Tulokset Vårsimiaden Distrikt, Nässjö
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Rångeby | 2007 | Nässjö SLS | 19.59 | ||||||
2 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 19.60 | ||||||
3 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 20.71 | ||||||
4 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 20.76 | ||||||
5 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 21.00 | ||||||
6 | Elsa Davidsson | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 21.63 | ||||||
7 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 21.85 | ||||||
8 | Alina Andersson | 2007 | Nässjö SLS | 23.41 | ||||||
9 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 24.75 | ||||||
10 | Ella Jansson | 2007 | Nässjö SLS | 24.96 | ||||||
11 | Emma Bergqvist | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 25.47 | ||||||
12 | Isabella Isomaa | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 25.52 | ||||||
13 | My Persson Sjölander | 2007 | Nässjö SLS | 26.03 | ||||||
14 | Kajsa Törnkvist | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 26.24 | ||||||
- | Nowa Thomassen | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Florin | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Almhill | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Ristl | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | 18.34 | ||||||
2 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 18.85 | ||||||
3 | Felix Sandstedt | 2007 | Nässjö SLS | 24.08 | ||||||
4 | Einar Fransson | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 25.63 | ||||||
5 | Daniel Sainz | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 29.62 | ||||||
6 | Alex Petros | 2006 | Nässjö SLS | 30.92 | ||||||
7 | Gustav Ringblom | 2006 | Värnamo Simsällskap | 46.21 | ||||||
- | Joel Hoflund Martinsson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melker Hedtjärn | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philip Rångeby | 2006 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Theo Nordholm | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 3, 200m Medley Damer 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.48 | 1:23.64 | 2:12.87 | 2:51.59 | |||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.80 | 1:20.05 | 2:14.44 | 2:52.34 | |||
3 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.19 | 1:28.19 | 2:21.90 | 3:02.24 | |||
4 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 44.04 | 1:39.19 | 2:33.91 | 3:21.71 | |||
5 | Malin Flaa | 2004 | Nässjö SLS | 46.95 | 1:37.91 | 2:38.43 | 3:24.63 | |||
6 | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 47.07 | 1:45.60 | 2:51.29 | 3:41.85 | |||
7 | Vilma Fransson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 55.92 | 1:59.70 | 3:06.60 | 4:03.57 | |||
- | Cajsa Hulusjö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DNF | ||||||
- | Nathalie Rahm | 2004 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 09:17 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 4, 200m Medley Herrar 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.42 | 1:25.10 | 2:14.31 | 2:53.36 | |||
2 | Jakob Ribe | 2004 | Nässjö SLS | 42.31 | 1:30.27 | 2:25.44 | 3:02.39 | |||
3 | Sebastian Florez | 2004 | Nässjö SLS | 39.53 | 1:27.70 | 2:23.18 | 3:03.57 | |||
4 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 41.97 | 1:33.32 | 2:26.63 | 3:10.98 | |||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.36 | 1:41.52 | 2:44.67 | 3:28.64 | |||
6 | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 47.14 | 1:43.90 | 2:42.15 | 3:32.87 | |||
7 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 52.13 | 1:46.27 | 2:46.45 | 3:35.17 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 5, 200m Medley Damer 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.43 | 1:11.77 | 1:56.71 | 2:32.80 | |||
2 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 36.08 | 1:16.98 | 2:00.97 | 2:37.47 | |||
3 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.25 | 1:20.10 | 2:11.98 | 2:49.70 | |||
4 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.63 | 1:22.36 | 2:12.05 | 2:52.81 | |||
5 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 38.36 | 1:24.01 | 2:17.42 | 2:55.03 | |||
6 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 38.58 | 1:25.98 | 2:16.95 | 2:55.07 | |||
7 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.15 | 1:25.38 | 2:17.47 | 2:56.33 | |||
8 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.56 | 1:28.53 | 2:20.76 | 3:03.49 | |||
9 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 40.63 | 1:29.57 | 2:19.03 | 3:03.76 | |||
10 | Emilia Ericson | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 39.32 | 1:29.22 | 2:20.56 | 3:04.67 | |||
11 | Lowa Appelberg | 2003 | Nässjö SLS | 43.11 | 1:34.21 | 2:33.31 | 3:17.73 | |||
12 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.12 | 1:33.02 | 2:32.91 | 3:18.62 | |||
13 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 41.89 | 1:31.63 | 2:33.66 | 3:20.42 | |||
- | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 6, 200m Medley Herrar 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.51 | 1:14.26 | 2:02.09 | 2:36.90 | |||
2 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 40.31 | 1:26.25 | 2:18.90 | 2:59.51 | |||
3 | Anton Bäckman | 2003 | Värnamo Simsällskap | 42.50 | 1:27.88 | 2:22.14 | 3:01.56 | |||
4 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 40.54 | 1:28.14 | 2:22.86 | 3:03.68 | |||
5 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.93 | 1:31.24 | 2:28.91 | 3:08.10 | |||
- | Mio Jungmalm | 2003 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
- | Pontus Fransson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 46.35 | ||||||
2 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 46.58 | ||||||
3 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 47.32 | ||||||
4 | Mathilda Rångeby | 2007 | Nässjö SLS | 47.41 | ||||||
5 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 47.74 | ||||||
6 | Alina Andersson | 2007 | Nässjö SLS | 48.70 | ||||||
7 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 50.67 | ||||||
8 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 51.14 | ||||||
9 | My Persson Sjölander | 2007 | Nässjö SLS | 52.22 | ||||||
10 | Elsa Davidsson | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 55.30 | ||||||
11 | Ella Jansson | 2007 | Nässjö SLS | 55.60 | ||||||
12 | Tilde Florin | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 56.84 | ||||||
13 | Kajsa Törnkvist | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 57.95 | ||||||
14 | Tyra Almhill | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 58.65 | ||||||
15 | Wilma Ristl | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 58.77 | ||||||
16 | Emma Bergqvist | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 58.82 | ||||||
17 | Nowa Thomassen | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 1:05.10 | ||||||
18 | Lovis Johansson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 1:13.73 | ||||||
- | Ester Sainz | 2008 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabella Isomaa | 2007 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wlima Eriksson | 2007 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | 44.91 | ||||||
2 | Theo Nordholm | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 48.45 | ||||||
3 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 48.54 | ||||||
4 | Philip Rångeby | 2006 | Nässjö SLS | 51.64 | ||||||
5 | Daniel Sainz | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 52.96 | ||||||
6 | Melker Hedtjärn | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 53.17 | ||||||
7 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 55.29 | ||||||
8 | Felix Sandstedt | 2007 | Nässjö SLS | 57.50 | ||||||
9 | Einar Fransson | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 58.99 | ||||||
10 | Adis Nukovic | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.23 | ||||||
11 | Gustav Ringblom | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:01.98 | ||||||
12 | Alex Petros | 2006 | Nässjö SLS | 1:05.43 | ||||||
13 | Liam Casell | 2007 | Nässjö SLS | 1:15.64 | ||||||
- | Isak Haraldsson | 2007 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Hoflund Martinsson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Grubesic | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 44.15 | 1:30.94 | |||||
2 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 47.63 | 1:38.30 | |||||
3 | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:39.62 | 1:39.62 | |||||
4 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 1:45.24 | 1:45.24 | |||||
5 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:46.54 | 1:46.54 | |||||
6 | Alva Johannesson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 49.31 | 1:47.72 | |||||
7 | Jelena Tankosic | 2005 | Nässjö SLS | 54.33 | 1:54.73 | |||||
8 | Nora Selander | 2005 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:01.66 | 2:06.53 | |||||
- | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 37.86 | 1:18.35 | |||||
2 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 47.73 | 1:35.01 | |||||
3 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 1:35.46 | 1:35.46 | |||||
4 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 53.40 | 1:48.89 | |||||
5 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 56.14 | 1:51.40 | |||||
6 | Lucas Gerleman | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 59.02 | 2:01.07 | |||||
7 | Jacob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 2:05.79 | 2:05.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.24 | 1:17.09 | |||||
2 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.95 | 1:17.74 | |||||
3 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.19 | 1:21.70 | |||||
4 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 43.00 | 1:31.38 | |||||
5 | Malin Flaa | 2004 | Nässjö SLS | 47.41 | 1:37.61 | |||||
6 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 46.83 | 1:37.97 | |||||
7 | Nathalie Rahm | 2004 | Nässjö SLS | 47.74 | 1:38.57 | |||||
8 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 50.06 | 1:39.36 | |||||
9 | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 48.31 | 1:39.68 | |||||
10 | Cajsa Hulusjö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 48.78 | 1:40.32 | |||||
11 | Vilma Fransson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 52.36 | 1:51.62 | |||||
12 | Agnes Viking | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 53.83 | 1:53.16 | |||||
13 | Emelie Landin | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.41 | 2:06.65 | |||||
- | Alma Skillermark | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Ribe | 2004 | Nässjö SLS | 40.17 | 1:21.50 | |||||
2 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.34 | 1:21.66 | |||||
3 | Sebastian Florez | 2004 | Nässjö SLS | 41.30 | 1:25.65 | |||||
4 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 48.21 | 1:38.09 | |||||
5 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 47.88 | 1:38.35 | |||||
6 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 48.89 | 1:38.41 | |||||
7 | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 51.50 | 1:43.83 | |||||
8 | Ossian Dunèr | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 49.32 | 1:43.99 | |||||
9 | Shiraz Grigoryan | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 50.01 | 1:47.35 | |||||
10 | Victor Holgersson | 2004 | Nässjö SLS | 56.81 | 2:09.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 13, 100m Ryggsim Damer 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.18 | 1:10.02 | |||||
2 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 36.01 | 1:14.68 | |||||
3 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.98 | 1:19.60 | |||||
4 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 41.40 | 1:23.74 | |||||
5 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 40.92 | 1:23.85 | |||||
6 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.76 | 1:24.09 | |||||
7 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 41.13 | 1:24.32 | |||||
8 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.81 | 1:25.42 | |||||
9 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.80 | 1:27.45 | |||||
10 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 43.65 | 1:28.75 | |||||
11 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 42.82 | 1:29.11 | |||||
12 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 45.97 | 1:36.09 | |||||
- | Lowa Appelberg | 2003 | Nässjö SLS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.11 | 1:13.10 | |||||
2 | Anton Bäckman | 2003 | Värnamo Simsällskap | 38.28 | 1:20.45 | |||||
3 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 42.47 | 1:24.90 | |||||
4 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 43.64 | 1:28.92 | |||||
5 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 44.68 | 1:31.21 | |||||
6 | Mio Jungmalm | 2003 | Nässjö SLS | 46.33 | 1:37.77 | |||||
7 | Pontus Fransson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 1:39.81 | 1:39.81 | |||||
8 | Arvid Wahlgren | 2003 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 51.22 | 1:41.98 | |||||
9 | Isak Öijerstedt | 2003 | Nässjö SLS | 49.95 | 1:43.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 18:48 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 15, 4X50m Frisim Damer 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jönköping Lag 1 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 2:35.16 | ||||||
Alba Arberg | 2005 | |||||||||
Ida Jonsson | 2005 | |||||||||
Elin Engqvist | 2005 | |||||||||
Tilda Andersson | 2006 | 2:35.16 | 2:35.16 | |||||||
2 | Hvetlanda Damer [2005] | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 2:35.31 | ||||||
Selma Glamocanin | 2005 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Cornelia Odeén | 2005 | 43.03 | 1:19.32 | |||||||
Saga Franzen | 2006 | 39.96 | 1:59.28 | |||||||
Linnea Haraldsson | 2005 | 36.03 | 2:35.31 | |||||||
3 | Nässjö Damer [2005] | 2005 | Nässjö SLS | 2:59.65 | ||||||
Mathilda Rångeby | 2007 | 2:59.65 | 2:59.65 | |||||||
Alina Andersson | 2007 | |||||||||
