Results for Køge Open 2015 Køge
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag indledende
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 28 november 2015 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Årg. 2000-2001: Mathias Rysgaard (1998) 2:10.31 2013-11-15 |
Årg. 1917-1999: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 1997-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.43 | 1:02.44 | 1:41.53 | 2:11.54 | |||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.90 | 1:04.62 | 1:41.52 | 2:11.75 | |||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.83 | 1:03.42 | 1:43.46 | 2:13.64 | |||
4 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.45 | 1:03.72 | 1:42.42 | 2:15.34 | |||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.95 | 1:06.47 | 1:46.76 | 2:18.64 | |||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.79 | 1:08.73 | 1:47.69 | 2:19.75 | |||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | 1:06.74 | 1:48.30 | 2:19.78 | |||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.53 | 1:07.15 | 1:49.90 | 2:21.14 | |||
9 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 31.06 | 1:04.90 | 1:48.22 | 2:21.69 | |||
10 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.96 | 1:07.59 | 1:51.04 | 2:22.09 | |||
11 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 30.29 | 1:07.64 | 1:50.11 | 2:22.29 | |||
12 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.94 | 1:09.12 | 1:52.29 | 2:23.62 | |||
13 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.68 | 1:12.53 | 1:52.75 | 2:27.02 | |||
14 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 31.59 | 1:10.99 | 1:54.90 | 2:27.18 | |||
15 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.44 | 1:11.74 | 1:55.89 | 2:28.66 | |||
16 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.02 | 1:11.34 | 1:55.45 | 2:28.92 | |||
17 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.74 | 1:12.99 | 1:54.97 | 2:29.63 | |||
18 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.98 | 1:08.70 | 1:55.48 | 2:30.22 | |||
19 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.77 | 1:12.62 | 1:57.43 | 2:31.11 | |||
20 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 34.11 | 1:14.65 | 1:56.12 | 2:31.78 | |||
21 | Victor N Andersen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.74 | 1:13.40 | 1:56.87 | 2:31.85 | |||
22 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.83 | 1:11.25 | 1:58.97 | 2:33.05 | |||
23 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.97 | 1:13.38 | 2:01.24 | 2:33.61 | |||
24 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.81 | 1:14.70 | 1:59.46 | 2:34.87 | |||
25 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.48 | 1:15.29 | 2:00.26 | 2:35.94 | |||
26 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 33.86 | 1:14.34 | 2:02.93 | 2:38.62 | |||
27 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.92 | 1:16.46 | 2:03.94 | 2:39.56 | |||
28 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.84 | 1:16.17 | 2:03.87 | 2:40.12 | |||
29 | Isak Vaide | 2001 | Simklubben Laxen | 34.62 | 1:17.96 | 2:04.46 | 2:40.24 | |||
30 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.75 | 1:17.85 | 2:03.37 | 2:40.52 | |||
31 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 33.28 | 1:14.30 | 2:05.27 | 2:40.58 | |||
32 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.01 | 1:16.13 | 2:06.07 | 2:42.02 | |||
33 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 37.54 | 1:21.16 | 2:06.28 | 2:43.72 | |||
34 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.86 | 1:23.33 | 2:09.67 | 2:48.63 | |||
35 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 36.82 | 1:20.74 | 2:12.01 | 2:49.84 | |||
36 | Johan Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.67 | 1:24.44 | 2:13.31 | 2:52.71 | |||
37 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 37.25 | 1:21.79 | 2:15.28 | 2:54.24 | |||
38 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 47.01 | 1:33.81 | 2:26.92 | 3:09.77 | |||
- | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | mangl. ber. afsl ryg | |||||
- | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Årg. 2000-2001: Mathias Rysgaard (1998) 2:10.31 2013-11-15 |
Årg. 1917-1999: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 1997-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Lundgren | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.83 | 1:04.04 | 1:43.42 | 2:12.49 | |||
2 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 30.62 | 1:06.42 | 1:47.87 | 2:18.68 | |||
3 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 31.34 | 1:07.77 | 1:51.17 | 2:23.11 | |||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.94 | 1:09.68 | 1:50.80 | 2:24.85 | |||
5 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.98 | 1:07.85 | 1:54.13 | 2:28.86 | |||
6 | Niels K. Mortensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.19 | 1:08.77 | 1:55.25 | 2:29.94 | |||
7 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.37 | 1:09.86 | 1:56.26 | 2:30.86 | |||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.87 | 1:14.89 | 1:55.69 | 2:32.33 | |||
9 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 34.82 | 1:19.91 | 2:06.69 | 2:45.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.04 | Udskriftsdato | 28 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |