Tulokset UGP1 & OLKA Sprint, Alingsås
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP1 & OLKA Sprint | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 20:25 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Lindelöv |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 39.22 | ||||||
2 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.44 | ||||||
3 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 43.54 | ||||||
4 | Ida Kristiansson | 2004 | Skövde Simsällskap | 43.55 | ||||||
5 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 44.56 | ||||||
6 | Linnea Hyvönen | 2005 | Alingsås SLS | 45.56 | ||||||
7 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 45.75 | ||||||
8 | Klara Sillerström | 2003 | Alingsås SLS | 45.94 | ||||||
9 | Disa Sixtensson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 46.02 | ||||||
10 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 47.31 | ||||||
11 | Clara Sandberg | 2004 | Simklubben 1970 | 47.60 | ||||||
12 | Alva Paulsson | 2004 | Simklubben 1970 | 49.64 | ||||||
13 | Camilla Edvinsson | 2004 | Simklubben 1970 | 50.47 | ||||||
14 | Klara Torén | 2006 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.12 | ||||||
15 | Gabriella Björkdahl | 2004 | Lidköpings Gymnastik o SS | 51.23 | ||||||
16 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 53.07 | ||||||
17 | Elin Wetteskog | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 53.87 | ||||||
18 | Saga Sillerström Wånggren | 2006 | Alingsås SLS | 53.93 | ||||||
19 | Rebecka Larsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 55.11 | ||||||
20 | Meya Hansson | 2005 | Alingsås SLS | 55.81 | ||||||
21 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 55.83 | ||||||
22 | Elin Eisner | 2005 | Alingsås SLS | 56.01 | ||||||
23 | Mira Löfgren | 2005 | Alingsås SLS | 56.85 | ||||||
24 | Julia Jonsson | 2005 | Lidköpings Gymnastik o SS | 59.09 | ||||||
25 | Juliette Erixon | 2005 | Alingsås SLS | 59.46 | ||||||
26 | Emma Göthberg Nordström | 2005 | Alingsås SLS | 1:05.97 | ||||||
27 | Tova Figas | 2006 | Alingsås SLS | 1:06.45 | ||||||
28 | Moa Helge | 2007 | Simklubben 1970 | 1:23.07 | ||||||
- | Alicia Miteva | 2004 | Skövde Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Andrén | 2004 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Lindelöv |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 36.20 | ||||||
2 | Matilda Bengtsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 37.91 | ||||||
3 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.93 | ||||||
4 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 38.96 | ||||||
5 | Sara Lundqvist Jenc | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 39.66 | ||||||
6 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 41.05 | ||||||
7 | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 41.15 | ||||||
8 | Alice Petrén | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 41.21 | ||||||
9 | Sara Metcalfe | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 42.13 | ||||||
10 | Hanna Lindström | 2002 | S77 Stenungsund | 43.14 | ||||||
11 | Elena Runfors | 2002 | S77 Stenungsund | 46.29 | ||||||
12 | Amanda Löfdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 46.59 | ||||||
13 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 47.56 | ||||||
14 | Ida Ylisirkka | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 50.07 | ||||||
- | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | DNS | ||||||
- | Lina Olausson | 2002 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Lindelöv |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elina Ryding | 2000 | S77 Stenungsund | 44.14 | ||||||
- | Ylva Franck | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Alingsås SLS | Utskriftstid | 20:25 |