Results for DGI Landsmesterskab 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Mix Gr. 5 Sønderjylland | 1999 | Dgi Sønderjylland | 4:18.63 | ||||||
Jasmin Fasel | 1996 | 31.34 | 1:03.63 | 1:03.63 | ||||||
Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | 34.96 | 1:13.43 | 2:17.06 | ||||||
Mathias S. Madsen | 1999 | 31.63 | 1:06.60 | 3:23.66 | ||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 26.53 | 54.97 | 4:18.63 | ||||||
2 | Nordjyll. Rubber Ducks | 1999 | DGI Nordjylland | 4:47.35 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 30.46 | 1:03.96 | 1:03.96 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 35.45 | 1:14.37 | 2:18.33 | ||||||
Rikke Blach | 1997 | 37.82 | 1:19.70 | 3:38.03 | ||||||
Mads Hald | 1996 | 31.68 | 1:09.32 | 4:47.35 | ||||||
3 | Fynsk Mix Gr. 5 | 1992 | DGI Fyn | 4:48.66 | ||||||
Christian Stender | 1999 | 30.78 | 1:05.41 | 1:05.41 | ||||||
Nadja Skov Haffejee | 1998 | 34.75 | 1:14.47 | 2:19.88 | ||||||
Charlotte Lysdal | 1999 | 40.34 | 1:24.80 | 3:44.68 | ||||||
Frederik Klüver | 1998 | 29.30 | 1:03.98 | 4:48.66 | ||||||
4 | Grp5 Mix 1 | 1992 | DGI Østjylland | 4:50.40 | ||||||
Jeremy Jensen | 1994 | 31.65 | 1:11.99 | 1:11.99 | ||||||
Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 37.69 | 1:18.49 | 2:30.48 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 35.61 | 1:17.29 | 3:47.77 | ||||||
Andreas Rasmussen | 1999 | 29.85 | 1:02.63 | 4:50.40 | ||||||
5 | Grp5 Mix 2 | 1992 | DGI Østjylland | 4:54.08 | ||||||
Mikkel Rager | 1999 | 31.33 | 1:06.95 | 1:06.95 | ||||||
Andrea R. Mathiesen | 2001 | 36.05 | 1:18.28 | 2:25.23 | ||||||
Maja Svane | 2001 | 40.23 | 1:22.73 | 3:47.96 | ||||||
Rasmus Kaavé | 1999 | 32.15 | 1:06.12 | 4:54.08 | ||||||
Løb 31, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Grp6 Mix 1 | 2000 | DGI Østjylland | 4:26.70 | ||||||
Lasse Funder Berg | 2000 | 30.07 | 1:03.30 | 1:03.30 | ||||||
Emma Rosquist Andersen | 2001 | 34.53 | 1:13.71 | 2:17.01 | ||||||
Emma L. U. Jensen | 2000 | 32.41 | 1:08.03 | 3:25.04 | ||||||
Kasper Kjær | 2000 | 29.17 | 1:01.66 | 4:26.70 | ||||||
2 | Fynsk Mix Gr. 6 | 2000 | DGI Fyn | 4:34.81 | ||||||
Kristoffer Thomsen | 2000 | 30.24 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 33.35 | 1:10.11 | 2:15.15 | ||||||
Eva Schousboe | 2000 | 36.03 | 1:16.81 | 3:31.96 | ||||||
Anders Lund Holgersen | 2000 | 29.34 | 1:02.85 | 4:34.81 | ||||||
3 | Nordjyll. Blue Cyborgs | 2000 | DGI Nordjylland | 4:38.84 | ||||||
Laurits Mark Jensen | 2001 | 31.86 | 1:05.66 | 1:05.66 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 35.23 | 1:13.54 | 2:19.20 | ||||||
Freya Bloch Johnson | 2000 | 33.28 | 1:10.96 | 3:30.16 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 33.38 | 1:08.68 | 4:38.84 | ||||||
4 | Grp6 Mix 2 | 2000 | DGI Østjylland | 5:06.35 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 33.85 | 1:10.74 | 1:10.74 | ||||||
Tina Ida Henriksen | 2000 | 42.88 | 1:30.29 | 2:41.03 | ||||||
Ingrid Kyed | 2000 | 37.02 | 1:17.44 | 3:58.47 | ||||||
Jakob Sanggaard | 2000 | 32.22 | 1:07.88 | 5:06.35 | ||||||
5 | Nordjyll. Sprint Team | 2000 | DGI Nordjylland | 5:13.90 | ||||||
Josephine Strøm Hansen | 2000 | 37.01 | 1:17.32 | 1:17.32 | ||||||
Tim Groen | 2001 | 35.58 | 1:18.67 | 2:35.99 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 40.71 | 1:23.70 | 3:59.69 | ||||||
Karoline Toftelund | 2001 | 34.85 | 1:14.21 | 5:13.90 | ||||||
- | Midt Mix | 2000 | DGI Midtjylland | DSQ | tilmeldt forkert årg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:53 |