2019-12-16   09:59:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Masters-mestaruuskilpailut

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2015    Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  20:08   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti, Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 lokakuu 2015         
 
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pentti Keränen  1935      2:03.29  4:21.02  6:40.12  8:59.66  34:18.22   
  Cetus Espoo  32:49.57      11:20.61  13:39.89  15:59.26  18:19.92     
          20:39.68  22:59.88  25:18.48  27:37.75     
          29:56.03  32:13.49         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lauri Malk  1937      1:29.74  3:12.31  4:57.23  6:41.33  26:03.16   
  Cetus Espoo  25:15.00      8:28.90  10:15.04  12:02.67  13:48.61     
          15:36.47  17:22.10  19:09.09  20:54.76     
          22:40.25  24:22.60         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Bo Ljungberg  1945      1:33.41  3:15.61  4:58.16  6:40.29  25:16.83   
  Hellas Simklubb  24:22.56      8:22.96  10:05.53  11:47.41  13:30.58     
          15:12.92  16:56.05  18:38.90  20:21.26     
          22:01.77  23:42.99         
                     
Herkko Pesonen  1941      1:40.93  3:31.55  5:24.06  7:16.84  28:15.73   
  Helsingin Uimarit  35:00.00      9:09.27  11:03.20  12:56.21  14:49.80     
          16:43.68  18:36.98  20:32.06  22:27.94     
          24:25.54  26:22.78         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markku Makkonen  1948      1:25.73  2:59.69  4:33.46  6:08.13  23:25.05   
  Savonlinnan Uimaseura  23:50.29      7:42.56  9:17.26  10:52.20  12:27.16     
          14:02.07  15:37.42  17:12.78  18:47.90     
          20:23.32  21:57.43         
                     
Pekka Siltanen  1949      1:47.47  3:47.78  5:48.96  7:50.63  30:16.20   
  Oulun Lohet  28:25.28      9:53.36  11:56.03  13:59.31  16:00.82     
          18:03.71  20:07.35  22:11.34  24:14.73     
          26:18.72  28:19.56         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Risto Hiltunen  1953      1:25.00  2:59.30  4:33.66  6:10.70  24:22.66   
  Järvenpään Uintiklubi  23:05.48      7:49.66  9:29.27  11:10.17  12:49.94     
          14:29.27  16:08.50  17:47.61  19:29.03     
          21:07.95  22:47.14         
                     
Ralf Sund  1955      1:38.43  3:29.78  5:23.60  7:18.74  28:39.14   
  Helsingfors Simsällskap  28:24.84      9:13.46  11:09.56  13:05.01  15:01.50     
          16:58.11  18:54.58  20:52.68  23:49.98     
          25:49.84  27:47.48         
                     
Juha Kainulainen  1954      1:41.05  3:36.66  5:35.74  7:35.51  29:35.69   
  Kuopion Uimaseura  28:00.00      9:34.89  11:35.23  13:34.97  15:35.83     
          17:37.34  19:37.28  21:38.84  23:39.16     
          25:40.85  27:42.09         
                     
Tapio Peltola  1955              DNF   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26:25.32                 
                     
                     
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simo-Pekka Torsti  1960      1:19.41  2:47.09  4:15.19  5:44.99  22:03.66   
  Cetus Espoo  21:27.20      7:14.99  8:44.22  10:12.87  11:41.60     
          13:10.89  14:39.72  16:08.24  17:37.11     
          19:07.20  20:36.79         
                     
Hannu Miettinen  1958      1:29.64  3:07.73  4:44.75  6:22.60  24:04.97   
  Kuopion Uimaseura  24:30.44      7:58.12  9:36.07  11:13.83  12:51.48     
          14:27.14  16:04.28  17:40.81  19:17.77     
          20:55.10  22:31.03         
                     
Pekka Mäntynen  1960      1:28.40  3:05.36  4:44.11  6:21.51  24:25.36   
  Kuopion Uimaseura  24:30.00      7:58.36  9:35.67  11:13.39  12:51.20     
          14:27.29  16:05.35  17:44.81  19:25.34     
          21:06.61  22:47.72         
                     
Jorma Heinonen  1958      1:39.18  3:23.60  5:07.35  6:50.11  25:26.25   
  Riihimäen Uimaseura  25:00.00      8:32.95  10:16.18  11:58.61  13:41.64     
          15:24.65  17:07.43  18:48.02  20:28.42     
          22:09.91  23:52.32         
                     
Sulevi Pellinen  1956      1:42.22  3:38.55  5:33.79  7:29.89  28:58.15   
  Helsingfors Simsällskap  30:39.53      9:25.74  11:20.42  13:16.13  15:10.16     
          17:04.66  19:00.52  20:57.54  22:56.02     
          24:56.27  26:57.38         
                     
