntti | 2008 | 159 | 45.46 | 1:36.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:43.38 | |||||||||
17 | Ronja Kämäräinen | 2004 | 156 | 45.55 | 1:36.55 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:32.56 | |||||||||
18 | Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 154 | 47.36 | 1:37.12 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:42.76 | |||||||||
19 | Pinja Lohiniva | 2005 | 148 | 46.43 | 1:38.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:38.81 | |||||||||
20 | Mikaela Laaksola | 2004 | 148 | 48.74 | 1:38.37 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:33.54 | |||||||||
21 | Teresa Pulkkinen | 2005 | 147 | 46.92 | 1:38.49 | |||||
Oulun Lohet | 1:41.80 | |||||||||
22 | Jenna Salonen | 2004 | 145 | 46.35 | 1:38.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Saana Näsi | 2004 | 145 | 46.50 | 1:38.91 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:39.49 | |||||||||
24 | Amanda Riuttanen | 2005 | 129 | 49.28 | 1:42.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:43.55 | |||||||||
25 | Lidia Evans | 2005 | 121 | 50.62 | 1:45.26 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:43.83 | |||||||||
26 | Anniina Törmi | 2005 | 117 | 50.68 | 1:46.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Veera Pulkkinen | 2004 | 115 | 51.43 | 1:46.94 | |||||
Oulun Lohet | 1:47.33 | |||||||||
28 | Emma Olivia Mattila | 2007 | 75 | 57.82 | 2:03.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | 561 | 30.48 | 1:03.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.57 | |||||||||
2 | Fanny Pesonen | 2000 | 513 | 30.78 | 1:05.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:04.19 | |||||||||
3 | Nelle Ojakippola | 2001 | 511 | 31.50 | 1:05.12 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:04.41 | |||||||||
4 | Riika Huttula | 2001 | 489 | 31.77 | 1:06.09 | |||||
Oulun Lohet | 1:07.13 | |||||||||
4 | Wendela Vuorinen | 2000 | 489 | 31.70 | 1:06.09 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.53 | |||||||||
6 | Heta Järvenpää | 2001 | 487 | 31.46 | 1:06.16 | |||||
Haapajärven Kiilat | 1:06.25 | |||||||||
7 | Katriina Korpi | 2000 | 481 | 32.12 | 1:06.44 | |||||
Oulun Lohet | 1:09.90 | |||||||||
8 | Anni Willman | 2001 | 471 | 32.73 | 1:06.89 | |||||
Oulun Lohet | 1:08.32 | |||||||||
9 | Anni Rajaniemi | 2000 | 441 | 32.30 | 1:08.36 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.79 | |||||||||
10 | Venla Säntti | 2003 | 432 | 32.68 | 1:08.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.08 | |||||||||
11 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 403 | 34.00 | 1:10.44 | |||||
Oulun Lohet | 1:10.11 | |||||||||
12 | Emma Hämäläinen | 2003 | 391 | 34.07 | 1:11.18 | |||||
Vieskan Uimarit | 1:11.24 | |||||||||
13 | Iina Elorinne | 2002 | 386 | 33.92 | 1:11.46 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Alina Huotari | 2002 | 373 | 34.45 | 1:12.29 | |||||
Oulun Lohet | 1:09.29 | |||||||||
15 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 371 | 34.76 | 1:12.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.38 | |||||||||
16 | Iida Kunnari | 2000 | 357 | 35.90 | 1:13.36 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:12.10 | |||||||||
17 | Ronja Nätynki | 2002 | 350 | 34.40 | 1:13.83 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | 1:11.11 | |||||||||
18 | Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 338 | 35.88 | 1:14.69 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:13.99 | |||||||||
19 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 338 | 36.05 | 1:14.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:13.10 | |||||||||
20 | Sole Piirainen | 2002 | 335 | 36.86 | 1:14.96 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:23.46 | |||||||||
21 | Viivi Lankinen | 2002 | 317 | 36.61 | 1:16.29 | |||||
Oulun Lohet | 1:17.00 | |||||||||
22 | Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 313 | 37.23 | 1:16.61 | |||||
Oulun Lohet | 1:17.76 | |||||||||
23 | Pipsa Remes | 2001 | 300 | 37.06 | 1:17.75 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | 1:17.37 | |||||||||
24 | Filippa Rieppo | 2003 | 287 | 36.94 | 1:18.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:17.97 | |||||||||
25 | Liina Rajaniemi | 2003 | 283 | 38.29 | 1:19.28 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:20.67 | |||||||||
26 | Iida Saraniemi | 2003 | 254 | 39.66 | 1:22.19 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:20.48 | |||||||||
27 | Anette Kinnunen | 2002 | 251 | 40.49 | 1:22.51 | |||||
Oulun Lohet | 1:22.57 | |||||||||
28 | Kia Leinonen | 2003 | 245 | 39.07 | 1:23.11 | |||||
Oulun Lohet | 1:23.41 | |||||||||
29 | Iida Nissilä | 2003 | 236 | 40.29 | 1:24.21 | |||||
Oulun Lohet | 1:25.40 | |||||||||
30 | Viona Mönttinen | 2003 | 233 | 39.12 | 1:24.53 | |||||
Oulun Lohet | 1:19.82 | |||||||||
31 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | 229 | 39.69 | 1:25.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:22.89 | |||||||||
32 | Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 220 | 41.10 | 1:26.15 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:27.41 | |||||||||
33 | Tiina Duan | 2003 | 215 | 41.75 | 1:26.86 | |||||
Oulun Lohet | 1:25.05 | |||||||||
34 | Emmi Palo | 2003 | 212 | 41.34 | 1:27.30 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:25.90 | |||||||||
35 | Tanja Uusitalo | 2003 | 199 | 40.86 | 1:29.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:30.97 | |||||||||
36 | Jenni Pyörälä | 2002 | 112 | 50.91 | 1:47.86 | |||||
Oulun Lohet | 1:48.57 | |||||||||
- | Iida Kaijala | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | 1:25.12 | |||||||||
- | Nora Kosonen | 2001 | DNF | |||||||
TaTu Tampere | 1:06.67 | |||||||||
- | Pinja Sipovaara | 2002 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | 1:18.06 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 19, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Nea Lähdesmäki | 1999 | 512 | 31.29 | 1:05.08 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.04 | |||||||||
2 | Aino Erkinaro | 1995 | 497 | 31.97 | 1:05.73 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.10 | |||||||||
3 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 487 | 31.42 | 1:06.16 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.28 | |||||||||
4 | Jemina Pesonen | 1998 | 459 | 32.91 | 1:07.49 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:07.22 | |||||||||
5 | Jenni Niskanen | 1999 | 457 | 32.22 | 1:07.58 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:08.21 | |||||||||
6 | Laura Saloranta | 1997 | 446 | 32.20 | 1:08.15 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:07.63 | |||||||||
7 | Elina Pulkkinen | 1999 | 432 | 32.96 | 1:08.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:06.90 | |||||||||
8 | Inna Pajuluoma | 1999 | 425 | 33.00 | 1:09.22 | |||||
Oulun Lohet | 1:07.03 | |||||||||
9 | Silvia Pravato | 1998 | 412 | 33.63 | 1:09.97 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.25 | |||||||||
10 | Karita Juntunen | 1999 | 382 | 34.87 | 1:11.75 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:12.73 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:15 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 335 | 32.23 | 1:07.50 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:05.42 | |||||||||
2 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 324 | 33.18 | 1:08.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:09.69 | |||||||||
3 | Benjamin Evans | 2003 | 236 | 36.81 | 1:15.89 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:18.38 | |||||||||
4 | Roope Mutanen | 2003 | 221 | 35.95 | 1:17.55 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:16.75 | |||||||||
5 | Toni Lipponen | 2003 | 219 | 36.35 | 1:17.74 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:12.25 | |||||||||
6 | Mikael Ryynänen | 2003 | 214 | 38.22 | 1:18.42 | |||||
Oulun Lohet | 1:19.62 | |||||||||
7 | Sihan Yu | 2003 | 168 | 39.92 | 1:24.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:21.28 | |||||||||
8 | Jami Kenttälä | 2004 | 157 | 42.31 | 1:26.89 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:30.35 | |||||||||
9 | Rasmus Koskela | 2004 | 156 | 40.18 | 1:27.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:28.70 | |||||||||
10 | Konsta Rantasuo | 2006 | 145 | 43.35 | 1:29.19 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Topi Fordell | 2005 | 143 | 42.32 | 1:29.51 | |||||
Swimming Club Vuokatti | 1:29.87 | |||||||||
12 | Aatu Kunnari | 2004 | 140 | 43.39 | 1:30.17 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:28.03 | |||||||||
13 | Alex Kortesalmi | 2004 | 139 | 44.11 | 1:30.37 | |||||
Rovaniemen Uimaseura | 1:28.20 | |||||||||
14 | Karlo Kilpinen | 2003 | 136 | 42.43 | 1:31.00 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:26.71 | |||||||||
15 | Jimi Kenttälä | 2004 | 136 | 43.80 | 1:31.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:30.55 | |||||||||
16 | Miko Saukkonen | 2006 | 107 | 46.17 | 1:38.70 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:45.10 | |||||||||
17 | Lauri Siurua | 2005 | 99 | 46.71 | 1:41.13 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Nooa Kaunisto | 2007 | 87 | 49.22 | 1:45.80 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:46.48 | |||||||||
19 | Topias Höglund | 2007 | 57 | 53.98 | 2:01.89 | |||||
Kemin Uimaseura | 2:01.89 | |||||||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Aaron Joki | 1999 | 449 | 28.71 | 1:01.22 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.45 | |||||||||
2 | Atte Moilanen | 2001 | 433 | 28.79 | 1:02.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:00.33 | |||||||||
3 | Viktor Thodin | 2000 | 430 | 29.66 | 1:02.15 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:00.14 | |||||||||
4 | Janne Tyni | 2000 | 421 | 30.96 | 1:02.55 | |||||
Oulun Lohet | 1:04.42 | |||||||||
5 | Eetu Elorinne | 2000 | 391 | 30.57 | 1:04.10 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:04.77 | |||||||||
6 | Juho Keränen | 2002 | 327 | 33.20 | 1:08.05 | |||||
Oulun Lohet | 1:08.83 | |||||||||
7 | Matias Rajavaara | 2002 | 325 | 31.67 | 1:08.16 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 1:08.80 | |||||||||
8 | Joni Ratilainen | 2000 | 322 | 32.96 | 1:08.40 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:09.48 | |||||||||
9 | Joona Oksakari | 2000 | 311 | 32.05 | 1:09.18 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.93 | |||||||||
