Resultat för Brøndby Swim Cup 2009
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby swim cup 2009 | Udskriftsdato | 21 februar 2009 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: TEC Frederiksberg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Bødker | 1997 | 38.98 | 1:21.47 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | 37.72 | 1:23.48 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
3 | Lasse Brock | 1997 | 40.57 | 1:25.61 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Asger A. Schäfer | 1997 | 40.12 | 1:26.50 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
5 | August Willems | 1997 | 40.78 | 1:26.54 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
6 | Isac Troell | 1997 | 43.07 | 1:28.56 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
7 | Jacob Weberg | 1997 | 42.08 | 1:28.70 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
8 | Carl Juel Madsen | 1998 | 201 | 41.09 | 1:29.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 42.00 | 1:30.01 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
10 | Jakob Strand Olesen | 1997 | 42.91 | 1:33.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Marcus Isakson | 1997 | 43.86 | 1:33.89 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
12 | Aske Nielsen | 1997 | 46.36 | 1:37.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Alexander Olsen | 1998 | 48.81 | 1:40.64 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
14 | Oliver Heyde | 1998 | 48.94 | 1:41.53 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonathan Stage | 1997 | 48.49 | 1:45.83 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Otto Persson | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
- | Mads Møller | 1998 | DSQ | 1 hånd v. vend 75m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Oliver Rosendal | 1997 | DSQ | 1 hånd i vend v. 75m | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | DSQ | crawl i starten | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Nielsen | 1997 | DSQ | 1 hånd v.vend 75 m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: TEC Frederiksberg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 32.27 | 1:08.61 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
2 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 34.50 | 1:12.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | 1:12.97 | |||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
4 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 34.20 | 1:13.81 | ||||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
5 | Kasper Tvergaard | 1996 | 35.61 | 1:15.40 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Jan Hansen | 1995 | 36.54 | 1:16.57 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Chris Johansen | 1996 | 35.19 | 1:17.64 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Burak Dagidir | 1995 | 36.33 | 1:17.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Alexander Lillelund | 1995 | 37.77 | 1:18.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 37.51 | 1:18.66 | ||||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
11 | Rasmus Hasemann | 1996 | 36.20 | 1:19.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
12 | Victor Drevskich | 1996 | 37.27 | 1:20.57 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Oliver Huban | 1996 | 36.45 | 1:20.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 37.35 | 1:21.18 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 39.15 | 1:21.59 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Stefan Blidarevic | 1996 | 39.29 | 1:21.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christoffer Voigt | 1995 | 38.75 | 1:22.22 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
18 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 39.96 | 1:22.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lukas Justesen | 1995 | 38.56 | 1:22.58 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
20 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 39.67 | 1:22.64 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
21 | August Warrer | 1996 | 37.40 | 1:22.67 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
22 | Frederik Høst | 1996 | 39.65 | 1:22.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marius Dalsgaard | 1996 | 40.06 | 1:23.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Marcus Roldgaard | 1996 | 38.86 | 1:23.43 | ||||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
25 | Robin Thorsen | 1996 | 39.63 | 1:23.81 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
26 | Timon Wedekind | 1996 | 41.50 | 1:23.90 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
27 | Victor Haurholm | 1995 | 41.31 | 1:24.96 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
28 | Tobias Edvardsen | 1995 | 38.66 | 1:25.20 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
29 | Christian Thomsen | 1996 | 38.13 | 1:26.02 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
30 | Anders Yttesen | 1996 | 42.87 | 1:27.49 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederik Haastrup | 1995 | 43.13 | 1:28.31 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
32 | Alexander Weis | 1996 | 183 | 41.21 | 1:32.01 | |||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
33 | Anders Lippert-Hansen | 1996 | 43.42 | 1:32.89 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anders Henriksen | 1996 | 45.34 | 1:34.16 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Mathias Esbjerg | 1996 | 46.77 | 1:35.34 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sebastian Sylvest | 1996 | 49.40 | 1:38.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: TEC Frederiksberg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 29.81 | 1:02.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Mirkovic | 1993 | 31.10 | 1:05.82 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Søren Holm | 1993 | 30.81 | 1:07.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 31.18 | 1:08.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Joakim Lassen | 1994 | 31.15 | 1:09.02 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Jonathan Holdrup | 1993 | 31.33 | 1:09.16 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
7 | Mikkel Labuhn | 1993 | 32.31 | 1:09.30 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 31.87 | 1:10.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Rasmus Hansen | 1994 | 33.13 | 1:10.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Thor Giessing | 1994 | 32.78 | 1:10.39 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 32.26 | 1:10.44 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
12 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 33.03 | 1:11.47 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
13 | Jonathan Willems | 1993 | 33.36 | 1:11.65 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
14 | Joakim Jakobsen | 1994 | 34.65 | 1:11.77 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
15 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 33.67 | 1:12.04 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
16 | Malthe Emil Hansen | 1994 | 34.27 | 1:12.25 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
17 | Peter Møller | 1993 | 34.66 | 1:13.61 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Morten Hjort | 1994 | 34.65 | 1:14.41 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Alexander Bonde | 1993 | 332 | 35.55 | 1:15.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ted Troell | 1994 | 38.51 | 1:18.41 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
21 | Nikolai Larsen | 1994 | 37.23 | 1:19.46 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon Frydedal Riemann | 1993 | 37.08 | 1:20.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 37.53 | 1:22.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jonas Lauritsen | 1994 | 39.29 | 1:25.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Lasse Nielsen | 1993 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 109 år |
Sponsor: TEC Frederiksberg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Olsen | 1992 | 31.02 | 1:06.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Christian Hansen | 1992 | 31.59 | 1:08.18 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Andreas Snitkjær | 1990 | 31.99 | 1:08.55 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 32.25 | 1:09.27 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Andreas Marker Pedersen | 1992 | 32.74 | 1:11.27 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
6 | Hans Henrik Havn | 1992 | 32.39 | 1:11.32 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 |