Resultater for UGP 1 2016, Trelleborg
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.19 | 1:05.69 | |||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 32.04 | 1:07.27 | |||||
3 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.58 | 1:07.78 | |||||
4 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 33.01 | 1:09.21 | |||||
5 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 33.84 | 1:10.01 | |||||
6 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 32.70 | 1:10.25 | |||||
7 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 33.73 | 1:11.03 | |||||
8 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 34.87 | 1:11.52 | |||||
9 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.63 | 1:11.70 | |||||
10 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.14 | 1:12.45 | |||||
11 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.18 | 1:12.75 | |||||
12 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.47 | 1:13.61 | |||||
13 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 34.79 | 1:14.70 | |||||
14 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 34.91 | 1:16.16 | |||||
15 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.98 | 1:17.00 | |||||
16 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 35.51 | 1:17.25 | |||||
17 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.11 | 1:18.39 | |||||
18 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.59 | 1:21.82 | |||||
19 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 38.67 | 1:22.81 | |||||
20 | Fanny Schiöler | 2004 | Trelleborg Sim | 42.96 | 1:36.61 | |||||
- | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.68 | 1:01.82 | |||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.20 | 1:03.08 | |||||
3 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 30.23 | 1:03.78 | |||||
4 | Julia Larsson | 2002 | Simklubben Hajen | 32.28 | 1:07.42 | |||||
5 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.43 | 1:07.92 | |||||
6 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.11 | 1:09.23 | |||||
7 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.89 | 1:09.34 | |||||
8 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.33 | 1:14.62 | |||||
9 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.93 | 1:16.14 | |||||
10 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.70 | 1:23.97 | |||||
- | Emma Persson | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 29.00 | 1:00.78 | |||||
2 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.71 | 1:01.81 | |||||
3 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.23 | 1:03.36 | |||||
4 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.36 | 1:03.67 | |||||
5 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 31.01 | 1:04.55 | |||||
6 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.69 | 1:05.45 | |||||
7 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.57 | 1:05.81 | |||||
8 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.78 | 1:06.20 | |||||
9 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 32.29 | 1:06.80 | |||||
10 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.53 | 1:07.51 | |||||
11 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.53 | 1:10.03 | |||||
12 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.23 | 1:13.08 | |||||
13 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 36.00 | 1:15.08 | |||||
- | Anna Berisha | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 29.15 | 1:01.16 | |||||
2 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 29.10 | 1:01.26 | |||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.37 | 1:01.39 | |||||
4 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.17 | 1:03.21 | |||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 29.99 | 1:03.44 | |||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.33 | 1:03.58 | |||||
7 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 30.79 | 1:03.60 | |||||
8 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 30.75 | 1:04.22 | |||||
9 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.61 | 1:04.40 | |||||
10 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 30.57 | 1:04.48 | |||||
11 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.33 | 1:04.76 | |||||
12 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 31.15 | 1:05.00 | |||||
13 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.60 | 1:05.75 | |||||
14 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.18 | 1:05.85 | |||||
15 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 31.71 | 1:06.07 | |||||
16 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 32.05 | 1:06.99 | |||||
17 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.67 | 1:07.42 | |||||
18 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 32.14 | 1:08.26 | |||||
19 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 32.71 | 1:09.78 | |||||
20 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.01 | 1:10.98 | |||||
- | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | 32.35 | 1:08.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:13.28 | 2:34.90 | 3:59.01 | 5:21.46 | 10:45.95 | ||
6:44.77 | 8:07.38 | 9:26.86 | ||||||||
2 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 1:19.22 | 2:43.23 | 4:06.99 | 5:29.20 | 10:59.31 | ||
6:53.01 | 8:15.63 | 9:40.44 | ||||||||
3 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:23.64 | 2:54.55 | 4:24.24 | 5:56.20 | 12:09.21 | ||
7:29.05 | 9:03.42 | 10:39.09 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 1:16.02 | 2:40.13 | 4:04.64 | 5:31.19 | 11:08.17 | ||
6:57.77 | 8:21.94 | 9:48.18 | ||||||||
2 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:15.50 | 2:42.51 | 4:11.12 | 5:41.02 | 11:20.25 | ||
7:10.01 | 8:36.64 | 10:02.05 | ||||||||
3 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.10 | 2:43.18 | 4:11.13 | 5:40.07 | 11:30.74 | ||
7:08.77 | 8:38.01 | 10:06.27 | ||||||||
4 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:20.66 | 2:51.71 | 4:25.75 | 5:59.12 | 12:06.48 | ||
7:32.29 | 9:05.84 | 10:38.91 | ||||||||
5 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:20.06 | 2:52.52 | 4:26.75 | 6:01.91 | 12:25.65 | ||
7:38.56 | 9:15.14 | 10:50.64 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:05.02 | 2:14.33 | 3:24.00 | 4:33.45 | 9:05.38 | ||
5:42.20 | 6:51.15 | 7:59.60 | ||||||||
2 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:06.95 | 2:20.06 | 3:35.06 | 4:50.26 | 9:46.21 | ||
6:05.24 | 7:20.01 | 8:35.14 | ||||||||
3 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.26 | 2:26.64 | 3:45.71 | 5:05.31 | 10:13.39 | ||
6:24.19 | 7:42.76 | 9:01.09 | ||||||||
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:01.99 | 2:08.78 | 3:16.23 | 4:24.63 | 8:54.13 | ||
5:32.75 | 6:40.48 | 7:47.90 | ||||||||
2 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:03.61 | 2:11.94 | 3:20.93 | 4:30.86 | 9:12.08 | ||
5:41.06 | 6:51.38 | 8:01.99 | ||||||||
3 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 1:02.74 | 2:12.23 | 3:23.46 | 4:34.36 | 9:13.51 | ||
5:46.01 | 6:57.25 | 8:07.13 | ||||||||
4 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.56 | 2:12.67 | 3:23.54 | 4:34.88 | 9:20.51 | ||
5:47.05 | 6:58.43 | 8:09.58 | ||||||||
5 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:04.01 | 2:13.63 | 3:24.51 | 4:36.14 | 9:24.07 | ||
5:48.63 | 7:01.30 | 8:13.82 | ||||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 1:06.38 | 2:18.95 | 3:32.30 | 4:44.58 | 9:30.52 | ||
5:56.32 | 7:08.12 | 8:19.87 | ||||||||
7 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:06.91 | 2:20.30 | 3:34.42 | 4:49.22 | 9:46.97 | ||
6:04.83 | 7:19.95 | 8:34.10 | ||||||||
8 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:03.75 | 2:17.71 | 3:32.62 | 4:48.59 | 9:57.13 | ||
6:06.69 | 7:25.60 | 8:43.22 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 49.52 | 1:54.36 | 3:04.07 | 4:12.55 | |||
- | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.19 | 1:17.69 | 2:00.55 | 2:43.73 | |||
2 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.90 | 1:20.38 | 2:05.92 | 2:51.54 | |||
3 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.77 | 1:21.91 | 2:08.84 | 2:56.30 | |||
4 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.39 | 1:29.95 | 2:20.20 | 3:10.02 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.48 | 1:18.10 | 2:02.91 | 2:45.59 | |||
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 34.63 | 1:14.46 | 1:55.91 | 2:37.18 | |||
2 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.68 | 1:16.75 | 2:00.78 | 2:44.99 | |||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 35.81 | 1:17.78 | 2:02.50 | 2:48.41 | |||
4 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 35.71 | 1:19.05 | 2:05.31 | 2:51.00 | |||
5 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.64 | 1:24.31 | 2:12.84 | 3:01.68 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.51 | 1:15.75 | |||||
2 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.72 | 1:22.25 | |||||
3 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 37.45 | 1:23.23 | |||||
4 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.36 | 1:24.33 | |||||
5 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.97 | 1:24.46 | |||||
6 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.08 | 1:28.10 | |||||
7 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.18 | 1:40.44 | |||||
8 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 46.53 | 1:42.88 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.93 | 1:09.30 | |||||
2 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.74 | 1:15.56 | |||||
3 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.42 | 1:17.00 | |||||
4 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.31 | 1:19.32 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 30.13 | 1:04.97 | |||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.13 | 1:06.54 | |||||
3 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.77 | 1:10.34 | |||||
4 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 34.67 | 1:14.98 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 28.28 | 1:03.59 | |||||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.12 | 1:06.23 | |||||
3 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 30.18 | 1:08.75 | |||||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 31.53 | 1:08.99 | |||||
5 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.12 | 1:09.88 | |||||
6 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.23 | 1:10.00 | |||||
7 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 31.87 | 1:10.03 | |||||
8 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.18 | 1:10.95 | |||||
9 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 32.42 | 1:13.24 | |||||
- | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.60 | 1:18.24 | 1:59.16 | 2:39.39 | |||
2 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.79 | 1:20.10 | 2:03.94 | 2:46.87 | |||
3 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 39.71 | 1:22.97 | 2:06.80 | 2:49.80 | |||
4 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.23 | 1:22.99 | 2:07.81 | 2:52.49 | |||
5 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.45 | 1:29.16 | 2:14.83 | 2:59.13 | |||
6 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.17 | 1:31.29 | 3:06.39 | 3:06.39 | |||
7 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 44.56 | 1:33.67 | 2:23.25 | 3:10.84 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.07 | 1:07.32 | 1:44.09 | 2:19.38 | |||
2 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.08 | 1:21.78 | 2:04.08 | 2:46.61 | |||
3 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.94 | 1:24.43 | 2:09.75 | 2:53.75 | |||
4 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 41.73 | 2:13.23 | 2:58.68 | 2:58.68 | |||
5 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.68 | 1:32.79 | 2:22.68 | 3:11.18 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.35 | 1:13.90 | 1:53.70 | 2:32.00 | |||
2 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.31 | 1:13.13 | 1:54.50 | 2:34.27 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.51 | 1:06.30 | 1:42.67 | 2:17.34 | |||
2 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.29 | 1:07.33 | 1:43.27 | 2:18.08 | |||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.58 | 1:07.42 | 1:43.40 | 2:19.02 | |||
4 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 33.59 | 1:10.34 | 1:48.87 | 2:27.41 | |||
5 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 36.90 | 1:18.41 | 1:59.51 | 2:39.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.62 | 1:12.66 | |||||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 35.84 | 1:14.10 | |||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.68 | 1:15.96 | |||||
4 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 37.07 | 1:16.60 | |||||
5 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.51 | 1:19.69 | |||||
6 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 39.39 | 1:21.22 | |||||
7 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.49 | 1:22.81 | |||||
8 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 39.60 | 1:23.37 | |||||
9 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 39.70 | 1:23.57 | |||||
10 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.34 | 1:24.31 | |||||
11 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.24 | 1:24.34 | |||||
12 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.97 | 1:25.26 | |||||
13 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.31 | 1:25.27 | |||||
14 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 41.96 | 1:25.39 | |||||
15 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 42.40 | 1:28.55 | |||||
16 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 42.24 | 1:28.95 | |||||
17 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 43.61 | 1:30.62 | |||||
18 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.41 | 1:37.22 | |||||
19 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 46.17 | 1:37.30 | |||||
20 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 46.85 | 1:37.90 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 34.30 | 1:08.85 | |||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 33.43 | 1:08.86 | |||||
3 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.79 | 1:12.80 | |||||
4 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 36.62 | 1:15.94 | |||||
5 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.10 | 1:17.18 | |||||
6 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.91 | 1:18.48 | |||||
7 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.58 | 1:18.56 | |||||
8 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.75 | 1:22.06 | |||||
9 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.45 | 1:32.76 | |||||
10 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.32 | 1:37.51 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.70 | 1:10.28 | |||||
2 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.39 | 1:10.97 | |||||
3 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.13 | 1:11.22 | |||||
4 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.87 | 1:15.27 | |||||
5 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.70 | 1:15.55 | |||||
6 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.31 | 1:15.88 | |||||
7 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 38.08 | 1:18.58 | |||||
8 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 38.75 | 1:20.24 | |||||
9 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 40.19 | 1:23.21 | |||||
10 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.18 | 1:23.72 | |||||
- | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.77 | 1:08.52 | |||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 35.07 | 1:11.70 | |||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 34.95 | 1:12.38 | |||||
4 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.70 | 1:12.47 | |||||
5 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.97 | 1:13.28 | |||||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.97 | 1:14.08 | |||||
7 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 35.48 | 1:14.19 | |||||
8 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.97 | 1:14.52 | |||||
9 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 36.19 | 1:14.72 | |||||
10 | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.19 | 1:16.46 | |||||
11 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.04 | 1:18.97 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.40 | 1:13.14 | |||||
- | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.81 | 1:13.50 | 1:52.90 | 2:30.81 | |||
2 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.02 | 1:13.71 | 1:53.50 | 2:31.02 | |||
3 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.81 | 1:15.72 | 1:56.64 | 2:35.42 | |||
4 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.67 | 1:17.06 | 1:59.19 | 2:38.11 | |||
5 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.85 | 1:20.49 | 2:01.95 | 2:40.81 | |||
6 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.45 | 1:20.53 | 2:04.17 | 2:46.50 | |||
7 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.56 | 1:21.70 | 2:06.17 | 2:48.47 | |||
8 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 38.42 | 1:22.77 | 2:07.42 | 2:50.19 | |||
9 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 36.67 | 1:21.79 | 2:08.45 | 2:54.93 | |||
10 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.80 | 1:24.73 | 2:13.38 | 3:01.29 | |||
11 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.45 | 1:26.87 | 2:15.01 | 3:01.35 | |||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.40 | 1:01.59 | 1:34.48 | 2:06.85 | |||
2 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.51 | 1:04.04 | 1:38.90 | 2:12.17 | |||
3 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.67 | 1:05.21 | 1:40.67 | 2:15.28 | |||
4 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.31 | 1:09.74 | 1:49.23 | 2:26.06 | |||
5 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.79 | 1:14.49 | 1:56.17 | 2:35.33 | |||
6 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.58 | 1:27.31 | 2:14.96 | 3:01.83 | |||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.73 | 1:00.92 | 1:33.63 | 2:05.08 | |||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.08 | 1:01.84 | 1:35.42 | 2:09.12 | |||
3 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 29.89 | 1:02.74 | 1:37.92 | 2:12.29 | |||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.05 | 1:06.29 | 1:42.31 | 2:14.85 | |||
5 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.94 | 1:06.10 | 1:41.76 | 2:15.13 | |||
6 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.83 | 1:06.03 | 1:40.44 | 2:15.93 | |||
7 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.29 | 1:06.98 | 1:43.29 | 2:18.18 | |||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 27.73 | 58.18 | 1:28.36 | 1:58.52 | |||
2 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.58 | 59.33 | 1:30.14 | 2:00.71 | |||
3 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 28.06 | 59.27 | 1:31.43 | 2:03.70 | |||
4 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.82 | 1:00.21 | 1:32.42 | 2:05.11 | |||
5 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.05 | 1:00.89 | 1:33.69 | 2:05.93 | |||
6 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 28.75 | 1:01.41 | 1:35.23 | 2:08.39 | |||
7 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.84 | 1:03.12 | 1:37.60 | 2:10.68 | |||
8 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.21 | 1:02.00 | 1:37.07 | 2:10.92 | |||
9 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 29.63 | 1:02.62 | 1:36.75 | 2:11.41 | |||
10 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 29.77 | 1:02.85 | 1:37.46 | 2:12.18 | |||
11 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 29.35 | 1:02.40 | 1:37.71 | 2:13.00 | |||
12 | Hugo Rogmark | 1999 | Simklubben Hajen | 30.38 | 1:04.87 | 1:39.55 | 2:13.48 | |||
13 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 29.48 | 1:02.92 | 1:38.93 | 2:15.02 | |||
14 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.03 | 1:03.74 | 1:39.34 | 2:15.35 | |||
15 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 30.41 | 1:05.65 | 1:42.18 | 2:15.47 | |||
16 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.80 | 1:05.93 | 1:42.54 | 2:17.18 | |||
17 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.24 | 1:04.86 | 1:41.68 | 2:18.88 | |||
18 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.03 | 1:08.44 | 1:47.53 | 2:23.78 | |||
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Jakob Clemedtson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Max Peterson | 1994 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 34.47 | 1:15.86 | 2:03.34 | 2:41.25 | |||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 34.40 | 1:14.57 | 2:04.63 | 2:42.28 | |||
3 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 36.35 | 1:19.30 | 2:08.86 | 2:47.50 | |||
4 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 38.10 | 1:23.13 | 2:10.72 | 2:48.93 | |||
5 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.38 | 1:18.37 | 2:09.64 | 2:50.21 | |||
6 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 37.62 | 1:25.20 | 2:11.92 | 2:53.20 | |||
7 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 37.06 | 1:21.36 | 2:16.35 | 2:55.02 | |||
8 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.40 | 1:20.51 | 2:12.90 | 2:55.13 | |||
9 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 40.64 | 1:25.15 | 2:18.59 | 2:58.52 | |||
10 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.39 | 1:25.82 | 2:19.57 | 3:00.19 | |||
11 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.30 | 1:28.35 | 2:24.86 | 3:06.27 | |||
12 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 39.22 | 1:29.52 | 2:26.63 | 3:08.22 | |||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.46 | 1:27.65 | 2:22.31 | 3:08.36 | |||
14 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.01 | 1:29.05 | 2:25.95 | 3:08.49 | |||
15 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 44.43 | 1:33.81 | 2:28.05 | 3:12.04 | |||
16 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.68 | 1:36.69 | 2:37.03 | 3:26.47 | |||
17 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 48.54 | 1:41.25 | 2:45.47 | 3:31.74 | |||
18 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 44.13 | 1:40.29 | 2:45.50 | 3:33.25 | |||
- | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.36 | 1:11.91 | 2:00.82 | 2:38.26 | |||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 33.49 | 1:14.66 | 2:03.46 | 2:40.19 | |||
3 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 34.95 | 1:16.68 | 2:06.65 | 2:44.79 | |||
4 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.24 | 1:21.59 | 2:09.89 | 2:48.93 | |||
5 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.18 | 1:20.21 | 2:11.77 | 2:50.68 | |||
6 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.73 | 1:33.64 | 2:27.62 | 3:14.86 | |||
7 | Clara Ivarsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.80 | 1:36.73 | 2:35.11 | 3:17.82 | |||
- | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.32 | 1:13.57 | 2:00.70 | 2:33.24 | |||
2 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.94 | 1:12.15 | 1:59.20 | 2:35.98 | |||
3 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.49 | 1:14.66 | 2:00.58 | 2:36.92 | |||
4 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.12 | 1:15.60 | 2:03.05 | 2:39.01 | |||
5 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 35.12 | 1:16.73 | 2:03.38 | 2:39.02 | |||
6 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.26 | 1:15.86 | 2:04.19 | 2:39.62 | |||
7 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 37.16 | 1:17.95 | 2:08.77 | 2:45.00 | |||
