Resultater for Brøndby Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger C1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.60 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 34.81 | 1:09.15 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 36.88 | 1:46.03 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 35.57 | 2:21.60 | |||||||
2 | Herlev Talent 1 | 2005 | Herlev Svømning | 2:30.41 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 35.97 | 1:10.44 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 40.37 | 1:50.81 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 39.60 | 2:30.41 | |||||||
3 | Herlev Talent 2 | 2006 | Herlev Svømning | 3:11.06 | ||||||
Malia Moffett | 2006 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 48.24 | 1:36.32 | |||||||
Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | 45.90 | 2:22.22 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 48.84 | 3:11.06 | |||||||
4 | Vest Minitalent Piger | 2006 | Vest-Brøndby | 3:11.86 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 45.01 | 45.01 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 50.00 | 1:35.01 | |||||||
Rebecca Loft Helms | 2006 | 48.51 | 2:23.52 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 48.34 | 3:11.86 | |||||||
- | Vest Talent Piger | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Katrine Holm | 2005 | 47.20 | 47.20 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.63 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.48 | 28.48 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 30.47 | 58.95 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.33 | 1:28.28 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.35 | 1:56.63 | |||||||
2 | Kvik Piger B2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.38 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 28.97 | 59.02 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 28.90 | 1:27.92 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 29.46 | 1:57.38 | |||||||
3 | Kvik Piger R1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.44 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 29.81 | 1:00.88 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 30.92 | 1:31.80 | |||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 30.64 | 2:02.44 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.01 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 31.29 | 1:01.74 | |||||||
Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 33.52 | 1:35.26 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.75 | 2:05.01 | |||||||
5 | Herlev Piger 1 | 2003 | Herlev Svømning | 2:13.91 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 36.81 | 1:10.37 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 30.20 | 1:40.57 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 33.34 | 2:13.91 | |||||||
6 | Gsc Piger 3 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:29.69 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 39.48 | 1:14.58 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 38.19 | 1:52.77 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 36.92 | 2:29.69 | |||||||
7 | Herlev Piger 2 | 2003 | Herlev Svømning | 2:36.08 | ||||||
Ida Oest | 2003 | 39.91 | 39.91 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 38.56 | 1:18.47 | |||||||
Sofie Sønderby Persson | 2003 | 41.91 | 2:00.38 | |||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 35.70 | 2:36.08 | |||||||
8 | Kvik Piger C2 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.39 | ||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Freja Madsen | 2004 | 42.77 | 1:23.51 | |||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 40.97 | 2:04.48 | |||||||
Signe Thornberg Bech | 2004 | 36.91 | 2:41.39 | |||||||
9 | Værløse Piger 2 | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:06.72 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 42.58 | 42.58 | |||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 36.65 | 1:19.23 | |||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 55.31 | 2:14.54 | |||||||
Caroline Lego Berg | 2004 | 52.18 | 3:06.72 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Årgang Piger 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 2:05.66 | ||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Isabel Abcell | 2001 | 31.23 | 1:02.56 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 31.61 | 1:34.17 | |||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 31.49 | 2:05.66 | |||||||
2 | Vest Årgang Piger 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:10.54 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 33.90 | 1:06.77 | |||||||
Marie Bylov Larsen | 2003 | 31.75 | 1:38.52 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.02 | 2:10.54 | |||||||
3 | Værløse Piger 1 | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:17.10 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 35.88 | 1:07.25 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 32.82 | 1:40.07 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | 37.03 | 2:17.10 | |||||||
4 | Piger 3 Helsinge | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:22.93 | ||||||
Caroline Bach Offendal | 2002 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Laura Balbi | 2003 | 34.30 | 1:07.74 | |||||||
Emma Antonisen | 2002 | 37.66 | 1:45.40 | |||||||
Pernille Møller Leisted | 2002 | 37.53 | 2:22.93 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger B1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.38 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.20 | 56.03 | |||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 27.97 | 1:24.00 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 28.38 | 1:52.38 | |||||||
2 | Piger 1 Helsinge | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 1:53.72 | ||||||
Emily Gantriis | 1999 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Alice Gantriis | 2000 | 28.82 | 55.21 | |||||||
Emma Jensen | 2002 | 29.88 | 1:25.09 | |||||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | 28.63 | 1:53.72 | |||||||
3 | Vest Damer | 1996 | Vest-Brøndby | 2:00.64 | ||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 28.82 | 28.82 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 30.27 | 59.09 | |||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 30.17 | 1:29.26 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 31.38 | 2:00.64 | |||||||
4 | Piger 2 Helsinge | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 2:08.04 | ||||||
Iben Jeppesen | 2000 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Sofie W. Krattet | 2000 | 32.14 | 1:02.21 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 32.27 | 1:34.48 | |||||||
Katrine Voss Thorsen | 2002 | 33.56 | 2:08.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:35 |