Resultater for Vest Ã…rgangsmesterskab Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Aabybro IF og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 42.10 | 1:29.05 | |||||
2 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 43.01 | 1:29.48 | |||||
3 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 42.88 | 1:29.70 | |||||
4 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 43.70 | 1:30.85 | |||||
5 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 44.16 | 1:31.06 | |||||
6 | Rikke Mouritsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 44.66 | 1:31.22 | |||||
7 | Ida Schwertfeger | 1997 | O.S.L.F. | 44.65 | 1:32.48 | |||||
8 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 46.12 | 1:34.57 | |||||
9 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 44.92 | 1:34.96 | |||||
10 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 44.94 | 1:35.06 | |||||
11 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.82 | 1:37.93 | |||||
12 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 48.98 | 1:39.27 | |||||
13 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 49.39 | 1:40.14 | |||||
14 | Perla Dögg Stefansdottir | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.24 | 1:40.39 | |||||
15 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 49.60 | 1:40.42 | |||||
16 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 49.48 | 1:42.29 | |||||
17 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 47.58 | 1:42.66 | |||||
18 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 50.17 | 1:42.82 | |||||
19 | Victoria Tracey | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 49.82 | 1:43.77 | |||||
20 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 49.37 | 1:44.28 | |||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.67 | 1:38.38 | |||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.30 | 1:40.17 | |||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 47.35 | 1:40.35 | |||||
4 | Emma Byrne | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 50.52 | 1:42.95 | |||||
5 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 50.93 | 1:43.97 | |||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 49.54 | 1:43.97 | |||||
7 | Marie Brinck-Jensen | 1998 | Delta Svøm | 49.97 | 1:44.83 | |||||
8 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 50.09 | 1:45.05 | |||||
9 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 50.60 | 1:45.99 | |||||
10 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 51.57 | 1:46.62 | |||||
11 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 51.46 | 1:49.45 | |||||
12 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 52.98 | 1:49.99 | |||||
13 | Mariah Signe Gran Sommer | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 54.40 | 1:55.13 | |||||
14 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 56.28 | 1:56.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Dansk Svømmeunion |