Resultater for Danske Mesterskaber for Ã…rgangshold - uofficielle
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2016 uofficiel | Udskriftsdato | 14 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | Samarbejde mellem klubber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 februar 2016 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 24 | 28.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
2 | August Weilguny | 2001 | 22 | 28.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
3 | Benjamin Rohde | 2001 | 20 | 28.96 | ||||||
Elite Swim Vejle | 59:59.03 | |||||||||
4 | Frederik Røgind | 2001 | 18 | 30.20 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 17 | 30.81 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 16 | 31.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
7 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 15 | 31.68 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
8 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 14 | 31.94 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
9 | Jens Bomgaard | 2002 | 13 | 32.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Christoffer Rekling | 2003 | 12 | 32.75 | ||||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
11 | Christian Skinhøj | 2001 | 11 | 32.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
12 | Mark Sumberg | 2002 | 10 | 33.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
13 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 9 | 33.38 | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
14 | Linus Lindquist | 2002 | 8 | 34.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
15 | Rasmus Warberg | 2004 | 7 | 35.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
16 | Casper Puggaard | 2005 | 6 | 36.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
17 | Anton Leth | 2002 | 5 | 36.89 | ||||||
Elite Swim Vejle | 59:59.04 | |||||||||
18 | Karl August B. Balle | 2003 | 4 | 36.99 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
19 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | 3 | 37.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
20 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 2 | 37.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
21 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 1 | 37.83 | ||||||
Elite Swim Vejle | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 14 februar 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:19 |