Ella Jansson | 2007 | |||||||||
My Persson Sjölander | 2007 | 2:59.65 | 2:59.65 | |||||||
4 | Jönköping Lag 2 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 3:07.71 | ||||||
Tyra Almhill | 2006 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Wilma Ristl | 2006 | 50.79 | 1:35.61 | |||||||
Kajsa Törnkvist | 2006 | 58.71 | 2:34.32 | |||||||
Emma Bergqvist | 2007 | 33.39 | 3:07.71 | |||||||
5 | Jönköping Lag 3 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 3:33.82 | ||||||
Alva Johannesson | 2005 | 1:39.64 | 1:39.64 | |||||||
Isabella Isomaa | 2007 | 56.75 | 2:36.39 | |||||||
Nowa Thomassen | 2006 | 57.43 | 3:33.82 | |||||||
Ester Sainz | 2008 | 3:33.82 | ||||||||
6 | Anderstorp Damer [2005] | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 3:37.12 | ||||||
Elsa Davidsson | 2006 | 3:37.12 | 3:37.12 | |||||||
Lovis Johansson | 2007 | |||||||||
Ella Lindman | 2005 | |||||||||
Hilma Liljedahl | 2006 | 3:37.12 | 3:37.12 | |||||||
- | Värnamo SS Flickor | 2005 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Ella Stensson | 2005 | 35.31 | ||||||||
Mara Nichitelea | 2006 | |||||||||
Emelie Jansson | 2006 | |||||||||
Hilma Ihreborn | 2005 | 31 | DSQ | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 18:48 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jönköping Lag 1 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 2:31.68 | ||||||
Anton Hegmegi | 2005 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Leopold Grinnemo | 2005 | 1:19.01 | 1:51.47 | |||||||
Tim Sanders | 2005 | 40.21 | 2:31.68 | |||||||
David Bergqvist | 2005 | 2:31.68 | ||||||||
2 | Jönköping Lag 2 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 2:57.69 | ||||||
Melker Åkesson | 2006 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Theo Nordholm | 2006 | 50.45 | 1:31.18 | |||||||
Daniel Sainz | 2006 | 43.02 | 2:14.20 | |||||||
Jacob Lindström | 2005 | 43.49 | 2:57.69 | |||||||
3 | Jönköping Lag 3 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 3:25.77 | ||||||
Lucas Gerleman | 2005 | 3:25.77 | 3:25.77 | |||||||
Viggo Stjärnås | 2006 | |||||||||
Viggo Grubesic | 2006 | |||||||||
Joel Hoflund Martinsson | 2006 | 3:25.77 | 3:25.77 | |||||||
4 | Nässjö Herrar [2005] | 2005 | Nässjö SLS | 3:39.84 | ||||||
Philip Rångeby | 2006 | 3:39.84 | 3:39.84 | |||||||
Felix Sandstedt | 2007 | |||||||||
Alex Petros | 2006 | |||||||||
Liam Casell | 2007 | 3:39.84 | 3:39.84 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 18:52 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 18:29 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer 13år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.01 | 1:09.78 | |||||
2 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 1:18.56 | 1:18.56 | |||||
3 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.32 | 1:20.35 | |||||
4 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 38.95 | 1:24.23 | |||||
5 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.88 | 1:25.12 | |||||
6 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 38.64 | 1:26.44 | |||||
7 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 39.24 | 1:26.54 | |||||
8 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.90 | 1:26.87 | |||||
9 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 45.96 | 1:31.39 | |||||
10 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 1:34.09 | 1:34.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 18:29 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar13år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 37.53 | 1:19.52 | |||||
2 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 1:40.09 | 1:40.09 | |||||
3 | Anton Bäckman | 2003 | Värnamo Simsällskap | 43.68 | 1:41.12 | |||||
- | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.61 | ||||||
2 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.30 | ||||||
3 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.76 | ||||||
4 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.28 | ||||||
5 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 39.22 | ||||||
6 | Nathalie Rahm | 2004 | Nässjö SLS | 39.38 | ||||||
7 | Malin Flaa | 2004 | Nässjö SLS | 42.58 | ||||||
8 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 46.06 | ||||||
9 | Cajsa Hulusjö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 46.17 | ||||||
10 | Märta Engborg | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 48.98 | ||||||
11 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 51.32 | ||||||
- | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar 12år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Florez | 2004 | Nässjö SLS | 36.53 | ||||||
2 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.67 | ||||||
3 | Jakob Ribe | 2004 | Nässjö SLS | 39.65 | ||||||
4 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 39.92 | ||||||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.05 | ||||||
6 | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 47.48 | ||||||
7 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 49.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 40.49 | ||||||
2 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 44.10 | ||||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 47.01 | ||||||
4 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 50.62 | ||||||
5 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 59.00 | ||||||
6 | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:00.17 | ||||||
- | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jelena Tankosic | 2005 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar 11år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 38.11 | ||||||
2 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 41.37 | ||||||
3 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 49.42 | ||||||
4 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 49.80 | ||||||
5 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:02.99 | ||||||
- | Jacob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lucas Gerleman | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 23, 50m Frisim Damer 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 38.92 | ||||||
2 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 39.16 | ||||||
3 | Tilda Andersson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 41.12 | ||||||
4 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 41.21 | ||||||
5 | Mathilda Rångeby | 2007 | Nässjö SLS | 42.02 | ||||||
6 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 42.03 | ||||||
7 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 42.07 | ||||||
8 | Elsa Davidsson | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 42.22 | ||||||
9 | Tyra Almhill | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 42.56 | ||||||
10 | Alina Andersson | 2007 | Nässjö SLS | 43.30 | ||||||
11 | Emma Bergqvist | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 46.60 | ||||||
12 | Kajsa Törnkvist | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 46.80 | ||||||
13 | My Persson Sjölander | 2007 | Nässjö SLS | 47.30 | ||||||
14 | Tilde Florin | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 48.23 | ||||||
15 | Wilma Ristl | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 49.02 | ||||||
16 | Ella Jansson | 2007 | Nässjö SLS | 49.25 | ||||||
17 | Wlima Eriksson | 2007 | Hvetlanda Simsällskap | 52.61 | ||||||
18 | Alma Glamocanin | 2008 | Hvetlanda Simsällskap | 53.81 | ||||||
19 | Isabella Isomaa | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 54.78 | ||||||
20 | Nowa Thomassen | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 55.21 | ||||||
21 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 56.48 | ||||||
22 | Ester Sainz | 2008 | Jönköpings Simsällskap | 57.64 | ||||||
23 | Lovis Johansson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 1:01.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 24, 50m Frisim Herrar 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | 36.15 | ||||||
2 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 39.77 | ||||||
3 | Philip Rångeby | 2006 | Nässjö SLS | 42.76 | ||||||
4 | Melker Hedtjärn | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 42.94 | ||||||
5 | Theo Nordholm | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 43.79 | ||||||
6 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 44.35 | ||||||
7 | Daniel Sainz | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 44.59 | ||||||
8 | Joel Hoflund Martinsson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 45.44 | ||||||
9 | Einar Fransson | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 45.87 | ||||||
10 | Mateo Ladan | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 47.43 | ||||||
11 | Isak Haraldsson | 2007 | Hvetlanda Simsällskap | 47.81 | ||||||
12 | Gustav Ringblom | 2006 | Värnamo Simsällskap | 50.83 | ||||||
13 | Felix Sandstedt | 2007 | Nässjö SLS | 52.76 | ||||||
14 | Alex Petros | 2006 | Nässjö SLS | 54.74 | ||||||
15 | Adis Nukovic | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 58.45 | ||||||
16 | Viggo Grubesic | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 1:13.89 | ||||||
17 | Liam Casell | 2007 | Nässjö SLS | 1:19.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 25, 100m Frisim Damer 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 31.01 | 1:03.56 | |||||
2 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 31.03 | 1:04.14 | |||||
3 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 33.82 | 1:09.77 | |||||
4 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 32.43 | 1:09.96 | |||||
5 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 34.74 | 1:11.58 | |||||
6 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 34.73 | 1:11.64 | |||||
7 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 35.65 | 1:12.02 | |||||
8 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 35.77 | 1:13.83 | |||||
9 | Emilia Ericson | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 36.36 | 1:15.21 | |||||
10 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.76 | 1:16.00 | |||||
11 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 37.63 | 1:18.54 | |||||
12 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 38.12 | 1:20.24 | |||||
13 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 38.95 | 1:20.48 | |||||
14 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 39.21 | 1:20.94 | |||||
15 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 38.42 | 1:21.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 26, 100m Frisim Herrar 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 29.40 | 1:01.33 | |||||
2 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 33.08 | 1:08.48 | |||||
3 | Anton Bäckman | 2003 | Värnamo Simsällskap | 33.74 | 1:09.96 | |||||
4 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 36.09 | 1:14.06 | |||||
5 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 36.33 | 1:15.60 | |||||
6 | Mio Jungmalm | 2003 | Nässjö SLS | 37.63 | 1:21.25 | |||||
7 | Pontus Fransson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 37.29 | 1:21.84 | |||||
8 | Isak Öijerstedt | 2003 | Nässjö SLS | 43.50 | 1:33.80 | |||||
9 | Filip Johansson | 2003 | Nässjö SLS | 58.71 | 2:04.06 | |||||
- | Arvid Wahlgren | 2003 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 27, 100m Frisim Damer 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 32.97 | 1:08.58 | |||||
2 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.44 | 1:09.26 | |||||
3 | Matilda Nilsson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.31 | 1:12.67 | |||||
4 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 34.45 | 1:13.33 | |||||
5 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.53 | 1:15.04 | |||||
6 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 36.09 | 1:16.58 | |||||
7 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 37.70 | 1:17.82 | |||||
8 | Nathalie Rahm | 2004 | Nässjö SLS | 38.14 | 1:19.30 | |||||
9 | Malin Flaa | 2004 | Nässjö SLS | 39.71 | 1:23.44 | |||||
10 | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.32 | 1:26.31 | |||||
11 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 41.54 | 1:27.61 | |||||
12 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 42.83 | 1:29.94 | |||||
13 | Cajsa Hulusjö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.18 | 1:32.42 | |||||
14 | Vilma Fransson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 44.54 | 1:40.17 | |||||
15 | Agnes Viking | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 48.00 | 1:41.69 | |||||
16 | Alice Björnåker | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 49.76 | 1:44.40 | |||||
17 | Emelie Landin | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 49.84 | 1:45.76 | |||||
18 | Alma Skillermark | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 54.26 | 1:54.53 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 28, 100m Frisim Herrar 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Ribe | 2004 | Nässjö SLS | 33.19 | 1:09.56 | |||||
2 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 33.51 | 1:09.63 | |||||
3 | Sebastian Florez | 2004 | Nässjö SLS | 33.48 | 1:11.13 | |||||
4 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 36.74 | 1:17.97 | |||||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.85 | 1:24.06 | |||||
6 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.39 | 1:27.42 | |||||
7 | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 46.18 | 1:34.83 | |||||
8 | Shiraz Grigoryan | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.12 | 1:36.89 | |||||
9 | Ossian Dunèr | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 45.98 | 1:40.25 | |||||
10 | Victor Holgersson | 2004 | Nässjö SLS | 51.83 | 1:53.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 29, 100m Frisim Damer 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 36.12 | 1:16.28 | |||||
2 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 39.72 | 1:22.65 | |||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 38.36 | 1:24.00 | |||||
4 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 41.63 | 1:26.21 | |||||
