Tulokset Brøndby Swim Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 37.80 | 1:17.18 | |||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.33 | 1:23.41 | |||||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 41.85 | 1:24.23 | |||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 43.02 | 1:28.64 | |||||
5 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.00 | 1:31.54 | |||||
6 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.29 | 1:32.22 | |||||
7 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.92 | 1:35.77 | |||||
8 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.37 | 1:39.60 | |||||
9 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 48.91 | 1:40.01 | |||||
10 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 49.21 | 1:40.03 | |||||
11 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.17 | 1:42.86 | |||||
12 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 50.37 | 1:43.01 | |||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 51.29 | 1:44.76 | |||||
14 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 50.46 | 1:45.66 | |||||
15 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 53.11 | 1:46.74 | |||||
16 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 52.15 | 1:47.15 | |||||
17 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 54.10 | 1:47.62 | |||||
18 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.96 | 1:49.33 | |||||
19 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 52.92 | 1:49.58 | |||||
20 | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | 54.79 | 1:50.11 | |||||
21 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 59.05 | 2:00.01 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | 1:04.38 | |||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.42 | 1:12.67 | |||||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.73 | 1:13.23 | |||||
4 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.49 | 1:14.30 | |||||
5 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.36 | 1:17.11 | |||||
6 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 37.97 | 1:17.53 | |||||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.80 | 1:19.29 | |||||
8 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.34 | 1:19.36 | |||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.96 | 1:21.29 | |||||
10 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 39.78 | 1:22.56 | |||||
11 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.04 | 1:23.04 | |||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.66 | 1:23.44 | |||||
13 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 40.72 | 1:24.00 | |||||
14 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.54 | 1:24.11 | |||||
15 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.88 | 1:29.27 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 36.37 | 1:14.57 | |||||
2 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 41.32 | 1:24.00 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 31.63 | 1:03.09 | |||||
2 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 31.38 | 1:04.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:56 |