Tulokset Höstsimiaden 2015, Uppsala
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Höstsimiaden Tävl omr 1 2015. | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 31.47 | 1:07.21 | |||||
2 | Clara Bergh | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 33.70 | 1:10.87 | |||||
3 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 34.56 | 1:12.75 | |||||
4 | Filippa Eklund | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 34.66 | 1:12.96 | |||||
5 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.46 | 1:15.00 | |||||
6 | Frida Florén | 2004 | Gävle Simsällskap | 35.20 | 1:15.82 | |||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 36.93 | 1:17.34 | |||||
8 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 36.16 | 1:18.12 | |||||
9 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.18 | 1:18.97 | |||||
10 | Lisa Löf | 2004 | Gävle Simsällskap | 37.19 | 1:20.05 | |||||
11 | Nellie Demir | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 38.57 | 1:20.57 | |||||
12 | Leia Eriksson | 2004 | Sala Simsällskap | 38.16 | 1:20.60 | |||||
13 | Saga Boråker | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 39.43 | 1:23.14 | |||||
14 | Elsa Stjerna | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.49 | 1:23.18 | |||||
15 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.20 | 1:24.16 | |||||
16 | Moa Kvarnlöf | 2004 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.93 | 1:24.94 | |||||
17 | Maja Molund | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.94 | 1:25.45 | |||||
18 | Karin Gabrielsson | 2004 | Ludvika Simsällskap | 39.47 | 1:27.06 | |||||
19 | Nathalie Stegenberg | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.69 | 1:27.30 | |||||
20 | Wilma Berg | 2004 | Ludvika Simsällskap | 40.79 | 1:27.48 | |||||
21 | Hanna Wahlqvist | 2004 | Ludvika Simsällskap | 41.05 | 1:28.13 | |||||
22 | Juni Rogström | 2004 | Gävle Simsällskap | 43.01 | 1:29.21 | |||||
23 | Olivia Tramontana | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.87 | 1:31.21 | |||||
24 | Linn Andrén | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.78 | 1:33.08 | |||||
25 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.45 | 1:33.26 | |||||
26 | Frida Ljusberg | 2004 | Söderhamns Simsällskap | 45.79 | 1:36.67 | |||||
27 | Matilda Nilsson | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.87 | 1:46.22 | |||||
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Krysén | 2003 | Ludvika Simsällskap | 30.58 | 1:05.55 | |||||
2 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 32.12 | 1:06.48 | |||||
3 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 32.80 | 1:09.43 | |||||
4 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 31.71 | 1:09.49 | |||||
5 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 35.85 | 1:13.60 | |||||
6 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 35.24 | 1:13.66 | |||||
7 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 34.22 | 1:13.83 | |||||
8 | Emma Westermark | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.99 | 1:15.27 | |||||
8 | Maja Nilsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 36.12 | 1:15.27 | |||||
10 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.11 | 1:15.29 | |||||
11 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 36.21 | 1:15.36 | |||||
12 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 35.92 | 1:16.16 | |||||
13 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.24 | 1:16.76 | |||||
14 | Ellinor Hermann | 2003 | Österby Simsällskap | 37.15 | 1:17.63 | |||||
15 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.95 | 1:18.67 | |||||
16 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 38.27 | 1:19.08 | |||||
17 | Carolina Modig | 2003 | Sala Simsällskap | 39.00 | 1:19.49 | |||||
18 | Anna Jönsson | 2003 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.56 | 1:20.21 | |||||
19 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 38.63 | 1:20.66 | |||||
20 | Gabriella Mosbach | 2003 | Gävle Simsällskap | 37.89 | 1:21.10 | |||||
21 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.77 | 1:21.75 | |||||
22 | Ella Lindblad | 2003 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.68 | 1:21.98 | |||||
23 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 39.47 | 1:22.79 | |||||
24 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.41 | 1:24.32 | |||||
25 | Maja Bergman | 2003 | Borlänge Simsällskap | 37.98 | 1:24.38 | |||||
26 | Karin Englund | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 42.12 | 1:25.47 | |||||
27 | Emelie Wijker | 2003 | Gävle Simsällskap | 42.55 | 1:27.68 | |||||
28 | Alva Taxell Stoltz | 2003 | Falu Simsällskap | 41.26 | 1:27.91 | |||||
29 | Ida Lundberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.36 | 1:28.25 | |||||
30 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 41.54 | 1:30.86 | |||||
31 | Rosalinda Dushku | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.37 | 1:31.28 | |||||
32 | Wilma Sjöberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.93 | 1:31.96 | |||||
33 | Anna Sisell | 2003 | Simsällskapet Mora | 43.33 | 1:34.99 | |||||
34 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.10 | 1:36.91 | |||||
35 | Tova Abela | 2003 | Falu Simsällskap | 46.78 | 1:37.42 | |||||
36 | Linn Nilsson | 2003 | Sala Simsällskap | 45.77 | 1:39.51 | |||||
37 | Alva Ohlsson | 2003 | Gävle Simsällskap | 45.87 | 1:40.51 | |||||
38 | Linnea Eriksson | 2003 | Simsällskapet Mora | 50.27 | 1:52.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |