Results for Brøndby Swim Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | ||||||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | ||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 39.93 | ||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.65 | ||||||
5 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 40.68 | ||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 44.11 | ||||||
7 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.25 | ||||||
8 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.45 | ||||||
9 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 47.49 | ||||||
10 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 52.26 | ||||||
11 | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | 54.50 | ||||||
12 | Albert Madsen | 2006 | Herlev Svømning | 1:13.03 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.67 | ||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 30.89 | ||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.76 | ||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.26 | ||||||
5 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.27 | ||||||
6 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.76 | ||||||
7 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.94 | ||||||
8 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.69 | ||||||
9 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.12 | ||||||
10 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.21 | ||||||
11 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 39.10 | ||||||
12 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.72 | ||||||
13 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.38 | ||||||
14 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 42.76 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 31.71 | ||||||
2 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.40 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.70 | ||||||
2 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 27.10 | ||||||
3 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | ||||||
4 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.54 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | ||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 29.13 | ||||||
7 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 30.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:58 |