Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2016, Aabybro
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2016 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjylland & Aabybro IF Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 januar 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 620 | 28.99 | 59.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.17 | |||||||||
2 | Anne Nielsen | 1999 | 538 | 30.12 | 1:02.69 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
3 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 517 | 30.76 | 1:03.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.03 | |||||||||
4 | Martha Moeslund | 1998 | 502 | 30.96 | 1:04.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:03.17 | |||||||||
5 | Camilla Johannesen | 1999 | 487 | 31.45 | 1:04.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.75 | |||||||||
6 | Gitta Nielsen | 1999 | 398 | 32.61 | 1:09.32 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:07.59 | |||||||||
7 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 389 | 33.00 | 1:09.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.99 | |||||||||
8 | Karoline Nielsen | 1997 | 385 | 33.67 | 1:10.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.44 | |||||||||
9 | Sarah D. Nielsen | 1999 | 344 | 35.11 | 1:12.78 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
10 | Rikke Blach | 1997 | 249 | 38.46 | 1:21.01 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:17.12 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 517 | 30.51 | 1:03.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.29 | |||||||||
2 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 502 | 31.12 | 1:04.17 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
3 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 487 | 31.29 | 1:04.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.12 | |||||||||
4 | Maja Ibsen | 2001 | 484 | 31.18 | 1:04.94 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
5 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 484 | 31.25 | 1:04.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.75 | |||||||||
6 | Emma A Andersen | 2000 | 462 | 32.17 | 1:05.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
7 | Nete Lund Madsen | 2001 | 460 | 32.01 | 1:06.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
8 | Astrid Yde | 2000 | 442 | 31.55 | 1:06.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.95 | |||||||||
9 | Mette Baack | 2000 | 436 | 32.23 | 1:07.27 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:07.87 | |||||||||
10 | Maria Kornum | 2001 | 434 | 31.76 | 1:07.35 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:06.69 | |||||||||
11 | Marie Kæseler Nielsen | 2000 | 430 | 32.26 | 1:07.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.99 | |||||||||
12 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 359 | 35.25 | 1:11.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.67 | |||||||||
13 | Nanna Eriksen | 2001 | 313 | 36.34 | 1:15.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.99 | |||||||||
14 | Camilla Outzen | 2000 | 306 | 36.13 | 1:15.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.64 | |||||||||
15 | Emilia Nielsen | 2000 | 293 | 36.98 | 1:16.78 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 1:15.66 | |||||||||
16 | Marie Mygdam | 2001 | 292 | 37.14 | 1:16.84 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:17.15 | |||||||||
17 | Pernille Harbo | 2001 | 290 | 36.90 | 1:17.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.25 | |||||||||
18 | Sofie Elise Schmidt | 2001 | 280 | 36.59 | 1:17.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.82 | |||||||||
19 | Babette Thordal | 2001 | 273 | 38.41 | 1:18.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 269 | 37.86 | 1:18.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:19.60 | |||||||||
21 | Rebecca Madsen | 2000 | 188 | 41.19 | 1:29.02 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | 1:42.40 | |||||||||
- | Simone Sloth Østergaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.24 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 513 | 30.83 | 1:03.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.19 | |||||||||
2 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 504 | 30.81 | 1:04.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.83 | |||||||||
3 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 451 | 32.36 | 1:06.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.53 | |||||||||
4 | Therese Mardal | 2002 | 421 | 32.75 | 1:08.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.34 | |||||||||
5 | Lærke Als | 2002 | 388 | 33.45 | 1:09.90 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.01 | |||||||||
6 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 377 | 33.88 | 1:10.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
7 | Cecilie Væver | 2002 | 353 | 33.65 | 1:12.17 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.89 | |||||||||
8 | Freja Romanski | 2003 | 322 | 35.95 | 1:14.36 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.88 | |||||||||
9 | Emilie Lumbye Damkjær | 2002 | 318 | 35.90 | 1:14.71 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.90 | |||||||||
10 | Sara Bundgaard | 2003 | 306 | 36.73 | 1:15.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.86 | |||||||||
11 | Maibritt Christensen | 2003 | 305 | 36.41 | 1:15.70 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.33 | |||||||||
12 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 300 | 36.71 | 1:16.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.93 | |||||||||
13 | Emma Rose Treney | 2002 | 297 | 36.24 | 1:16.39 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.46 | |||||||||
14 | Pernille Christensen | 2003 | 296 | 36.21 | 1:16.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.85 | |||||||||
15 | Nikoline V Gallop | 2003 | 289 | 37.49 | 1:17.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
16 | Victoria Bjerre | 2003 | 285 | 36.49 | 1:17.49 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.39 | |||||||||
17 | Sofie Lynglund Agesen | 2002 | 283 | 37.64 | 1:17.62 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.85 | |||||||||
18 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 280 | 37.79 | 1:17.92 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.58 | |||||||||
19 | Sofia Bak | 2002 | 273 | 38.04 | 1:18.60 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
20 | Mille Winther | 2003 | 270 | 37.71 | 1:18.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.70 | |||||||||
