Results for TYR Herning Grand Prix 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Beck | 1996 | 32.06 | 1:07.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Patrick Strandlyst | 1997 | 36.45 | 1:14.29 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.75 | 1:01.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 32.30 | 1:07.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Poulsen | 1998 | 33.26 | 1:10.28 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Casper Piessenberger | 1999 | 37.03 | 1:15.46 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Frederik L. Hansen | 1999 | 38.51 | 1:20.40 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Frederik Nørgaard | 1999 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Mirza Cehobaic | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 30.08 | 1:01.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 29.84 | 1:01.75 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 30.72 | 1:02.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 31.75 | 1:04.23 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 32.42 | 1:05.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Havemann | 2000 | 32.79 | 1:06.01 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
7 | August Becktor | 2001 | 32.57 | 1:07.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | August Weilguny | 2001 | 32.90 | 1:08.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johan Nielsen | 2001 | 33.47 | 1:08.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 33.78 | 1:08.66 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Mathias Rasmussen | 2001 | 33.74 | 1:08.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Jens Riisgaard | 2000 | 34.22 | 1:08.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Frølund | 2001 | 34.10 | 1:09.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | August Bugge | 2000 | 34.28 | 1:09.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 33.89 | 1:09.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 33.89 | 1:10.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 33.95 | 1:10.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Lund | 2000 | 34.28 | 1:10.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Oliver Veile | 2001 | 35.08 | 1:11.90 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
20 | Jannick Hagensen | 2001 | 35.21 | 1:12.34 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 35.95 | 1:12.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 35.73 | 1:13.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christian Skinhøj | 2001 | 35.92 | 1:14.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 35.55 | 1:14.60 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 36.80 | 1:15.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 37.55 | 1:15.81 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
27 | Johannes Gasse | 2001 | 37.14 | 1:16.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Johannes Wemmelund | 2001 | 37.40 | 1:17.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Simon Lund | 2001 | 38.24 | 1:18.00 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
30 | Oliver Salby | 2001 | 38.31 | 1:19.53 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
31 | Casper Krohn | 2001 | 38.84 | 1:20.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Frederik Gaardsted | 2001 | 40.07 | 1:21.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mikkel Søby | 2001 | 38.52 | 1:21.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Boje Fokkink | 2001 | 39.36 | 1:21.92 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
35 | Christopher Kristiansen | 2000 | 41.68 | 1:26.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Nicolai S Christensen | 2000 | 42.83 | 1:28.37 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Frederik Fuglsang | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 32.00 | 1:06.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 33.11 | 1:09.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 35.35 | 1:12.99 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 36.04 | 1:14.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Julius Henriksen | 2002 | 35.56 | 1:14.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 36.89 | 1:14.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 35.94 | 1:15.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 37.55 | 1:15.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Oskar Allerslev | 2002 | 37.01 | 1:16.77 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 37.61 | 1:17.83 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 38.62 | 1:20.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Lykke Grann | 2003 | 40.03 | 1:21.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Lindholm | 2004 | 40.01 | 1:21.18 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 39.31 | 1:21.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 39.39 | 1:22.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Mortensen | 2004 | 41.02 | 1:23.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 41.46 | 1:24.84 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Magnus Alexandersen | 2002 | 42.14 | 1:26.28 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
19 | Jakob Riisgaard | 2003 | 42.50 | 1:27.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Lund | 2002 | 41.46 | 1:27.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Niels Døssing | 2003 | 44.13 | 1:28.05 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Daniel Østerballe | 2003 | 43.13 | 1:28.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anton Poulsen | 2004 | 44.46 | 1:28.37 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
24 | Mikkel Riis | 2002 | 43.57 | 1:29.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 1:29.38 | 1:29.38 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
26 | Ciano Kristensen | 2004 | 43.85 | 1:29.75 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
27 | Rasmus Pedersen | 2003 | 43.84 | 1:31.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Vincent Gasse | 2004 | 45.58 | 1:32.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 44.66 | 1:33.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Niels Dissing Rasmussen | 2003 | 45.84 | 1:33.45 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
31 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 45.92 | 1:34.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 46.47 | 1:35.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Valdemar Kudsk Rasmussen | 2004 | 45.59 | 1:36.43 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
34 | Asger Hatting | 2003 | 46.17 | 1:37.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 48.48 | 1:39.50 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
36 | Mads Simonsen | 2005 | 48.15 | 1:40.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Wiliam Bach-Andersen | 2002 | 48.09 | 1:40.92 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
38 | Andreas S. Rasmussen | 2005 | 49.97 | 1:42.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anton Gold | 2002 | 1:43.29 | 1:43.29 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Kevin Salby | 2003 | 50.06 | 1:45.57 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
41 | Jon Sørensen | 2002 | 52.45 | 1:46.69 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
42 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | 54.17 | 1:53.59 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
43 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | 58.33 | 2:00.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Filip Cederstrøm | 2002 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Hjalte Andersen | 2002 | DSQ | EFB 25m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |