Resultat för UGP 1, Södertörn
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Atleta Redovisning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 28.23 | 1:00.02 | |||||
2 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.71 | 1:01.18 | |||||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.53 | 1:01.35 | |||||
4 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.36 | 1:01.52 | |||||
5 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.11 | 1:02.26 | |||||
6 | Josefine Almvret | 1999 | Järfälla Simsällskap | 29.98 | 1:02.27 | |||||
7 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 29.94 | 1:02.51 | |||||
8 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.90 | 1:04.44 | |||||
9 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.20 | 1:04.45 | |||||
10 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.45 | 1:05.57 | |||||
11 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.46 | 1:05.82 | |||||
12 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 31.86 | 1:05.88 | |||||
13 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.66 | 1:06.06 | |||||
14 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.88 | 1:06.19 | |||||
15 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.12 | 1:06.34 | |||||
16 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.46 | 1:06.60 | |||||
17 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.99 | 1:06.86 | |||||
18 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.52 | 1:07.21 | |||||
19 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.89 | 1:08.29 | |||||
20 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.34 | 1:08.34 | |||||
21 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.94 | 1:08.49 | |||||
22 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.69 | 1:09.07 | |||||
23 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.53 | 1:09.18 | |||||
24 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 32.36 | 1:09.22 | |||||
25 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.10 | 1:09.35 | |||||
26 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.00 | 1:09.65 | |||||
27 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.06 | 1:10.18 | |||||
28 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.15 | 1:11.01 | |||||
28 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.79 | 1:11.01 | |||||
30 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.06 | 1:11.09 | |||||
31 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.27 | 1:11.92 | |||||
32 | Astrid Eliasson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.57 | 1:12.91 | |||||
33 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.61 | 1:13.30 | |||||
34 | Shahro Mousavi | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.26 | 1:14.82 | |||||
35 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.88 | 1:20.35 | |||||
36 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.07 | 1:21.57 | |||||
- | Ayten Abdelkareem | 2000 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Atleta Redovisning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.21 | 1:02.30 | |||||
2 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.58 | 1:04.25 | |||||
3 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.82 | 1:04.33 | |||||
4 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.75 | 1:04.41 | |||||
5 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.28 | 1:04.59 | |||||
6 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.13 | 1:04.60 | |||||
7 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.72 | 1:05.22 | |||||
8 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.44 | 1:05.75 | |||||
9 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 31.53 | 1:06.18 | |||||
10 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.22 | 1:06.38 | |||||
11 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.54 | 1:07.55 | |||||
12 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.22 | 1:07.94 | |||||
13 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.83 | 1:08.42 | |||||
14 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.30 | 1:08.66 | |||||
15 | Yasmine Nadouri | 2001 | Södertälje Simsällskap | 33.08 | 1:08.84 | |||||
16 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.52 | 1:08.85 | |||||
17 | Ellen Woivalin | 2001 | IF Åland | 33.52 | 1:10.14 | |||||
18 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.32 | 1:11.76 | |||||
19 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.04 | 1:13.65 | |||||
20 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.83 | 1:18.06 | |||||
21 | Emilia Lindholm | 2001 | IF Åland | 37.10 | 1:18.50 | |||||
22 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.53 | 1:28.93 | |||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Atleta Redovisning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 29.82 | 1:01.13 | |||||
2 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 29.83 | 1:01.79 | |||||
3 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.26 | 1:02.90 | |||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.73 | 1:03.79 | |||||
5 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.46 | 1:04.41 | |||||
5 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.10 | 1:04.41 | |||||
7 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.72 | 1:06.02 | |||||
8 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.98 | 1:07.36 | |||||
9 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 31.75 | 1:07.45 | |||||
10 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.87 | 1:07.47 | |||||
11 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.27 | 1:07.52 | |||||
12 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.93 | 1:07.55 | |||||
13 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.42 | 1:07.84 | |||||
14 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.79 | 1:08.36 | |||||
15 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.64 | 1:09.49 | |||||
16 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.68 | 1:09.95 | |||||
17 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.73 | 1:09.99 | |||||
18 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.57 | 1:10.28 | |||||
19 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.55 | 1:10.80 | |||||
20 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.67 | 1:11.75 | |||||
