Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Grp. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:44 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup og Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.63 | 1:17.61 | 1:58.41 | 2:37.15 | |||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.11 | 1:16.89 | 1:58.41 | 2:39.56 | |||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 39.80 | 1:21.33 | 2:03.64 | 2:44.54 | |||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 40.31 | 1:22.56 | 2:05.19 | 2:45.37 | |||
5 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 39.59 | 1:21.70 | 2:04.25 | 2:45.82 | |||
6 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.87 | 1:21.09 | 2:05.48 | 2:47.99 | |||
7 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.46 | 1:23.30 | 2:06.95 | 2:48.41 | |||
8 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 41.19 | 1:24.19 | 2:07.58 | 2:49.48 | |||
9 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.64 | 1:23.96 | 2:08.07 | 2:50.24 | |||
10 | Emma Jensen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 40.89 | 1:24.26 | 2:08.45 | 2:51.97 | |||
11 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.89 | 1:24.66 | 2:09.38 | 2:52.22 | |||
12 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 40.49 | 1:25.43 | 2:10.32 | 2:52.26 | |||
13 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 41.73 | 1:26.59 | 2:12.27 | 2:56.92 | |||
- | Ida Marie Beder | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | sv. på mave v 50+100 | |||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | DSQ | Svøm på maven v 175 | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.40 | 1:21.33 | 2:03.50 | 2:43.18 | |||
2 | Caroline Ericssen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.81 | 1:20.17 | 2:03.50 | 2:44.17 | |||
3 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.85 | 1:19.79 | 2:03.14 | 2:45.62 | |||
4 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 39.49 | 1:22.82 | 2:07.22 | 2:50.15 | |||
5 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 41.44 | 1:24.64 | 2:09.33 | 2:52.39 | |||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 40.80 | 1:24.47 | 2:09.52 | 2:53.71 | |||
7 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.76 | 2:11.67 | 2:54.90 | ||||
8 | Olivia Jensen | 1998 | Køge Svømmeklub | 42.81 | 1:28.05 | 2:14.66 | 3:00.60 | |||
9 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 44.56 | 1:31.80 | 2:19.02 | 3:04.80 | |||
10 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 43.38 | 2:18.57 | 3:05.99 | ||||
11 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 44.76 | 1:32.41 | 2:20.76 | 3:07.42 | |||
12 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 44.06 | 1:31.94 | 2:20.64 | 3:08.69 | |||
13 | Ida Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 47.32 | 1:37.19 | 2:27.92 | 3:14.36 | |||
14 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.50 | 1:37.50 | 2:27.79 | 3:15.11 | |||
15 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 46.67 | 1:37.04 | 2:27.05 | 3:15.42 | |||
16 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 48.23 | 1:38.09 | 2:29.28 | 3:17.26 | |||
17 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 47.00 | 1:38.66 | 2:29.98 | 3:19.91 | |||
- | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Thorup | 1998 | Vest-Brøndby | DSQ | Svøm op maven v 150 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |