Tulokset DGI Landsmesterskab 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp1-4 Herrer | 1985 | DGI Østjylland | 2:09.40 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 37.62 | 1:09.91 | |||||||
Alexander Kristensen | 1989 | 28.95 | 1:38.86 | |||||||
Tore Kirkeby | 1987 | 30.54 | 2:09.40 | |||||||
2 | Nordjylland Extremes | 1991 | DGI Nordjylland | 2:11.54 | ||||||
Jens Peter Laursen | 1974 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Dan Møller Nielsen | 1988 | 36.43 | 1:10.96 | |||||||
Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | 31.79 | 1:42.75 | |||||||
Thomas Sønderskov | 1974 | 28.79 | 2:11.54 | |||||||
3 | Oldboys Fra Fyn | 1990 | DGI Fyn | 2:20.01 | ||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 40.67 | 1:18.36 | |||||||
Martin Simonsen | 1985 | 31.92 | 1:50.28 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.73 | 2:20.01 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge1 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:14.75 | ||||||
Frederik Zachariassen | 2002 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 34.54 | 1:11.00 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.91 | 1:43.91 | |||||||
Zacharias H. Svendsen | 2002 | 30.84 | 2:14.75 | |||||||
2 | Nordjyll. Black Ninjas | 2002 | DGI Nordjylland | 2:18.99 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 40.01 | 1:14.92 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 33.53 | 1:48.45 | |||||||
Matias Kjær | 2002 | 30.54 | 2:18.99 | |||||||
3 | Grp7 Drenge 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:20.98 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 42.36 | 1:19.66 | |||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 30.52 | 1:50.18 | |||||||
Viktor Snoghøj | 2002 | 30.80 | 2:20.98 | |||||||
4 | Tiger Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:24.19 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 42.73 | 1:17.73 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 34.01 | 1:51.74 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 32.45 | 2:24.19 | |||||||
5 | Nordjyll. Zulu Fighters | 2002 | DGI Nordjylland | 2:31.04 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 40.37 | 40.37 | |||||||
Jonas D. Nielsen | 2002 | 41.87 | 1:22.24 | |||||||
Magnus Hald | 2002 | 37.56 | 1:59.80 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 31.24 | 2:31.04 | |||||||
6 | Gruppe 7 Sydøst Drenge 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:34.31 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 44.08 | 1:22.14 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 37.68 | 1:59.82 | |||||||
Mattias Hansen | 2003 | 34.49 | 2:34.31 | |||||||
7 | Kolibrierne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:43.76 | ||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Nikodem Galazka | 2002 | 46.64 | 1:27.30 | |||||||
Victor Harfot Richardy | 2002 | 43.02 | 2:10.32 | |||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 33.44 | 2:43.76 | |||||||
8 | Fynske Drenge Gr. 7 | 2002 | DGI Fyn | 2:52.42 | ||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Tobias Stokholm | 2002 | 46.27 | 1:30.30 | |||||||
Louis Schou | 2002 | 44.00 | 2:14.30 | |||||||
Lucas Fig | 2002 | 38.12 | 2:52.42 | |||||||
9 | Drenge2 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:52.47 | ||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 44.48 | 44.48 | |||||||
Emil Winther | 2006 | 49.03 | 1:33.51 | |||||||
Anders Christensen | 2002 | 44.10 | 2:17.61 | |||||||
Dennis Hansen | 2002 | 34.86 | 2:52.47 | |||||||
10 | Lærkerne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:53.33 | ||||||
Frederik Munk Nyhus | 2003 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Casper Andersen | 2003 | 47.77 | 1:29.02 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 46.86 | 2:15.88 | |||||||
Martin Uhre Skousen | 2002 | 37.45 | 2:53.33 | |||||||
11 | Grp7 Drenge 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:54.85 | ||||||
Markus Friis Hansen | 2003 | 46.24 | 46.24 | |||||||
Jeppe K. Rasmussen | 2002 | 45.05 | 1:31.29 | |||||||
Magnus Schmidt | 2002 | 49.42 | 2:20.71 | |||||||
Christoffer Holm Hedehus | 2002 | 34.14 | 2:54.85 | |||||||
- | Dreng 1 Storstrømmen Gr.7 | 2002 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Victor Compen | 2003 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 43.26 | 1:28.46 | |||||||
Oscar Kongsted | 2002 | 39.02 | 2:07.48 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Rocket Ducks | 2004 | DGI Nordjylland | 2:40.01 | ||||||
Sofus Hollen Damvad | 2004 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Kris Jensen | 2004 | 48.85 | 1:30.37 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 33.85 | 2:04.22 | |||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 35.79 | 2:40.01 | |||||||
2 | Rubber Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:47.49 | ||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 48.10 | 48.10 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 42.34 | 1:30.44 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 38.27 | 2:08.71 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 38.78 | 2:47.49 | |||||||
3 | Grp8 Drenge 1 | 2004 | DGI Østjylland | 3:04.60 | ||||||
Casper Krogh Særkjær | 2005 | 44.74 | 44.74 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 55.78 | 1:40.52 | |||||||
Oliver K. Christensen | 2004 | 46.83 | 2:27.35 | |||||||
Christian Sejer Sørensen | 2004 | 37.25 | 3:04.60 | |||||||
4 | Grp8 Drenge 2 | 2004 | DGI Østjylland | 3:36.87 | ||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 47.22 | 47.22 | |||||||
Nicolaj Pank Holm | 2004 | 1:00.98 | 1:48.20 | |||||||
Frederik Gadegaard | 2005 | 58.12 | 2:46.32 | |||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 50.55 | 3:36.87 | |||||||
- | Dreng 1 Storstrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 44.76 | 44.76 | |||||||
Joakim Schnack | 2004 | 57.72 | 1:42.48 | |||||||
- | Drenge1 Sønderjylland Gr.8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
- | Fynske Drenge Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | DSQ | svøm på maven | |||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 45.54 | 45.54 | |||||||
Alex Fogt | 2004 | 53.10 | 1:38.64 | |||||||
Laust Lundgaard | 2004 | 54.28 | 2:32.92 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp9 Drenge 1 | 2006 | DGI Østjylland | 3:07.45 | ||||||
Jonathan Wohlfeld Hornbæk | 2006 | 47.58 | 47.58 | |||||||
Esben Frimand | 2006 | 55.59 | 1:43.17 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 40.85 | 2:24.02 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 43.43 | 3:07.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:34 |