Resultat för UGP1 & OLKA Sprint, Alingsås
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 & OLKA Sprint |
|
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Alingsås |
|
Utskriftstid |
16:50 |
|
|
Arrangör |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 januari 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: O´Learys |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
42.30 |
1:29.97 |
2:19.91 |
|
3:08.46 |
|
2 |
Meia Kivistö |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
44.25 |
1:33.18 |
2:24.17 |
|
3:12.38 |
|
3 |
Wilma Zanderau |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
|
44.92 |
1:36.53 |
2:28.00 |
|
3:19.01 |
|
4 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
49.40 |
1:42.00 |
2:38.20 |
|
3:30.74 |
|
5 |
Lithea Kottusch |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
48.73 |
1:45.17 |
2:40.42 |
|
3:33.93 |
|
6 |
Matilda Hallman |
2003 |
S77 Stenungsund |
|
51.29 |
1:49.00 |
2:48.11 |
|
3:45.29 |
|
7 |
Lisa Lenhoff |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
51.56 |
1:49.01 |
2:48.07 |
|
3:46.47 |
|
8 |
Izabella Thompson |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
51.26 |
1:49.39 |
2:50.43 |
|
3:52.01 |
|
9 |
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
56.03 |
1:57.06 |
2:59.06 |
|
4:00.72 |
|
10 |
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
57.31 |
2:03.11 |
3:09.20 |
|
4:16.19 |
|
11 |
Mira Löfgren |
2005 |
Alingsås SLS |
|
58.87 |
2:06.80 |
3:14.44 |
|
4:18.86 |
|
- |
Amanda Torén |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Juliette Erixon |
2005 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: O´Learys |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.12 |
1:25.10 |
2:10.23 |
|
2:56.46 |
|
2 |
Wilma Åhling |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
40.56 |
1:28.86 |
2:18.74 |
|
3:05.19 |
|
3 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
42.28 |
1:30.88 |
2:20.66 |
|
3:07.11 |
|
4 |
Sofia Wallengren |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
44.07 |
1:34.36 |
2:24.33 |
|
3:13.88 |
|
5 |
Sara Lundqvist Jenc |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
44.94 |
1:34.70 |
2:26.84 |
|
3:16.20 |
|
6 |
Sara Metcalfe |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
46.02 |
1:37.34 |
2:28.34 |
|
3:16.95 |
|
7 |
Hanna Lindström |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
48.39 |
1:44.29 |
2:39.37 |
|
3:34.46 |
|
- |
Lina Olausson |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: O´Learys |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Kramer |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
39.89 |
1:24.73 |
2:11.54 |
|
2:58.06 |
|
2 |
Alice Petrén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.57 |
1:30.75 |
2:19.37 |
|
3:08.92 |
|
3 |
Matilda Stenberg |
2001 |
Simklubben 1970 |
|
42.28 |
1:30.23 |
2:20.60 |
|
3:10.06 |
|
4 |
Melina Robertson |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
46.64 |
1:37.86 |
2:28.72 |
|
3:18.88 |
|
5 |
Alva Emardson |
2001 |
Simklubben 1970 |
|
46.91 |
1:38.79 |
2:31.05 |
|
3:20.29 |
|
- |
Sophia Stickel |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: O´Learys |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Nordkvist |
2000 |
Mariestads Simsällskap |
|
42.50 |
1:30.64 |
2:19.50 |
|
3:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.04 |
Utskriftsdatum |
30 januari 2016 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
16:50 |
|