Resultater for Brøndby Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.42 | ||||||
2 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.10 | ||||||
3 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.77 | ||||||
4 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.03 | ||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 53.94 | ||||||
6 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.59 | ||||||
7 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 55.15 | ||||||
8 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.53 | ||||||
9 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 55.59 | ||||||
10 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.73 | ||||||
11 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.95 | ||||||
12 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 57.19 | ||||||
13 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 58.34 | ||||||
14 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 58.98 | ||||||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 59.23 | ||||||
16 | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:00.16 | ||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.69 | ||||||
18 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.76 | ||||||
19 | Milla Flindt Knudsen | 2007 | Herlev Svømning | 1:01.49 | ||||||
20 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.67 | ||||||
21 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:07.62 | ||||||
22 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:10.17 | ||||||
23 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 1:11.64 | ||||||
24 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:11.97 | ||||||
25 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:17.85 | ||||||
- | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | ||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.41 | ||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.85 | ||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.24 | ||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.43 | ||||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.16 | ||||||
7 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.29 | ||||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.92 | ||||||
9 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.96 | ||||||
10 | Marie Bernack | 2003 | Orient Svømning | 44.24 | ||||||
11 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.20 | ||||||
12 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 50.82 | ||||||
13 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.87 | ||||||
14 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.89 | ||||||
15 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 51.86 | ||||||
16 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 52.11 | ||||||
17 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 53.80 | ||||||
- | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | DSQ | Flyben i bryst | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 37.87 | ||||||
2 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.40 | ||||||
3 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 46.53 | ||||||
4 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.90 | ||||||
5 | Frederikke Mortensen | 2001 | Orient Svømning | 48.55 | ||||||
6 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 49.17 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 34.44 | ||||||
2 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 35.60 | ||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 38.87 | ||||||
4 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 41.29 | ||||||
5 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 43.24 | ||||||
6 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 43.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:36 |