Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2015 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:25 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 31 lokakuu 2015 |
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Koprinen | 2003 | 336 | 37.40 | 1:19.93 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Niklas Hatakka | 2003 | 276 | 41.07 | 1:25.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tuukka Inkilä | 2003 | 242 | 42.79 | 1:29.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Leevi Ylikulppi | 2003 | 210 | 43.68 | 1:33.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Lari Tumanoff | 2003 | 207 | 43.76 | 1:33.97 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Elis Fokin | 2003 | 197 | 45.30 | 1:35.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Luukas Vainio | 2003 | 196 | 45.76 | 1:35.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Oskari Repo | 2003 | 179 | 46.78 | 1:38.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Niklas Rantapää | 2003 | 173 | 47.65 | 1:39.66 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Atte Poikela | 2003 | 162 | 47.55 | 1:41.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Max Walther | 2003 | 158 | 48.05 | 1:42.69 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Casper Heikkinen | 2003 | 149 | 50.38 | 1:44.71 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Karri Suuronen | 2003 | 139 | 52.45 | 1:47.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Roni Severinkangas | 2003 | 139 | 49.17 | 1:47.33 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Alexander Huhtala | 2003 | 130 | 52.78 | 1:49.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Tony Heinola | 2003 | 126 | 52.61 | 1:50.64 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Aapo Kaasinen | 2003 | 126 | 51.79 | 1:50.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Kiarash Javidi Firooz Toussi | 2003 | 119 | 53.33 | 1:52.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Santtu Kosunen | 2003 | 113 | 54.09 | 1:54.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Mattias Janhunen | 2003 | 100 | 55.17 | 1:59.74 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Atte Moilanen, OU, 1:10,18 2014 |
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oskari Aalto | 2002 | 463 | 33.80 | 1:11.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Verneri Viisanen | 2002 | 395 | 36.06 | 1:15.73 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 348 | 37.22 | 1:19.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Elias Kukkonen | 2002 | 315 | 38.60 | 1:21.71 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Joel Syrjä | 2002 | 256 | 41.06 | 1:27.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Georg Närjä | 2002 | 227 | 42.86 | 1:31.11 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Onni Järvinen | 2002 | 207 | 44.46 | 1:33.92 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Kirill Levo | 2002 | 206 | 44.60 | 1:34.07 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Dorian Sadojevic Jelacik | 2002 | 201 | 44.38 | 1:34.91 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Max Eriksson | 2002 | 200 | 44.23 | 1:35.03 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Matias Ola | 2002 | 188 | 46.04 | 1:37.01 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Pyry Talvitie | 2002 | 179 | 46.80 | 1:38.59 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 176 | 47.08 | 1:39.23 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
14 | Jenson Lih Shan Li | 2002 | 151 | 48.68 | 1:44.33 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
15 | Muhammed Tantula | 2002 | 137 | 49.72 | 1:47.85 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Mio Munsterhjelm | 2002 | 126 | 52.38 | 1:50.90 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Sandro Karhula | 2002 | 123 | 53.00 | 1:51.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Otto Sormunen | 2002 | 121 | 54.53 | 1:52.40 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:25 |