20 | Thea Perrone | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.34 | 1:11.75 | |||||
22 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.66 | 1:12.07 | |||||
23 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.86 | 1:12.45 | |||||
24 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.99 | 1:13.10 | |||||
25 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.33 | 1:13.14 | |||||
26 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 35.54 | 1:14.17 | |||||
27 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.81 | 1:14.63 | |||||
28 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.54 | 1:14.91 | |||||
29 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.79 | 1:15.03 | |||||
30 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.11 | 1:15.18 | |||||
31 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 35.52 | 1:15.48 | |||||
32 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.08 | 1:15.87 | |||||
33 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.31 | 1:17.45 | |||||
34 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 38.64 | 1:18.16 | |||||
35 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.03 | 1:21.01 | |||||
35 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.04 | 1:21.01 | |||||
37 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.69 | 1:21.90 | |||||
38 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.33 | 1:22.56 | |||||
39 | Yulia Riffo Hagberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.37 | 1:22.77 | |||||
40 | Jennie Wensmark | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.46 | 1:22.87 | |||||
41 | Hanna Sjönell | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.76 | 1:23.81 | |||||
42 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.83 | 1:26.25 | |||||
- | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Atleta Redovisning AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.43 | 1:04.15 | |||||
2 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.38 | 1:04.73 | |||||
3 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.70 | 1:06.62 | |||||
4 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 31.77 | 1:07.17 | |||||
5 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.79 | 1:07.30 | |||||
6 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.38 | 1:07.37 | |||||
7 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.89 | 1:07.87 | |||||
8 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.31 | 1:08.05 | |||||
9 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.27 | 1:08.09 | |||||
10 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.04 | 1:08.44 | |||||
11 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.43 | 1:08.89 | |||||
12 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.28 | 1:08.96 | |||||
13 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.32 | 1:09.27 | |||||
14 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.13 | 1:09.57 | |||||
15 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.45 | 1:11.02 | |||||
16 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.12 | 1:12.40 | |||||
17 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.16 | 1:12.59 | |||||
18 | Naomi Tesfai | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.43 | 1:12.89 | |||||
19 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.60 | 1:12.93 | |||||
20 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.18 | 1:13.22 | |||||
21 | Louise Hertegren | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.19 | 1:13.50 | |||||
22 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.78 | 1:14.14 | |||||
23 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.14 | 1:14.22 | |||||
24 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.18 | 1:14.46 | |||||
25 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.08 | 1:14.58 | |||||
26 | Ebba de Besche | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.81 | 1:14.95 | |||||
27 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.30 | 1:14.96 | |||||
28 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.06 | 1:15.02 | |||||
29 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.55 | 1:15.15 | |||||
30 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.53 | 1:15.49 | |||||
31 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.61 | 1:15.99 | |||||
32 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.26 | 1:16.01 | |||||
33 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.04 | 1:16.27 | |||||
34 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.99 | 1:16.44 | |||||
35 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.43 | 1:16.77 | |||||
36 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.19 | 1:17.01 | |||||
37 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.65 | 1:17.45 | |||||
38 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.28 | 1:18.28 | |||||
39 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.38 | 1:18.84 | |||||
40 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.26 | 1:19.66 | |||||
41 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 36.18 | 1:19.97 | |||||
42 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.87 | 1:20.14 | |||||
43 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.69 | 1:21.32 | |||||
44 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.94 | 1:21.54 | |||||
45 | Tilda Ekedahl | 2003 | Wisby Simsällskap | 38.66 | 1:21.78 | |||||
46 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.37 | 1:22.29 | |||||
47 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.08 | 1:23.30 | |||||
48 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 39.77 | 1:23.52 | |||||
49 | Clara Lidén | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.71 | 1:23.64 | |||||
50 | Nicole Tenaldo | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.67 | 1:27.37 | |||||
51 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.28 | 1:29.56 | |||||
52 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.67 | 1:29.68 | |||||
53 | Jennifer Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.39 | 1:31.86 | |||||
54 | Laura Somers | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.16 | 1:32.78 | |||||
55 | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.93 | 1:34.41 | |||||
56 | Stella Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.37 | 1:36.35 | |||||
- | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |