Resultater for Brøndby Swim Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby swim cup 2009 | Udskriftsdato | 21 februar 2009 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: NETTO Brøndbyøster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Brock | 1997 | 288 | 31.96 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | August Willems | 1997 | 245 | 33.73 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
3 | Asger A. Schäfer | 1997 | 219 | 35.00 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
4 | Isac Troell | 1997 | 212 | 35.36 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 211 | 35.43 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
6 | Jakob Strand Olesen | 1997 | 210 | 35.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Carl Juel Madsen | 1998 | 205 | 35.80 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Luis Felipe | 1998 | 204 | 35.86 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
9 | Marcus Isakson | 1997 | 194 | 36.46 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
10 | Mads Holm | 1998 | 191 | 36.62 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Otto Persson | 1997 | 184 | 37.11 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
12 | Alexander Eggers | 1999 | 170 | 38.09 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
13 | Mads Møller | 1998 | 162 | 38.71 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Alexander Olsen | 1998 | 159 | 38.97 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
14 | Oliver Heyde | 1998 | 159 | 38.97 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Hedegaard | 1999 | 145 | 40.12 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 134 | 41.22 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Simon Rosen | 1997 | 131 | 41.52 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
19 | Jonathan Stage | 1997 | 117 | 43.16 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias Edvardsen | 1998 | 109 | 44.17 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathias Holdrup | 1999 | 107 | 44.41 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
22 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | 105 | 44.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Mathias Wilquin | 1998 | 102 | 45.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Christian Ploug Olsen | 1997 | 96 | 46.05 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
25 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 91 | 46.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Gustav Jacobsen | 1998 | 85 | 48.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Andreas Vestergaard | 1999 | 80 | 48.88 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
28 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | 80 | 49.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 77 | 49.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Philip Brenting | 1999 | 71 | 51.04 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
31 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 67 | 51.90 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
32 | Jonas Grønbeck Melander | 1998 | 67 | 52.08 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Marcus Grønbeck Melander | 1998 | 65 | 52.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Martin Woltemaht Wifstran | 1998 | 53 | 56.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: NETTO Brøndbyøster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 445 | 27.63 | ||||||
B 70 Taastrup VAT | ||||||||||
2 | Gustav Krøll | 1996 | 392 | 28.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Max Troell | 1995 | 384 | 29.03 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
4 | Kasper Tvergaard | 1996 | 364 | 29.56 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
5 | Anders Hansen | 1995 | 361 | 29.63 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 355 | 29.79 | ||||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
7 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 354 | 29.83 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
8 | Peter Gjerulff | 1996 | 343 | 30.15 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
9 | Burak Dagidir | 1995 | 342 | 30.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 342 | 30.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jan Hansen | 1995 | 337 | 30.31 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Alexander Lillelund | 1995 | 322 | 30.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Aske Colding Ekman | 1996 | 320 | 30.84 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Lukas Justesen | 1995 | 320 | 30.86 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
15 | Nicklas Fonnesbech | 1996 | 311 | 31.13 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
16 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 310 | 31.17 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | August Warrer | 1996 | 304 | 31.39 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
18 | Chris Johansen | 1996 | 298 | 31.58 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Christoffer Voigt | 1995 | 285 | 32.06 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
20 | Oliver Huban | 1996 | 284 | 32.11 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 283 | 32.14 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
22 | Anders Yttesen | 1996 | 278 | 32.32 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Victor Drevskich | 1996 | 274 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Marco Kirketerp | 1995 | 272 | 32.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
25 | Stefan Blidarevic | 1996 | 265 | 32.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marius Dalsgaard | 1996 | 262 | 32.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | 260 | 33.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Frederik Høst | 1996 | 256 | 33.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Victor Haurholm | 1995 | 229 | 34.51 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
30 | Alexander Weis | 1996 | 190 | 36.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton | ||||||||||
31 | Sebastian Sylvest | 1996 | 173 | 37.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathias Esbjerg | 1996 | 167 | 38.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 134 | 41.25 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Clausen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: NETTO Brøndbyøster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 509 | 26.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Holdrup | 1993 | 485 | 26.85 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
3 | Mikkel Labuhn | 1993 | 485 | 26.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Oliver Mirkovic | 1993 | 463 | 27.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | William Hagemann | 1994 | 456 | 27.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Joakim Lassen | 1994 | 455 | 27.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Søren Holm | 1993 | 448 | 27.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Kenny Emil Aunstrup | 1993 | 436 | 27.83 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
9 | Jonatan Engelbrecht | 1994 | 424 | 28.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 424 | 28.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 422 | 28.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Morten Hjort | 1994 | 419 | 28.19 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Rasmus Hansen | 1994 | 418 | 28.22 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Jonathan Willems | 1993 | 415 | 28.28 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
15 | Nikolai Larsen | 1994 | 403 | 28.57 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik V. Rasmussen | 1994 | 400 | 28.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lasse Andersen | 1994 | 399 | 28.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Martin Weberg | 1994 | 384 | 29.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub SIG | ||||||||||
18 | Rasmus Fournais | 1994 | 384 | 29.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tobias N Sandager | 1993 | 378 | 29.18 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
21 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 377 | 29.20 | ||||||
GI-40 Swim Team Frederi | ||||||||||
22 | Peter Møller | 1993 | 357 | 29.75 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lasse Nielsen | 1993 | 346 | 30.06 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
24 | Ted Troell | 1994 | 344 | 30.11 | ||||||
Föreningen Sim Team Eng | ||||||||||
25 | Henrik Klok | 1994 | 326 | 30.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Kristian M. Wood-Kurland | 1994 | 287 | 31.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Teddy Nielsen | 1993 | 270 | 32.65 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonas Lauritsen | 1994 | 260 | 33.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mathias Kaspersen | 1994 | 249 | 33.52 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 109 år |
Sponsor: NETTO Brøndbyøster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Snitkjær | 1990 | 534 | 26.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Thomas Olsen | 1992 | 518 | 26.27 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Christian Hansen | 1992 | 438 | 27.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 421 | 28.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 |