Seppo Hytönen  1956              DNF   
  Swimming Jyväskylä  25:16.00                 
                     
                     
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matti Hurula  1961      1:21.64  2:51.35  4:21.64  5:52.26  21:49.67   
  Kemin Työväen Uimarit  21:24.07      7:22.45  8:52.35  10:20.89  11:49.53     
          13:17.69  14:45.07  16:11.94  17:38.89     
          19:04.94  20:30.71         
                     
Mauri Kanto  1963      1:21.32  2:51.38  4:22.63  5:52.71  22:14.44   
  Kauhajoen Karhu  21:12.85      7:24.09  8:54.99  10:24.67  11:54.86     
          13:24.87  14:53.99  16:23.54  17:52.56     
          19:22.08  20:50.81         
                     
Igor Galkin  1965      1:25.95  2:57.07  4:28.90  6:00.21  22:18.90   
  Neva Stars  25:29.50      7:31.04  9:01.70  10:32.24  12:02.67     
          13:33.14  15:02.89  16:32.33  18:01.92     
          19:29.79  20:57.78         
                     
Aleksei Terestsenkov  1963      1:21.10  2:53.48  4:28.75  6:05.12  23:45.57   
  Meisterujumise U-Klubi  22:30.00      7:42.37  9:19.51  10:57.98  12:35.69     
          14:12.66  15:48.96  17:26.32  19:02.25     
          20:38.94  22:14.80         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Janne Soininen  1966      1:14.19  2:34.39  3:55.83  5:17.06  20:07.63   
  Cetus Espoo  20:30.00      6:38.00  7:59.56  9:20.70  10:42.04     
          12:03.27  13:24.45  14:45.91  16:07.34     
          17:28.44  18:49.70         
                     
Tommi Kähkönen  1970      1:17.70  2:39.73  4:03.14  5:26.88  21:04.64   
  Speedo Masters Finland C  22:30.00      6:51.17  8:15.34  9:40.87  11:06.31     
          13:13.49  13:56.02  15:21.45  16:46.99     
          18:13.21  19:40.22         
                     
Veijo Tolonen  1967      1:23.49  2:53.18  4:22.18  5:51.05  22:10.66   
  Tuusulan Uimaseura  21:07.33      7:19.34  8:47.50  10:15.58  11:44.30     
          13:12.16  14:40.66  16:10.70  17:41.89     
          19:14.01  20:45.59         
                     
Juhana Lounela  1969      1:15.15  2:44.74  4:15.87  5:47.39  22:34.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  21:15.00      7:19.81  8:51.92  10:25.11  11:56.64     
          13:29.24  15:00.47  16:31.92  18:03.61     
          19:36.33  21:06.48         
                     
Jari Niskanen  1969      1:21.88  2:50.23  4:20.53  5:50.08  22:40.13   
  Keravan Uimarit  24:00.00      7:20.22  8:51.02  10:22.20  11:53.56     
          13:25.55  15:01.23  16:34.42  18:07.03     
          19:38.21  21:10.01         
                     
Jukka Lehtola  1968      1:25.65  2:58.20  4:30.55  6:04.03  22:46.35   
  Uinti Imatra  23:30.00      7:37.36  9:10.49  10:42.93  12:16.61     
          13:48.72  15:21.10  16:53.14  18:25.33     
          19:55.50  21:23.99         
                     
Jorma Puustinen  1969      1:24.80  2:56.60  4:28.08  5:59.41  22:47.33   
  Kuopion Uimaseura  24:00.00      7:31.65  9:04.19  10:36.22  12:08.65     
          13:40.16  15:11.94  16:44.43  18:16.72     
          19:48.67  21:20.26         
                     
Kalevi Kostiainen  1967      1:25.26  2:55.57  4:25.83  5:56.58  23:09.54   
  Helsingfors Simsällskap  23:00.00      7:27.58  8:59.60  10:32.77  12:07.57     
          13:42.64  15:17.36  16:52.95  18:27.29     
          20:01.83  21:37.00         
                     
Raine Koivumäki  1970      1:29.95  3:07.33  4:45.94  6:24.78  24:11.71   
  S.C.Pingviinit  23:51.88      8:03.86  9:41.37  11:18.24  12:56.69     
          14:34.05  16:11.85  17:48.77  19:25.62     
          21:03.16  22:38.60         
                     
10  Timo Piispanen  1968      1:31.17  3:13.28  4:57.84  6:42.00  25:40.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28:30.00      8:25.35  10:10.12  11:54.55  13:39.22     
          15:23.28  17:08.13  18:51.19  20:35.16     
          22:19.10  24:03.61         
                     
11  Jyrki Laaksonheimo  1970      1:33.14  3:14.02  4:58.58  6:43.25  26:00.91   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  27:10.15      8:29.03  10:14.54  12:00.39  13:47.02     
          15:33.08  17:18.76  19:02.98  20:45.86     
          22:32.74  24:17.71         
                     
