Resultater for FynRundt 1 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2015 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | 462 | 28.14 | 58.13 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 393 | 28.79 | 1:01.34 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 445 | 28.78 | 58.85 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 204 | 36.23 | 1:16.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 361 | 30.08 | 1:03.10 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 305 | 31.76 | 1:06.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 303 | 31.66 | 1:06.85 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Mikkel Nissen | 2002 | 202 | 36.18 | 1:16.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 181 | 38.13 | 1:19.35 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Victor Trasbo | 2002 | 123 | 43.77 | 1:30.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 291 | 1:07.81 | 1:07.81 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 266 | 33.31 | 1:09.81 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 242 | 34.07 | 1:12.03 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | 219 | 35.06 | 1:14.53 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Casper Bang Clausen | 2003 | 204 | 36.34 | 1:16.25 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Andreas Pedersen | 2003 | 166 | 38.82 | 1:21.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christoffer Hald | 2003 | 152 | 37.73 | 1:24.13 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Jacob Thomsen | 2003 | 151 | 38.83 | 1:24.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Omar El-Houri | 2003 | 118 | 40.42 | 1:31.59 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | August B Bjerregaard | 2003 | 114 | 45.00 | 1:32.56 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Gustav Johs Hansen | 2003 | 104 | 1:35.37 | 1:35.37 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Jonathan Skovbjerg Karoff | 2003 | DNS | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus B. Elander | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 245 | 34.41 | 1:11.76 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 151 | 38.83 | 1:24.36 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Anton T Juncker | 2004 | 137 | 39.67 | 1:26.99 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | 122 | 42.81 | 1:30.44 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Roe-Holst | 2004 | 118 | 41.54 | 1:31.40 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Johan Lund Henriksen | 2004 | 115 | 44.10 | 1:32.30 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | 104 | 44.46 | 1:35.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christopher Nyby Killerup | 2004 | 96 | 46.96 | 1:38.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Graff | 2004 | 95 | 47.04 | 1:38.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus W Andersen | 2004 | 89 | 44.79 | 1:40.52 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 177 | 37.57 | 1:20.01 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 163 | 38.68 | 1:22.13 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 142 | 39.59 | 1:26.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 139 | 20.48 | 1:26.71 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 117 | 44.87 | 1:31.84 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Meng-Joog Koh | 2005 | 110 | 43.47 | 1:33.77 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Marko Falkø | 2005 | 99 | 45.02 | 1:37.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Duch | 2005 | 83 | 1:42.92 | 1:42.92 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 80 | 49.42 | 1:44.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 77 | 49.77 | 1:45.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Nielsen | 2006 | 63 | 53.11 | 1:52.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oskar Mühring | 2006 | 57 | 53.48 | 1:56.50 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julius Schier | 2006 | 36 | 1:03.50 | 2:15.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:39 |