5 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.91 | 1:26.68 | |||||
6 | Amanda Thom | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 43.31 | 1:28.66 | |||||
7 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 42.81 | 1:30.29 | |||||
8 | Anastasija Bjelovuk | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 43.11 | 1:30.45 | |||||
9 | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 42.74 | 1:31.76 | |||||
10 | Cornelia Odeén | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 45.34 | 1:34.65 | |||||
11 | Alva Johannesson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 47.32 | 1:36.84 | |||||
12 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 50.76 | 1:49.15 | |||||
13 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 54.16 | 1:54.88 | |||||
14 | Jelena Tankosic | 2005 | Nässjö SLS | 53.08 | 1:57.02 | |||||
15 | Nora Selander | 2005 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 56.52 | 2:01.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 30, 100m Frisim Herrar 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 33.20 | 1:10.46 | |||||
2 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 38.82 | 1:21.74 | |||||
3 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 39.32 | 1:21.83 | |||||
4 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.66 | 1:30.48 | |||||
5 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 42.71 | 1:31.50 | |||||
6 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 48.89 | 1:44.79 | |||||
7 | Jacob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 53.02 | 1:52.75 | |||||
- | Lucas Gerleman | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 31, 4X100m Medley Damer 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Jönköping SS | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 4:59.87 | ||||||
Moa Holmquist | 2004 | 37.94 | 1:18.22 | 1:18.22 | ||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 38.36 | 1:23.26 | 2:41.48 | ||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 32.86 | 1:10.34 | 3:51.82 | ||||||
Matilda Egelrud | 2003 | 32.13 | 1:08.05 | 4:59.87 | ||||||
2 | Jönköping SS Lag 2 | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 5:16.96 | ||||||
Jane Elgh | 2004 | 38.22 | 1:19.63 | 1:19.63 | ||||||
Felicia Tubbin | 2003 | 41.22 | 1:26.97 | 2:46.60 | ||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 36.02 | 1:53.55 | 4:40.15 | ||||||
Tilda Tellfjord | 2003 | 36.81 | 36.81 | 5:16.96 | ||||||
3 | Jönköping SS Lag 3 | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 5:33.93 | ||||||
Wilma Svensson | 2004 | 40.23 | 2:07.97 | 2:07.97 | ||||||
Nora Rogö | 2004 | 47.74 | 1:28.55 | 3:36.52 | ||||||
Ida Rudelius | 2004 | 44.65 | 1:19.89 | 4:56.41 | ||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 37.52 | 37.52 | 5:33.93 | ||||||
4 | Nässjö Damer [2003] | 2003 | Nässjö SLS | 5:37.52 | ||||||
Lowa Appelberg | 2003 | 42.37 | 1:28.99 | 1:28.99 | ||||||
Nellie Myrlander | 2003 | 39.21 | 1:22.74 | 2:51.73 | ||||||
Thea Jansson | 2003 | 39.94 | 1:25.34 | 4:17.07 | ||||||
Nathalie Rahm | 2004 | 37.78 | 1:20.45 | 5:37.52 | ||||||
5 | Anderstorp Damer [2003] | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 5:41.81 | ||||||
Agnes Torén | 2003 | 42.85 | 1:27.60 | 1:27.60 | ||||||
Annie Seppälä | 2004 | 46.43 | 1:38.70 | 3:06.30 | ||||||
Jennifer Jingmark | 2003 | 37.84 | 1:22.35 | 4:28.65 | ||||||
Emilia Ericson | 2003 | 33.95 | 1:13.16 | 5:41.81 | ||||||
6 | Hvetlanda Damer [2003] | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 6:22.27 | ||||||
Thea Lindman | 2003 | 43.47 | 2:18.96 | 2:18.96 | ||||||
Madicken Odeén | 2003 | 57.17 | 1:37.72 | 3:56.68 | ||||||
Ella Haraldsson | 2003 | 1:33.50 | 2:25.59 | 6:22.27 | ||||||
Vilma Fransson | 2004 | 6:22.27 | ||||||||
- | Jönköping SS Lag 4 | 2003 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 12:44 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 32, 4X100m Medley Herrar12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Jönköping SS | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 5:42.00 | ||||||
Phille Andersson Sandwall | 2003 | 39.88 | 1:21.70 | 1:21.70 | ||||||
Max Grubesic | 2004 | 45.52 | 1:36.76 | 2:58.46 | ||||||
Job Sanders | 2003 | 38.21 | 1:22.35 | 4:20.81 | ||||||
Gabriel Eriksson | 2004 | 39.47 | 1:21.19 | 5:42.00 | ||||||
2 | Nässjö Herrar Lag 2 | 2003 | Nässjö SLS | 7:13.93 | ||||||
Mio Jungmalm | 2003 | 46.71 | 1:38.09 | 1:38.09 | ||||||
Victor Holgersson | 2004 | 1:04.72 | 3:09.47 | 4:47.56 | ||||||
Jakob Ribe | 2004 | 55.58 | 1:36.62 | 6:24.18 | ||||||
Isak Öijerstedt | 2003 | 49.75 | 49.75 | 7:13.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 12:44 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 12:59 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 33, 4X50m Medley Damer 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jönköping Lag 1 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 2:56.12 | ||||||
Tilda Andersson | 2006 | 2:56.12 | 2:56.12 | |||||||
Elin Engqvist | 2005 | |||||||||
Alba Arberg | 2005 | |||||||||
Ida Jonsson | 2005 | 2:56.12 | 2:56.12 | |||||||
2 | Värnamo SS Flickor | 2005 | Värnamo Simsällskap | 3:02.69 | ||||||
Mara Nichitelea | 2006 | 47.16 | 47.16 | |||||||
Emelie Jansson | 2006 | 2:15.53 | 3:02.69 | |||||||
Hilma Ihreborn | 2005 | |||||||||
Ella Stensson | 2005 | 3:02.69 | 3:02.69 | |||||||
3 | Hvetlanda Damer [2005] | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 3:06.18 | ||||||
Saga Franzen | 2006 | 49.11 | 49.11 | |||||||
Cornelia Odeén | 2005 | 52.85 | 1:41.96 | |||||||
Linnea Haraldsson | 2005 | 47.33 | 2:29.29 | |||||||
Selma Glamocanin | 2005 | 36.89 | 3:06.18 | |||||||
4 | Nässjö Damer [2005] | 2005 | Nässjö SLS | 3:15.60 | ||||||
Ella Jansson | 2007 | 1:47.29 | 1:47.29 | |||||||
My Persson Sjölander | 2007 | 54.84 | 2:42.13 | |||||||
Mathilda Rångeby | 2007 | 33.47 | 3:15.60 | |||||||
Alina Andersson | 2007 | 3:15.60 | ||||||||
5 | Jönköping Lag 2 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 3:38.00 | ||||||
Tyra Almhill | 2006 | 1:50.67 | 1:50.67 | |||||||
Alva Johannesson | 2005 | 16.18 | 2:06.85 | |||||||
Kajsa Törnkvist | 2006 | 43.78 | 2:50.63 | |||||||
Wilma Ristl | 2006 | 47.37 | 3:38.00 | |||||||
6 | Anderstorp Damer [2005] | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 3:39.96 | ||||||
Ella Lindman | 2005 | 59.14 | 59.14 | |||||||
Lovis Johansson | 2007 | 2:40.82 | 3:39.96 | |||||||
Elsa Davidsson | 2006 | |||||||||
Hilma Liljedahl | 2006 | 3:39.96 | 3:39.96 | |||||||
7 | Jönköping Lag 3 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 3:45.20 | ||||||
Isabella Isomaa | 2007 | 1:59.68 | 1:59.68 | |||||||
Nowa Thomassen | 2006 | 1:45.52 | 3:45.20 | |||||||
Emma Bergqvist | 2007 | |||||||||
Tilde Florin | 2006 | 3:45.20 | 3:45.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 12:59 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 34, 4X50m Medley Herrar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jönköping Lag 1 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 2:50.35 | ||||||
David Bergqvist | 2005 | 1:16.27 | 1:16.27 | |||||||
