Resultater for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | HG & Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.96 | 1:04.09 | 1:38.89 | 2:13.89 | |||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 27.91 | 1:02.86 | 1:38.48 | 2:14.05 | |||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 30.73 | 1:05.23 | 1:40.66 | 2:14.28 | |||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 30.57 | 1:05.12 | 1:42.49 | 2:18.48 | |||
5 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.71 | 1:04.16 | 1:41.60 | 2:19.04 | |||
6 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.37 | 1:06.19 | 1:43.23 | 2:19.05 | |||
7 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.69 | 1:07.12 | 1:44.13 | 2:19.29 | |||
8 | Jonas Christensen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.39 | 1:07.40 | 1:45.17 | 2:21.44 | |||
9 | Mads Karise Væhrens | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 31.86 | 1:07.65 | 1:44.88 | 2:22.18 | |||
10 | Mads Baltzer | 2002 | Greve Svømmeklub | 32.18 | 1:08.51 | 1:45.87 | 2:22.88 | |||
11 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 31.80 | 1:09.38 | 1:48.06 | 2:23.15 | |||
12 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.45 | 1:08.83 | 1:46.99 | 2:23.97 | |||
13 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.59 | 1:09.86 | 1:48.45 | 2:25.25 | |||
14 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.16 | 1:11.73 | 1:49.78 | 2:25.30 | |||
15 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.79 | 1:10.09 | 1:48.94 | 2:25.38 | |||
16 | Frederik Madsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.14 | 1:12.13 | 1:50.64 | 2:27.81 | |||
17 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.71 | 1:11.04 | 1:51.11 | 2:28.58 | |||
18 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 33.26 | 1:11.36 | 1:51.07 | 2:29.48 | |||
19 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.03 | 1:11.81 | 1:51.55 | 2:29.67 | |||
20 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.70 | 1:15.00 | 1:57.06 | 2:36.66 | |||
21 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.35 | 1:16.78 | 1:58.97 | 2:41.39 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.50 | 59.79 | 1:33.79 | 2:07.77 | |||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.07 | 1:05.99 | 1:42.09 | 2:18.14 | |||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.39 | 1:07.65 | 1:44.79 | 2:21.04 | |||
4 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.55 | 1:07.86 | 1:44.77 | 2:21.16 | |||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.39 | 1:09.82 | 1:46.04 | 2:21.85 | |||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.37 | 1:08.59 | 1:46.53 | 2:22.90 | |||
7 | Marco Knudsen | 2003 | Greve Svømmeklub | 32.99 | 1:10.75 | 1:48.84 | 2:24.39 | |||
8 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 32.63 | 1:10.05 | 1:48.81 | 2:26.19 | |||
9 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.65 | 1:11.76 | 1:50.77 | 2:28.11 | |||
10 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.35 | 1:11.07 | 1:51.11 | 2:28.76 | |||
11 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.39 | 1:13.00 | 1:51.65 | 2:30.14 | |||
12 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.90 | 1:13.65 | 1:53.38 | 2:31.70 | |||
13 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.32 | 1:16.90 | 1:57.64 | 2:35.16 | |||
14 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.83 | 1:16.00 | 1:56.41 | 2:35.65 | |||
15 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.75 | 1:15.96 | 1:57.78 | 2:37.36 | |||
16 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.56 | 1:14.46 | 1:59.08 | 2:38.75 | |||
17 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 2:38.84 | ||||||
18 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.58 | 1:18.99 | 1:59.49 | 2:39.42 | |||
19 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.49 | 1:16.81 | 1:57.95 | 2:39.64 | |||
20 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 36.39 | 1:18.56 | 2:00.72 | 2:40.16 | |||
21 | Marius Bugge | 2003 | Greve Svømmeklub | 35.61 | 1:15.98 | 1:58.86 | 2:40.57 | |||
22 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.53 | 1:20.03 | 2:03.23 | 2:44.37 | |||