21 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 269 | 37.36 | 1:19.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.79 | |||||||||
22 | Klara H. Rasmussen | 2003 | 260 | 37.89 | 1:19.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.94 | |||||||||
23 | Emma Jensen | 2003 | 231 | 40.26 | 1:23.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.78 | |||||||||
24 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 225 | 39.88 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.51 | |||||||||
25 | Louise Høeg | 2003 | 211 | 40.25 | 1:25.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.22 | |||||||||
26 | Christine Nielsen | 2002 | 210 | 40.42 | 1:25.76 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:45.11 | |||||||||
27 | Amelie Thordal | 2003 | 203 | 40.15 | 1:26.69 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
28 | Line Mygdam | 2003 | 183 | 43.16 | 1:29.82 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:38.04 | |||||||||
29 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | 182 | 41.31 | 1:30.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:36.54 | |||||||||
30 | Mathilde Løyche | 2002 | 180 | 41.70 | 1:30.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
31 | Mette Brandt Pedersen | 2003 | 180 | 42.45 | 1:30.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.74 | |||||||||
32 | Zenia Christensen | 2003 | 143 | 46.34 | 1:37.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:39.44 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Anna Toft Petersen | 2004 | 355 | 35.71 | 1:12.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.06 | |||||||||
2 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 342 | 34.78 | 1:12.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
3 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 302 | 36.53 | 1:15.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.58 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 274 | 38.14 | 1:18.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
5 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 260 | 36.82 | 1:19.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.66 | |||||||||
6 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 250 | 37.49 | 1:20.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.64 | |||||||||
7 | Mathilde Bager | 2005 | 247 | 39.50 | 1:21.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.35 | |||||||||
8 | Emma Holm Pedersen | 2005 | 238 | 39.71 | 1:22.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.38 | |||||||||
9 | Frida Grønkjær | 2005 | 237 | 38.18 | 1:22.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:40.01 | |||||||||
10 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 229 | 39.12 | 1:23.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.07 | |||||||||
11 | Frida Lind | 2004 | 215 | 38.95 | 1:25.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:25.15 | |||||||||
12 | Laura Ildal Djørup | 2004 | 206 | 41.17 | 1:26.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
13 | Sara R. Boesen | 2005 | 201 | 40.23 | 1:27.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.68 | |||||||||
14 | Ida Kristensen | 2004 | 199 | 41.01 | 1:27.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:43.41 | |||||||||
14 | Kristine Vestergaard | 2005 | 199 | 42.83 | 1:27.33 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:42.37 | |||||||||
16 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 198 | 41.20 | 1:27.38 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:31.07 | |||||||||
17 | Sarah Brix | 2004 | 197 | 38.34 | 1:27.52 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:29.30 | |||||||||
18 | Zenia Christensen | 2005 | 189 | 42.87 | 1:28.85 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:37.51 | |||||||||
19 | Allie F. Brandt | 2004 | 185 | 42.09 | 1:29.44 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | 1:31.38 | |||||||||
20 | Marie Martens Christensen | 2004 | 180 | 42.70 | 1:30.26 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:31.52 | |||||||||
21 | Karoline Iversen | 2005 | 177 | 43.65 | 1:30.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.43 | |||||||||
22 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 172 | 43.39 | 1:31.56 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:33.86 | |||||||||
23 | Mie Asmussen | 2005 | 172 | 43.05 | 1:31.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.76 | |||||||||
24 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 168 | 44.36 | 1:32.36 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:51.91 | |||||||||
25 | Oline Brandt | 2004 | 166 | 42.74 | 1:32.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:42.90 | |||||||||
26 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 165 | 43.57 | 1:32.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.57 | |||||||||
27 | Anne Laustsen | 2005 | 163 | 43.10 | 1:33.35 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:46.80 | |||||||||
28 | Cassandra Spring | 2005 | 159 | 45.06 | 1:34.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
29 | Emilie Pihl | 2004 | 148 | 45.58 | 1:36.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:34.19 | |||||||||
30 | Astrid Jensen | 2005 | 143 | 44.46 | 1:37.42 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:37.99 | |||||||||
31 | Anne K. B. Sørensen | 2004 | 138 | 47.00 | 1:38.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:49.77 | |||||||||
32 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 135 | 45.09 | 1:39.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | 2:00.70 | |||||||||
33 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 121 | 46.80 | 1:42.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
34 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 83 | 52.57 | 1:56.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
35 | Sara Kokholm | 2005 | 82 | 53.62 | 1:57.17 | |||||
Frederikshavn FI Svømning | ||||||||||
36 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 71 | 55.80 | 2:02.67 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Jazmin Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 192 | 41.65 | 1:28.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.28 | |||||||||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | 120 | 48.74 | 1:43.23 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:43.11 | |||||||||
- | Line Gjelstrup | 2006 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 24 januar 2016 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:24 |