Melker Åkesson | 2006 | 64 | 1:16.91 | |||||||
Anton Hegmegi | 2005 | 39.98 | 1:56.89 | |||||||
Tim Sanders | 2005 | 53.46 | 2:50.35 | |||||||
2 | Jönköping Lag 2 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 3:29.51 | ||||||
Daniel Sainz | 2006 | 59.82 | 59.82 | |||||||
Theo Nordholm | 2006 | 50.38 | 1:50.20 | |||||||
Viggo Stjärnås | 2006 | 1:39.31 | 3:29.51 | |||||||
Joel Hoflund Martinsson | 2006 | 3:29.51 | ||||||||
3 | Jönköping Lag 3 | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 3:46.21 | ||||||
Adis Nukovic | 2007 | 1:01.99 | 1:01.99 | |||||||
Leopold Grinnemo | 2005 | 50.52 | 1:52.51 | |||||||
Jacob Lindström | 2005 | 1:06.63 | 2:59.14 | |||||||
Lucas Gerleman | 2005 | 47.07 | 3:46.21 | |||||||
4 | Nässjö Herrar [2005] | 2005 | Nässjö SLS | 4:16.77 | ||||||
Alex Petros | 2006 | 1:02.98 | 1:02.98 | |||||||
Felix Sandstedt | 2007 | 1:02.45 | 2:05.43 | |||||||
Philip Rångeby | 2006 | 58.42 | 3:03.85 | |||||||
Liam Casell | 2007 | 1:12.92 | 4:16.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 35, 400m Frisim Damer 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.54 | 2:22.40 | 3:36.92 | 4:51.10 | |||
2 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 1:10.66 | 2:27.80 | 3:44.60 | 4:58.70 | |||
3 | Tilda Tellfjord | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.93 | 2:35.05 | 3:55.09 | 5:11.95 | |||
4 | Matilda Egelrud | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.69 | 2:36.22 | 3:59.26 | 5:20.42 | |||
5 | Natalie Stjärnås | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:19.02 | 2:44.19 | 4:08.99 | 5:32.48 | |||
6 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 1:18.48 | 2:45.54 | 4:12.73 | 5:35.41 | |||
7 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 1:23.42 | 2:54.90 | 4:27.53 | 5:57.56 | |||
8 | Lowa Appelberg | 2003 | Nässjö SLS | 1:24.95 | 2:57.53 | 4:30.11 | 6:01.47 | |||
9 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 1:27.13 | 3:04.77 | 4:41.03 | 6:16.17 | |||
10 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 1:30.97 | 3:10.72 | 4:52.11 | 6:29.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 36, 400m Frisim Herrar 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:09.54 | 2:24.32 | 3:39.67 | 4:51.41 | |||
2 | Anton Bäckman | 2003 | Värnamo Simsällskap | 1:16.33 | 2:39.44 | 4:05.86 | 5:30.49 | |||
3 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 1:21.11 | 2:49.54 | 4:17.09 | 5:41.66 | |||
4 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 1:18.19 | 2:45.26 | 4:15.61 | 5:44.66 | |||
5 | Mio Jungmalm | 2003 | Nässjö SLS | 1:26.69 | 3:02.48 | 4:41.09 | 6:12.50 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 37, 200m Frisim Damer 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jane Elgh | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.38 | 1:13.62 | 1:52.45 | 2:30.29 | |||
2 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.34 | 1:14.08 | 1:53.00 | 2:32.13 | |||
3 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 36.44 | 1:16.75 | 1:56.49 | 2:35.50 | |||
4 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.00 | 1:18.97 | 2:00.40 | 2:41.73 | |||
5 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 38.31 | 1:19.91 | 2:01.90 | 2:42.60 | |||
6 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 36.04 | 1:20.91 | 2:05.29 | 2:50.23 | |||
7 | Malin Flaa | 2004 | Nässjö SLS | 41.10 | 1:28.30 | 2:16.39 | 3:00.49 | |||
8 | Nathalie Rahm | 2004 | Nässjö SLS | 39.59 | 1:27.47 | 2:17.67 | 3:01.51 | |||
9 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 41.68 | 1:31.33 | 2:21.41 | 3:09.32 | |||
10 | Cajsa Hulusjö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 40.98 | 3:14.94 | 3:14.94 | ||||
11 | Märta Engborg | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 43.67 | 1:34.37 | 2:27.57 | 3:15.13 | |||
12 | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.00 | 1:33.83 | 2:27.74 | 3:16.81 | |||
13 | Agnes Viking | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 49.78 | 1:46.53 | 3:41.12 | 3:41.12 | |||
14 | Emelie Landin | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 51.61 | 1:51.65 | 2:53.70 | 3:50.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 38, 200m Frisim Herrar 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 35.13 | 1:15.06 | 1:56.35 | 2:34.87 | |||
2 | Jakob Ribe | 2004 | Nässjö SLS | 35.53 | 1:18.24 | 2:00.22 | 2:38.83 | |||
3 | Sebastian Florez | 2004 | Nässjö SLS | 35.56 | 1:16.71 | 2:00.72 | 2:42.76 | |||
4 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 37.91 | 1:22.93 | 2:09.31 | 2:53.42 | |||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 39.73 | 1:25.62 | 2:13.38 | 2:59.05 | |||
6 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.72 | 1:30.47 | 2:20.54 | 3:07.60 | |||
7 | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.07 | 1:38.23 | 2:31.11 | 3:21.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 39, 50m Bröstsim Damer 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 46.82 | ||||||
2 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 51.36 | ||||||
3 | My Persson Sjölander | 2007 | Nässjö SLS | 52.12 | ||||||
4 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 53.80 | ||||||
5 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 54.23 | ||||||
6 | Emma Bergqvist | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 54.52 | ||||||
7 | Nowa Thomassen | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 54.88 | ||||||
8 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 55.60 | ||||||
9 | Hilma Liljedahl | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 55.90 | ||||||
10 | Elsa Davidsson | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 57.56 | ||||||
11 | Tilde Florin | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 58.63 | ||||||
12 | Kajsa Törnkvist | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 59.03 | ||||||
13 | Lovis Johansson | 2007 | Anderstorps Simsällskap | 59.60 | ||||||
14 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 59.68 | ||||||
15 | Mathilda Rångeby | 2007 | Nässjö SLS | 1:00.01 | ||||||
16 | Ida Henrysson | 2007 | Hvetlanda Simsällskap | 1:01.37 | ||||||
17 | Tyra Almhill | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.54 | ||||||
18 | Alma Glamocanin | 2008 | Hvetlanda Simsällskap | 1:06.49 | ||||||
19 | Ella Jansson | 2007 | Nässjö SLS | 1:07.53 | ||||||
20 | Alina Andersson | 2007 | Nässjö SLS | 1:19.42 | ||||||
- | Ester Sainz | 2008 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabella Isomaa | 2007 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilma Ristl | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 40, 50m Bröstsim Herrar 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 45.87 | ||||||
2 | Theo Nordholm | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 49.45 | ||||||
3 | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | 51.88 | ||||||
4 | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 52.95 | ||||||
5 | Melker Hedtjärn | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 54.01 | ||||||
