Resultater for Vestkyst Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Martinsen Revisionspartne |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 586 | 30.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 30.51 | |||||||||
2 | Giulia Negrini | 1992 | 527 | 31.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 513 | 32.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.43 | |||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 449 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 33.82 | |||||||||
5 | Kasandra Isager | 2000 | 416 | 34.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
6 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 398 | 34.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
7 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 359 | 36.10 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.23 | |||||||||
8 | Freja Larsen | 2001 | 349 | 36.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.14 | |||||||||
9 | Julie Henriksen | 2000 | 341 | 36.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
10 | SIF Rubæk | 2001 | 338 | 36.82 | ||||||
DeltaSwim | 36.11 | |||||||||
11 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 330 | 37.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
12 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 328 | 37.22 | ||||||
DeltaSwim | 39.16 | |||||||||
13 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 314 | 37.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.66 | |||||||||
14 | Janni S Hansen | 2001 | 308 | 38.01 | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
15 | Nanna Sund | 2000 | 305 | 38.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
16 | Christina Berggren Munch | 2001 | 300 | 38.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
17 | Clara Mortensen | 2001 | 268 | 39.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.94 | |||||||||
18 | Pernille Harbo | 2001 | 267 | 39.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
19 | Klea Christensen | 2001 | 265 | 39.95 | ||||||
Struer Svømmeklub | 40.24 | |||||||||
20 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 262 | 40.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.19 | |||||||||
21 | Lærke Wittenberg | 2001 | 254 | 40.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.63 | |||||||||
22 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | 253 | 40.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 41.04 | |||||||||
23 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 237 | 41.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.65 | |||||||||
24 | Sofie Astrup | 2001 | 210 | 43.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | 43.04 | |||||||||
25 | Anna Pedersen | 2001 | 160 | 47.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | 50.41 | |||||||||
- | Sarah Bryld Jensen | 2001 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
- | Kristina Liv Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Martinsen Revisionspartne |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Alberte Sommerlund Pedersen | 2002 | 398 | 34.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 393 | 35.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.74 | |||||||||
3 | Natasja Muncrief | 2002 | 375 | 35.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 35.38 | |||||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 372 | 35.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.36 | |||||||||
5 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 370 | 35.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Maja Johansen | 2002 | 363 | 35.96 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.36 | |||||||||
7 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | 355 | 36.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 349 | 36.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
9 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 344 | 36.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
10 | Louise Jensen | 2003 | 328 | 37.21 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 39.98 | |||||||||
11 | Cecilie Christensen | 2002 | 314 | 37.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
12 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | 307 | 38.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 38.66 | |||||||||
13 | Ida Sund | 2002 | 295 | 38.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.42 | |||||||||
14 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | 289 | 38.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | 41.45 | |||||||||
15 | Lisa Frost Rainer | 2002 | 283 | 39.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.04 | |||||||||
16 | Laura Damgaard | 2002 | 275 | 39.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 39.27 | |||||||||
17 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 271 | 39.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.99 | |||||||||
18 | Josefine Mikkelsen | 2002 | 259 | 40.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.67 | |||||||||
19 | Signe Schwartz | 2002 | 250 | 40.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 40.71 | |||||||||
20 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 245 | 40.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.58 | |||||||||
21 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 236 | 41.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 228 | 41.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 225 | 42.17 | ||||||
DeltaSwim | 41.58 | |||||||||
24 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 213 | 42.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 42.33 | |||||||||
25 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 213 | 42.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.67 | |||||||||
26 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 209 | 43.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.96 | |||||||||
27 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 207 | 43.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.18 | |||||||||
28 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 197 | 44.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
29 | Hildur Helgadottir | 2002 | 196 | 44.14 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 44.38 | |||||||||
30 | Sofie Sjøgren | 2002 | 196 | 44.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Emma Thinggaard | 2002 | 190 | 44.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.98 | |||||||||
32 | Iben Sønnichsen | 2002 | 188 | 44.78 | ||||||
DeltaSwim | 46.11 | |||||||||
33 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | 173 | 46.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | 47.98 | |||||||||
34 | Malene Kargo-Petersen | 2003 | 173 | 46.06 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 45.08 | |||||||||
35 | Marie Jæger | 2003 | 159 | 47.34 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 50.24 | |||||||||
36 | Ida Marie Hansen | 2003 | 141 | 49.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 52.09 | |||||||||
- | Camilla S Mortensen | 2003 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Struer Svømmeklub | 40.29 | |||||||||
- | Emma Karlsson | 2003 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Martinsen Revisionspartne |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 330 | 37.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 36.79 | |||||||||
2 | Mia Hvarre | 2004 | 297 | 38.44 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 37.91 | |||||||||
3 | Caroline Madsen | 2004 | 206 | 43.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.35 | |||||||||
4 | Frida Grønkjær | 2005 | 205 | 43.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.04 | |||||||||
5 | Isabel Karlskov | 2005 | 204 | 43.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 44.00 | |||||||||
6 | Emilie Moberg | 2005 | 201 | 43.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 44.62 | |||||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | 188 | 44.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 45.97 | |||||||||
8 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 188 | 44.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.83 | |||||||||
9 | Ida Jacobsen | 2005 | 183 | 45.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.43 | |||||||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 180 | 45.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.29 | |||||||||
11 | Emma Oleander | 2004 | 173 | 46.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
12 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 156 | 47.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 47.35 | |||||||||
13 | Katrine Anthonsen | 2005 | 144 | 48.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 48.61 | |||||||||
14 | Marie Jensen | 2005 | 123 | 51.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.18 | |||||||||
15 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | 113 | 52.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.00 | |||||||||
16 | Luna Holm Møller | 2004 | 109 | 53.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 49.66 | |||||||||
- | Isabell Rothgordt | 2005 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.88 | |||||||||
- | Rosa Emilie Hansen | 2005 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 46.48 | |||||||||
- | Sophia Keren-Klaris | 2004 | DSQ | ej forsat bev 25m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 40.66 | |||||||||
Løb 35, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Martinsen Revisionspartne |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 166 | 46.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.23 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 156 | 47.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.19 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 156 | 47.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.19 | |||||||||
4 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 146 | 48.70 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 50.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |