Resultat för Novembersim 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Novembersim | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Eslöv | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Eslövs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 oktober 2015 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Ida Franzen Sommen | 1998 | 158 | 52.77 | 1:55.77 | |||||
Klippans Simsällskap | ||||||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Jenny Le | 2000 | 486 | 37.15 | 1:19.72 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:18.29 | |||||||||
2 | Sara Jendbro | 2000 | 434 | 39.23 | 1:22.80 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:19.27 | |||||||||
3 | Nicole Johnson | 2000 | 371 | 40.95 | 1:27.20 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | 1:30.15 | |||||||||
4 | Josefin Nilsson | 1999 | 360 | 41.33 | 1:28.10 | |||||
Eslövs Simsällskap | 1:28.90 | |||||||||
5 | Wilma Carlsson | 2000 | 317 | 42.67 | 1:31.88 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | 1:29.66 | |||||||||
6 | Karolina Nilsson | 1999 | 287 | 44.70 | 1:35.05 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:35.62 | |||||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 571 | 36.32 | 1:15.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.50 | |||||||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 515 | 36.72 | 1:18.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.66 | |||||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | 481 | 38.09 | 1:20.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.63 | |||||||||
4 | Alberte Mammen | 2001 | 470 | 38.39 | 1:20.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.11 | |||||||||
5 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 460 | 38.80 | 1:21.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.82 | |||||||||
6 | Tova Hegardt | 2002 | 452 | 37.67 | 1:21.69 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:21.49 | |||||||||
7 | Line Strandby | 2001 | 433 | 39.91 | 1:22.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.29 | |||||||||
8 | Ida Larsson | 2002 | 401 | 39.38 | 1:24.98 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:22.76 | |||||||||
9 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | 387 | 40.04 | 1:25.99 | |||||
Trelleborgs Sim | 1:28.52 | |||||||||
10 | Johanne B. Hansen | 2002 | 386 | 40.26 | 1:26.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.63 | |||||||||
11 | Mary Lagoguez | 2001 | 386 | 41.02 | 1:26.06 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:28.34 | |||||||||
12 | Laura Janner | 2002 | 374 | 41.61 | 1:27.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.24 | |||||||||
13 | Frida Toudal | 2001 | 365 | 41.13 | 1:27.69 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:25.94 | |||||||||
14 | Felicia Jartelius | 2001 | 349 | 40.89 | 1:29.05 | |||||
Simklubben Triton | 1:23.86 | |||||||||
15 | Kajsa Berglind | 2001 | 340 | 41.99 | 1:29.78 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:29.33 | |||||||||
16 | Sara Wilhelmsson | 2001 | 339 | 43.01 | 1:29.84 | |||||
Eslövs Simsällskap | 1:28.69 | |||||||||
17 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 319 | 43.10 | 1:31.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.29 | |||||||||
18 | Malin Pålsson | 2002 | 312 | 44.12 | 1:32.36 | |||||
Simklubben Triton | 1:31.86 | |||||||||
19 | Sofie Mosegaard | 2002 | 307 | 44.20 | 1:32.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.55 | |||||||||
20 | Julia Stenström | 2002 | 268 | 45.18 | 1:37.13 | |||||
Simklubben Triton | 1:34.56 | |||||||||
21 | Alma Lindberg | 2002 | 258 | 46.12 | 1:38.44 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:36.69 | |||||||||
22 | Emma Persson | 2002 | 257 | 46.42 | 1:38.54 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:39.90 | |||||||||
23 | Malin Bothén | 2002 | 254 | 46.36 | 1:38.90 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:45.41 | |||||||||
24 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | 252 | 44.26 | 1:39.22 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Elin Svensson | 2002 | 231 | 48.14 | 1:42.06 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:45.35 | |||||||||
26 | Nanna Lyng Bojesen | 2001 | 224 | 49.11 | 1:43.18 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:44.42 | |||||||||
27 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 222 | 49.34 | 1:43.42 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.37 | |||||||||
28 | Alice Hjertström | 2002 | 218 | 48.58 | 1:44.10 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:47.86 | |||||||||
29 | Albaluna Fernandéz Barrosa | 2002 | 187 | 51.74 | 1:49.61 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:52.78 | |||||||||
- | Annie Runesson | 2001 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:45.15 | |||||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | 448 | 39.37 | 1:21.93 | |||||
Simklubben Triton | 1:22.80 | |||||||||