6 | Einar Fransson | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 56.56 | ||||||
7 | Joel Hoflund Martinsson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 1:00.25 | ||||||
8 | Felix Sandstedt | 2007 | Nässjö SLS | 1:03.26 | ||||||
9 | Gustav Ringblom | 2006 | Värnamo Simsällskap | 1:03.93 | ||||||
10 | Daniel Sainz | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 1:04.02 | ||||||
11 | Alex Petros | 2006 | Nässjö SLS | 1:13.97 | ||||||
12 | Liam Casell | 2007 | Nässjö SLS | 1:22.58 | ||||||
- | Adis Nukovic | 2007 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Grubesic | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 09:59 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 41, 100m Bröstsim Damer 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 45.67 | 1:35.08 | |||||
2 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 49.65 | 1:45.39 | |||||
3 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 50.28 | 1:47.90 | |||||
4 | Anastasija Bjelovuk | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 51.48 | 1:49.08 | |||||
5 | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 53.52 | 1:52.56 | |||||
6 | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | 55.97 | 1:52.80 | |||||
7 | Alva Johannesson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 54.16 | 1:55.15 | |||||
8 | Nora Selander | 2005 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 53.70 | 1:55.30 | |||||
9 | Cornelia Odeén | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 57.89 | 1:55.43 | |||||
10 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 55.38 | 1:56.10 | |||||
11 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 56.75 | 1:56.67 | |||||
12 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 56.35 | 1:56.81 | |||||
13 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 58.58 | 2:04.45 | |||||
14 | Jelena Tankosic | 2005 | Nässjö SLS | 1:07.40 | 2:24.85 | |||||
- | Amanda Thom | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonna Boltestam | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 42, 100m Bröstsim Herrar 11 å, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 41.84 | 1:28.60 | |||||
2 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 51.00 | 1:46.88 | |||||
3 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 52.97 | 1:52.15 | |||||
4 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 56.09 | 2:01.31 | |||||
5 | Jacob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 56.81 | 2:01.62 | |||||
6 | Lucas Gerleman | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 1:04.82 | 2:16.17 | |||||
- | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 43, 100m Bröstsim Damer 12 år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nora Rogö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.00 | 1:31.67 | |||||
2 | Wilma Svensson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 43.65 | 1:32.70 | |||||
3 | Ida Rudelius | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 46.56 | 1:32.87 | |||||
4 | Moa Holmquist | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 45.12 | 1:36.37 | |||||
5 | Felicia Nyberg | 2004 | Värnamo Simsällskap | 45.92 | 1:37.24 | |||||
6 | Annie Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 47.59 | 1:38.62 | |||||
7 | Märta Engborg | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 47.03 | 1:39.18 | |||||
8 | Nathalie Rahm | 2004 | Nässjö SLS | 50.50 | 1:45.16 | |||||
9 | Malin Flaa | 2004 | Nässjö SLS | 50.52 | 1:48.63 | |||||
10 | Cajsa Hulusjö | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 51.95 | 1:48.77 | |||||
11 | Kim Ekman | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 1:49.58 | 1:49.58 | |||||
12 | Ida Henningsson | 2004 | Värnamo Simsällskap | 55.46 | 1:53.41 | |||||
13 | Vilma Fransson | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 55.65 | 2:01.64 | |||||
14 | Emelie Landin | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 59.93 | 2:02.80 | |||||
15 | Alice Björnåker | 2004 | Hvetlanda Simsällskap | 1:08.14 | 2:19.27 | |||||
- | Agnes Viking | 2004 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alma Skillermark | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 44, 100m Bröstsim Herrar 12år, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Grubesic | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 42.86 | 1:30.54 | |||||
2 | Sebastian Florez | 2004 | Nässjö SLS | 43.75 | 1:30.95 | |||||
3 | Ville Seppälä | 2004 | Anderstorps Simsällskap | 44.65 | 1:34.93 | |||||
4 | Jakob Ribe | 2004 | Nässjö SLS | 48.26 | 1:43.99 | |||||
5 | Gabriel Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 53.57 | 1:48.90 | |||||
6 | Jakob Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 54.25 | 1:49.83 | |||||
7 | Victor Ekblad | 2004 | Jönköpings Simsällskap | 54.92 | 1:52.87 | |||||
8 | Shiraz Grigoryan | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 55.12 | 1:53.97 | |||||
9 | Ossian Dunèr | 2004 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 57.77 | 2:06.13 | |||||
- | Victor Holgersson | 2004 | Nässjö SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 45, 100m Bröstsim Damer 13 år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Hegmegi | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 40.41 | 1:19.95 | |||||
2 | Nellie Myrlander | 2003 | Nässjö SLS | 38.06 | 1:20.60 | |||||
3 | Wilma Carlheim | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 40.07 | 1:25.28 | |||||
4 | Ella Haraldsson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 42.60 | 1:29.49 | |||||
5 | Felicia Tubbin | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 43.03 | 1:30.37 | |||||
6 | Thea Lindman | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 44.22 | 1:33.25 | |||||
7 | Emilia Ericson | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 43.98 | 1:33.29 | |||||
8 | Jennifer Jingmark | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 46.50 | 1:39.13 | |||||
9 | Thea Jansson | 2003 | Nässjö SLS | 1:39.68 | 1:39.68 | |||||
10 | Ella Åkesson | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 51.23 | 1:45.90 | |||||
11 | Madicken Odeén | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 52.62 | 1:49.85 | |||||
12 | Agnes Torén | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 54.85 | 1:54.85 | |||||
- | Michelle Lander | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 46, 100m Bröstsim Herrar 13år, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Job Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 41.35 | 1:26.60 | |||||
2 | Pavle Skoric | 2003 | Värnamo Simsällskap | 43.34 | 1:33.77 | |||||
3 | Phille Andersson Sandwall | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 46.22 | 1:36.17 | |||||
4 | Anton Bäckman | 2003 | Värnamo Simsällskap | 47.00 | 1:36.19 | |||||
5 | Linus Gildert | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 47.20 | 1:36.68 | |||||
6 | Pontus Fransson | 2003 | Hvetlanda Simsällskap | 49.70 | 1:47.51 | |||||
7 | Mio Jungmalm | 2003 | Nässjö SLS | 50.82 | 1:47.59 | |||||
8 | Filip Johansson | 2003 | Nässjö SLS | 2:27.56 | 2:27.56 | |||||
