Resultat för Vestdanske Årgangsmesterskaber Grp 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 december 2015 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 637 | 30.34 | 1:03.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 618 | 31.00 | 1:04.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.71 | |||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 598 | 30.59 | 1:05.33 | |||||
Lyseng IF | 1:05.63 | |||||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 584 | 31.10 | 1:05.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
5 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 582 | 30.74 | 1:05.91 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:05.19 | |||||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | 519 | 31.04 | 1:08.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.26 | |||||||||
7 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 517 | 31.87 | 1:08.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.56 | |||||||||
8 | Signe Villumsen | 2001 | 516 | 32.27 | 1:08.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.75 | |||||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | 503 | 32.24 | 1:09.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.67 | |||||||||
10 | Sascha Lausten | 2002 | 501 | 32.77 | 1:09.31 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
11 | Alberte Korsgaard | 2001 | 480 | 33.16 | 1:10.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.54 | |||||||||
12 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 468 | 32.77 | 1:10.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
13 | Emma Jørgensen | 2001 | 464 | 32.67 | 1:11.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
14 | Maja Meinert | 2001 | 451 | 33.22 | 1:11.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
15 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 451 | 33.43 | 1:11.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.91 | |||||||||
16 | Helene Marie Andersen | 2001 | 447 | 33.60 | 1:11.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.03 | |||||||||
17 | Astrid Nielsen | 2002 | 446 | 33.44 | 1:12.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.40 | |||||||||
18 | Matilde Bodilsen | 2001 | 442 | 32.63 | 1:12.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.71 | |||||||||
19 | Isabella Bach | 2002 | 439 | 33.87 | 1:12.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.98 | |||||||||
20 | Louise Hvarre | 2001 | 438 | 33.34 | 1:12.45 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:12.06 | |||||||||
21 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 437 | 33.74 | 1:12.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.61 | |||||||||
22 | Thilde Timmermand | 2002 | 432 | 33.89 | 1:12.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.52 | |||||||||
23 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 411 | 33.46 | 1:13.99 | |||||
O.S.L.F. | 1:15.79 | |||||||||
24 | Sille Ibsen | 2001 | 411 | 33.94 | 1:14.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
25 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 407 | 34.41 | 1:14.27 | |||||
Kolding SK | 1:16.16 | |||||||||
26 | Michelle Jatta | 2001 | 401 | 34.38 | 1:14.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:13.04 | |||||||||
27 | Katarina Holse | 2002 | 399 | 33.16 | 1:14.77 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:17.65 | |||||||||
28 | Maria Kornum | 2001 | 393 | 34.86 | 1:15.12 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:16.96 | |||||||||
29 | Melissa Damsgaard | 2001 | 390 | 33.99 | 1:15.30 | |||||
O.S.L.F. | 1:38.74 | |||||||||
30 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 387 | 33.03 | 1:15.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
31 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 386 | 35.15 | 1:15.55 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.74 | |||||||||
32 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 382 | 35.50 | 1:15.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.80 | |||||||||
33 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 374 | 35.13 | 1:16.37 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:20.09 | |||||||||
34 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 365 | 35.38 | 1:16.99 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.93 | |||||||||
35 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 362 | 36.12 | 1:17.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
36 | Didde Meyer | 2001 | 362 | 35.93 | 1:17.22 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.86 | |||||||||
37 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 355 | 36.41 | 1:17.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.99 | |||||||||
38 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 349 | 34.83 | 1:18.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.58 | |||||||||
39 | Sofia Ingeberg | 2002 | 347 | 37.58 | 1:18.32 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
40 | Caroline Liboriussen | 2002 | 329 | 35.89 | 1:19.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
41 | Ida Sund | 2002 | 316 | 37.28 | 1:20.76 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
42 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 295 | 38.10 | 1:22.64 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
43 | Alberte Kjølby | 2002 | 276 | 38.07 | 1:24.45 | |||||
Svømmeklubben Tempo | 1:18.80 | |||||||||
44 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 262 | 40.18 | 1:26.00 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:25.72 | |||||||||
- | Sofie Vegener | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Auning Svømmeklub | 1:15.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:22 |