10 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 306 | 34.03 | 1:09.58 | |||||
Oulun Lohet | 1:08.03 | |||||||||
11 | Aleksi Romsi | 2002 | 272 | 35.00 | 1:12.40 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:11.48 | |||||||||
12 | Jeremia Saarinen | 2002 | 261 | 35.04 | 1:13.36 | |||||
Haukiputaan Heitto | 1:12.94 | |||||||||
13 | Jaakko Hietikko | 2002 | 250 | 35.42 | 1:14.40 | |||||
Kempeleen Pyrintö | 1:12.97 | |||||||||
14 | Joona Annunen | 2002 | 231 | 37.09 | 1:16.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Eemeli Kauppila | 2002 | 223 | 36.40 | 1:17.25 | |||||
Oulun Lohet | 1:13.90 | |||||||||
16 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 195 | 37.86 | 1:20.76 | |||||
Kemin Uimaseura | 1:20.44 | |||||||||
- | Jere Kerttula | 1999 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:02.25 | |||||||||
- | Veeti Taimisto | 2002 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 1:15.17 | |||||||||
- | Riku Silvennoinen | 2001 | DNF | |||||||
Kempeleen Pyrintö | 1:22.74 | |||||||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | 569 | 27.15 | 56.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 55.21 | |||||||||
2 | Aleksi Kanste | 1998 | 512 | 27.99 | 58.60 | |||||
Haukiputaan Heitto | 59.49 | |||||||||
3 | Severi Lieto | 1998 | 494 | 28.50 | 59.33 | |||||
Oulun Uinti 1906 | 58.80 | |||||||||
4 | Tomi Leppälä | 1994 | 440 | 29.59 | 1:01.63 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
5 | Teemu Hartikainen | 1993 | 419 | 29.69 | 1:02.66 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Kari Paananen | 1970 | 278 | 34.63 | 1:11.85 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:13.03 | |||||||||
- | Matias Murole | 1971 | DNF | |||||||
Uinti Imatra | 1:03.81 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:27 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:37 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Helmi Jouhten | 2004 | 401 | 36.69 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 37.46 | |||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 342 | 38.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.94 | |||||||||
3 | Aada Heiskanen | 2004 | 290 | 40.88 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 43.36 | |||||||||
4 | Laura Markuksela | 2004 | 282 | 41.24 | ||||||
Oulun Lohet | 42.34 | |||||||||
5 | Alexia Tahkola | 2005 | 243 | 43.35 | ||||||
Oulun Lohet | 43.05 | |||||||||
6 | Miina Torvikoski | 2006 | 238 | 43.63 | ||||||
Kemin Uimaseura | 47.81 | |||||||||
7 | Henna Moilanen | 2004 | 236 | 43.76 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 44.88 | |||||||||
8 | Anastasia Parfenova | 2004 | 209 | 45.59 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 42.49 | |||||||||
9 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 170 | 48.79 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 48.84 | |||||||||
10 | Sara Seppänen | 2006 | 168 | 49.04 | ||||||
Oulun Lohet | 47.24 | |||||||||
11 | Noora Aikio | 2004 | 149 | 51.01 | ||||||
Kemin Uimaseura | 54.29 | |||||||||
12 | Riina Leinonen | 2004 | 139 | 52.17 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 52.27 | |||||||||
13 | Lidia Evans | 2005 | 138 | 52.35 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 48.30 | |||||||||
14 | Matilda Hietala | 2004 | 136 | 52.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 51.05 | |||||||||
15 | Veera Pulkkinen | 2004 | 131 | 53.28 | ||||||
Oulun Lohet | 52.53 | |||||||||
16 | Teresa Pulkkinen | 2005 | 123 | 54.40 | ||||||
Oulun Lohet | 53.66 | |||||||||
17 | Saana Näsi | 2004 | 117 | 55.23 | ||||||
Kemin Uimaseura | 53.19 | |||||||||
18 | Ellen Krüger | 2007 | 109 | 56.56 | ||||||
Oulun Lohet | 55.68 | |||||||||
19 | Emma Autio | 2007 | 106 | 57.11 | ||||||
Oulun Lohet | 54.85 | |||||||||
20 | Pinja Lohiniva | 2005 | 101 | 57.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 54.55 | |||||||||
21 | Amanda Riuttanen | 2005 | 98 | 58.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 55.42 | |||||||||
22 | Martta Ryynänen | 2005 | 83 | 1:01.84 | ||||||
Oulun Lohet | 58.15 | |||||||||
23 | Raita Virtanen | 2005 | 82 | 1:02.04 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 57.30 | |||||||||
Laji 21, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | 558 | 32.85 | ||||||
Oulun Lohet | 32.29 | |||||||||
2 | Sonja Portin | 1998 | 529 | 33.44 | ||||||
Oulun Lohet | 31.74 | |||||||||
3 | Carita Heikkala | 1998 | 522 | 33.59 | ||||||
Oulun Lohet | 33.17 | |||||||||
4 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 518 | 33.69 | ||||||
Oulun Lohet | 35.20 | |||||||||
5 | Iida-Maria Laine | 2001 | 509 | 33.87 | ||||||
Oulun Lohet | 33.64 | |||||||||
6 | Jenna Miettinen | 1999 | 509 | 33.88 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.09 | |||||||||
7 | Fanny Vuollet | 1999 | 491 | 34.28 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.25 | |||||||||
8 | Milja Mielty | 2000 | 482 | 34.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.16 | |||||||||
9 | Riika Huttula | 2001 | 475 | 34.66 | ||||||
Oulun Lohet | 35.33 | |||||||||
10 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 464 | 34.94 | ||||||
Oulun Lohet | 35.98 | |||||||||
11 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 443 | 35.48 | ||||||