12  Tero Niemelä  1969      1:32.10  3:21.27  5:14.52  7:07.17  28:02.14   
  Keravan Uimarit  28:30.00      9:00.36  10:53.22  12:48.58  14:43.87     
          16:39.13  18:34.10  20:28.95  22:23.50     
          24:18.54  26:10.55         
                     
13  Mika Kajander  1968      1:53.44  3:58.84  6:05.47  8:11.66  31:23.18   
  Uimaseura Aquila        10:19.72  12:25.66  14:32.31  16:41.31     
          18:49.06  20:57.16  23:04.84  25:11.88     
          27:17.36  29:24.04         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ville Alopaeus  1971      1:20.06  2:51.18  4:24.57  5:59.02  22:38.35   
  Cetus Espoo  20:40.00      7:33.07  9:07.01  10:41.61  12:13.62     
          13:45.04  15:16.53  16:46.17       
            21:17.91         
                     
Arto Mutanen  1974      1:28.20  3:03.64  4:41.86  6:21.19  24:27.20   
  Riihimäen Uimaseura  25:00.00      8:00.57  9:38.33  11:16.96  12:54.99     
          14:32.50  16:09.71  17:48.93  19:28.62     
          21:08.03  22:47.58         
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975      1:29.53  3:08.64  4:50.98  6:36.35  25:33.67   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää  26:15.00      8:20.67  10:04.92  11:50.02  13:35.56     
          15:20.00  17:03.69  18:46.94  20:31.20     
          22:15.17  23:56.74         
                     
Tero Kuusela  1971      1:28.93  3:08.88  4:50.14  6:33.62  25:34.38   
  Uimaseura Aquila        8:18.88  10:04.87  11:49.63  13:34.12     
          15:19.35  17:03.83  18:47.69  20:30.90     
          22:13.69  23:55.09         
                     
Kim Jokinen  1974      1:33.97  3:16.21  5:01.15  6:46.21  25:38.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24:00.00      8:33.55  10:16.46  11:57.16  13:38.92     
          15:21.25  17:04.14  18:47.08  20:29.73     
          22:13.78  23:56.26         
                     
Teemu Vuorinen  1975      1:31.22  3:14.22  5:01.08  6:50.70  26:51.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28:30.00      8:41.14  10:30.67  12:20.46  14:12.41     
          16:03.86  17:57.08  19:44.92  21:33.54     
          23:22.23  25:08.61         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Romet Tepper  1978      1:09.97  2:27.96  3:46.96  5:04.49  19:01.94   
  Viimsi Veeklubi  19:00.00      6:20.77  7:36.74  8:53.20  10:09.93     
          11:26.43  12:43.11  13:59.97  15:17.45     
          16:33.68  17:49.14         
                     
Janne Haapaniemi  1979      1:11.28  2:27.51  3:45.25  5:04.52  19:52.06   
  Keravan Uimarit  18:43.54      6:24.38  7:44.53  9:05.17  10:26.55     
          11:47.55  13:08.62  14:29.69  15:50.69     
          17:11.83  18:32.81         
                     
Ossi Ilveskoski  1976      1:15.87  2:40.81  4:07.32  5:33.98  21:11.64   
  Cetus Espoo  20:35.00      7:00.62  8:27.43  9:53.58  11:20.04     
          12:45.57  14:11.40  15:36.84  17:02.62     
          18:27.48  19:51.63         
                     
Jaakko Lyytinen  1976      1:20.09  2:47.06  4:15.43  5:43.94  21:51.62   
  Helsingin Uimarit  21:44.33      7:11.93  8:40.98  10:10.12  11:38.83     
          13:07.25  14:35.40  16:03.89  17:32.35     
          19:01.22  20:29.14         
                     
Veli-Pekka Laakso  1978      1:19.13  2:46.46  4:14.59  5:43.80  22:26.97   
  Helsingfors Simsällskap  21:23.59      7:12.86  8:43.16  10:13.52  11:44.63     
          13:16.01  14:47.52  16:19.28  17:52.11     
          19:24.20  20:56.99         
                     
Petri Tykkä  1976      1:23.91  2:55.18  4:30.41  6:07.40  23:47.66   
  Helsingfors Simsällskap  24:37.33      7:43.46  9:22.31  10:59.49  12:36.78     
          14:14.42  15:51.10  17:27.85  19:04.04     
          20:38.51  22:15.01         
                     
Juhana Nieminen  1976      1:23.45  2:58.68  4:36.98  6:18.37  25:34.74   
  ORCA Helsinki  25:00.00      7:58.30  9:41.56  11:25.64  13:10.24     
          14:56.35  16:41.75  18:29.47  20:17.42     
          22:06.28  23:54.02         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika      500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markus Salmela  1983      1:12.75  2:32.52  3:53.46  5:15.45  20:28.66   
  Vanders  20:39.42      6:38.23  8:00.93  9:23.31  10:46.38     
          12:10.26  13:33.84  14:57.13  16:20.61     
          17:44.21  19:07.44         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.04  Tulostuspäivämäärä  26 lokakuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  20:08 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner