Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 513 | 38.37 | 1:21.36 | 2:05.41 | 2:48.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 482 | 38.36 | 1:20.98 | 2:05.49 | 2:51.54 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 481 | 40.01 | 1:24.80 | 2:08.95 | 2:51.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 468 | 40.28 | 1:23.47 | 2:08.64 | 2:53.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 451 | 40.76 | 1:24.28 | 2:10.59 | 2:55.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 432 | 41.60 | 1:25.99 | 2:11.54 | 2:57.99 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 431 | 40.73 | 1:26.43 | 2:12.55 | 2:58.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Batz | 2003 | 413 | 40.91 | 1:26.55 | 2:13.75 | 3:00.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 413 | 40.92 | 1:28.31 | 2:15.42 | 3:00.60 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 410 | 40.50 | 1:27.49 | 2:15.13 | 3:01.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Caroline Lysgaard | 2003 | 400 | 41.04 | 1:28.28 | 2:16.61 | 3:02.52 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Karoline Lagoni | 2003 | 385 | 41.46 | 1:28.60 | 2:17.14 | 3:04.86 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christine Krogh | 2003 | 359 | 44.75 | 1:33.17 | 2:22.36 | 3:09.18 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 348 | 44.54 | 1:32.40 | 2:22.58 | 3:11.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ella Christiansen | 2003 | 348 | 3:11.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Emilie Egerup | 2003 | 345 | 3:11.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 341 | 43.04 | 1:32.01 | 2:22.71 | 3:12.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Ida Troldborg | 2003 | 326 | 3:15.50 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 316 | 44.44 | 1:34.60 | 2:26.26 | 3:17.43 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Freja Romanski | 2003 | 289 | 3:23.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Amalie Kanstrup | 2003 | DSQ | Ej Samt. berør. v175 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Jenny Cao | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 414 | 41.25 | 1:27.59 | 2:16.10 | 3:00.47 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 413 | 41.40 | 1:27.76 | 2:14.15 | 3:00.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 379 | 42.78 | 1:30.19 | 2:18.58 | 3:05.83 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 364 | 44.31 | 1:32.72 | 2:21.70 | 3:08.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 347 | 3:11.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 336 | 3:13.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 319 | 44.47 | 1:34.58 | 2:25.68 | 3:16.84 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Nicoline Dyrman | 2004 | 317 | 45.97 | 1:36.80 | 2:29.12 | 3:17.28 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 313 | 45.44 | 1:36.38 | 2:27.77 | 3:18.16 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 297 | 46.68 | 1:39.58 | 2:31.31 | 3:21.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Søs Freund | 2004 | 288 | 47.47 | 1:40.69 | 2:34.42 | 3:23.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Fenja Romanski | 2005 | 279 | 46.96 | 1:39.25 | 2:34.20 | 3:25.90 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 277 | 48.52 | 1:41.54 | 2:35.14 | 3:26.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Larsen | 2004 | 268 | 48.96 | 1:41.83 | 2:36.58 | 3:28.61 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Victoria Underbjerg | 2004 | 267 | 3:28.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 252 | 48.98 | 1:44.61 | 2:40.18 | 3:33.00 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mathilde Møller | 2004 | DSQ | 2 armt. und. v. v50 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:45 |