2 | Elin Kjellberg | 2003 | 440 | 38.15 | 1:22.40 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:24.73 | |||||||||
3 | Siri Bokander | 2003 | 362 | 40.96 | 1:27.92 | |||||
Simklubben Triton | 1:24.83 | |||||||||
4 | Vilma Andersson | 2004 | 341 | 42.15 | 1:29.73 | |||||
Trelleborgs Sim | 1:31.07 | |||||||||
5 | Olivia Hansson | 2003 | 294 | 45.14 | 1:34.23 | |||||
Föreningen Österlen Sim | 1:34.06 | |||||||||
6 | Amina Sabotic | 2003 | 291 | 45.30 | 1:34.61 | |||||
Föreningen Österlen Sim | 1:35.13 | |||||||||
7 | Boel Bergquist | 2003 | 280 | 44.05 | 1:35.75 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:39.95 | |||||||||
8 | Julia Rieschel | 2003 | 263 | 46.34 | 1:37.79 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:47.36 | |||||||||
9 | Nike Källkvist | 2004 | 258 | 46.37 | 1:38.49 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:39.66 | |||||||||
10 | Mira Ahlberg | 2003 | 251 | 47.30 | 1:39.28 | |||||
Simklubben Triton | 1:41.00 | |||||||||
11 | Tyra Öhlin | 2004 | 245 | 47.71 | 1:40.11 | |||||
Simklubben Triton | 1:41.72 | |||||||||
12 | Irma Nilsson | 2004 | 241 | 47.78 | 1:40.74 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:37.42 | |||||||||
13 | Maya Wallström | 2004 | 236 | 48.02 | 1:41.34 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:44.42 | |||||||||
14 | Kajsa Söderholm | 2004 | 235 | 47.06 | 1:41.47 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:41.86 | |||||||||
15 | Emilia Kroon | 2004 | 222 | 47.40 | 1:43.50 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | 1:49.34 | |||||||||
16 | Sofia Lund | 2003 | 220 | 48.66 | 1:43.85 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:46.54 | |||||||||
17 | Dikte Lagergren | 2003 | 217 | 49.69 | 1:44.32 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
18 | Tekla Hult | 2003 | 205 | 48.97 | 1:46.21 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | 1:54.44 | |||||||||
19 | Emma Bontidean | 2003 | 203 | 50.82 | 1:46.63 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:50.07 | |||||||||
20 | Olivia Fallesen | 2004 | 195 | 51.38 | 1:47.95 | |||||
Trelleborgs Sim | 1:51.88 | |||||||||
21 | Emelie Stridh | 2004 | 193 | 52.12 | 1:48.42 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:49.59 | |||||||||
22 | Alva Bergstrand | 2003 | 189 | 53.72 | 1:49.16 | |||||
Simklubben Poseidon | 2:02.07 | |||||||||
23 | Rebecca Andersen | 2003 | 185 | 53.66 | 1:50.01 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:53.49 | |||||||||
24 | Ida Lindström | 2004 | 181 | 53.94 | 1:50.68 | |||||
Simklubben Triton | 1:52.60 | |||||||||
25 | Ebba Ringström | 2004 | 180 | 51.81 | 1:50.98 | |||||
Simklubben Triton | 1:50.96 | |||||||||
26 | Siri Stripple | 2003 | 172 | 53.10 | 1:52.63 | |||||
Simklubben Poseidon | 2:00.44 | |||||||||
27 | Fanny Schiöler | 2004 | 164 | 52.36 | 1:54.32 | |||||
Trelleborgs Sim | ||||||||||
28 | Thea Söderstjärna | 2003 | 157 | 54.04 | 1:56.13 | |||||
Simklubben Poseidon | 2:05.24 | |||||||||
29 | Elma Kjellin | 2003 | 149 | 56.93 | 1:58.08 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:53.98 | |||||||||
- | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | DNS | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 1:42.51 | |||||||||
- | Tova Kjellberg | 2004 | DSQ | |||||||
Trelleborgs Sim | 1:39.65 | |||||||||
- | Veronica Cedervall | 2003 | DSQ | |||||||
Klippans Simsällskap | ||||||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Maja Björnström | 2005 | 296 | 43.60 | 1:34.06 | |||||
Simklubben Triton | 1:49.08 | |||||||||
2 | Frida Jansson | 2006 | 260 | 46.42 | 1:38.20 | |||||
Ystads Simsällskap | 1:36.83 | |||||||||
3 | Ida Nordberg | 2006 | 223 | 48.91 | 1:43.27 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:51.06 | |||||||||
4 | Amanda Pålsson | 2005 | 215 | 48.21 | 1:44.54 | |||||
Simklubben Triton | 1:48.68 | |||||||||
5 | Hanna Stenskepp | 2005 | 210 | 49.55 | 1:45.47 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
6 | Vanessa Johansson | 2006 | 209 | 49.81 | 1:45.58 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:50.88 | |||||||||
7 | Thea Wicknertz | 2005 | 207 | 49.93 | 1:45.90 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Anna Larsson | 2006 | 165 | 54.24 | 1:54.09 | |||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
9 | Isabella Hua | 2007 | 146 | 56.79 | 1:58.85 | |||||
Höörs Simsällskap | 2:12.10 | |||||||||
10 | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | 140 | 55.54 | 2:00.51 | |||||
Eslövs Simsällskap | 2:08.80 | |||||||||
11 | Ella Andersson | 2006 | 125 | 56.33 | 2:05.34 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
12 | Ida Viberg Mårtensson | 2005 | 122 | 58.83 | 2:06.23 | |||||
Ystads Simsällskap | ||||||||||
13 | Elna Svensson | 2005 | 79 | 1:10.70 | 2:25.95 | |||||
Eslövs Simsällskap | ||||||||||
- | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Poseidon | 2:10.88 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.03 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2015 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |