Resultater for Brøndby Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 1:14.05 | 2:32.97 | 3:53.70 | 5:12.46 | |||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:14.61 | 2:35.79 | 3:57.08 | 5:17.68 | |||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.82 | 2:35.97 | 3:58.78 | 5:21.92 | |||
4 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:23.06 | 2:52.21 | 4:21.99 | 5:50.15 | |||
5 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:23.95 | 2:56.03 | 4:25.56 | 5:53.89 | |||
6 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.42 | 3:06.63 | 4:48.17 | 6:28.48 | |||
7 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.58 | 3:08.12 | 4:50.76 | 6:29.57 | |||
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.91 | 2:07.78 | 3:15.47 | 4:23.62 | |||
2 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.52 | 2:17.60 | 3:27.38 | 4:35.04 | |||
3 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.46 | 2:22.05 | 3:35.29 | 4:46.89 | |||
4 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.02 | 2:25.50 | 3:41.53 | 4:55.77 | |||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.14 | 2:26.65 | 3:44.15 | 5:01.41 | |||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.47 | 2:34.25 | 3:51.49 | 5:07.70 | |||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:12.76 | 2:32.66 | 3:54.37 | 5:13.21 | |||
8 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:15.25 | 2:39.57 | 4:03.85 | 5:26.55 | |||
9 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 1:21.00 | 2:48.66 | 4:15.02 | 5:41.14 | |||
10 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.59 | 2:48.29 | 4:16.58 | 5:42.19 | |||
11 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:18.26 | 2:44.69 | 4:13.21 | 5:42.47 | |||
12 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.75 | 2:44.64 | 4:14.85 | 5:43.07 | |||
13 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.64 | 2:58.26 | 4:26.93 | 5:54.15 | |||
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:10.05 | 2:26.37 | 3:45.44 | 5:01.65 | |||
2 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:10.28 | 2:28.74 | 3:47.75 | 5:03.92 | |||
3 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:10.15 | 2:28.22 | 3:47.37 | 5:04.14 | |||
4 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:14.83 | 2:36.00 | 3:50.61 | 5:13.08 | |||
5 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 1:12.41 | 2:34.88 | 3:58.13 | 5:19.28 | |||
6 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 1:19.51 | 2:46.29 | 4:17.20 | 5:44.72 | |||
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 1:08.27 | 2:23.05 | 3:39.19 | 4:55.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:59 |