9 | Isak Öijerstedt | 2003 | Nässjö SLS | 1:10.40 | 2:29.66 | |||||
- | Arvid Wahlgren | 2003 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 47, 100m Medley Damer 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Franzen | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 47.33 | 1:39.20 | |||||
2 | Emelie Jansson | 2006 | Värnamo Simsällskap | 48.52 | 1:39.56 | |||||
3 | Nina Mirkhan | 2006 | Värnamo Simsällskap | 46.96 | 1:40.01 | |||||
4 | Mathilda Rångeby | 2007 | Nässjö SLS | 47.19 | 1:43.82 | |||||
5 | Mara Nichitelea | 2006 | Värnamo Simsällskap | 47.32 | 1:46.45 | |||||
6 | Elsa Davidsson | 2006 | Anderstorps Simsällskap | 52.71 | 1:50.06 | |||||
7 | Ingrid Mann | 2007 | Värnamo Simsällskap | 55.53 | 1:51.49 | |||||
8 | Emma Bergqvist | 2007 | Jönköpings Simsällskap | 53.98 | 1:52.42 | |||||
9 | My Persson Sjölander | 2007 | Nässjö SLS | 55.64 | 1:56.34 | |||||
10 | Ella Jansson | 2007 | Nässjö SLS | 53.81 | 1:58.84 | |||||
11 | Wilma Ristl | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 2:04.97 | 2:04.97 | |||||
- | Isabella Isomaa | 2007 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kajsa Törnkvist | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nowa Thomassen | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Florin | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra Almhill | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 48, 100m Medley Herrar 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vincent Nyberg | 2006 | Värnamo Simsällskap | 44.95 | 1:36.04 | |||||
2 | Melker Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 48.56 | 1:36.17 | |||||
3 | Theo Nordholm | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 53.59 | 1:46.16 | |||||
4 | Melker Hedtjärn | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 52.57 | 1:48.44 | |||||
5 | Einar Fransson | 2006 | Hvetlanda Simsällskap | 57.44 | 1:55.50 | |||||
6 | Daniel Sainz | 2006 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.92 | 2:04.12 | |||||
7 | Alex Petros | 2006 | Nässjö SLS | 2:21.91 | 2:21.91 | |||||
- | Joel Hoflund Martinsson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viggo Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 49, 100m Medley Damer 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alba Arberg | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 40.27 | 1:23.93 | |||||
2 | Selma Glamocanin | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 47.04 | 1:36.14 | |||||
3 | Linnea Haraldsson | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 46.85 | 1:36.84 | |||||
4 | Ida Jonsson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 49.67 | 1:43.99 | |||||
5 | Cornelia Odeén | 2005 | Hvetlanda Simsällskap | 52.40 | 1:45.86 | |||||
6 | Alva Johannesson | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 52.72 | 1:46.34 | |||||
7 | Ella Stensson | 2005 | Värnamo Simsällskap | 54.62 | 1:47.01 | |||||
8 | Ella Lindman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 1:00.72 | 2:01.78 | |||||
9 | Jelena Tankosic | 2005 | Nässjö SLS | 56.60 | 2:08.22 | |||||
10 | Nora Selander | 2005 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:03.14 | 2:10.55 | |||||
- | Elin Engqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilma Ihreborn | 2005 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 50, 100m Medley Herrar 11 år, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 38.11 | 1:19.94 | |||||
2 | Melvin Jingmark | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 44.07 | 1:31.23 | |||||
3 | David Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 45.79 | 1:32.89 | |||||
4 | Tim Sanders | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 48.40 | 1:43.53 | |||||
5 | Leopold Grinnemo | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 52.90 | 1:48.75 | |||||
6 | Jacob Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | 59.37 | 1:57.33 | |||||
7 | Tony Kerman | 2005 | Anderstorps Simsällskap | 57.13 | 1:59.06 | |||||
- | Lucas Gerleman | 2005 | Jönköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 19:00 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 51, 4X100m Frisim Damer 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Jönköping SS | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 4:32.80 | ||||||
Annie Hegmegi | 2003 | 31.09 | 1:04.00 | 1:04.00 | ||||||
Matilda Egelrud | 2003 | 32.13 | 1:08.49 | 2:12.49 | ||||||
Moa Holmquist | 2004 | 32.72 | 1:10.13 | 3:22.62 | ||||||
Tilda Tellfjord | 2003 | 33.64 | 1:10.18 | 4:32.80 | ||||||
2 | Jönköping SS Lag 2 | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 4:47.63 | ||||||
Jane Elgh | 2004 | 33.50 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Wilma Svensson | 2004 | 34.64 | 1:14.29 | 2:24.09 | ||||||
Wilma Carlheim | 2003 | 33.39 | 1:10.65 | 3:34.74 | ||||||
Matilda Nilsson | 2004 | 34.11 | 1:12.89 | 4:47.63 | ||||||
3 | Nässjö Damer [2003] | 2003 | Nässjö SLS | 5:02.26 | ||||||
Nellie Myrlander | 2003 | 1:41.14 | ||||||||
Thea Jansson | 2003 | |||||||||
Malin Flaa | 2004 | |||||||||
Nathalie Rahm | 2004 | 5:02.26 | 5:02.26 | |||||||
4 | Jönköping SS Lag 3 | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 5:05.07 | ||||||
Natalie Stjärnås | 2003 | 42.53 | 4:00.36 | 4:00.36 | ||||||
Ida Rudelius | 2004 | |||||||||
Nora Rogö | 2004 | |||||||||
Felicia Tubbin | 2003 | 5:05.07 | 5:05.07 | |||||||
5 | Anderstorp Damer [2003] | 2003 | Anderstorps Simsällskap | 5:22.75 | ||||||
Jennifer Jingmark | 2003 | 39.31 | 1:23.42 | 1:23.42 | ||||||
Annie Seppälä | 2004 | 41.17 | 1:24.62 | 2:48.04 | ||||||
Agnes Torén | 2003 | 38.40 | 1:21.99 | 4:10.03 | ||||||
Emilia Ericson | 2003 | 34.27 | 1:12.72 | 5:22.75 | ||||||
6 | Jönköping SS Lag 4 | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 6:04.65 | ||||||
Agnes Viking | 2004 | 45.32 | 1:37.71 | 1:37.71 | ||||||
Ella Åkesson | 2003 | 39.28 | 1:24.59 | 3:02.30 | ||||||
Cajsa Hulusjö | 2004 | 42.66 | 1:32.71 | 4:35.01 | ||||||
Kim Ekman | 2004 | 42.18 | 1:29.64 | 6:04.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 19:00 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiadens Distriktsfinal | Utskriftsdatum | 23 april 2016 | |||
Tävlingsort | Nässjö | Utskriftstid | 19:07 | |||
Arrangör | Nässjö SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 april 2016 |
Gren 52, 4X100m Frisim Herrar12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Jönköping SS | 2003 | Jönköpings Simsällskap | 4:52.51 | ||||||
Job Sanders | 2003 | 29.67 | 1:02.72 | 1:02.72 | ||||||
Max Grubesic | 2004 | 33.89 | 1:11.45 | 2:14.17 | ||||||
Phille Andersson Sandwall | 2003 | 35.78 | 1:14.86 | 3:29.03 | ||||||
Gabriel Eriksson | 2004 | 39.81 | 1:23.48 | 4:52.51 | ||||||
2 | Nässjö Herrar Lag 2 | 2003 | Nässjö SLS | 6:10.30 | ||||||
Jakob Ribe | 2004 | 33.33 | 1:12.19 | 1:12.19 | ||||||
Mio Jungmalm | 2003 | 38.05 | 2:06.42 | 3:18.61 | ||||||
Isak Öijerstedt | 2003 | 51.21 | 1:45.56 | 5:04.17 | ||||||
Victor Holgersson | 2004 | 1:06.13 | 1:06.13 | 6:10.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 23 april 2016 |
Licensierad till: Nässjö SLS | Utskriftstid | 19:07 |