Results for Ikäkausimestaruusuinnit (25 m)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
29.11. Su ilta
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Seinäjoki |
|
Tulostusaika |
16:18 |
|
|
Järjestäjä |
SeUi-58 |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 marraskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Vapaauinti P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: Pullapirtti |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:54,91 2015 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
556 |
28.24 |
59.64 |
1:31.86 |
|
2:00.83 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
545 |
27.55 |
58.45 |
1:30.22 |
|
2:01.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
534 |
27.91 |
59.13 |
1:31.68 |
|
2:02.48 |
|
|
Salon Uimarit |
2:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
522 |
28.81 |
59.94 |
1:32.10 |
|
2:03.39 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
519 |
28.79 |
1:00.64 |
1:32.83 |
|
2:03.64 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Kislitsyn |
2001 |
|
517 |
28.12 |
59.25 |
1:31.63 |
|
2:03.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
505 |
29.05 |
1:00.88 |
1:33.73 |
|
2:04.77 |
|
|
Vanders |
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Herman Widbom |
2001 |
|
492 |
28.88 |
1:00.51 |
1:33.11 |
|
2:05.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
484 |
29.23 |
1:01.38 |
1:33.81 |
|
2:06.54 |
|
|
Uinti Tampere |
2:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
473 |
29.09 |
1:01.26 |
1:34.48 |
|
2:07.45 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
471 |
29.83 |
1:02.00 |
1:34.61 |
|
2:07.69 |
|
|
Vanders |
2:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joonas Mustonen |
2001 |
|
465 |
29.58 |
1:02.31 |
1:35.55 |
|
2:08.21 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
459 |
29.96 |
1:02.69 |
1:35.82 |
|
2:08.75 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
459 |
28.67 |
1:01.06 |
1:34.48 |
|
2:08.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Timi Pernanen |
2001 |
|
443 |
30.34 |
1:03.37 |
1:37.63 |
|
2:10.32 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isak Gramén |
2001 |
|
436 |
29.95 |
1:03.19 |
1:37.21 |
|
2:10.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Vapaauinti P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: Pullapirtti |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:54,91 2015 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
663 |
26.12 |
54.86 |
1:24.06 |
|
1:53.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
592 |
28.18 |
58.54 |
1:28.52 |
|
1:58.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
583 |
28.29 |
58.69 |
1:28.83 |
|
1:58.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
581 |
27.95 |
58.90 |
1:29.12 |
|
1:59.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
557 |
28.54 |
59.52 |
1:29.98 |
|
2:00.74 |
|
|
TaTu Tampere |
2:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
530 |
28.17 |
59.29 |
1:31.07 |
|
2:02.79 |
|
|
TaTu Tampere |
2:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kustaa Yli-Äyhö |
2000 |
|
525 |
28.56 |
1:00.06 |
1:32.19 |
|
2:03.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
523 |
28.31 |
59.68 |
1:32.55 |
|
2:03.28 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
514 |
28.29 |
59.78 |
1:32.58 |
|
2:04.01 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
509 |
27.74 |
59.03 |
1:31.27 |
|
2:04.39 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
506 |
29.25 |
1:01.37 |
1:33.81 |
|
2:04.69 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Kekola |
2000 |
|
497 |
28.55 |
1:01.16 |
1:33.57 |
|
2:05.42 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
490 |
27.90 |
59.35 |
1:32.21 |
|
2:06.04 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
488 |
29.54 |
1:02.06 |
1:34.88 |
|
2:06.18 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
464 |
29.02 |
1:01.23 |
1:34.49 |
|
2:08.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Vapaauinti P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: Pullapirtti |
P16 LRIKM-ennätys Teemu Vuorela, SWIM, 1:52,61 2010 |
P15 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:54,91 2015 |
P14 LRIKM-ennätys Sergey Kuznetsov, Cetus, 1:55,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
665 |
26.70 |
55.65 |
1:24.93 |
|
1:53.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:58.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
644 |
27.38 |
56.89 |
1:26.11 |
|
1:55.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Karuveha |
1999 |
|
643 |
27.28 |
56.63 |
1:25.73 |
|
1:55.08 |
|
|
TaTu Tampere |
1:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
550 |
27.36 |
57.96 |
1:29.63 |
|
2:01.21 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
2:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
550 |
28.12 |
59.23 |
1:31.35 |
|
2:01.28 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
548 |
27.08 |
57.05 |
1:28.80 |
|
2:01.40 |
|
|
Oulun Lohet |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pyry Nurmilo |
1999 |
|
540 |
27.70 |
58.02 |
1:30.70 |
|
2:01.97 |
|
|
TaTu Tampere |
2:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leo Kuusela |
1999 |
|
532 |
27.51 |
58.20 |
1:30.56 |
|
2:02.62 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niko Somila |
1999 |
|
527 |
27.87 |
58.94 |
1:31.11 |
|
2:03.01 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonni Aho |
1999 |
|
520 |
27.99 |
1:00.33 |
1:33.00 |
|
2:03.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rami Rissanen |
1999 |
|
520 |
28.03 |
59.31 |
1:31.62 |
|
2:03.57 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Atte Somero |
1999 |
|
517 |
28.21 |
57.56 |
1:29.81 |
|
2:03.80 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
513 |
28.39 |
59.74 |
1:31.99 |
|
2:04.08 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
505 |
28.11 |
59.20 |
1:31.79 |
|
2:04.73 |
|
|
TaTu Tampere |
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Akseli Heino |
1999 |
|
505 |
27.34 |
58.15 |
1:30.66 |
|
2:04.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
491 |
29.19 |
1:01.57 |
1:34.53 |
|
2:05.91 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
29 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58 |
Tulostusaika |
16:18 |
|