Tulokset FynRundt 1 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2015 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Melissa Damsgaard | 2001 | 453 | 31.59 | 1:06.37 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Malea Benediktson | 2001 | 348 | 35.39 | 1:12.52 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Broe | 2002 | 423 | 31.93 | 1:07.94 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Karen Hazell Brink | 2002 | 410 | 33.27 | 1:08.61 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 376 | 33.89 | 1:10.65 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Randi Jørgensen | 2002 | 332 | 34.38 | 1:13.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Ringkvist | 2002 | 318 | 36.00 | 1:14.71 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Isabella Johansen | 2002 | 205 | 41.67 | 1:26.39 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Camilla Pedersen | 2002 | 187 | 41.38 | 1:29.14 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Christensen | 2002 | 154 | 45.14 | 1:35.06 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mia Andersen | 2002 | 141 | 45.23 | 1:37.81 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 429 | 32.05 | 1:07.59 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Christine Krogh | 2003 | 379 | 34.21 | 1:10.43 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Alma Burgaard | 2003 | 360 | 34.32 | 1:11.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Trine Bruun-Petersen | 2003 | 300 | 36.71 | 1:16.19 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | 208 | 40.26 | 1:25.99 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Barbara Ammentorp | 2003 | 207 | 39.74 | 1:26.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Veronika Larsen | 2003 | 207 | 39.23 | 1:26.20 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 191 | 42.13 | 1:28.53 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 138 | 45.57 | 1:38.64 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Maja Rasmussen | 2003 | 108 | 49.14 | 1:46.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helga Bak | 2004 | 311 | 35.63 | 1:15.22 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 310 | 36.00 | 1:15.36 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 280 | 37.75 | 1:17.95 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | 251 | 38.98 | 1:20.77 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 232 | 38.93 | 1:23.01 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Kristensen | 2004 | 201 | 1:26.99 | 1:26.99 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 196 | 42.71 | 1:27.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | 190 | 39.99 | 1:28.70 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 188 | 42.45 | 1:29.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jenni Nguyen | 2004 | 180 | 41.82 | 1:30.32 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Laura Juul | 2004 | 169 | 41.58 | 1:32.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Nguyen | 2004 | 168 | 43.73 | 1:32.42 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Chelsea Nielsen | 2004 | 164 | 43.48 | 1:33.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 159 | 1:34.09 | 1:34.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Riber Memborg | 2004 | 156 | 45.93 | 1:34.59 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marinella Christiansen | 2004 | 145 | 44.01 | 1:37.01 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline R. Andersen | 2004 | 137 | 43.75 | 1:38.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Laura Schøler | 2004 | 113 | 46.17 | 1:45.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Holm Johansen | 2004 | 100 | 50.00 | 1:49.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Mühring-Nielsen | 2004 | 90 | 52.15 | 1:53.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke R. Andersen | 2004 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Josefine S Jørgensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 219 | 39.27 | 1:24.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 175 | 43.49 | 1:31.16 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Kaae | 2005 | 172 | 44.26 | 1:31.68 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Anna Rønn | 2005 | 172 | 43.05 | 1:31.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 141 | 1:37.85 | 1:37.85 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 110 | 46.50 | 1:46.26 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Cecilie Terp | 2005 | 99 | 49.95 | 1:50.20 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Melek Canpolat | 2005 | 92 | 52.09 | 1:52.74 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Ann-Cecilie Hvenegaard | 2005 | 84 | 55.27 | 1:56.24 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Johansen | 2006 | 135 | 46.50 | 1:39.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matilde Baraviec | 2006 | 116 | 48.12 | 1:44.46 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kamille Mikkelsen | 2006 | 108 | 48.24 | 1:46.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Rasmussen | 2006 | 87 | 1:55.02 | 1:55.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Liva Burgaard | 2006 | 84 | 54.72 | 1:56.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alma Schier | 2006 | 78 | 56.21 | 1:59.37 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida Rasmussen | 2006 | 32 | 1:12.27 | 2:39.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |