Results for Regionale Årgangsmesterskaber gruppe 2+3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | RM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stvne by | Nstved | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangr | HG & Region Sydsjlland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 31 oktober 2015 |
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Casper Mrkhj Hartington | 2002 | Greve Svmmeklub | 34.07 | 1:11.09 | |||||
2 | Asbjrn Floor-Bjden | 2002 | Swim Team Tstrup | 35.48 | 1:16.48 | |||||
3 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbk IF Af 1939 | 37.71 | 1:20.58 | |||||
4 | Casper Koch | 2002 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 38.51 | 1:21.79 | |||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tstrup | 40.32 | 1:24.64 | |||||
6 | Mikkel Gummer | 2002 | Greve Svmmeklub | 41.68 | 1:26.02 | |||||
7 | Gustav Haugrd Hansen | 2002 | Hvidovre Svmme Klub | 40.71 | 1:27.32 | |||||
8 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 42.08 | 1:28.46 | |||||
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 36.76 | 1:18.66 | |||||
2 | Elias Rought | 2003 | Korsr Sv & Livr. Klub | 40.29 | 1:25.22 | |||||
3 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svmmeklub | 40.84 | 1:27.47 | |||||
4 | Harald Franck | 2003 | Nstved IF | 41.42 | 1:27.52 | |||||
4 | Mikkel Hansen | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 41.72 | 1:27.52 | |||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 41.54 | 1:28.53 | |||||
7 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svmme Klub | 41.71 | 1:29.42 | |||||
8 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 42.63 | 1:29.91 | |||||
9 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svmme Klub | 42.74 | 1:30.04 | |||||
10 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Kge Svmmeklub | 42.87 | 1:30.81 | |||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbk IF Af 1939 | 42.69 | 1:34.98 | |||||
12 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svmmeklub | 45.66 | 1:35.90 | |||||
13 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 46.62 | 1:37.92 | |||||
14 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svmmeklub | 46.85 | 1:38.33 | |||||
- | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | DSQ | flere flyben v/start | |||||
Lb 4, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 42.06 | 1:29.41 | |||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svmmeklub | 44.00 | 1:31.72 | |||||
3 | Oliver Kjrsgaard Mlbak | 2004 | Greve Svmmeklub | 42.94 | 1:31.89 | |||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svmmeklub | 44.24 | 1:33.64 | |||||
5 | August Hy | 2005 | Herlufsholm Svmmeklub | 46.25 | 1:36.16 | |||||
6 | Mads Mrkhj Hartington | 2006 | Greve Svmmeklub | 45.16 | 1:36.66 | |||||
7 | Malte Rasch | 2004 | Rnne Svmme Klub | 46.07 | 1:37.70 | |||||
8 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | 47.26 | 1:38.14 | |||||
9 | Jeppe Kjr | 2004 | Swim Team Tstrup | 46.79 | 1:40.11 | |||||
10 | Lucas Grnge | 2004 | Nakskov Svmme Klub | 47.94 | 1:41.20 | |||||
11 | Lasse Thulstrup | 2004 | Ishj Svmme Klub | 48.34 | 1:43.28 | |||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svmme Klub | 49.34 | 1:45.54 | |||||
13 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tstrup | 49.67 | 1:46.21 | |||||
14 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbk IF Af 1939 | 49.55 | 1:46.42 | |||||
15 | Mikkel Mosegaard | 2004 | TVS Trnborg IF | 50.49 | 1:46.62 | |||||
16 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svmme Klub | 1:48.02 | 1:48.02 | |||||
17 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbk IF Af 1939 | 1:49.26 | 1:49.26 | |||||
18 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tstrup | 51.58 | 1:50.29 | |||||
19 | Mathias Olsen | 2005 | Greve Svmmeklub | 53.72 | 1:52.97 | |||||
20 | Villads Brasch Jensen | 2004 | Greve Svmmeklub | 51.84 | 1:54.15 | |||||
21 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svmmeklub | 54.53 | 1:54.37 | |||||
22 | Malte Berlin | 2005 | Rnne Svmme Klub | 54.95 | 1:55.82 | |||||
23 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tstrup | 53.94 | 1:57.25 | |||||
24 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:57.84 | 1:57.84 | |||||
25 | Christian Jepsen | 2005 | TVS Trnborg IF | 56.41 | 1:58.81 | |||||
26 | Mads Munksgaard | 2004 | Nstved IF | 2:07.70 | 2:07.70 | |||||
27 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | TVS Trnborg IF | 58.75 | 2:08.17 | |||||
- | Conrad Holten Hansen | 2005 | Hovedstadens Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Kruse Enemrke | 2005 | Glostrup Svmme Klub | DSQ | flere flyben e/start | |||||
- | Jannik Jrgensen | 2004 | Slagelse Svmmeklub | DSQ | E.S.B.v/100m | |||||
- | Magnus B. Knudsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | 2 arm u/vand | |||||
- | Tobias Chr. Stcker | 2005 | Nstved IF | DSQ | asym ben v/start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:10 |