Oulun Lohet | 37.60 | |||||||||
12 | Mari Hekkala | 2000 | 439 | 35.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.09 | |||||||||
13 | Petra Heikkinen | 2002 | 433 | 35.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.69 | |||||||||
14 | Jonna Airisniemi | 2000 | 421 | 36.08 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 33.76 | |||||||||
15 | Denize Korkiakoski | 1999 | 405 | 36.56 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.68 | |||||||||
16 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 385 | 37.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.94 | |||||||||
17 | Tiia Pudas | 1999 | 383 | 37.24 | ||||||
Vieskan Uimarit | 36.71 | |||||||||
18 | Emma Nikula | 1998 | 379 | 37.38 | ||||||
Vieskan Uimarit | 1:12.90 | |||||||||
19 | Ada Niskala | 2000 | 373 | 37.57 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 35.63 | |||||||||
20 | Katariina Jyrälä | 2000 | 349 | 38.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.27 | |||||||||
21 | Angelica Kuoksa | 2001 | 319 | 39.57 | ||||||
Oulun Lohet | 38.49 | |||||||||
22 | Senni Keisu | 2001 | 316 | 39.71 | ||||||
Oulun Lohet | 38.76 | |||||||||
23 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 297 | 40.54 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 40.74 | |||||||||
24 | Reeta Kallunki | 2003 | 290 | 40.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.51 | |||||||||
25 | Rosa-Maria Alaraasakka | 1996 | 278 | 41.45 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 38.26 | |||||||||
26 | Hanna Rantanen | 2002 | 243 | 43.31 | ||||||
Kemin Uimaseura | 41.05 | |||||||||
27 | Iida Saraniemi | 2003 | 211 | 45.44 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | 41.75 | |||||||||
28 | Tanja Uusitalo | 2003 | 157 | 50.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 48.12 | |||||||||
29 | Noora Sipilä | 2002 | 154 | 50.43 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 52.89 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:37 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 13:43 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Magnus Kuitunen | 2004 | 186 | 42.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.85 | |||||||||
2 | Leevi Sipilä | 2003 | 168 | 43.56 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 42.12 | |||||||||
3 | Vili Rantasuo | 2004 | 166 | 43.74 | ||||||
Oulun Lohet | 41.81 | |||||||||
4 | Benjamin Evans | 2003 | 153 | 44.90 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 43.41 | |||||||||
5 | Eemeli Korhonen | 2003 | 152 | 44.99 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 44.45 | |||||||||
6 | Konsta Rantasuo | 2006 | 149 | 45.25 | ||||||
Oulun Lohet | 43.84 | |||||||||
7 | Tuomas Romsi | 2005 | 126 | 47.88 | ||||||
Kemin Uimaseura | 50.35 | |||||||||
8 | Elias Mikkonen | 2005 | 124 | 48.11 | ||||||
Oulun Lohet | 49.91 | |||||||||
9 | Topi Fordell | 2005 | 108 | 50.37 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | 49.10 | |||||||||
10 | Onni Kelloniemi | 2004 | 108 | 50.47 | ||||||
Kemijärven Kaiku | 52.44 | |||||||||
11 | Tuomo Leinonen | 2006 | 106 | 50.72 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 46.69 | |||||||||
12 | Paavo Tapio | 2005 | 87 | 54.12 | ||||||
Oulun Lohet | 52.11 | |||||||||
13 | Noa Korhonen | 2005 | 85 | 54.66 | ||||||
Oulun Lohet | 49.71 | |||||||||
14 | Miko Saukkonen | 2006 | 78 | 56.09 | ||||||
Kemin Uimaseura | 58.64 | |||||||||
15 | Otso Kotila | 2004 | 74 | 57.18 | ||||||
Oulun Lohet | 57.60 | |||||||||
16 | Nooa Kaunisto | 2007 | 50 | 1:05.00 | ||||||
Kemin Uimaseura | 1:02.03 | |||||||||
17 | Topias Höglund | 2007 | 50 | 1:05.08 | ||||||
Kemin Uimaseura | 1:01.56 | |||||||||
Laji 22, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 567 | 29.04 | ||||||
Oulun Lohet | 27.92 | |||||||||
2 | Juho Herva | 1998 | 445 | 31.48 | ||||||
Oulun Lohet | 30.57 | |||||||||
3 | Aaron Joki | 1999 | 416 | 32.19 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.17 | |||||||||
4 | Tiitus Taskila | 2001 | 415 | 32.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.81 | |||||||||
5 | Konsta Kallinen | 1999 | 374 | 33.35 | ||||||
Oulun Lohet | 31.44 | |||||||||
6 | Robin Thodin | 1995 | 371 | 33.45 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 33.60 | |||||||||
7 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 369 | 33.50 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.51 | |||||||||
8 | Santeri Teppola | 1994 | 360 | 33.77 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Miikka Willman | 1998 | 354 | 33.97 | ||||||
Oulun Lohet | 36.86 | |||||||||
10 | Claes Fjellström | 2001 | 333 | 34.66 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.41 | |||||||||
11 | Kalle Karhunen | 2001 | 219 | 39.84 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 42.07 | |||||||||
12 | Joona Oksakari | 2000 | 218 | 39.93 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.23 | |||||||||
13 | Jani Leskelä | 2001 | 199 | 41.17 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Juhani Tapio | 2002 | 153 | 44.89 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 42.00 | |||||||||
- | Mika Piirainen | 1973 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 13:43 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:20 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 23, 10x50m Vapaauinti, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Vus-Vss | 0 | 4:49.24 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Claes Fjellström | 2001 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Joona Oksakari | 2000 | 29.01 | 58.35 | |||||||
Aaron Joki | 1999 | 25.21 | 1:23.56 | |||||||
Nea Lähdesmäki | 1999 | 29.65 | 1:53.21 | |||||||
Jenni Kylkisalo | 1999 | 30.18 | 2:23.39 | |||||||
Denize Korkiakoski | 1999 | 30.47 | 2:53.86 | |||||||
Karoliina Pulkkinen | 1998 | 29.99 | 3:23.85 | |||||||
Fanny Vuollet | 1999 | 29.44 | 3:53.29 | |||||||
Jenna Miettinen | 1999 | 28.17 | 4:21.46 | |||||||
Milja Mielty | 2000 | 27.78 | 4:49.24 | |||||||
2 | Oulun Uinti Hrn | 0 | 4:53.51 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tiitus Taskila | 2001 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Julius Kuitunen | 2002 | 29.85 | 57.99 | |||||||
Jere Keskiaho | 2001 | 27.71 | 1:25.70 | |||||||
Lasse Pulkkinen | 2002 | 29.33 | 1:55.03 | |||||||
Laura Lahtinen | 2003 | 28.26 | 2:23.29 | |||||||
Valtteri Taskinen | 2002 | |||||||||
Seela Peuralahti | 2001 | 3:22.67 | 3:22.67 | |||||||
Venla Säntti | 2003 | 30.95 | 3:53.62 | |||||||
Jenni Louhimo | 2001 | 28.88 | 4:22.50 | |||||||
Petra Heikkinen | 2002 | 31.01 | 4:53.51 | |||||||
3 | Kemus Mixx | 1993 | 4:54.12 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Riku Ylikärppä | 1998 | 25.83 | 25.83 | |||||||
Katariina Kourula | 2002 | 30.03 | 55.86 | |||||||
Hanna Rantanen | 2002 | 32.77 | 1:28.63 | |||||||
Sara Ylimäki | 2003 | 32.51 | 2:01.14 | |||||||
Tomi Leppälä | 1994 | 26.88 | 2:28.02 | |||||||
Teemu Hartikainen | 1993 | 26.76 | 2:54.78 | |||||||
Santeri Leppälä | 1998 | 25.24 | 3:20.02 | |||||||
Aleksi Romsi | 2002 | 31.38 | 3:51.40 | |||||||
Eveliina Palo | 1999 | 29.99 | 4:21.39 | |||||||
Silja Kanto | 2000 | 32.73 | 4:54.12 | |||||||
4 | Ou Top Team | 0 | 5:13.43 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Fanny Pesonen | 2000 | 29.73 | 29.73 | |||||||
Aleksi Rajaniemi | 2002 | 33.22 | 1:02.95 | |||||||
Anni Rajaniemi | 2000 | 30.12 | 1:33.07 | |||||||
Niklas Raesalmi | 2002 | 31.23 | 2:04.30 | |||||||
Elina Pulkkinen | 1999 | 30.97 | 2:35.27 | |||||||
Reeta Kallunki | 2003 | 33.61 | 3:08.88 | |||||||
Milla Kortetjärvi | 2000 | 32.41 | 3:41.29 | |||||||
Moonica Pirhonen | 2001 | 30.89 | 4:12.18 | |||||||
Isa Vehkaoja | 2002 | 33.09 | 4:45.27 | |||||||
Matias Rajavaara | 2002 | 28.16 | 5:13.43 | |||||||
5 | Oulo2 Nuoret | 2004 | 5:41.11 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Emma Pajuluoma | 2001 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Viivi Lankinen | 2002 | 34.90 | 1:06.64 | |||||||
Laura Markuksela | 2004 | 32.43 | 1:39.07 | |||||||
Matias Mikkonen | 2003 | 38.97 | 2:18.04 | |||||||
Viona Mönttinen | 2003 | 35.22 | 2:53.26 | |||||||
Nita Poutiainen | 2003 | 32.21 | 3:25.47 | |||||||
Nea Helena Vähäkuopus | 2003 | 33.72 | 3:59.19 | |||||||
Iida Nissilä | 2003 | 37.61 | 4:36.80 | |||||||
Mikael Ryynänen | 2003 | 33.68 | 5:10.48 | |||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 30.63 | 5:41.11 | |||||||
6 | Roius Seka | 0 | 5:52.42 | |||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
Jenni Niskanen | 1999 | 29.69 | 29.69 | |||||||
Karita Juntunen | 1999 | 32.27 | 1:01.96 | |||||||
Ada Niskala | 2000 | 31.83 | 1:33.79 | |||||||
Kristiina Ruotsalainen | 2001 | 32.20 | 2:05.99 | |||||||
Iida Saraniemi | 2003 | 35.29 | 2:41.28 | |||||||
Lotta Vedenjuoksu | 2003 | 37.38 | 3:18.66 | |||||||
Alex Kortesalmi | 2004 | 38.60 | 3:57.26 | |||||||
Aatu Kunnari | 2004 | 38.61 | 4:35.87 | |||||||
Liina Rajaniemi | 2003 | 35.47 | 5:11.34 | |||||||
Emilia Kivijärvi | 2004 | 41.08 | 5:52.42 | |||||||
7 | Ou Masters | 0 | 5:53.34 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Miikka Mattila | 1977 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Yuhong Qiu-Kaikkonen | 1968 | 39.53 | 1:12.16 | |||||||
Mikko Säntti | 1979 | 25.56 | 1:37.72 | |||||||
Sina Hulkkonen | 1987 | 39.26 | 2:16.98 | |||||||
Mervi Ukkola | 1970 | 46.37 | 3:03.35 | |||||||
Marko Saarinen | 1970 | 30.20 | 3:33.55 | |||||||
Mika Piirainen | 1973 | 37.86 | 4:11.41 | |||||||
Aino Erkinaro | 1995 | 29.92 | 4:41.33 | |||||||
Soile Kallunki | 1975 | 41.96 | 5:23.29 | |||||||
Mari Mäkilä | 1991 | 30.05 | 5:53.34 | |||||||
8 | Oulo Nuorten Mix | 2002 | 6:05.37 | |||||||
Oulun Lohet | 5:28.88 | |||||||||
Esa Hyrynkangas | 2002 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Elmeri Kauppila | 2004 | 39.78 | 1:10.11 | |||||||
Eemeli Kauppila | 2002 | 28.95 | 1:39.06 | |||||||
Juho Keränen | 2002 | 35.68 | 2:14.74 | |||||||
Joona Annunen | 2002 | 34.15 | 2:48.89 | |||||||
Anette Kinnunen | 2002 | 37.67 | 3:26.56 | |||||||
Kia Leinonen | 2003 | 36.05 | 4:02.61 | |||||||
Alexia Tahkola | 2005 | 40.30 | 4:42.91 | |||||||
Tiina Duan | 2003 | 37.74 | 5:20.65 | |||||||
Veera Pulkkinen | 2004 | 44.72 | 6:05.37 | |||||||
9 | Kemus Mixx Junnut | 2001 | 6:28.47 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Toni Lipponen | 2003 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Miina Torvikoski | 2006 | 35.27 | 1:09.28 | |||||||
Tuomas Romsi | 2005 | 38.10 | 1:47.38 | |||||||
Saana Näsi | 2004 | 45.03 | 2:32.41 | |||||||
Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 35.34 | 3:07.75 | |||||||
Karlo Kilpinen | 2003 | 35.78 | 3:43.53 | |||||||
Nooa Kaunisto | 2007 | 49.89 | 4:33.42 | |||||||
Emmi Palo | 2003 | 34.19 | 5:07.61 | |||||||
Noora Aikio | 2004 | 40.31 | 5:47.92 | |||||||
Julia Minttu-Maria Tiensuu | 2005 | 40.55 | 6:28.47 | |||||||
10 | Ou Rollo 2 | 0 | 6:37.16 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Jami Kenttälä | 2004 | 39.97 | 39.97 | |||||||
Jimi Kenttälä | 2004 | 39.35 | 1:19.32 | |||||||
Sihan Yu | 2003 | 35.23 | 1:54.55 | |||||||
Rasmus Koskela | 2004 | 37.20 | 2:31.75 | |||||||
Siiri Rahikkala | 2004 | 37.81 | 3:09.56 | |||||||
Vilma Inget | 2005 | 42.09 | 3:51.65 | |||||||
Pinja Lohiniva | 2005 | 45.64 | 4:37.29 | |||||||
Amanda Riuttanen | 2005 | 42.98 | 5:20.27 | |||||||
Matilda Hietala | 2004 | 40.61 | 6:00.88 | |||||||
Sara Meissner | 2004 | 36.28 | 6:37.16 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:20 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:28 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 24, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | 500m | 600m | 700m | 800m | |||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Iida-Maria Laine | 2001 | 527 | 1:12.00 | 2:30.14 | 3:49.03 | 5:07.98 | 19:19.36 | ||
Oulun Lohet | 6:26.76 | 7:44.77 | 9:03.29 | 10:20.93 | ||||||
11:38.92 | 12:55.64 | 14:13.23 | 15:31.11 | |||||||
16:48.74 | 18:06.33 | |||||||||
2 | Sini Niemi | 1993 | 508 | 1:11.68 | 2:30.05 | 3:49.32 | 5:07.84 | 19:33.04 | ||
Tornion Uimaseura | 6:26.33 | 7:45.17 | 9:03.75 | 10:22.99 | ||||||
11:41.96 | 13:01.16 | 14:20.53 | 15:40.24 | |||||||
16:59.12 | 18:17.86 | |||||||||
3 | Nelle Ojakippola | 2001 | 483 | 1:11.72 | 2:29.28 | 3:48.56 | 5:08.04 | 19:53.05 | ||
Vieskan Uimarit | 20:00.64 | 6:28.29 | 7:49.29 | 9:09.11 | 10:29.38 | |||||
11:50.36 | 13:11.26 | 14:32.12 | 15:53.27 | |||||||
17:14.39 | 18:35.25 | |||||||||
4 | Nora Kosonen | 2001 | 460 | 1:08.95 | 2:27.36 | 3:47.68 | 5:10.20 | 20:12.99 | ||
TaTu Tampere | 20:26.27 | 6:33.58 | 7:56.14 | 9:18.23 | 10:41.33 | |||||
12:03.05 | 13:25.90 | 14:48.39 | 16:11.57 | |||||||
17:35.14 | 18:56.06 | |||||||||
5 | Katriina Korpi | 2000 | 460 | 1:13.14 | 2:33.22 | 3:54.16 | 5:14.97 | 20:13.06 | ||
Oulun Lohet | 6:36.13 | 7:57.78 | 9:20.09 | 10:42.01 | ||||||
12:04.49 | 13:27.04 | 14:48.88 | 16:11.13 | |||||||
17:32.76 | 18:54.90 | |||||||||
6 | Henna Hökkä | 2003 | 447 | 1:15.97 | 2:38.06 | 4:00.85 | 5:23.99 | 20:24.01 | ||
Oulun Uinti 1906 | 20:16.10 | 6:46.69 | 8:09.71 | 9:32.91 | 10:56.19 | |||||
12:18.82 | 13:41.85 | 15:04.47 | 16:24.72 | |||||||
17:45.73 | 19:06.62 | |||||||||
7 | Tiia Pudas | 1999 | 437 | 1:13.69 | 2:36.28 | 3:59.37 | 5:22.68 | 20:33.32 | ||
Vieskan Uimarit | 6:45.81 | 8:08.94 | 9:31.70 | 10:55.11 | ||||||
12:18.06 | 13:41.48 | 15:04.82 | 16:27.24 | |||||||
17:50.67 | 19:12.81 | |||||||||
8 | Laura Saloranta | 1997 | 390 | 1:15.18 | 2:41.38 | 4:06.58 | 5:32.24 | 21:21.37 | ||
Haukiputaan Heitto | 20:46.75 | 6:58.60 | 8:24.41 | 9:50.90 | 11:17.61 | |||||
12:44.49 | 14:12.47 | 15:38.73 | 17:06.26 | |||||||
18:32.59 | 19:59.38 | |||||||||
9 | Isa Vehkaoja | 2002 | 383 | 1:18.11 | 2:41.24 | 4:07.61 | 5:33.90 | 21:28.51 | ||
Oulun Uinti 1906 | 21:46.10 | 7:00.84 | 8:28.19 | 9:55.69 | 11:22.86 | |||||
12:51.38 | 14:19.76 | 15:47.03 | 17:14.08 | |||||||
18:41.34 | 20:07.57 | |||||||||
10 | Emma Pajuluoma | 2001 | 350 | 1:15.94 | 2:38.97 | 4:03.11 | 5:31.49 | 22:08.05 | ||
Oulun Lohet | 20:38.47 | 7:00.35 | 8:31.40 | 10:03.79 | 11:34.54 | |||||
13:06.37 | 14:37.70 | 16:09.35 | 17:40.81 | |||||||
19:11.73 | 20:43.04 | |||||||||
11 | Mikaela Jokela | 2002 | 346 | 1:23.56 | 2:54.68 | 4:26.82 | 5:57.18 | 22:13.11 | ||
Tuusulan Uimaseura | 22:42.76 | 7:27.36 | 8:56.17 | 10:24.76 | 11:54.19 | |||||
13:23.03 | 14:51.42 | 16:20.99 | 17:50.38 | |||||||
19:19.39 | 20:47.22 | |||||||||
12 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 330 | 1:18.52 | 2:45.72 | 4:14.88 | 5:44.36 | 22:34.24 | ||
Tornion Uimaseura | 7:14.73 | 8:45.87 | 10:16.44 | 11:47.15 | ||||||
13:20.61 | 14:53.55 | 16:25.84 | 17:59.63 | |||||||
19:33.92 | 21:07.63 | |||||||||
13 | Pilvi Mannerkorpi | 1986 | 145 | 1:41.84 | 3:38.20 | 5:34.38 | 7:33.00 | 29:39.35 | ||
Oulun Uinti 1906 | 9:31.55 | 11:30.38 | 13:31.39 | 15:31.93 | ||||||
17:33.08 | 19:33.52 | 21:34.12 | 23:35.35 | |||||||
25:37.66 | 27:39.72 | |||||||||
- | Laura Heikkilä | 2002 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:28 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:49 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 25, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | 500m | 600m | 700m | 800m | |||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | 502 | 1:06.45 | 2:19.56 | 3:32.67 | 4:46.36 | 18:15.63 | ||
Oulun Uinti 1906 | 18:27.19 | 6:00.37 | 7:14.38 | 8:28.24 | 9:41.77 | |||||
10:56.32 | 12:10.54 | 13:25.32 | 14:39.33 | |||||||
15:53.35 | 17:06.60 | |||||||||
2 | Claes Fjellström | 2001 | 450 | 1:07.59 | 2:20.73 | 3:34.30 | 4:50.47 | 18:55.96 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 18:07.53 | 6:05.88 | 7:22.25 | 8:38.84 | 9:55.30 | |||||
11:11.50 | 12:28.97 | 13:46.75 | 15:04.22 | |||||||
16:21.80 | 17:39.63 | |||||||||
3 | Severi Lieto | 1998 | 427 | 1:10.66 | 2:27.01 | 3:43.66 | 5:00.23 | 19:16.46 | ||
Oulun Uinti 1906 | 18:36.10 | 6:17.53 | 7:36.04 | 8:53.83 | 10:11.76 | |||||
11:29.73 | 12:48.00 | 14:06.52 | 15:25.01 | |||||||
16:43.42 | 18:02.84 | |||||||||
4 | Topias Nygård | 2000 | 394 | 1:13.22 | 2:31.79 | 3:51.70 | 5:11.87 | 19:48.03 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:32.23 | 7:52.87 | 9:13.52 | 10:33.96 | ||||||
11:54.35 | 13:14.20 | 14:33.54 | 15:53.25 | |||||||
17:13.33 | 18:32.84 | |||||||||
5 | Joona Oksakari | 2000 | 361 | 1:15.55 | 2:36.32 | 3:57.11 | 5:16.79 | 20:22.85 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:37.15 | 7:58.97 | 9:21.63 | 10:44.11 | ||||||
12:06.02 | 13:27.68 | 14:50.35 | 16:14.17 | |||||||
17:37.00 | 18:59.94 | |||||||||
6 | Aaron Joki | 1999 | 312 | 1:11.70 | 2:35.48 | 3:59.95 | 5:25.05 | 21:23.13 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 6:50.58 | 8:17.01 | 9:42.63 | 11:08.13 | ||||||
12:35.01 | 14:01.86 | 15:28.87 | 16:58.50 | |||||||
18:27.48 | 19:56.07 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:49 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:58 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 26, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 506 | 40.33 | 1:25.27 | 2:10.97 | 2:54.47 | |||
Vieskan Uimarit | 2:53.45 | |||||||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | 492 | 39.82 | 1:24.91 | 2:11.48 | 2:56.13 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:53.77 | |||||||||
3 | Amalia Siekkinen | 2002 | 399 | 42.61 | 1:30.54 | 2:20.78 | 3:08.84 | |||
Oulun Lohet | 3:05.42 | |||||||||
4 | Emma Hämäläinen | 2003 | 378 | 44.07 | 1:33.94 | 2:24.71 | 3:12.24 | |||
Vieskan Uimarit | 3:16.22 | |||||||||
5 | Katariina Kourula | 2002 | 342 | 43.55 | 1:33.69 | 2:27.15 | 3:18.85 | |||
Kemin Uimaseura | 3:15.93 | |||||||||
6 | Anni Willman | 2001 | 337 | 46.78 | 1:37.14 | 2:28.32 | 3:19.79 | |||
Oulun Lohet | 3:12.70 | |||||||||
7 | Sina Hulkkonen | 1987 | 297 | 46.55 | 1:38.31 | 2:34.46 | 3:28.38 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:26.16 | |||||||||
8 | Wendela Vuorinen | 2000 | 281 | 48.80 | 1:43.07 | 2:39.02 | 3:32.29 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Noora Sipilä | 2002 | 278 | 47.25 | 1:42.73 | 2:40.19 | 3:32.99 | |||
Kempeleen Pyrintö | 3:32.11 | |||||||||
10 | Silja Kanto | 2000 | 271 | 48.90 | 1:43.21 | 2:39.23 | 3:34.79 | |||
Kemin Uimaseura | 3:37.23 | |||||||||
11 | Emmi Palo | 2003 | 211 | 54.18 | 1:54.18 | 2:55.20 | 3:53.46 | |||
Kemin Uimaseura | 3:57.85 | |||||||||
12 | Emilia Kivijärvi | 2004 | 200 | 55.70 | 1:57.42 | 2:59.41 | 3:57.61 | |||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
13 | Jenna Salonen | 2004 | 146 | 1:00.49 | 2:09.79 | 3:18.89 | 4:23.94 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:58 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:06 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 27, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 412 | 38.21 | 1:21.28 | 2:05.84 | 2:50.68 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Joona Oksakari | 2000 | 411 | 38.72 | 1:24.36 | 2:07.41 | 2:50.82 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:33.90 | |||||||||
3 | Riku Ylikärppä | 1998 | 407 | 39.31 | 1:22.61 | 2:08.38 | 2:51.34 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Valtteri Taskinen | 2002 | 396 | 40.56 | 1:24.41 | 2:10.50 | 2:52.90 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:55.34 | |||||||||
5 | Santeri Leppälä | 1998 | 364 | 38.29 | 1:24.65 | 2:11.54 | 2:57.86 | |||
Kemin Uimaseura | 2:50.78 | |||||||||
6 | Janne Tyni | 2000 | 353 | 41.23 | 1:27.04 | 2:14.14 | 2:59.63 | |||
Oulun Lohet | 2:57.48 | |||||||||
7 | Juho Keränen | 2002 | 334 | 41.15 | 1:29.58 | 2:18.02 | 3:02.94 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Aaron Joki | 1999 | 309 | 40.82 | 1:28.06 | 2:18.81 | 3:07.71 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:54.10 | |||||||||
9 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 269 | 45.22 | 1:36.28 | 2:26.50 | 3:16.55 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Jani Leskelä | 2001 | 240 | 44.40 | 1:37.49 | 2:34.01 | 3:24.19 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:23.41 | |||||||||
11 | Juuso Mikael Tiensuu | 2001 | 221 | 46.93 | 1:41.74 | 2:36.68 | 3:29.78 | |||
Kemin Uimaseura | 3:24.70 | |||||||||
12 | Olli Halvari | 2002 | 194 | 50.53 | 1:47.84 | 2:44.90 | 3:39.38 | |||
Rovaniemen Uimaseura | 3:39.61 | |||||||||
13 | Otto Luokkala | 2001 | 194 | 49.04 | 1:45.17 | 2:42.69 | 3:39.39 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:32.64 | |||||||||
14 | Matias Mikkonen | 2003 | 165 | 51.58 | 1:53.47 | 2:53.09 | 3:51.16 | |||
Oulun Lohet | 3:53.24 | |||||||||
- | Matias Utunen | 2003 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:06 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:16 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 28, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | 552 | 35.12 | 1:13.63 | 1:52.77 | 2:31.20 | |||