23 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 36.71 | 1:18.94 | 2:02.72 | 2:45.74 | |||
24 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.16 | 1:22.03 | 2:05.33 | 2:47.15 | |||
25 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 38.85 | 1:22.49 | 2:07.86 | 2:48.24 | |||
26 | Anton Knudsen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.57 | 1:23.60 | 2:09.27 | 2:53.38 | |||
27 | Esben Brasch Jensen | 2003 | Greve Svømmeklub | 38.40 | 1:24.52 | 2:09.58 | 2:54.06 | |||
28 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 38.04 | 1:23.30 | 2:09.96 | 2:56.33 | |||
29 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 45.81 | 1:37.28 | 2:29.63 | 3:18.41 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jet Lee Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.71 | 1:09.41 | 1:47.03 | 2:25.16 | |||
2 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.17 | 1:13.31 | 1:53.69 | 2:31.19 | |||
3 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.76 | 1:15.05 | 1:55.17 | 2:34.38 | |||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.64 | 1:13.89 | 1:55.12 | 2:35.36 | |||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.79 | 1:15.75 | 1:57.75 | 2:38.94 | |||
6 | Troels Fogh | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.29 | 1:15.91 | 1:59.04 | 2:41.93 | |||
7 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.34 | 1:17.32 | 2:00.68 | 2:42.95 | |||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.02 | 1:19.02 | 2:01.52 | 2:43.33 | |||
9 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.24 | 1:19.54 | 2:03.27 | 2:45.67 | |||
10 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.15 | 1:21.72 | 2:05.02 | 2:46.43 | |||
11 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.00 | 1:18.69 | 2:04.68 | 2:47.72 | |||
12 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.71 | 1:22.73 | 2:07.14 | 2:48.22 | |||
13 | Lasse Thulstrup | 2004 | Ishøj Svømme Klub | 37.83 | 1:21.31 | 2:07.51 | 2:50.28 | |||
14 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.83 | 1:23.98 | 2:08.84 | 2:50.70 | |||
15 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.99 | 1:21.77 | 2:06.98 | 2:51.42 | |||
16 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.16 | 1:23.31 | 2:10.33 | 2:53.21 | |||
17 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 38.57 | 1:23.18 | 2:10.49 | 2:53.83 | |||
18 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 40.15 | 1:24.55 | 2:10.34 | 2:55.06 | |||
19 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 39.12 | 1:24.07 | 2:11.20 | 2:56.00 | |||
20 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 41.25 | 1:27.17 | 2:14.08 | 2:57.92 | |||
21 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 39.00 | 1:25.42 | 2:13.11 | 2:58.27 | |||
22 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.22 | 1:24.00 | 2:11.39 | 2:58.28 | |||
23 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Greve Svømmeklub | 38.78 | 1:23.51 | 2:10.92 | 2:58.39 | |||
24 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 39.60 | 1:25.24 | 2:13.84 | 2:59.83 | |||
25 | Christopher Jørgensen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.11 | 1:26.15 | 2:14.51 | 3:00.78 | |||
26 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 41.27 | 1:27.89 | 2:17.62 | 3:03.71 | |||
27 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 38.50 | 1:24.26 | 2:18.21 | 3:04.03 | |||
28 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 40.83 | 1:29.90 | 2:20.96 | 3:09.91 | |||
29 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.64 | 1:30.80 | 2:23.15 | 3:13.68 | |||
30 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 44.33 | 1:35.42 | 2:26.73 | 3:15.18 | |||
31 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 41.02 | 1:34.73 | 2:27.23 | 3:15.79 | |||
32 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.40 | 1:41.35 | 2:36.39 | 3:23.86 | |||
33 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 45.03 | 1:37.60 | 2:31.67 | 3:25.16 | |||
34 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.02 | 1:42.77 | 2:39.55 | 3:33.27 | |||
- | Philip Nøhr Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:56 |