8 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 36.92 | 1:20.50 | 2:07.49 | 2:45.76 | |||
9 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 38.03 | 1:23.27 | 2:10.91 | 2:49.21 | |||
10 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.60 | 1:18.37 | 2:12.24 | 2:51.06 | |||
11 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 46.10 | 1:36.91 | 2:35.29 | 3:19.99 | |||
- | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nilla Atzmannstorfer | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 33.06 | 1:11.74 | 1:53.72 | 2:27.50 | |||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 33.24 | 1:11.71 | 1:56.97 | 2:32.16 | |||
3 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.73 | 1:13.47 | 2:01.37 | 2:35.97 | |||
4 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 34.55 | 1:13.97 | 1:59.31 | 2:36.35 | |||
5 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 34.76 | 1:14.16 | 2:01.62 | 2:37.21 | |||
6 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 34.00 | 1:16.40 | 1:59.32 | 2:38.24 | |||
7 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.93 | 1:14.28 | 2:05.18 | 2:40.10 | |||
8 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 35.85 | 1:17.75 | 2:03.46 | 2:40.77 | |||
9 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 35.53 | 1:20.00 | 2:05.07 | 2:43.96 | |||
10 | Malin Svensson | 1999 | Simklubben Hajen | 35.82 | 1:17.02 | 2:06.31 | 2:44.22 | |||
- | Elin Moberg | 1999 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:37.72 | 3:11.48 | 4:53.43 | 6:22.18 | |||
2 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:48.22 | 3:32.83 | 5:32.49 | 7:11.97 | |||
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.63 | 2:32.52 | 4:03.07 | 5:12.77 | |||
2 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:21.47 | 2:56.11 | 4:39.18 | 6:10.02 | |||
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 1:23.05 | 2:53.41 | 4:30.99 | 5:51.40 | |||
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 1:06.35 | 2:22.63 | 3:44.57 | 4:50.88 | |||
2 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 1:20.06 | 2:38.99 | 4:06.10 | 5:14.97 | |||
3 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:12.98 | 2:31.29 | 4:08.11 | 5:15.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.26 | 1:28.21 | |||||
2 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.01 | 1:28.70 | |||||
3 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.85 | 1:30.19 | |||||
4 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.84 | 1:33.85 | |||||
5 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.44 | 1:36.23 | |||||
6 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 50.55 | 1:46.85 | |||||
7 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 49.78 | 1:47.65 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.67 | 1:22.75 | |||||
2 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.10 | 1:25.97 | |||||
3 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.85 | 1:26.94 | |||||
4 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 44.29 | 1:33.49 | |||||
5 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 48.98 | 1:43.77 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.19 | 1:09.80 | |||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.40 | 1:11.36 | |||||
3 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.05 | 1:21.76 | |||||
4 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 40.46 | 1:25.42 | |||||
- | Melker Nordin | 2001 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 32.52 | 1:09.81 | |||||
2 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.30 | 1:09.88 | |||||
3 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 32.77 | 1:09.96 | |||||
4 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.42 | 1:11.92 | |||||
5 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.56 | 1:12.58 | |||||
6 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 34.19 | 1:14.49 | |||||
7 | Hugo Rogmark | 1999 | Simklubben Hajen | 35.47 | 1:16.51 | |||||
8 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 37.33 | 1:20.06 | |||||
9 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 37.44 | 1:20.14 | |||||
10 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.03 | 1:21.40 | |||||
10 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.53 | 1:21.40 | |||||
12 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.61 | 1:21.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 39.73 | 1:26.54 | 2:14.08 | 3:00.99 | |||
2 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 39.41 | 1:26.50 | 2:14.43 | 3:02.40 | |||
3 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 42.78 | 1:32.66 | 2:23.63 | 3:15.51 | |||
4 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.99 | 1:36.83 | 2:27.96 | 3:18.85 | |||
5 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.61 | 1:35.21 | 2:26.94 | 3:23.35 | |||
6 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 50.27 | 1:50.02 | 2:50.68 | 3:50.43 | |||
- | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.50 | 1:26.40 | 2:13.54 | 3:01.65 | |||
2 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.76 | 1:36.44 | 2:28.96 | 3:21.70 | |||
3 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 45.46 | 1:38.39 | 2:31.98 | 3:22.55 | |||
- | Matilda Hansson | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.74 | 1:23.23 | 2:11.56 | 2:58.74 | |||
2 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 40.24 | 1:26.79 | 2:16.31 | 3:08.16 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.54 | 1:18.44 | 2:00.22 | 2:43.68 | |||
2 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.19 | 1:19.47 | 2:02.83 | 2:46.99 | |||
3 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.86 | 1:23.22 | 2:09.09 | 2:54.70 | |||
4 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 38.41 | 1:22.06 | 2:08.90 | 2:57.52 | |||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 39.95 | 1:25.13 | 2:11.42 | 2:58.00 | |||
6 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 40.25 | 1:26.84 | 2:15.02 | 3:03.37 | |||
7 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 42.91 | 1:31.38 | 2:21.69 | 3:12.66 | |||
8 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 42.72 | 1:32.25 | 2:22.76 | 3:12.84 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.72 | 2:31.16 | 3:49.80 | 5:09.01 | |||
2 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:14.73 | 2:38.49 | 4:01.74 | 5:23.55 | |||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 1:15.35 | 2:42.90 | 4:09.65 | 5:32.09 | |||
4 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 1:20.89 | 2:49.95 | 4:18.25 | 5:42.47 | |||
5 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:23.32 | 2:54.14 | 4:23.92 | 5:52.26 | |||
- | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:06.81 | 2:18.88 | 3:30.95 | 4:41.14 | |||
2 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:14.79 | 2:38.63 | 4:03.18 | 5:22.30 | |||
3 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 1:15.10 | 2:37.68 | 4:02.86 | 5:24.69 | |||
4 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:17.81 | 2:43.97 | 4:10.36 | 5:32.90 | |||
5 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:20.28 | 2:49.58 | 4:24.63 | 6:00.11 | |||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 1:05.05 | 2:16.97 | 3:28.22 | 4:40.02 | |||
- | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 1:02.50 | 2:10.73 | 3:19.12 | 4:26.81 | |||
2 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 1:03.08 | 2:11.92 | 3:21.68 | 4:30.16 | |||
3 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:02.79 | 2:11.10 | 3:20.81 | 4:30.87 | |||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:01.84 | 2:10.95 | 3:22.26 | 4:32.88 | |||
5 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 1:06.74 | 2:18.46 | 3:29.36 | 4:37.24 | |||
6 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:03.31 | 2:13.16 | 3:27.19 | 4:42.95 | |||
7 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 1:04.03 | 2:17.85 | 3:33.30 | 4:46.77 | |||
8 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 1:09.77 | 2:29.11 | 3:53.53 | 5:21.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 1:14.74 | 2:36.57 | 3:59.22 | 5:21.45 | 20:34.36 | ||
6:43.94 | 8:06.43 | 9:29.27 | 10:51.18 | |||||||
12:14.21 | 13:37.44 | 15:00.75 | 16:24.97 | |||||||
17:49.25 | 19:14.33 | |||||||||
2 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 1:18.53 | 2:43.93 | 4:10.57 | 5:37.71 | 21:31.79 | ||
7:04.44 | 8:31.29 | 9:56.90 | 11:23.32 | |||||||
12:50.80 | 14:18.51 | 15:45.97 | 17:13.63 | |||||||
18:41.50 | 20:08.96 | |||||||||
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.75 | 2:28.66 | 3:45.95 | 5:04.06 | 19:49.15 | ||
6:23.14 | 7:41.66 | 9:02.16 | 10:23.39 | |||||||
11:44.99 | 13:06.56 | 14:27.99 | 15:48.58 | |||||||
17:09.60 | 18:30.18 | |||||||||
2 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:14.38 | 2:35.41 | 3:55.19 | 5:15.75 | 19:56.48 | ||
6:36.24 | 7:56.72 | 9:17.11 | 10:37.52 | |||||||
11:57.73 | 13:17.77 | 14:38.28 | 15:58.88 | |||||||
17:19.03 | 18:39.47 | |||||||||
- | Tova Hegardt | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.66 | 2:28.56 | 3:46.06 | 5:04.31 | 19:27.79 | ||
6:22.39 | 7:40.22 | 8:58.43 | 10:16.27 | |||||||
11:35.98 | 12:53.91 | 14:12.43 | 15:32.91 | |||||||
16:51.11 | 18:10.63 | |||||||||
2 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:13.56 | 2:32.47 | 3:50.90 | 5:09.81 | 19:46.72 | ||
6:29.63 | 7:51.16 | 9:11.06 | 10:30.71 | |||||||
11:51.40 | 13:10.09 | 14:30.73 | 15:51.11 | |||||||
17:11.57 | 18:29.93 | |||||||||
3 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 1:13.93 | 2:32.34 | 3:51.59 | 5:10.89 | 19:52.21 | ||
6:30.95 | 7:50.47 | 9:09.91 | 10:29.34 | |||||||
11:49.28 | 13:09.20 | 14:28.95 | 15:49.92 | |||||||
17:10.33 | 18:31.34 | |||||||||
4 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:15.09 | 2:36.34 | 3:58.52 | 5:20.63 | 20:13.25 | ||
6:42.03 | 8:03.56 | 9:24.18 | 10:45.13 | |||||||
12:06.50 | 13:27.32 | 14:48.59 | 16:09.46 | |||||||
17:30.13 | 18:51.42 | |||||||||
5 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 1:15.39 | 2:36.17 | 3:57.97 | 5:20.26 | 20:26.40 | ||
6:42.48 | 8:04.46 | 9:26.76 | 10:48.82 | |||||||
12:10.82 | 13:33.48 | 14:56.25 | 16:19.25 | |||||||
17:43.11 | 19:05.94 | |||||||||
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:08.04 | 2:21.05 | 3:34.15 | 4:47.87 | 18:24.70 | ||
6:00.31 | 7:13.94 | 8:28.13 | 9:42.41 | |||||||
10:57.05 | 12:11.37 | 13:26.56 | 14:41.31 | |||||||
15:56.03 | 17:10.83 | |||||||||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 1:13.65 | 2:30.79 | 3:48.85 | 5:06.54 | 19:39.22 | ||
6:25.28 | 7:44.38 | 9:03.15 | 10:22.39 | |||||||
11:41.49 | 13:00.73 | 14:20.88 | 15:40.62 | |||||||
17:00.67 | 18:20.46 | |||||||||
3 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 1:13.07 | 2:31.14 | 3:50.23 | 5:09.92 | 19:54.61 | ||
6:29.67 | 7:49.99 | 9:10.13 | 10:30.90 | |||||||
11:51.47 | 13:12.53 | 14:33.90 | 15:54.55 | |||||||
17:14.42 | 18:35.52 | |||||||||
4 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 1:11.71 | 2:29.11 | 3:48.52 | 5:09.54 | 19:55.71 | ||
6:30.62 | 7:52.16 | 9:13.75 | 10:36.25 | |||||||
11:56.46 | 13:17.27 | 14:38.67 | 16:00.58 | |||||||
17:21.56 | 18:42.03 | |||||||||
- | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 32.52 | ||||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 32.72 | ||||||
3 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.46 | ||||||
4 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 34.90 | ||||||
5 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 35.08 | ||||||
6 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.13 | ||||||
7 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 35.75 | ||||||
8 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.79 | ||||||
9 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 36.82 | ||||||
10 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.27 | ||||||
11 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 38.20 | ||||||
12 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.30 | ||||||
13 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 38.55 | ||||||
14 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.94 | ||||||
15 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.08 | ||||||
16 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.95 | ||||||
17 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.28 | ||||||
18 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.82 | ||||||
19 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.19 | ||||||
20 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 41.53 | ||||||
21 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 41.87 | ||||||
22 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.19 | ||||||
23 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 42.35 | ||||||
24 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.83 | ||||||
25 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.18 | ||||||
25 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 46.18 | ||||||
27 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 48.39 | ||||||
28 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 50.02 | ||||||
29 | Fanny Schiöler | 2004 | Trelleborg Sim | 54.77 | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.03 | ||||||
2 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.51 | ||||||
3 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 33.65 | ||||||
4 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.17 | ||||||
5 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.94 | ||||||
6 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.88 | ||||||
7 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.58 | ||||||
8 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.95 | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 30.61 | ||||||
2 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.64 | ||||||
3 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.69 | ||||||
4 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 35.45 | ||||||
5 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.04 | ||||||
6 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 36.09 | ||||||
7 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.32 | ||||||
8 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 44.61 | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 30.41 | ||||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.65 | ||||||
3 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 30.72 | ||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 30.78 | ||||||
5 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.08 | ||||||
6 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.52 | ||||||
7 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.64 | ||||||
8 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.98 | ||||||
9 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.29 | ||||||
10 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.63 | ||||||
10 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.63 | ||||||
12 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.72 | ||||||
13 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.14 | ||||||
14 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.25 | ||||||
15 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 33.65 | ||||||
16 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 33.66 | ||||||
17 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 34.84 | ||||||
18 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 35.08 | ||||||
19 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.55 | ||||||
20 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 35.58 | ||||||
20 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.58 | ||||||
- | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.58 | ||||||
2 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 31.69 | ||||||
3 | Julia Ström | 1997 | Trelleborg Sim | 33.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:16 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.20 | ||||||
2 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.34 | ||||||
3 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 35.39 | ||||||
4 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 37.02 | ||||||
5 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.96 | ||||||
6 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 40.94 | ||||||
7 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.97 | ||||||
8 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.16 | ||||||
9 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.24 | ||||||
- | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.20 | ||||||
2 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.75 | ||||||
3 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.50 | ||||||
4 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.62 | ||||||
5 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.31 | ||||||
6 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 36.85 | ||||||
7 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 37.69 | ||||||
8 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.67 | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.39 | ||||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.41 | ||||||
3 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.24 | ||||||
4 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 29.71 | ||||||
5 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.81 | ||||||
6 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.64 | ||||||
7 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 33.49 | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 27.53 | ||||||
2 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.62 | ||||||
3 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 27.69 | ||||||
4 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 28.12 | ||||||
5 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.32 | ||||||
6 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.91 | ||||||
7 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.20 | ||||||
8 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.35 | ||||||
9 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 29.56 | ||||||
10 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 29.97 | ||||||
11 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.27 | ||||||
12 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 30.94 | ||||||
13 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.97 | ||||||
14 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 31.15 | ||||||
15 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.90 | ||||||
16 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.56 | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Clemedtson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 26.72 | ||||||
2 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Simklubben Poseidon | 28.33 | ||||||
3 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 30.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.10 | ||||||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 35.06 | ||||||
3 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 35.20 | ||||||
4 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.92 | ||||||
5 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 37.47 | ||||||
6 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.64 | ||||||
7 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.70 | ||||||
8 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.73 | ||||||
9 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 38.00 | ||||||
10 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 38.50 | ||||||
11 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 39.02 | ||||||
12 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 39.67 | ||||||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.25 | ||||||
14 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 40.43 | ||||||
15 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 41.06 | ||||||
16 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.72 | ||||||
17 | Amina Sabotic | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 43.32 | ||||||
18 | Samina Krasniqi | 2003 | Trelleborg Sim | 45.13 | ||||||
19 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 45.85 | ||||||
20 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.38 | ||||||
21 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.67 | ||||||
22 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.84 | ||||||
23 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 48.38 | ||||||
24 | Fanny Schiöler | 2004 | Trelleborg Sim | 55.37 | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 34.40 | ||||||
2 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.79 | ||||||
3 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 35.61 | ||||||
4 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.66 | ||||||
5 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.50 | ||||||
6 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.96 | ||||||
7 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 38.28 | ||||||
8 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 43.08 | ||||||
9 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 46.40 | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.32 | ||||||
2 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 34.50 | ||||||
3 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 36.34 | ||||||
4 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 37.45 | ||||||
5 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 38.30 | ||||||
6 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 38.56 | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 31.99 | ||||||
2 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.43 | ||||||
3 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.79 | ||||||
4 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.46 | ||||||
5 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.03 | ||||||
6 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 35.52 | ||||||
7 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 35.55 | ||||||
8 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 35.73 | ||||||
9 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.35 | ||||||
10 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 36.50 | ||||||
11 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 39.65 | ||||||
- | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | 37.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.03 | ||||||
2 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 36.67 | ||||||
3 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.93 | ||||||
4 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.76 | ||||||
5 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.53 | ||||||
6 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 38.95 | ||||||
7 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.67 | ||||||
8 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.84 | ||||||
9 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 40.11 | ||||||
10 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 40.68 | ||||||
11 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.82 | ||||||
12 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.89 | ||||||
13 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.99 | ||||||
14 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 44.05 | ||||||
15 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 46.00 | ||||||
- | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.29 | ||||||
2 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.87 | ||||||
3 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.63 | ||||||
4 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 38.96 | ||||||
5 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 41.79 | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.19 | ||||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.39 | ||||||
3 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 32.32 | ||||||
- | Melker Nordin | 2001 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 29.67 | ||||||
2 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.94 | ||||||
3 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 31.02 | ||||||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 31.64 | ||||||
5 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 32.33 | ||||||
6 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 32.41 | ||||||
7 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.21 | ||||||
8 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.19 | ||||||
9 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 35.18 | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Clemedtson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.78 | ||||||
2 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Simklubben Poseidon | 30.09 | ||||||
3 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 37.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 37.23 | ||||||
2 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 38.62 | ||||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 40.98 | ||||||
4 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 41.00 | ||||||
5 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 42.12 | ||||||
6 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 42.24 | ||||||
7 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 42.33 | ||||||
8 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.37 | ||||||
9 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 42.50 | ||||||
10 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.73 | ||||||
11 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.44 | ||||||
12 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.25 | ||||||
13 | Amina Sabotic | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 45.89 | ||||||
14 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.25 | ||||||
15 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 47.85 | ||||||
16 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 48.02 | ||||||
17 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 48.63 | ||||||
18 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 48.69 | ||||||
19 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 49.37 | ||||||
20 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 51.32 | ||||||
20 | Elin Grahm | 2004 | Trelleborg Sim | 51.32 | ||||||
22 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 51.65 | ||||||
23 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 52.10 | ||||||
24 | Fanny Schiöler | 2004 | Trelleborg Sim | 52.11 | ||||||
25 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 52.16 | ||||||
26 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 56.13 | ||||||
- | Alice Haagman | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 38.99 | ||||||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 39.07 | ||||||
3 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.51 | ||||||
4 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.26 | ||||||
5 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.83 | ||||||
6 | Mila Nölev | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.45 | ||||||
7 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.71 | ||||||
8 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 44.73 | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 37.90 | ||||||
2 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 40.41 | ||||||
3 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.25 | ||||||
4 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 43.21 | ||||||
5 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.29 | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.53 | ||||||
2 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 36.75 | ||||||
2 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 36.75 | ||||||
4 | Sara Jendbro | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.50 | ||||||
5 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 37.63 | ||||||
6 | Vilma Flodfält | 1999 | Simklubben Sydsim | 39.15 | ||||||
7 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 39.47 | ||||||
8 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.61 | ||||||
9 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 41.32 | ||||||
10 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 41.71 | ||||||
11 | Sofia Christerson | 1999 | Simklubben Hajen | 42.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 40.99 | ||||||
2 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.39 | ||||||
3 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.68 | ||||||
4 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.13 | ||||||
5 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.87 | ||||||
6 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.74 | ||||||
7 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 45.12 | ||||||
8 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 45.95 | ||||||
9 | Alve Helmersson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 50.02 | ||||||
10 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 51.34 | ||||||
11 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 56.44 | ||||||
- | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.31 | ||||||
2 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.96 | ||||||
3 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 38.89 | ||||||
4 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 40.00 | ||||||
5 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 43.42 | ||||||
6 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 47.00 | ||||||
- | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.03 | ||||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.63 | ||||||
3 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.68 | ||||||
- | Melker Nordin | 2001 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 31.77 | ||||||
2 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 31.90 | ||||||
3 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 32.76 | ||||||
4 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.32 | ||||||
5 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.74 | ||||||
6 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.48 | ||||||
7 | Hugo Rogmark | 1999 | Simklubben Hajen | 34.72 | ||||||
8 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 36.24 | ||||||
9 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 36.37 | ||||||
10 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.37 | ||||||
11 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 39.11 | ||||||
- | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.62 | ||||||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 30.62 | ||||||
3 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 30.86 | ||||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 31.33 | ||||||
4 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 31.33 | ||||||
6 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.34 | ||||||
7 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 31.53 | ||||||
8 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 32.06 | ||||||
9 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.18 | ||||||
10 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 32.58 | ||||||
11 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 32.60 | ||||||
12 | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 33.06 | ||||||
13 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.10 | ||||||
14 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 33.13 | ||||||
15 | Linnea Christensen | 2004 | Trelleborg Sim | 33.15 | ||||||
16 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.20 | ||||||
17 | Linnea Liljenfors | 2004 | Trelleborg Sim | 34.60 | ||||||
18 | Julia Olsson | 2004 | Föreningen Österlen Sim | 35.13 | ||||||
19 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.33 | ||||||
20 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.05 | ||||||
21 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.26 | ||||||
22 | Amina Sabotic | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 36.81 | ||||||
23 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.97 | ||||||
24 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.32 | ||||||
25 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.53 | ||||||
26 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 39.51 | ||||||
27 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.62 | ||||||
28 | Samina Krasniqi | 2003 | Trelleborg Sim | 40.81 | ||||||
29 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 41.59 | ||||||
30 | Lovisa la Mahieu | 2005 | Trelleborg Sim | 43.02 | ||||||
31 | Fanny Schiöler | 2004 | Trelleborg Sim | 43.19 | ||||||
32 | Alice Haagman | 2004 | Trelleborg Sim | 44.11 | ||||||
33 | Elin Grahm | 2004 | Trelleborg Sim | 46.31 | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 28.84 | ||||||
2 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 29.69 | ||||||
3 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.38 | ||||||
4 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.57 | ||||||
5 | Isabelle Bengtsson | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.76 | ||||||
6 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.12 | ||||||
7 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.65 | ||||||
8 | Moa Knutsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 33.40 | ||||||
9 | Siri Hägg | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.64 | ||||||
10 | Mila Nölev | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.95 | ||||||
11 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 36.22 | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 29.17 | ||||||
2 | Mary Lagoguez | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.20 | ||||||
3 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 29.48 | ||||||
4 | Amanda Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.40 | ||||||
5 | Noemi Karlsson | 2001 | Simklubben Poseidon | 30.93 | ||||||
6 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 31.05 | ||||||
7 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.44 | ||||||
8 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 31.46 | ||||||
9 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.07 | ||||||
10 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.05 | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 28.16 | ||||||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.53 | ||||||
3 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.81 | ||||||
4 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.16 | ||||||
5 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 29.86 | ||||||
6 | Vivianne Olsson | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.94 | ||||||
7 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 30.00 | ||||||
8 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.02 | ||||||
9 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.03 | ||||||
10 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.48 | ||||||
11 | Serena Gravrogk-Linde | 2000 | Simklubben Poseidon | 31.03 | ||||||
12 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 31.33 | ||||||
13 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 31.57 | ||||||
14 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.48 | ||||||
15 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.62 | ||||||
- | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 29.57 | ||||||
2 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 29.91 | ||||||
3 | Julia Ström | 1997 | Trelleborg Sim | 30.62 | ||||||
4 | Julia Schubert | 1997 | Trelleborg Sim | 30.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 1 2016 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Trelleborg | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 31.06 | ||||||
2 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.54 | ||||||
3 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 31.65 | ||||||
4 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 31.68 | ||||||
5 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.96 | ||||||
6 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.21 | ||||||
7 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 32.89 | ||||||
8 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 33.47 | ||||||
9 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.14 | ||||||
10 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 35.18 | ||||||
11 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.82 | ||||||
12 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 36.01 | ||||||
13 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.55 | ||||||
14 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.78 | ||||||
15 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | Trelleborg Sim | 39.47 | ||||||
16 | Viggo Lindestam | 2005 | Simklubben Sydsim | 40.62 | ||||||
17 | Alve Helmersson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 41.95 | ||||||
- | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 26.75 | ||||||
2 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 29.26 | ||||||
3 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.80 | ||||||
4 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.44 | ||||||
5 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.30 | ||||||
6 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 33.42 | ||||||
7 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.88 | ||||||
8 | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.61 | ||||||
9 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.06 | ||||||
- | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.39 | ||||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.48 | ||||||
3 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 27.54 | ||||||
4 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 28.38 | ||||||
5 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 28.68 | ||||||
6 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 30.20 | ||||||
- | Melker Nordin | 2001 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 25.16 | ||||||
2 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 25.27 | ||||||
3 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 25.42 | ||||||
4 | Erik Nicklasson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 25.78 | ||||||
5 | Teodor Cvijic | 1999 | Simklubben Sydsim | 25.86 | ||||||
6 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 26.45 | ||||||
7 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 26.50 | ||||||
8 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 26.68 | ||||||
9 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 27.09 | ||||||
10 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.23 | ||||||
11 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 27.71 | ||||||
12 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 27.77 | ||||||
13 | Hugo Rogmark | 1999 | Simklubben Hajen | 27.96 | ||||||
14 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 28.65 | ||||||
15 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.29 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joakim Holmquist | 1969 | Jönköpings Simsällskap | 24.17 | ||||||
2 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Simklubben Poseidon | 26.60 | ||||||
3 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Sydsim | 27.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 31 januari 2016 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 16:48 |