Oulun Lohet | 2:25.07 | |||||||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 466 | 37.28 | 1:18.51 | 1:59.88 | 2:39.91 | |||
Oulun Lohet | 2:35.05 | |||||||||
3 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 433 | 39.06 | 1:21.32 | 2:03.08 | 2:43.95 | |||
Oulun Lohet | 2:44.86 | |||||||||
4 | Jenna Miettinen | 1999 | 428 | 40.12 | 1:22.77 | 2:05.33 | 2:44.56 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:44.37 | |||||||||
5 | Fanny Vuollet | 1999 | 423 | 38.70 | 1:20.63 | 2:03.77 | 2:45.15 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:41.40 | |||||||||
6 | Denize Korkiakoski | 1999 | 415 | 39.19 | 1:21.80 | 2:05.64 | 2:46.24 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:42.78 | |||||||||
7 | Martta Nygård | 2003 | 413 | 38.34 | 1:20.38 | 2:04.13 | 2:46.46 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Nea Lähdesmäki | 1999 | 408 | 37.61 | 1:20.00 | 2:05.04 | 2:47.18 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Jonna Airisniemi | 2000 | 407 | 38.85 | 1:21.85 | 2:05.67 | 2:47.36 | |||
Kemijärven Kaiku | 2:41.32 | |||||||||
10 | Eveliina Palo | 1999 | 405 | 39.10 | 1:21.92 | 2:05.86 | 2:47.58 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 402 | 39.77 | 1:22.53 | 2:06.37 | 2:48.04 | |||
Oulun Lohet | 2:49.72 | |||||||||
12 | Jenni Kylkisalo | 1999 | 383 | 40.46 | 1:24.80 | 2:08.78 | 2:50.74 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:52.22 | |||||||||
13 | Nita Poutiainen | 2003 | 365 | 40.70 | 1:26.82 | 2:11.00 | 2:53.48 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Milja Mielty | 2000 | 350 | 40.60 | 1:25.41 | 2:10.77 | 2:55.90 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:43.03 | |||||||||
15 | Moonica Pirhonen | 2001 | 342 | 41.33 | 1:26.92 | 2:13.24 | 2:57.27 | |||
Oulun Uinti 1906 | 2:57.56 | |||||||||
16 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 336 | 42.13 | 1:27.61 | 2:13.65 | 2:58.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Mari Mäkilä | 1991 | 292 | 40.30 | 1:27.01 | 2:17.15 | 3:06.86 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Aada Heiskanen | 2004 | 281 | 45.20 | 1:35.23 | 2:22.85 | 3:09.22 | |||
Oulun Uinti 1906 | 3:03.43 | |||||||||
- | Pipsa Remes | 2001 | DNF | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | 3:30.31 | |||||||||
- | Elizaveta Parfenova | 2001 | DSQ | |||||||
Kemijärven Kaiku | 3:14.24 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:16 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:24 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 29, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 322 | 37.70 | 1:19.70 | 2:01.84 | 2:43.17 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:26.39 | |||||||||
2 | Aaron Joki | 1999 | 269 | 39.17 | 1:23.51 | 2:08.89 | 2:53.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:36.78 | |||||||||
3 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 258 | 41.98 | 1:27.23 | 2:12.89 | 2:55.61 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Joona Oksakari | 2000 | 216 | 43.84 | 1:32.01 | 2:19.55 | 3:06.31 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:53.65 | |||||||||
5 | Juhani Tapio | 2002 | 177 | 47.95 | 1:38.69 | 2:29.13 | 3:19.13 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:05.58 | |||||||||
6 | Elmeri Kauppila | 2004 | 157 | 48.68 | 1:42.31 | 2:36.97 | 3:27.45 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Rasmus Koskela | 2004 | 140 | 50.01 | 1:46.22 | 2:45.13 | 3:35.49 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:24 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:24 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Wendela Vuorinen | 2000 | 374 | 38.12 | 1:20.85 | 2:06.09 | 2:49.00 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:38.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:24 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 31, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Joona Oksakari | 2000 | 233 | 38.10 | 1:24.70 | 2:13.60 | 3:01.17 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:40.61 | |||||||||
2 | Kalle Karhunen | 2001 | 190 | 39.22 | 1:30.73 | 2:23.17 | 3:13.89 | |||
Kemin Työväen Uimarit | 3:07.97 | |||||||||
- | Aaron Joki | 1999 | DNF | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:27 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 32, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 553 | 1:10.25 | 2:42.50 | 4:13.06 | 5:26.97 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 306 | 1:38.55 | 3:22.31 | 5:10.13 | 6:37.97 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:34 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuunkisat 2015 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:40 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Laji 33, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Claes Fjellström | 2001 | 355 | 1:21.43 | 2:49.25 | 4:25.68 | 5:44.23 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:09.11 | |||||||||
2 | Joona Oksakari | 2000 | 289 | 1:26.82 | 3:04.25 | 4:42.25 | 6:08.49 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:32.27 | |||||||||
3 | Aaron Joki | 1999 | 271 | 1:19.13 | 3:05.11 | 4:51.23 | 6:16.64 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 joulukuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:40 |